Kde se da stahnout ten Wildfire? Vim ze pred lety jsem stahnul polskou verzi, ale ted enmuzu nic najit.
@Hoonza (03.04.2014 20:39): Já teda ještě nehrál přehledou 3D hru z izometrického pohledu. A ještě máš pravdu v tom, že je to hnusný, nechutný, votřesný, ostuda. A na to jim daj lidi prachy, to je na tom to nejsmutnější. Využívaj jen nostalgie zoufalých lidí, ubohost.
@sten (03.04.2014 19:25): ke kořenům se nikdy nevrátí, protože by jim to nikdo nehrál, až na pár ostřílených HC hráčů. a vypadá to hnusně... a to mám před dohráním Wildfire, který vypadá i po těch letech naprosto úžasně.
Docela smutné, že remake po 15 letech vypadá hůř než originál. 3d mi nevadí, ale ty ultra low poly modely s texturami, které vypadají jak výtvarka v 3. třídě ZŠ mě fakt nebaví.
Ve víkendové slevě na GOG. Za ty čtyři dolary už to jde.
@Tommywise (18.11.2013 16:42): Jestli to pomůže nevím, ale zmiňují tam tebou popsané symptomy. Je to ze steamfóra. Někomu to nepomohlo.

If the game is running slow (choppy mouse movement, bullets take several seconds to reach their targets), then install the WinD3D drivers as follows:
1. Download wined3d.exe from http://www.nongnu.org/wined3d/
2. Do not run the wind3d.exe. Instead, install e.g. 7-Zip and extract the contents of the .exe by right-clicking the file in Explorer, and select "Extract to" from the 7-Zip submenu.
3. Go to the folder where you extracted "wined3d" and into the $SYSWIN subdirectory.
4. Copy "ddraw.dll", "libwine.dll" and "wined3d.dll" from here to the JA2 installation directory, "steamappscommonJagged Alliance 2"
5. Run the game.
@Tommywise (18.11.2013 16:42): Přesně toto jsem mel take na svem notebooku...pohyb myši byl v menu i při hře sekaný ale strelba a pohyb byl v pořadku...projižděl jsem i zahraniční fóra a nic nepomohlo...ale zasekaný pohyb kulek, to už je opravdu moc...Mám Gog verzi...ale zajimave je ze kdyz jsem tuto hru hral pred před 2 lety na tom samem notebooku tak se nic nesekalo...ta sama verze hry...
Tak to bohuzel nepomohlo, mam v laptotpu totiz integrovanou Intel kartu, vse mam na min. ale aji tak tato hra vubec zadnou vykonnou graf kartku nevyzaduje, jinak mam pamet 2GB DDR3 a Intel Atom N2600.

Na teto konfiguraci prece tak stara hra musi bezet plynule a prece se tak nedeje, kuriozni je ze se seka i pohyb mysi pri nastaveni v menu.... !!??
Jinak ve hre to je celkem ok, jen me extremne vytaci ty zasekane kulky po vystrelu.

Nevim co delat a jak je toto mozne :(
Nevite jak je mozne ze kdyz hraju JA 2 na notebooku ktery nekolikanasobne prevysuje min. HW pozadavkym tak mne hra nejede uplne plynule? Treba kdyz vystrelim tak kulka leti pomalu a sekanne....? Celkem mne to vadi
Přesně tak. Jasně ovládání na tyhle platfomry není dotažené i když u tohohle si někdo tu práci dal. Navíc výkon těhle zařízení roste tak brutálně rychle. Když si vzpomenu jak přišel první Athlon na 1Ghz.. Dneska to je v mobilech běžný. Za pár let budeme mít na tabletech Crysis. Je to perfektni způsob jak oživit staré klasiky.

Když mě to nevim proč napadlo hledat tak jsem spíš hledat JA1, která by mi přišla pro tablet lepší volba.
@Borghal (09.09.2013 21:46): právě že testoval a jede to v pohodě. Zatim bojuju s ovládáním ale pomalu na to prichazim a myslim ze to pude. Ale na mensim něž 10 palcovým tabletu to asi moc smysl nema. Cumim ale co se na tom da vsechno spustit.
Nevím jestli si to pamatuju dobře, ale u 1.13 se dala nastavit obtížnost srovnatelná s normální obtížností z vanilly a hráč tak nepřišel o ty vylepšení a bugfixy
@Say (10.08.2013 15:16): Pochopitelne si zahrej puvodni verzi, nastavby a dalsi blbosti jsou dobry az tak po 5.+ dohrani. Tak je to u vsech her. To samy s cestinou, pokud neumis anglicky, tak si ji tam dej, no.:0)

Nu, RPG u JA2 opravdu neznačí košaté větvící se dialogy a tunu questů.
No nevím do jaké míry je JA2 ukecaná. U větvících se dialogů na první hraní požaduji češtinu.

Ok, tak zkusím vanillu.
@Say (10.08.2013 15:16): Asi bych taky doporučil klasiku. 1.13 je taková trochu zamotaná - jako, už bych bez ní JA2 asi nehrál, ale vadil mi ten stav několika paralelních verzí/variací (100 AP a podobně), i když myslím, že teď je to už lepší (vyřešené).

CZ je doufám nějaká variace s extra zbraněmi z České zbrojovky...
Jagged Alliance 2 + CZ, Jagged Alliance 1.13 EN nebo Jagged Alliance: UB pro začátečníka?
Ahoj,tak jsem si zas po delší době nainstaloval z originál CD tuto hru na notebok a vše ok,akorád se mi hra neotevře na celou obrazovku je v malém okně otevřená. Nevíte někdo co s tím. nemůžu najít co s tím. Na velkém PC se mi to normálně otevře přes celou obrazovku.
Lidičky poradte....v menu,pri hře no proste vsude kde je kurzor se mi ten kurzor nehorazne seká při pohybu ale hra bezi normalne jen pohyb mysi je sekavý...hru jsem hral naposled cca pred pul rokem a nikdy mi to nedelalo..kdyztak dekuju za radu:)
JAky je rozdil mezi Vanilla a 1.13? JA hral klacickou JA2 a 1.13

A jak se da hrat 1.13 s mapama z Wildfire? Protoze ve Wildfire byly ty mapy daleko lip udelane a detailnejsi
@mazar1234 (25.04.2013 11:26): Je možné nainstalovat 1.13 a pak si tam ručně hodit mapy z wildfire. Ty jsou taky asi největším přínosem, jelikož vzhledem v 1.13 absenci wildifrovských předmětů nějak oželíš. ;)
Sakra ja som sa k tomu UB vlastne nikdy nedostal, nehovoriac o Wildfire, ktore som ani len nikdy nevidel spustene. Mna najviac odradilo to ze sa to odohrava na tom istom ostrove, nejako mi to vtedy zobralo chut hrat. Ale takto po desatroci s odstupom ma to normalne zacalo lakat skusit.

Len na to asi zrejme nie je nejaky patch-MOD ako je to 1.13 k JA2, co prekope pregenerated seed-savegame system a tak, ale aj dalsie featury ako moznost vytvorit si az 6 zoldakov nie len jednu postavu atd. Na vanilla engine sa mi to zas moc nechce hrat.
Nevím, jestli jsem to pochopil správně, ale podle všeho to vypadá, že tam nebude volnej pohyb po ostrově jako v JA2. Chcou tam jenom základnu, kde si hráč vybere misi. Což je škoda :(.
Rekl bych, ze Flashback bude 100% 3D, tedy i prostredi. To kickstarter video jsem nesledoval, ale cetl jsem na te strance, ze pouzivaji jejich technologii, kterou pouzivaji uz nekolik let, a proto ze je pozadovana castka tak nizka. Space Hulk je ale urcite 3D.
@Marcusss (24.04.2013 10:25): No jasně. Chápu ten rozdíl, jen s vypiplanou 2D grafikou bych se cítil jistěji. Nároky jsou vysoké, to je snad jasný.
Naštěstí já mám JA2 ještě před sebou, jsem lama :) vždycky se dostanu do Meduny a tam jsem mrtvej.