@Walome (01.09.2014 12:39): TA mise v dole je super, nikdy nezapomenu na to jak jsem ji daval poprvy, kdy jsem nebyl idealne pripravenej. To byl masakr, myslel jsem, ze to mam na hard na haku, byl jsem schopnej na nejvyssi obtiznost usolovat posledni mapy se svym zoldakem, ale tam jsem dostaval solidne na prdel, byt jsem to nakonec polomrtvej dal.

Doporucuju jit tam s plnym tymem a hromadou nicivy munice.

@Garret (31.08.2014 22:32): Ale třeba sehnat stejné dabéry, to by asi nešlo :) když se to nedaří ani u her, které mají od sebe méně let (Deus Ex a Invisible War, Gothic 1/2 atd...) ale byl by to príma nostalgický exkurz... já tu hru hrál od doby, co vyšla ve score, začal jsem ji hrát mnohokrát, vždy s nadšením, ale buď došla trpělivost, nebo jsem skončil před Medunou nevyzbrojen. Teď jsem u hraní přemýšlel, poslechl některé zdejší rady a vyplatilo se to.

Chystám obsáhlý komentář, jak jsem postupoval, třeba to bude někoho zajímat.
A člověk by na první pohled řekl, že udělat hru na styl JA není v dnešní době nic obtížného... a zatím už bylo tolik failů, že to snad v herních dějinách nemá obdoby.
@Bodkin (31.08.2014 20:33): Nojo, už koukám, nepamatoval jsem si název. No, ze všech JA z poslední doby to vypadá asi nejlíp, ale pořád hrozně.

Ale přiznám se, že na těžší obtížnost bych asi neměl nervy, já už jsem zvyklej na ty dnešní mainstreamy :) ale teda užil jsem si to hodně.
@Walome (31.08.2014 20:29): Nope, Flashback je stále EA.
Prubnul jsem ho, anžto mi bylo tvrzeno, že už je v podstatě skoro jako Dvojka...
Nu a tahový opravdu je, ale potřebuje ještě hoooooodně času.
Tak, poprvé dohráno, po mnoha pokusech v minulosti, jsem dojat.

Mě tak napadá, vyšlo už to KS pokračování?
Já jsem to akorát dneska rozjel znovu (asi po pátý :-D), ale poprvé s 1.13 a musím říct, že mi to teda dává docela zabrat. Mam problém hned v Drassenu. Přišel jsem o důl a v okolních sektorech jsou hromady vojáku a protože 1.13 umožňuje příchod posil z okolních sektorů, tak bojuju proti 62 vojákům :-D Mě samozřejmě bez dolu došly prachy, takže moje posily jsou podělanejch 20 zelenáčů, který nadělaj víc škody než užitku. Jinak, jak vám se vlastně líbí tenhlé mod? Trošku mě teda štve ten déšť, že při něm nevidím nepřítele na metr vzdálenosti. To je trošku extrém...
Co se obtížnosti týče, díky novému vybavení a herním mechanikám mi 1.13 přijde v mnohém schůdnější, než vanilla. Tedy samozřejmě vyjma bitev, kde hráč stojí proti stovce a více nepřátel, kterých však zas tolik není.

@poris (22.07.2014 11:54): Všechny věci, jako celkový počet vojáků, jejich respawn, úroveň, maximální počet na jeden sektor a další mnohé ptákoviny jsou v 1.13 nastavitelné.
Já mám teda nejradši Shadowa, i když zkoušet povraždit celou mapu jen s ním a potají je snad neuskutečnitelný.
Jak to člověk čte, tak hned dostane chuť do toho jít znovu, jen nevím jakou verzi. Pamatuji, že jak se posledně zkoušel 1.13, tak bylo fajn těch spousta vychytávek a charakteristik, ale ty hordy co chodily mi to docela rychle znechutily...
@ugraugra (21.07.2014 23:18): Hamous byl btw 3. domorodej pruvodce uz v prvnim dile a prvni domorodej pruvodce, kterej byl trochu uzitecnej, pak nastoupil k AIM a zdrhl, viz jeho bio na "webu" AIM v sekci byvalych clenu.:0)

Ja vzdycky peclive vybiral koho najmout a pak ho drzel az do konce hry. Vetsinou beru zoldaky z jednicky a Deadly Games, ke kterym mam uz vztah.:)

Sraci typu Shank apod. jsou prave uzitecni na prenos a trenink milici, nez nich by to neslo.
@90210 (21.07.2014 19:50): Já žoldáky točím, abych jich vyzkoušel co nejvíc. Vždy jim dám smlouvu na 14 dnů a pak jí neprodloužím a vemu si nějaké dražší/lepší. Možná v tom je ten problém, že nechávám jít vytrénované lidi pryč, ale chci to takhle na první hru prozkoumávat.

Postupně jsem protočil od nejlevnějších MD, Grizzly, Steroid, Spider, Red, Cliff, Trevor, Lynx, Scope a momentálně na Medunu útočím s partou můj žoldák, Gus, Magic, Scully, Miguel a Dimitri. Přičemž jsem v průběhu hry nabral ještě mraky žoldáků na ostrově jako zmrzlinář Hamous (vytrénoval jsem ho a nějakou dobu byl dost užitečnej :D), Shank, Maddog, Dynamo, ale tihle jsou sice levní, ale hrozně levý a nemám čas je trénovat, tak jsou ve městě a spolu s hadrákama z MERC (Biff :D) a Irou plní roli přenašečů. Ira se mi vůbec nelíbila, protože byla levá a zezačátku nic netrefila, ale asi jsem jí měl dát šanci.

Jo, z MERCu jsem už najal Cougara, ale nevešel se mi do hlavního týmu, tak jsem ho nechal v Balime. Chtěl jsem ještě zkusit trojku Ivan, Shadow, Reaper, ale zrovna byli někde na misi, takže smůla.

Co se týče vlastní postavy, tak jí mám skoro jak říkáš, akorát jsem měl střelbu na 70 a zbytečně vysokej leadership - tyhle body jsem měl nacpat do max inteligence.
@ugraugra (20.07.2014 22:12): Me to prislo lehky, protoze jsem jak pise kolega pode mnou JA expert, pred JA2 jsem hral a dohral i JA. O to vic jsem pak ocenil ruzny vychytavky, jako bia zoldaku kteri uz ve dvojce nejsou, Mike (toho jsem mel rad, v jednicce i DG jsem si ho najimal) apod.

Co mas za zoldaky? Pokud ti to nejde, tak najmi ty opravdu nejlepsi s vysokym levelem, komplet tym o sesti zoldacich. Ja bral kazdou hru nekoho jinyho.

Pro poradek, pri mym hrani je nej postavou vzdy muj zoldak. Dam mu medics, mech a exploziva na 35 (minimum, exploziva se nejlip trenujou, za par minut jdou pres 90 a mas experta, na nulu to nedavam), skilly podle nalady, ale autoweapon je dobra vec. Klicova je inteligence na max, tj. 85. Silu, zdravi, dexterity a agility davam nekde do rozmezi 70-80 s tim, ze v prubehu hry vylezou nad 80. Skilly kde se nazenou body jsou leadership a marksmanship. Strelba staci tak 55, stejne mas na zacatku bouchacky na blizko a trefujes se dobre a hrajes sam, takze neustale strilis a po dobyti Drassenu uz mas strelbu 80 a v pulce hry v pohode 99. Je jdu vzdycky po dobyti Drassenu a 1. SAM site na Almu, na zacatku hry jeste neni tak dobre branena a je tam dobra vybava. Na ni jeste staci muj zoldak s Irou a Dimitrym plus mozna 1 zoldak navic. Pak uz hned najimam 2-3 zoldaky (ideal je lowcost jako Fox, Wolf, Ice nebo Helmut, ti jsou dobri okamzite a nezruinujou te, jako treba Trevor), plus nekdo z Mercs (Biff a Flo), Mercs je potreba delat kseft, aby se tam objevovali lepsi zoldaci jako Cougar a muj oblibenec Larry. Jeste pred Cambrii pak jdu na Tixu a Estoni, kde naberu dalsi levny Mercs na trenink milici a prevoz veci, po ceste na Tixu pak dobyju Balime. Az pak jdu an trasu Cambria, San Mona a Chiztena...Pak uz mas hlavni tym ve slozeni tvuj merc a 5 najmutych dobrych mercu, hodne slabych levnych mercu na milice a prevoz/prodej zbrani/kramu a nic te nezastavi. No nic, zase jsem se jednou rozepsal.:)
Existuje nejaky MOD, ktory by iba odstranil "pre-generated seed" z Vanilla hry a nijako dalej ju uz nemenil?
1.13 to sice odstranuje lenze zasadne zmeni aj kopec dalsich veci.
@ugraugra (20.07.2014 22:12): Já to hrál poprvé nedávno (taky bez 1.13) a bez save/load metody ani ránu. Někdy jsem si uložil i špatně a musel jsem se vracet k staršímu savu. Bylo to taky daný tím že mi bylo líto najímat ty nejdražší žoldáky a tak jsem radši cvičil lamy. Ale ony si potom stejně řekly o vyšší plat:D Teď bych si dal nějaký Donbass edition:D
@ugraugra (20.07.2014 22:12): JA2 určitě není lehká hra, to je někteří HC fans už jí znají tak dobře, že jsou schopni vystřílet mapu poslepu s prstem v nose. každopádně v porovnání třeba s Wildfire je to opravdu procházka růžovou zahradou.
Docela mě překvapuje, jak tu v diskuzích ohledně JA série padá, že Vanilla JA2 je lehká hra. Já teda hraju Stracciatellu (z donucení, protože mi GOG verze padala a 1.13 na první hraní nechci) a v taktické části je to pro mě solidní záhul. Hlavně teda Grumm a momentálně Meduna. Tam když špatně vykouknu, tak mrd, -70 a můžu loadovat. Absolutně nechápu jak to někdo může hrát s Iron man modem.

Jako dočetl jsem se, že dělám pár chyb - měl bych střídat zbraně (používat pistole na blízko), používat minomety na tanky a mít postavy na 9. levelu (ted při útoku na Medunu mám 6-8), ale jinak mi přijde, že to nějak extra nelamim a stejně dostávám na frak. Škoda že hra nepočítá, kolikrát jsem zmáčkl quicksave/quickload, to by bylo hrozivé číslo.

Jo a ještě otázka - přišel jsem o něco, když jsem neprozkoumával doly (až na ten v San Moně)? Zaráží mě, že mapa má 3 podzemní vrstvy a já byl zatím jen párkrát v té první a to už jsem skoro na konci hry. Nebo to slouží vyloženě pro potřeby sci-fi modu?
@ugraugra (13.07.2014 22:05): jj, na mě také :-) Taky sem nehrál jedničku a ta scénka s Mikem byla super :-)) Lynx mi suverénně zahlásil, že nechce být nucen ho likvidovat :D Za to Gus se hned přihlásil, že ho s radostí sundá :DD
He he, taky mám teď zrovna rozehráno a s penězi problém nemám :D (A zrovna mi zavřeli největší důl v Camvrii).
Screen
Teda to setkání s Mikem u třetího SAMu na mě udělalo dojem a to i když jsem první díl nehrál. Ted jsem si ještě zpětně našel na netu detaily o co jde. A takovejchle drobností je tam spousta, je vidět že to je hra dělaná s láskou :D

(jo a ten souboj mi dal pěkně zabrat)
@Garret (13.07.2014 10:25): Nejsem rád, protože momentálně mám obsazené jen doly v Drassenu a Chitzeně, takže to je dost čára přes rozpočet :) Chitzena má dost malý důl. Aspon mě to donutilo neodkládat invazi do Cambrie.

Jinak používáte stealth mode? Já s tím zkoušel experimentovat, že jsem vzal do ruky nůž a v noční misi chodil po městě a zkoušel podřezávat krky, ale postavy potom chodí tak strašně pomalu, že na to nemám nervy. A navíc se mi to zabíjení moc nedařilo, vystřílet to vypadá daleko jednodušeji.
@ugraugra (13.07.2014 09:47): Neda sa s tym nic robit, je to tak.
Hra si na zaciatku kampane (strart game) nahodne vyberie jednu banu na ktoru nalepi tento event a v momente ako z tejto bane zacnes tazit tak v priebehu 2-4 tyzdnov ti veduci oznami tuto hnusnu hlasku. Po case zacne bana produkovat ovela menej penazi a po dalsom case vypne uplne (cas je tak 1 tyzden tusim).

Jedna sa o jednu nahodne vybranu banu pri starte novej hry a ostatne uz budu OK do konca hry.

Ale napr. v konfiguracnom subore 1.13 patchu sa da napriklad presne urcit ktora bana to bude a zaroven sa to da aj uplne vypnut, podobne ako vsetko mozne v hre vratane odvetneho utoku na zaciatku po dobiti toho mesta. Ovsem musi sa to zeditovat PRED startom novej hry inac to nefunguje.
D fak? Head miner v Drassenu mi oznámil, že se brzy vytěží všechno stříbro z dolu. 14 dní po tom, co jsem ho zabral. Dá se s tím něco dělat?
Samozřejmě při mém štěstí mi GOG verze začala brutálně padat. Naštěstí existuje modifikace JA2 Stracciatella (viz odkazy), která nemění základní hru, ale opravuje padání a nějaké bugy. Nainstaloval jsem to a zatím to drží, tak snad to vydrží.
Jsem dneska zaslech nějakou ženskou jak: "Ach jo, já zase zapomněla, zase sem zapomněla."
Se mi hned vybavilo "i forget, i forget again" :)