@90210 (09.12.2017 10:51): Pre mňa Ivan/Lynx/Scope day one must havce :-D ideálne v trojkombe.

Ináč riadne kvalitný týpek bol aj Bob Denard, ten sa na Komorách so skupinou žoldákov vylodil ešte v 1995!
@ad142 (17.09.2017 17:18): Je to přesně určená chajda v náhodně vybraném sektoru bažin. Ale nemusíš je prolézat přímo, pokud na něj padneš, tak se ti napíše, že je v sektoru jedna postava.. imo... asi.

ed: " If the civilian said South West, then it will be in D12, South East means E14, directly East means in C16, and North East means B15."
Ešte jedna otázka: Kde mám nájsť toho pilota helikoptéry? Je presne definované kde sa nachádza, alebo je to náhodné?
@ad142 (17.09.2017 10:42): Hráš to s tým komunitným 1.13 patchom? Alebo tam máš iba oficiál Vanilla verziu?

Lebo Vanilla má tú drbnutú ""featúru"" (čítaj chujovinu) zvanú "pre-generated seed" pri udeľovaní úspechu/neúspechu akcie.
@ad142 (17.09.2017 10:22): Používaš mierené výstrely? Keď pár krát poklepeš na pravé myšítko, utratíš viac akčných bodov ale výstrel je presnejší.

edit: Jop, SAM základne treba brániť, inak ich Deidrana dobyje naspäť. Nedá sa v tej lokalite trénovať milícia? S modifikáciou 1.13 to určite išlo, vanilku už si tak dobre nepamätám.
Hmmm, po pomerne ťažkých bojoch sa mi podarilo dobyť SAM Site. Pekná hra, len ma štve, že Lynx má občas problém trafiť nepriateľa, ktorý stojí de facto pri ňom. Minimálne trikrát po sebe vystrelil na vojaka, ktorý stál pár metrov od neho, nekrytý a on sa ani raz netrafil, zato nepriateľ áno. To občas dokáže naštvať :)

A ten SAM site už ostane navždy môj, alebo na neho královna pošle armádu? Pokiaľ áno, tak nevidím možnosť ako ho mám brániť, okrem skupinky žoldákov, ktorú by som tam nechal.
tak po opakovanem spusteni uz me to nechce pustit dal a pise to RUNTIME ERROR Number of tilesets does not match code error

nevite nekdo co delat aby to jelo? dik
tak se mi podarilo rozjet Urban Chaos i v 1.13 ale co se mi nelibi jsou ty nerealisticke zvuky u zbrani, ty se mi libili vic u klasicke JA2 nebo hlavne ve Wildfire. Je nejaky patch na 1.13 ktery se tyka novych zvuku zbrani?
Hral ste nekdo Urban Chaos nebo jinou modifikaci? Chtel bych si neco takoveho zahrat ale nevim jak to nainstalovat, neznate nekdo postup?
@Walome (29.01.2016 11:13): Ja jsem soloval poslednich par map v Medune a palac Deidranny, protoze uz me nebavilo s sebou nikho tahat, ale hrat to cely bez najmuti Fox, Larryho a dalsich oblibenych zoldaku by me pripravilo o zazitek ze hry.

Da se to ale hrat solo v pohode, zaklad je dobre vytvorenej a vsestrannej vlastni zoldak, kdy je IMHO dobry vydat se uplne jinou cestou, nez jak se psalo v dobovych tipech a tricich, tj. nechat mechanics, exposives a medics na zakladnich 35, bez debat nastavit na maximalních 85 wisdom, strenght, health a agility nechat pod 80, dexterty o neco vic a body nahnat na marksmanship. Neni zadnej problem zacinat s marksmanship treba 45. Na zacatku se pali pistolemi s kratkym dostrelem proti slabym enemies v malem poctu, pokud se poradne miri, tak se bez problemu prostrili z Omerty, masksmanship mezitim vzroste o 10 a po dobyti Drassenu je uz marksmanship na 70 a na max je v polovine hry s tim, ze tyto zacatky povazuju za vibec nejzabavnejsi pasaz cely hry. Agility a strenght se daji lehce natrenovat nad 80, exploziva rovnou na max, dexterity se taky trenuje, byt pomaleji a health pomalu naskakuje taky, kdyz se zoldak obcas nechava lehce trefit.
Kamarád právě dohrává JA2 a za celou tu dobu měl jen dva žoldáky (sebe a Raven). Společně obsáhli vše podstatné (lockpicky, montér, výbušniny atd.) a díky tomu, že jsou jen dva, neuvěřitelně rychle levelovali.

To mi přijde jako super nápad :) hrál to někdo podobně?
Vytvorte si žoldáka-zabijaka a je to! V modifikácii 1.13 sa dajú pri tvorbe postavy namiesto psychotestu rovno navoliť jednotlivé traity. Výborný je napríklad marksman-ranger, ktorému som dal úplne bežnú flintu Ruger mini s teleskopom 7x a súperov likviduje na 350m jedinou strelou do hlavy.
spíš to mohli udělat naopak - tedy normálně odstupňovat obtížnost pro masy ať si můžou vychutnat nové vychytávky a pro subpopulaci sadomaso nechat editaci .ini... takhle je pro mne vstupní nadšení brzo vystřídáno frustrací a odinstalem, aby po půl roce následovalo repeté :)
@mazar1234 (19.11.2014 19:16): Tak to je fajn, ale pak už asi nebudu mít tušení, jak by to teda mělo bejt původně. Nevím, jestli se mi chce hrát takhle customizovanou hru. To už by mi to pak mohlo přijít spíš jako nějakej skirmish než single player :/
@Javor (19.11.2014 18:54): Ano je, je tam zvlast polozka na protiutok v Drassen, ktory nasleduje po znamej animacii. Navyse je tam volba "Aggressive AI" kde je mozne zvolit niekolko stupnov - od ziadnych mega-utokov na nic az po mega-utoky hocikedy, ci medzistupne ako mega-utoky po kazdom obsadeni mesta a podobne.

Navyse si mozes editovat aj maximalne mnozstvo enemy grupy a maximalne mozne mnozstvo enemy vojakov v jednom sektore a podobne.

Nastavit sa tam da absolutne kazdy detail a to totalnym sposobom. Akurat si to clovek musi poctivo preklikat cele, co chvilu zaberie (snad par sto poloziek), ale oplati sa to. Hrac si tak moze nastavit hru presne podla svojho vkusu/zelania.
Již jsem určitě zmiňoval, že kvalita, kvantita, respawn a další hodnoty se dají nastavit v přiloženém ini editoru, mám matný dojem, že na první protiútok tam snad bude i speciální položka.

Mimochodem, postřehl někdo, že již skoro měsíc je venku nová verze 1.13?
Ty vole, tak nevím, s čím jste to (v1.13) na experta hráli, ale já už jsem musel trhnou rekord v save/load na jednu hru. Potom, co jsem vybojoval důl v Drassenu, tak mi vydržel pouhej den a když jsem se vrátil vybojovat ho zpátky, tak hned potom, co jsem to (pracně) vyčistil, začaly do sektoru proudit kvanta dalších zmrdů, který jsou o poznání lepší než ty domácí. Fakt musím ukládat po každý podařený trefě (a to je třeba jedna ze třiceti!! - rozuměj 15x load třeba). Už jsem jich sundal snad 12, ale kurva dalších minimálně 15 jich je už na dostřel a to se už fakt nedá. Mám 5 lidí, který se trefujou tak z 15% co ty, kdo jdou po mě..
@90210 (02.11.2014 11:09): Dyť jo, však taky já jsem lama a i tak jsem si zažil horkých chvil až až. Každopádně příště určitě půjdu o stupeň výš, když už jsem to konečně dohrál a pochopil jak to hrát.
Tak jsem to rozehrál asi před tejdnem na experta a nechci vědět, jaký to musí bejt na insane. Už takhle mi to přijde fakt pekelný. Ten poslední sektor Drassenu jsem myslel, že snad nedám. Vůbec nemám představu, jestli se budu s mojí partou chytat. Tomu říkám hardcore :)
Jinak jsme zatím ve čtyřech - moje postava, Dr.Q (expert na zasekávání zbraní), Lucky a Ira..
@sten (23.07.2014 22:45): Tiež to hrám prvýkrát s modifikáciou 1.13, naprostá paráda! Na začiatku si treba vytvoriť kompletné šesťčlenné komando. Potom obsadíš letisko v Drassen, nakúpiš výbvavičku u Bobby Rays a bitky začnú odsýpať jedna radosť. A bacha, v Omerte sa dá hneď naverbovať aj kompletné komando z odboja - Miguel, Dimitri, Ira a Carlos. Inak ten silný protiúder, ktorý vyšle Deidrana po strate Drassen, sa dá v konfiguračnom súbore zakázať, ale s dvomi komandami dobre vyzbrojených žoldákov a tromi desiatkami milicionárov zvládneš aj bitku proti 62 súperom. (Hrám na Experienced, vanillu som nikdy nedoklepal pretože mi padala, ale zato Wildfire ma vyškolilo železnou rukou, obsadenie Drassen išlo teda ako po masle.)
@90210 (07.09.2014 13:45): Ten spoiler je tam hlavně kvůli délce, ten koment má 3 stránky ve wordu. Taky mi to právě přijde zajímavý, každej si prožije svoje vlastní peklíčko (místy) :) (Barry mi v jeden moment skutečně skoro zemřel, měl asi 3 HP, ležel uprostřed obýváku, kde byly tři okna, okolo asi pět nepřátel... neměl u sebe lékárničku, nemohl se obvázat, všichni daleko... takže jsem horko těžko vyházel všechny granáty co jsem měl a hlavně nalákal pozornost na ostatní žoldáky... a pak jsem v realtimu rychle mazal, abych ho uzdravil, protože čím více jsou zraněný, tím víc krvácej.
4Walome - dobrej koment, hlavne teda ta cast ve spoileru (uplne zbytecne vyuzitej spoiler btw), protoze kazdej vi, ze je JA2 tahovka, je tam notebook apod.:0) Tady me fakt nejvic zajimaj osobni zazitky, pouzity zoldaci apod.

4atom - No, celkem te chapu, je to hodne military s cernym humorem, viz. treba popisky zbrani a alumni z prvniho dilu. Asi to neni hra pro tebe.:)
@Walome (01.09.2014 16:26): Mně bliká kurzor od myši, což mi při střelbě nějakým způsobem hru seká. řeší to hraní v okně, ale tam už zas nemůžu přijít na to, jak scrollovat obrazovku v taktickém módu.
Škoda jen, že rozběhat to na Windows 7 je utrpení. A to mám verzi od GOGu.