Jagged Alliance 2

kup si tu hru a bude to fungovat ... uz jsem psal nize, na GOGu se to da koupit za 2 stovky a ta distribuce co na GOGu maj je odladena aby fungovala i na novejch masinach ...

navic to, co ty pises okazuje na to, zes' to nainstaloval do C:Program Files ... Preinstaluj to nekam bud do svyho uzivatelskyho adresare nebo proste nekam jinam, kde mas plna prava
@OndraBS (06:36): Nie. Ak sa tá chybová hláška objavuje počas inštalácie, najskôr si rozpakuj archívny súbor s modifikáciou do samostatného adresára a jeho obsah potom ručne prekopíruj do inštalačného adresára hry.

@OndraBS (06:34): Nastav si v hre hociktoré rozlíšenie, na ktoré si zvyknutý, napríklad 800x600. Potom nastav v ovládacom paneli grafickej karty škálovanie na GPU, hru spusti normálne v režime fullscreen tak ako si ju spúšťal aj doteraz a obraz hry sa roztiahne na výšku tvojho širokouhlého monitora bez toho, aby sa zdeformoval. edit: pre lepšiu predstavu ako to vyzerá - pillarbox (wikipedia)
@OndraBS (19.11.2019 18:00): Omluvám se, že se opakuji, ale vážně mne prosím zajímá, jestli po instalaci 1.13 vám to vypíše ten seznam (can not open output file, tedy nelze otevřít výstupní soubor).
@valcik (19.11.2019 20:21): Moc to nechápu. Mám si tedy nastavit menší rozlišení než mám nativní, spustit hru v okně a né ve fullscreenu, a pak obraz roztáhnout? Jestli si rozumíme, tak já si dávám rozlišení 640 x 480 právě proto, aby vše nebylo tak malinké. Jenže na monitoru o nativním rozlišení 1920 x 1200 se to samozřejmě při fullscreenu 640 x 480 zdeformuje. Neumím si představit, že by se mi podařilo 640 x 480 roztáhnout na celou obrazovku bez deformace.
ja uz bych asi Vanillu ani samotne 1.13 nezahral. U Vanilly me odrazuji (ne)zvuky zbrani a jejich maly stereotypni pocet. U obou porad stejne mapy. Uz jedine nejakej mod na 1.13 a kdyz uz navrat ke klasice tak jedine v podobe Wildfire. Je to jako bych se z BrutalDoomu vracel k Doom 1. Jedine snad ciste z nostalgie :)
@OndraBS (16.11.2019 23:36): Na širokouhlom monitore si môžeš prepnúť škálovanie z monitora na grafickú kartu, aby si obraz po roztiahnutí do natívnej výšky monitora zachoval pôvodný pomer strán. Vtedy sa nezdeformuje, akurát budeš mať po boku dva zvislé čierne pásy. NVIDIA má nastavenie škálovania v ovládacom paneli:
@ntz (19.11.2019 00:59): Chci se tě prosím zeptat, jestli i při koupení hry a následné instalaci 1.13 to také vypíše dlouhý seznam, že to něco nenašlo. (can not open output file, tedy nelze otevřít výstupní soubor).
@90210 (19.11.2019 08:41): fair :) ...

ja hraju bud na normal a nebo na easy ale mam tu svoji instanci hry pomerne dost vytunenou do vyssi obtiznosti (napr. mam nastaveno nejpomalejsi mozne leceni a opravovani, zaplou aggressive ai u nepratel, upravene pocty nepratel a dalsi ..) a hraju *vzdy* iron man a malokdy loaduju ...

uz jsem to tu nabizel mockrat ... pokud ma nekdo zajem, tak mam tuhle instanci hry (tu svoju upravenou - bohuzel ty upravy nemam v nejakem patchi co by sel aplikovat na hru) a mohu ji nabidnout ke stazeni .. je to build 4870 (relativne hoodne starej v1.13) kterej ma porad naprosto bezvadnej feeling te originalni hry se spoustou vylepsenima ale neni to jeste uplne jina hra jako v soucasnejch buildech (8xxx) v1.13 .. pokud nekdo chce muj build, napiste mi PM
@OndraBS (19.11.2019 06:17): IMHO to nejde, musi se tam vycvicit milice.

@OndraBS (19.11.2019 04:58): Na zacatku hry, kdy souper taky nema moc dobry gear, si to s tebou chce casto spis rozdat na ferovku, kdy je mozny udelat instakill. Je to spis vyhoda pro tebe, protoze mas jen pistole a Ira s Dimitrym se navic na dalku netrefi, takze je vse jen na tvem zoldakovi, tedy samozrejme ve vanille. Doporucuji vlezt na tu strechu.

@ntz (19.11.2019 00:59): Souhlas, taky me vzdy nejvic bavila ta uvodni cast hry, kdy to vse lezelo na mem vlastnim zoldakovi a byl to opravdovy survival a vyzva. Obsazeni Drassenu, nasledne hekticke cviceni milice, nalezeni Skyridera, obsazeni SAM site. Mezitim naskriptovyny utok na Drassen, ke kteremu obcas doslo, ale obcas se vyslane jednotky rozmelnily v okolnich sektorech. Pokud uz k utoku doslo, tak to byl jak rikas jeden z nejzabavnejsich souboju ve hre. 1.13 jsem nikdy nehral, ale sam jsem hru hral vzdy na hard a sam si to zobtiznoval tim, ze jsem s mym zoldakem zacinal s marksmanship treba na 55, ale diky maximalni wisdom mel uz v teto fazi pres 70 a prvni 2 zoldaky z AIM jsem najimal az na obsazeni dalsiho mesta, vetsinou Almy. Daval jsem vzdy prednost levnejsim zoldaku jako treba Fox, Wolf, Ice, Grunty, Fidel nebo pozdeji Larry u MERC a obecne zoldaky, ktere jsem znal uz z jednicky. Trevora jsem na jednu hru vzal, protoze ma zajimavou specializaci, ale otravnej aussie akcent a po udelani 2 levelu je z nej razem nejdrazsi zoldak ve hre. Taky rozodne nedoporucuju.
Podařilo se někomu vyřadit SAM SITE jednou provždy? Já když zničím počítač, tak se stejně obnoví. Jednou jsem mnoha výbuchy zničil všechny raketový věže a stejně základna fungovala dál. Tak asi nezbývá než tam mít milice.
@OndraBS (18.11.2019 23:41): Ležím, mám brokovnici ve 100procentním stavu, nejsem zrovna amatérský žoldák, a zatímco se ani s přesnějším mířením netrefuji, protivník mi klidně přiběhne až před hlaveň, pak mě oběhne a kopne mne do žeber nebo mi dá herdu do zad. :) Asi nějaká chyba v instalaci nebo co. To můžu rovnou v ini vypnout veškerý palný zbraně a zahrát si na středověk. Zkusím ještě koupit čistou origo, provést upgrade a uvidíme, jak to půjde. Protože tohle mi ještě před týdnem nedělalo.
1) JA2 se da koupit
2) drassen counterattack je naopak jedna z nejzabavnejsich casti hry ... Ja to navic uz nekolik let hraju na `iron mana'
3) trevor na zacatek je imho blbost ... ty potrebujes palebnou silu, takze se ti vic hodi najmout vic levnejch mercs nez jednoho ultradrahyho trevora kteryho ja - veteran ja2 - ostatne *nikdy* neberu pac je to jester
4) v 1.13 muzes mit az 6 vlastnich zoldaku .. ja si vetsinou delam na zacate 2 a pak pridavam dalsi ciste kvuli tomu, abych nemel pocit, ze cheatuju
@OndraBS (18.11.2019 20:45): Ve vanilla verzi to fungovalo dobre, sam jsem podobnej battle v Drassenu s bidnou pocatecni vybavou vyhral, ale v 1.13 je to mozna jiny, nevim. Ja hral vzdy jen puvodni verzi, 1.13 bych doporucil jen tem, co maji JA2 uz dohrany, idealne vickrat a nudi se i na nejvyssi obtiznost. Neni to definitivni verze pro tu, co JA2 nehrali, spis vylepseni pro skutecny fanousky hry. Vychazim teda z toho, ze jsi JA2 nehodnotil.
Mám tak neschopný střelce, že i když mají hbitost, obratnost, trefování ve slušných číslech a zbraň v zachovalým stavu, tak se netrefí snad ani z pár metru, to už je možná lepší k protivníkovi doběhnout s mačetou, ta fakt není normální a reálný tohle. Všiml jsem si, že souboji zblízka dává protivník často přednost před střelbou. Jako to už je ujetý a přehnaný. Chladná zbraň lepší než střelná? Na to nemám nervy. To už tvůrci V1.13 přehnali.
@90210 (17.11.2019 10:37): Mno, předpokládám, že hra se snaží o co nejvyšší reálnost. Pokud budeme všichni na střeše, tak v reálu nepřítel asi nebude tak blbej, aby se nechal vystřílet. Pěkně by si nás obklíčil a nespěchal by, jeden dva granáty na střechu by pak stačily. Nehledě na to, že si může počkat až někdo doveze minomet, případně Deidranna má ještě vrtulník a letadlo. :)
Při instalaci 1.13 mi to vypíše dlouhý seznam, že to něco nenašlo. (can not open output file, tedy nelze otevřít výstupní soubor). Taky vám to dělá? Je to tisíce položek. Hra pak funguje, tak nevím co je za potíž. Nicméně pokud upgraduji klasickou původní JA2, tak mi pak nefungujou zvuky střelby. Při upgrade JA2 Gold mi to funguje. Možná to upgrade je určeno pro určitou verzi, kde to vše najde, a pak se vše nainstaluje tak jak má a funguje tak jak má. Ale pak netuším, jaká je to verze.
@OndraBS (17.11.2019 12:18): tak stejne je to vsechno o tom jak si o nastavis v INI, ja se s tim piplal tak aby to vse sedelo tak jak chcu,tedy jaky si to v INI udelas takovy to mas. Podle me moznost tvorby vice IMP postav je spatne ale ja davam jen specializaci SNIPER, protoze sejne je otazka casu kdy cely muj tym bude mit snipera a k tomu nejakej automat a od cca pulky hry uz mam z kazdyho snipera, a je to pak tym terminatoru a do konce hry uz to byva prochazka ruzovou zahradou. BTW: hraju Urban Chaos ted a ty mapy sou opravdu uplne jinde, o dost propracovanejsi a daleko vic zastavene,takze to opravdu vypada jako ve meste
Jak si nastavujete prvního svýho žoldáka? Já když jedu ponovu, tak mu dám night ops, teaching, stealth. Když postaru, tak night ops a camouflage. Záleží co si nastavím za Skill Traits na začátku hry. Uvažoval jsem o auto weapons expert, nebo v kombinaci s marksmanship, ale to mne je pak líto ostatních možností. Někdy jsem dal teaching expert, abych mohl rychleji trénovat milice. U volby camouflage se mi líbí možnost maskovat všechny mé žoldáky při minimum spotřeby pasty. Zpočátku žoldáky nenajímám, nechávám si to později na Trevora, mého oblíbence.
@valcik (17.11.2019 11:32): Tak to mne taky napadlo, že bych nejdřív různě trénoval kolem, získával lepší věci a pak šel na Drassen. Jenže mne pak Enrico začne honit a důvěra civilistů klesá.
@OndraBS (17.11.2019 11:20): Trigger sa spustí až po obsadení bane, vžycky som teda najprv oslobodil letisko, objednal dodávku zbraní s optikou, počkal 24 hodín na doručenie a až potom oslobodil sektor s baňou. Alebo som sa na začiatku vybral do Chitzeny, kde oslobodíš amerických turistov a odprevadíš ich do Drassenu. Súboje proti pohyblivým hliadkam nie sú až také náročné, väčšinou získaš pár noktovízorov, zlepšíš si marksmanship a hlavne povýšiš celú skupinu o pár úrovní. A teraz mám absťák a idem inštalovať sedmičky! :-)
@valcik (17.11.2019 10:47): Ano, to už mne napadlo, že bych si to mohl vypnout, díky za tip a info kde to hledat. Zvážím to. Ale předpokládám, že tvůrci 1.13 to myslí dobře a mají to schválně zapnuté. Pokud cokoliv upravím, tak tím pokazím myšlenku tvůrců 1.13. :)
@OndraBS (17.11.2019 10:30): Včera som inštaloval aktuálny build 1.13 do Stracciatelly a vidím to tam, je to defaultne zaplé. Zakážeš to nastavením parametra TRIGGER_MASSIVE_ENEMY_COUNTERATTACK_AT_DRASSEN na hodnotu FALSE, nájdeš ho v súbore ja2_options.ini v podadresári Data-1.13
@OndraBS (17.11.2019 10:30): Doporucuju pobrat co nejvic munice a zakempit na strese, idealne jeste kdyz se podari vycvicit nejakou tu milici. Zvladnout se to da, ale v tyto fazi hry jeste nejsou k dispozici dobry zbrane.
@mazar1234 (17.11.2019 09:38): Takže jestli to dobře chápu, tak origo přímo od autorů 1.13 by to tedy mělo být vypnuté a ta šílená armády by přijít neměla. Někdo ji tedy zapnul? Zkusil jsem stáhnout přímo původní origo čistou JA2(1999) instalačku, je to jen jeden exe soubor, víc nic, instaluje se postaru, takže by neměla být upravena. Poté jsem nainstaloval ty upgrady a ta armáda stejně přišla. Ale zjistil jsem, že čím více vojáků kolem Drassen dolu pobiju, tím ta šílená armáda bude menší. Protivník si tedy při útoku pomáhá armádou z okolních sektorů. Poznal jsem to podle počtu vojáků a taky podle zbraní. Takže ještě je tu možnost nejdřív vybít všechny okolní sektory kolem Drassen dolu, teprve poté vysvobodit Drassen důl a počkat na zbylé příchozí elitní komando. Mno, otázka je, co je jednodušší, protože ty okolní armády jsou drsné a dobře vybavené. A možná se to ani nedá stihnout. Jeden celý den hraní na to asi nestačí.
@OndraBS (17.11.2019 05:02): Ono to dava smysl, protoze Deidranna po tom, co Drassen obsadis, v prostrihu rika, ze tam posle sve jednotky, takze je to hracem i vicemene ocekavany. Me se to stavalo docela casto a tuto cast hry, kdy obsadis prvni mesto, prvni SAM site a mas jen svyho zoldaka, kterej se extremne rychle zlepsuje a par dalsich ubozaku typu Ira a Dimitry, povazuju za nejzabavnejsi.
Mne by zajímalo, jestli je normální, aby po dobytí Drassenu na mne přišla armáda cca 60 vojáků, z toho půlka elitních. Na střední obtížnost. Jestli je to takhle v pořádku, jestli to dělá i těm co mají čistou original hru patchovanou na 1.13. Nebo jestli to dělá jen ta "upravená" hra stažená z ulozto.cz, jak jsem již zde zmínil.
Nope, tie tri knižnice som mal v inštalačnom adresári hry, presne podľa návodu v readme. Modifikácia bola tiež nainštalovaná správne, rovnaký build inštalovaný z toho istého balíka som roky hrával s rovnakou verziou hry na sedmičkách. Asi nakoniec oprášim trinásťročné dvojjadro, prepastujem chladiče a nainštalujem starý OS, ale aj tak vďaka!
@valcik (16.11.2019 12:39): Je možné, že to upgrade pro WIN funguje jen pro Jagged Alliance 2 Gold. To jsem stáhnul z uložto. Pak jsem upgradoval oběma upgrady na V1.13. Postup instalace jednoho a druhého upgrade se liší, je uveden na jejich stránkách. Poté jsem použil to Wine. Ale ono to má tendenci rozbalit ty tři dll sice do hry, ale do nový složky. Je třeba zadat, aby ty tři dll šli přímo do hry, né do nový složky.
Zdravím nadšence JA2. Zkusil jsem V1.13 7xxx a hned mne překvapila daleko vyšší inteligence nepřátel. Už nejsou tak blbí jako v původní verzi a hned na začátku jsem měl co dělat i ve střední obtížnosti. Nepřítel už vám jen tak nevběhne do rány. Pěkně se kryje, je opatrnější, klidně si vás obejde, vyleze na střechu, atd. Hned jsem šel na Drassen a tam jsem vždy skončil po dobytí dolu, protože přišlo komando od Deidranny, cca 60 nepřátel, z toho půlka elitních. Tady mne to vždy přestalo bavit. Pochybuji, že je vůbec možné tohle ustát. A pokud ano, tak je to na celý den, což je otrava. Začátek hry jsem si neuměl představit bez najmutí Trevora z AIM, který umí ze všech nejlépe a nejrychleji vše opravit, hlavně zbraně, což je pro mne alfou a omegou, aby se nezasekávaly a byly spolehlivější, přesnější. Je inteligentní, umí otvírat zámky a objeví pasti. Problém je, že je děsně drahý, Takže to chce hned dobýt Drassen důl a všechny prachy cpát do něj, prodloužit mu smlouvu co to jen půjde, ještě než zdraží nebo si to rozmyslí. Velmi v upgradu hry oceňuji možnost rapidního zrychlení hry klávesou minus na numpadu. Jinak co mne trápilo, je nastavení rozlišení. Při vysokém bylo vše příliš mrňavé. Nízké rozlišení to zase rozmázne. Každopádně je to dost drastický záhul pro oči, zničit si zrak asi za to nestojí. Mám IPS monitor Dell U2415 s rozlišením 1920 x 1200 a hrál jsem na tom s rozlišením 800 x 600. Mimochodem doporučuji nestahovat hru z ulozto.cz, raději si ji sehnat jinde. Protože pokaždé, když jsem ji stáhnul z ulozto, tak jsem pak zjistil, že hra je už je od někoho upravená a má chyby, jako třeba stovky tisíc peněz hned na začátku hry, možnost najmout Miguela a Carlose hned na začátku, atd. a kdo ví, co je ve hře ještě "upravené", tedy pokažené. Po upgradu na nejnovější verzi 7xxx se sice některé chyby opraví, ale otázka je, jestli všechny. Takže asi raději koupit origo základ, není drahý, a ten pak upgradnout na nejnovější v1.13, který je ke stažení z netu. Musel jsem ale stáhnout obě varianty, tedy tu větší i menší, a použít obě. pak ještě stáhnout do hry upgrade pro Windows 10. Pak už mi to šlapalo skvěle. Odkazy jsem našel na ja2.wz.cz
v rootu te 1.13 instalace je adresar Docs a tam je mimo jine PDFko popisujici klavesove zkratky ..
mam zasadni problem a nevim co delat, z niceho nic ve tretim meste Troy kdyz vstoupim do obsazeneho sektoru tak zacina muj tah ale nikdo nikde, potvrdim tah abych mohl byt v realtime modu ale ono nic,porad se to dokola prepina do tahoveho systemu,pritom nepritele nevidim. Zkousel sem jit do jineho mesta ale dela to porad to same... da se s tim neco delat? Pritom v prvnich dvu mestech ktere sem dobil me nic podobneho nedelalo, vzdy po dvou potvrzenich meho tahu se hra vratila o real time modu
@ntz (06.11.2019 09:05): ok ale jaktoze nekdy to trva dyl nez me napadnou a ted to bylo okamzite? Tzn.. ihned po dobiti sektrou mnou vyskocia tabulka ze vsechny jenottky nebyli porazeny? To je divne kdyz sem sektor vycistil a navic mi chybne hlasil pocet vojaku 61, pritom v tom byli zahrnuty i ty reinforcements tedy tech 30 vojaku ktere realne v sektoru nebyli
Mam mensi prooblem, hraju Urban Chaos 2014 stable mod, mam nastaveny mx pocet nepratel na sektor 35 na takticke mape, max. skupinu nepratel ve strategicke mape na 35 ale dosel sem do prvniho mesta kde sektor hlasil 61 vojaku, realne ale sektro mel cca polovinu a jakmile sem tu polovinu vystrilel, normalne vojaci vstali jako vitezove, jenze ihned mi hra hlasi to ze sektor neni vycisten a ze spodni obrazovky se na me vyritilo dalsich cca 30 vojaku....

da se nekde nastavit aby hra hlasila realny pocet vojaku v sektoru a taky to aby sice posily z vedlejsiho sektoru byly aktivni ale ne aby ihned po vitezstvi na me vleteli kdyz nejsem pripraveny?

tusim ze je to v INI nastaveni pod pojmem Reinfoorcements ale to mam vyple resp. zaple jen ve mestech, je t ono ?
@Warezz.K (04.10.2019 17:00): Nevim, osobne mi prijde, ze potreba mit u hry ceskej preklad uz dnes trochu pada, notabene u starsich her, vanilla ceskej preklad ma a na dalsi prekladani bych se vyprdl, ale pokud jsi tu hru jeste predtim nehral/nedohral, tak hrej rozhodne vanillu bez modu. Na hard, marksmanship na 55-60 a maximalni wisdom.
@ntz (04.10.2019 17:44): Tak vanila překlad má. Nevím kolik textu přidává 1.13, ale nestačilo by upravit ten původní překlad? JA2 je legenda. Čeština na Morrowind nebo Bloodlones je stále téma co lidi zajímá.
Zdravím komunitu. Tuhle hru vlastním už nějaký ten pátek. Vlastně dost let. Už je mi 34 a rozhodl jsem se, že se pokusím jí pokořit, protože tento druh výzev mám rád:) Nikdy jsem ji nehrál. Jen vím, jak se to má přibližně hrát a není mi to cizí. Více času sem strávil u realtime strategií než tahovek. Ale tohle je jiná liga. Mimochodem jsem i modder a taky se živím jako IT. Napadlo mě, že bych se pustil do projektu Čeština 1.13. Nevím vůbec, jak moc je česká komunita velká a jestli to má smysl. Protože si to ta hra v tomhle patchi zaslouží. Co vy na to?
tak sem zkousel vsechna mozna nastaveni ve vlastnostech s kompatibilitou (DPI,rozliseni,hloubka barev) ale vubec to nereaguje ve hre, porad je to zobrazene v malem okne uprostred obrazovky... hraju to sice na notebooku Acer ale minuly rok sem to hral na jinem notebooku a slo to normalne,tedy fullscreen pres celou obrazovku ,jenze ten notas me odesel :(
tak sem tam dal 3 dll knihovny a uz je to vpohode ale mam problem s rozlisenim, mam ho sice asi na nejvyssi ale mam to ve strasne malem okne, jako ze to neni roztahle po cele plose monitoru...

ten INI editor mam nejaky jiny... nemuzu tam najit rozliseni a ani se z tama nejdde spustit hra a to vim ze kdyz sem to hral pred rokem tak sem hru mohl spustit z INI editoru
jde vam JA2 1.13 ve win 10 upne normalne? Ja to mam trasne pomale,jak kurzor mysi ve hre tak to poznam napr. na vypalene kulce ktera je strasne pomala kdyz to srovnam s tim jak to ma byt normalne kdyz sem to hral ve win 7 :(

a hw to urcite problem nebude
Co to tu vidi ocicko me? Ze pry nejake vyroci? Tak to se musi oslavit ne?

Toz tu je maly darecek :) 5x JA2 Wildfire + 5x Classic DLC :)

Jagged Alliance 2 - Wildfire
1a-06B30-TZ66Z-T98XD
1b-LQMFN-FFPGQ-2V0QZ
1c-APHG8-Y5XRF-ICLNW
1d-5RP00-YZ0L5-3XXV8
1e-YH9MN-6L5KI-X5YPC

Jagged Alliance 2 Classic DLC - Pro aktivaci je zapotrebi mit aktivovane JA2 Wildfire na steamu.
2a-QWX6J-PW43A-NCLKR
2b-25GZG-LTW8N-YC3XC
2c-ZC3QA-WIFNL-Y6AWH
2d-RDKRG-82GCC-CH5YE
2e-8MYMZ-GIVMB-FEAQ9

Napiste, kterej jste vzali, at pak ostatni nemusej zkouset aktivovane klice. Kdyz to psat nebudete a budete anonymni prasaci, tak na vas priste hodim kakino :o)
@Tommywise (18.07.2019 15:41): ja si zase vzpominam, ze jsem to smazil u kamarada na pentiu 2 jeste nez jsem mel svuj prvni pocitac a mel jsem doktora Q a on mel skill martial arts ... a ja jsem si rikal, tvl, co kdyz bude umet fakt karate a kdyz jsem se poprvy priblizil k nepriteli a on udelal efektivni kop s otockou, tak jsem malem udelal pred pocitacem hrabete kakulu :D
@Walome (17.07.2019 19:51): ja kdyz hral po prve demo tak se tahle hra stala mou laskou a drogou, pamatuju si jak sem netrpelive cekal az si za 999 Kc budu moct koupit original plnou hru az vyjde a presne jako kdyz si de fetak se svou drogou cely rozstreseny a nateseny si ji slehnout tak ja sel tak dom JA2 nainstalovat :)
kapitola sama o sobe je JA2: Wildfire ktery je pro me daleko lepsi nez 1.13 protoze ma sice stejne mesta jako vanilla ale daleko propracovanejsi sektory tak jako Urban chaos a taky o nekolik desitek vic zbrani A HLAVNE S PORADNYMI ZVUKY ktere uz nezni jako airsoftove pusky)
@sten (18.04.2019 13:36): no rozdil je co hrajes jesi jen vanillu, 1.13 nebo mody... ja bych uz nikdy vanillu ani samotne 1.13 nikdy nemohl hrat, uz jen s mody (hral sem Urban Chaos ktery vinika novymy mapy a hlavne novymi mesty kde mesto uz skutecne nevypada jak nekde v Africe s par domy a ted Vengeance Reloaded ktery vinika hratelnosti, AI, zvuky zbrani, sou sice nove mesta a mapy ale oproti Urban Chaos je to dost puste ty sektory)
Ach jo, sice jsem to dohrál asi pětkrát, ale jen čtu tu diskuzi a mám chuť si to dát zase! :)
tak ja to hral skoro 3 a pul mesice a ze zacatku sem po dobyti prvnich 3 mest nedaval autoresolve ale pekne sem kazdy utok pri cviceni milice absolvoval rucne v takticke obrazovce, tech souboju bylo opravdu pozehnane nez sem se propracoval tam kde sem byl.
jinak ja si ze zacatku vybiram zoldaky s vysokou inteligenci aby se co nejrychleji zlepsovali v MRK a az vytezim v pozdejsi fazy hry z dolu maximum kupuju uz jen ty s vysokym MRK bez ohledu na inteligenci. Pro me sou ostatni vlastnosti celkem zbytecne krom LDR na cviceni milice a nyni sem zjistil ze DEX ovlivnuje MRK.... takze se budu zamerovat i na obratnost. Alfou a omegou je u me MRK a perk sniper a auto weapons... potom nepratele nemaji sanci ani ve vysokych poctech, protoze kazdy muj zoldak ma snipera s vekerym addony a zamerovaci a jako rezervu nejakou utocnou
zbran pro boj na blizko
Pak staci pred kazdym soubojem ze zacatku na mape v lehu seradit a rozestavit celou skupinu a ¨jen cekat v leze se snipery zamirenymi na to jak se ze vsech smeru roji nepratele a jeden po druhym padaji ....az zkonci jejich utoky, vemu par s utocnimi zbranemi a jdu prohledat sektor skrz na skrz aby dovicistil zbytek nepratelu kteri sou nekde zakempeni
Timhle stylem hru projdes na INSANE jak nic, tezke to byva jen ze zacatku kdy neni dostatecna vybava, malo zoldaku a nizke MRK a hlavne ze zacatku sou v tehle aspektech nepratele dost napred.

co znamena to NCTH?
@Tommywise (17.04.2019 16:58): tak presne tohle by me nebavilo :D, mit celej team z terminatoru T1000 (ackoliv T1000 strilela pekne na kocku taky)

proto mam rad NCTH a jeste navic si snizuju learning na skilly, aby se moji hosi a divky nenaucili strilet za 90+ po par sektorech

Tak Vengeance Realoaded sem akorat (ne)dohral....

resp. sem v poslednim sektoru v Burtonu, vycistil sem jej ale nikde zadny boss nebo nejaky tajny vchod, nevim co ted.... dohral ste to nekdy nekdo??? Co delat kam jit?

jinak aspon se pochlubim mym tymem :)
ma elitni skupina ma 26 zoldaku, vsichni MRK nad 90 a z toho 7 z nich maji MRK 99 a 3 maji MRK 100
LVL se mi u zadneho na 10 nepodarilo dosahnout, jen na LVL 9
nejlepsi je Reaper s 82% uspesnosti zasahu
nejvetsim killerem je muj vytvoreny s 387 zabitimi a s 75% uspesnosti zasahu
nejvetsi progres zaznamenal Frazzler kde jeho Leadesrhip se zvedl o 71 bodu
ale stejne hra se vicemene v urcite fazi stava jen tim kolik mate zoldaku s MRK nad 90 a kazdy z nich kdyz ma snipera s ruznymi zamerovaci, laser scope a reflex sight, (nejlepe kdyz ma kazdy perk autoweapons a sniper), potom cim vic takovych zoldaku mate je to v teto fazi hry jen jakoby to byly nejake strilny ktere si ruzne rozestavite po mape a jen cekam na to jak ze vsech ruznych smeru nabihaji nepratele na jeden headshot za druhym v interrupt modu. V tomto okamziku se pak hra stava celkem stereotypni a radost mam jen z toho jak jeden po druhym padaji nejlepe s doprovodnym efektem vybuchujici hlavy kde se krev a mozkova tkan rozprasi vsude kolem :)
@ntz (03.03.2019 14:42): "Ja2+AI is a modification of stable 7609 Ja2.exe, it should be compatible with any mods based on stable 7609."
Sbírám energii na repete alespoň po dobití Drassen. Poslední hra mi to dost znechutila :D
@Longin (03.03.2019 14:21): diky za point, ackoliv

Tue, 01 November 2016 16:20

^^ obavam ze, ze to nebude kompatible s aktualni v1.13 a navic si myslim, ze aktualni 1.13 tyhle veci uz umi (ma je zmergovane)
@Longin (27.02.2019 21:15): hmm ... to je zvlastni, pac ira netrefi vubec nic s NCTH s Marksmanship 55 .. nabizel jsem to tu uz driv .. mam svuj vymazlenej build 4860 (relativne starej) .. pokud o nej mate zajem, napiste mi do PM, je pomerne hodne modifikovanej a ma feeling stareho dobreho JA2, pac v nem neni spousta tech novejsich ficur ..
Po dlouhé době jsem opět rozehrál 1.13, ve hře už mám 16. den a jsem dost rozčarovaný z toho nového NCTH (New chance to hit). Ira, kterou si ve vanille pamatuju jako totální dřevo na střelbu, má za celou dobu víc hitů než mercové s marksmanship nad 85...
Obecně vůbec pozoruju, že mercové s nižším mkr mají častější zásahy.
Dost to zabíjí hratelnost a ten dobrý pocit z rozvoje mého IMP alter-ega, který už má mkr 90 a trefuje se hůř jak Ira...