@Rapier (25.02.2024 09:30): GDI jsem doklepal na Easy. teď jsem v 7. misi na Normal a už jsem 2x opakoval. to učení mapy mi přijde hrozně pitomé, ve Warcraftu jsem to nezažil. asi budu snižovat na Easy.

ale Shrot bude jiný ;-)
@Tarhiel (24.02.2024 18:27): v rámci přípravy na Shrot jsem asi v půlce kampaně NOD v C&C Remastered a řekl bych, že Shrot bude lepší... u Škvarku bych si představoval nějakou variaci na Jagged Alliance
miluju bramboráky! snad si z toho kucí z Ostravy vezmou inspiraci a vytvoří Škvark...
@BUMTARATA (23.02.2024 13:26): Maximální věrnost zdrojovému materiálu... :))

„Vzhledem k tomu, že jsou efekty dosti zkreslené patřičnými hardwarovými a softwarovými prostředky, namlouvali hru všichni, kteří tady v ten den, kdy se namlouvalo, byli, a to i z okolních kanceláří. Za lahváče nám „namluvili“ pár výbuchů a bylo to. Ženské hlasy namlouvaly naše drahé polovičky.“ [1996, rozhovor o Paranoii]

Mně nicméně vrtá hlavou ten bramborák!
Takhle… v podstatě se jen točíš kolem oblud a střílíš jim do ksichtů pozdravy z dvouhlavňovky, ale nalijeme-li si sklenku čistýho Buška, jedná se o národní poklad, kterej, kdybychom měli vesmírnej program, bychom měli poslat vstříc cizím galaxiím, tohle by měli všichni vidět.

Samotnej fakt, že tě trdelník neléči, z toho dělá 10/10 hru.
tak rekord na vajcach mám 234, ale na originále jsem dal přes 350 na první pokus. dost to komplikuje ovládání, kdy pro vajco do úhlopříčky musím mačkat dvě klávesy. na tom jsem většinou zakapal...
@Brasikona (09.07.2023 09:07): no, já se naštěstí celou dobu nějak zlepšoval a blížil jsem se těm 200 bodům, čili jsem měl pořád motivaci to zkoušet dál a dál... chce to hlavně neztratit život do 100 vajíček (pak ti přibyde další život), úplně ideálně dát tak 130 vajíček na první dobrou, protože pak to padá už rovnou rychle a hůř se chytá rytmus...
Jen počkej je teda pěkně zákeřný achievement! Jsem teď 20 minut jen chytal vajíčka, ale dal jsem to :)
Vážení kolegové, jsem jediný kterému se po sebrání aluminiového klíče vybavila scéna s Holzmannem a Gottem? :D
Tak jsem s velkou pompou nainstaloval, o víkendu se na to snad vrhnu :)
@Mendoza (10.06.2023 10:59):  Podobu mloků ke komiksu taky vidím, ale na 100% ti to nepotvrdím. Nicméně hlavně do zajímavosti napiš autora originálu, přece tam visí jeho jméno na stěně v jednom levelu :)

Edit: oh už to tam je ve spoileru :) Takže bych to asi nepřidával, ale pořád můžeš přidat odkaz na videostop třeba nebo důvod kuchařskejch receptů ve hře.
Chtel bych pridat jednu zajimavost, ale protoze je to jen moje domnenka, tak to hodim jen tu do diskuze:
Myslim si, ze podoba mloku v Hrotu vychazi z komixu, kterej vysel v časopise Kometa a ve zkracene verzi v ABC.
Nakonec byl finální produkt mnohem lepší než jsem čekal. Upřímná gratulace soudruhu Spitihněvovi, za dobře odvedenou práci! Ikdyž bylo vidět na posledních levelech, že už to chce mít za sebou.
@Rapier (31.05.2023 21:35): Pro tak kreativního borce, jakým Láda jest, je Stroganov až moc konvenční. Viděl bych to spíš na Jiříka Babicu. Koneckonců ani ten Pohlreich by myslím nepohrdnul :)
Tato gra mne natolik ovlivnila, že jsem si po mnoha letech uvařil soudruha Stroganova, dobrý to pokrm, udělal hraní této gry ještě autentičtější :)
@pajmič (30.05.2023 16:09): Mně vadí ze použitím blocku by se ze mně stal člověk kterýmu to už je jedno a nevadí mu to. Na jutubu si můžeš připlatit abys reklamy neměl, což je taky demence a jelikož to plno lidi udělalo tak teď máme reklamy sponzorů přímo od tvůrců videa, přímo zakomponováné v pořadu. Já chápu že peníze za reklamu jsou třeba ale je to jak v jedlickově ústavu :)
OT jak prase, sorry Garret :)
Druhá kapitola rozhodně lepší než ta první, skoro v každém směru. Větší variabilita, dobré tempo, zajímavější level design, zábavnější nápady. Tudíž navyšuji hodnocení na 70%. Snad se na mne Spítík ted nebude moc hněvat :)
Co tak koukám na gameplaye tak to působí dobrě. Ovšem osobně nemám moc chuť připomínat si tu dobu, vzásadě mně to nudí a irituje. Střílení a tak ok ale chodit kolem obrazů Husáka a další komoušské estetiky se mi moc nechce. Je to trochu jako by mi hra říkala ze si na to mám nostalgicky zavzpomínat, což mně sere. Byli to svině a nevidím na tom nic uspokujícího i když jde o parodii. Z parodii na komouse mi akorát přijde na mysl dobová perzekuce s tím spojená a lidi co jsem znal a dojeli na to. Prostě tohle není pro mně a připomínat si to nechci.
@Paul (27.05.2023 10:57): Někdo se tomu tlemí, já jen uznale přikykoval. :) Takový klasický recept zná málokterá krysa ze západu, takže má daleko vyšší informativní hodnotu než příběh k old skůl Slovanský střílečce z dob Komančů, který si domyslí snad každej osel: Plynové masky, prskání  roentgenometeru, zatažený nebe, mutace všeho druhu, rok 1986, Černobylská katastrofa.
@Paul (27.05.2023 10:57): Jj, u toho jsem se taky zasmál.

Jinak jsem právě dokončil (čistota půl zdraví) druhou epizodu. Musím přiznat, že souvislosti mezi Babiččiným údolím a Resident Evil mi doteď nepřišly na mysl. Život po HROTu nebude stejný.
Tohle je prostě super xD

„Recept na hovězí stroganov byl náhodný zkušební text, který měl být později vyměněn za příběh. V této podobě se ovšem dostal do prvního dema pro Steam Fest. Už ani nevím, jestli záměrně nebo nedopatřením,“ vzpomíná Spytihněv. Jenže to zaujalo a objevily se vtipné komentáře jako „Hrot je ta hra s koněm v plynové masce a receptem na konci.“ To autora přesvědčilo a recepty ve hře nechal natrvalo. „Patří tam text o záchraně světa nebo recept na vejce v aspiku? Upřímně řečeno, s ohledem na žánr, oboje má srovnatelnou hodnotu,“ myslí si Spytihněv.

Je zábavný poslouchat a sledovat lidi z Anglicky mluvicí země vyslovovat český názvy - SkillUP se svým "H-ROT" mě totálně zabil, šikula jeden. Autorovo jméno je obzlášt lahůdka :)
Včera som zahral konečne prvý krát, prešiel cez úvodné dva levely. A dojem teda zatial výborný, hrá sa to jedna radosť. Priama zrážka Kváka a Atómového vojvodu. A takúto kombináciu ja veru môžem.
@Astalavista (19.05.2023 05:51): Dobrý postřeh, ve skutečnosti je to CryTek 5... Nebo při nejmenším to tak na první pohled vypadá. Ono jen lépe prodává, když řekneš, že je to vlastní a ještě k tomu Pascal engine.
Tvl, to je hrůza, jeden chce vydání FPS na konzoli, druhý předstírá, že právě vychází něco lepšího... :(
No konečně, už jsem to chtěl několikrát pustit, ale čekal jsem na full release :)
@Tarhiel (17.05.2023 00:41): mně taky. ale paxem rozsekal já jeho a už to mám dohraný na Dělomrda. btw, to neděláš dobře, že si to takhle vyspoiluješ...

@BUMTARATA (17.05.2023 01:32): možná se tam mihnul ten RTX patch, ale jinaxtačí výpočetní výkon průměrné kalkulačky Casio

HROT je moje jubilejní 550. dohraná hra. dal bych si Buška z Velhartic, ale mám jen Kabernet Saviňon. tak na lepší zítřky!
@Garret (16.05.2023 23:43): Jsem to pustil a performance úplně v prdeli, při střelbě to šlo do kopru, skoro jsem se rozbrečel. Ale nainstaloval jsem nový drivery, restartoval kompa a šlape to jak sovětský hodinky. Už jsem i políbil Husáka. Bude to dobrý.