Opět dohráno. Největší bolest téhle hry v defaultu je ovládání, kvůli kterému tu ode mě svítila 60 %. To naštěstí vyřešili moddeři, takže to jde hrát s ovladačem úplně stejně, jako jakoukoliv jinou střílečku. Jen ovládání koštěte bylo doprasený, to jsem přecházel na K+M.
Hře samotné se dají vytknout jen detaily, jako nepřeskočitelné cut-scény. Atmosféra pořád skvěle funguje, hru není problém hrát ve 4K a s DGVoodoo to pod DX11 šlapalo s AutoHDR, což vypadalo fanstasticky. Jo, polygonů je málo, textury jsou hodně low-res a cut-scény nejsou taky nic moc, ale celkově nemůžu nic než doporučit.
Za boha to nemůžu rozchodit: https://www.moddb.com/mods/unreal-directx11-renderer-for-ut-ug-rune-and-dx
Nějaký zdejší bozi přes mody to nechtějí zkusit? :-D Hlavně nechápu poslední bod - smažte hp.ini, což je dokument, v kterém je uloženo rozlišení. Jak tedy mám přimět tu hru, aby jela v mém rozlišení? A samotnej renderer žádný ini nemá.

A takhle by to s tím mělo vypadat: https://www.youtube.com/watch?v=P2LtRO9wuek

Klasický DGvoodoo jede, ale chtěl jsem to hezčí...
@Ferdish (24.06.2021 20:30):  Co je pravdy na tom že prý GOG má narozdíl od Steamu staré hry optimalizované pro Windows 10 je to pravda že GOG má lepší podporu starých her ?

Například že stará hra která na Steamu nefunguje tak na GOGU funguje v pořádku.
@TombSpirit (24.06.2021 14:25): Nemusia za tým byť nevyhnutne autorské práva. Problémom môže byť aj problematická kompatibilita s novšími OS.

Navyše na GOG je tzv. Community Wishlist, kde samotní členovia komunity dávajú návrhy na hry či dokonca celé herné série, ktoré hry by chceli na GOG. Ostatní členovia môžu tieto návrhy podporiť svojím hlasom a tým dať tímu GOG najavo, o dostupnosť akých hier je v komunite najväčší záujem.
Tohle byla skvělá hra, jako malej jsem to hrál velmi aktivně/často a dohrál jsem to několikrát protože jsem to doslova vážně miloval.

Docela bych si to zahrál po dlouhých letech znova ale bohužel se to v dnešní době nedá nikde sehnat dokonce ani na GOGU a Steamu ( což nechápu proč ) první 3 díly byly nejlepší a úplně nejlepší byl 2 díl.

Škoda že už se nedá sehnat ani jeden díl.
@Dunemaster (12.12.2020 08:07): To je nesmírně subjektivní. Je to taky důvod, proč nemám procentovou stupnici rád. Mně prostě přijde cokoliv pod 70% jako děsně málo. Do většiny her bylo podle mě zkrátka vloženo takové úsilí a snaha, že si menší známku nezaslouží - a ty které ne já zase moc nehraju.
@Cathan (komentář): Když si myslíš, že je to hra někdy za 30 a někdy za 90 udělej z toho průmšr a máš to za 60, což je vzhledem k tvému komentáři celkem vypovídající :)
Zajímalo by mě, jestli bych měl tohle hodnotit. Hrál jsem verzi na PS1, která je úplně jiná a podle mě i daleko zábavnější, nebál bych se ji hrát i dnes :) I dvojka je prý rozdílná oproti PS1.
Slušná hopsačka, kterou člověk zvládne hrát jednou rukou (AWSD+Alt+Mezerník). S myší se to hrálo pitomě. I ta grafika vzhledem k datu výroby není špatná.
@kiddo (komentář): Ad obtížnost. Nedávno jsem hrál a to učení nových kouzel ve stylu obtáhni nějaký tvar v časovým intervalu mi dávalo docela zabrat i teď :D.
Tak dohráno. Nebylo to vůbec špatné, rozhodně znám horší hry podle filmů.

Zajímalo by mě, co je ta poslední karta? Nějak jsem se k ní nedostal a znova se mi to teď hrát nechce...
Ano, to jsem zapomnel, cvicit kouzla je potreba na mysi. Ja to sice nemel moc citlive, ale vzhledem k tomu, ze s gamepadem moc neumim, bylo pro me docela tezke ten tvar v casovem limitu nakreslit (nektere tvary nejsou nejak zvlast jednoduche ani na mysi, pokud je chce clovek zvladnout na maximum bodu).
Už jsem si to přemapoval na gamepad. Akorát vždycky, když se poprvé cvičí kouzlo, na gamepadu je to moc citlivé a já musím použít myš. Jinak bez problému a dokonce mě to i docela baví. :)
Ja to kdysi hral na mysi a prislo mi, ze relativne bez problemu. Ted jsem si to namapoval na gamepad a je to mozna jeste lepsi.
Teď jsem to spustil a najednou v pořádku. Spíš mě tedkonc štve příliš citlivá myš.
Setkal se někdo pod XP s trhaným zvukem? Mám SB Live! 5.1, čili bych nepředpokládal nějaké problémy (byl to prakticky standard).