@koudy_cz (11.10.2014 22:03): Jaká odbočka pořád? Prostě s příběhovými FPS seknuli a šli do, pro ně zajímavějších, trhů.

Pokud se už budeme bavit o produkci Valve, tak každá jimi vydaná hra je odbočkou - jejich hlavní produkt je Steam a ne hry.

A vážně si ještě někdo myslí, že na HL se stále pracuje? ^^
@Isair (11.10.2014 20:12): no, jako já třeba nechápu, proč nezverejnuji nějaké artworky nebo podobně věci (poslední dva byly mám dojem po EP2 a to možná ještě fejky), aby alespoň trochu uklidnili fanoušky, to by jim přece tolik právě nedalo nebo ne? To třeba nechápu a přijde mi to jako nevdecnost vůči fanouškům.
Jakoby jim bylo úplně jedno, jaký kult kolem HL vznikl.

@orromis (11.10.2014 20:17): hele o tom se s tebou přít nebudu, jen tak nějak nejsem fanoušek ani jednoho a ikdyž na dotě strávili a určitě ještě tráví jejich vývojáři hodně času, tak pro mne je to prostě odbočka z jejich produkce.
Dota fakt není odbočka. Řekl bych, že to je hlavní značka, kterou Valve vlastní (podle mě má větší cenu než HL). A to říkám jako člověk, který má raději LoL.
@koudy_cz (11.10.2014 20:06): Mno, jsou to dlouhé odbočky, jen co je pravda... ale jak říkám "I want to believe". Byť už mi to Valvácké mlčení přijde dost neseriózní, pár let to byla sranda, ale teď už to jaksi přerostlo únosnou mez;). Kdyby raději řekli na rovinu "na HL už serem", měl bych alespoň klidnější spaní :p (a mohl s klidným svědomím pohřbít dalšího herního vývojáře).
@Isair (11.10.2014 19:46): No, tak ono já tady ty Doty a L4D apod. beru jen jako takové odbočky určité skupiny vývojářů z Valve, ne jako jejich primární tituly... Třeba ten "hype" ze strany Valve kolem TF2 moc nechápu no, několikrát jsem se to pokoušel rozehrát a nikdy jsem u toho nevydržel víc jak hodinu a to tak jednou za půl roku vždycky, asi už jsem z toho vyrostl, nevím s CS máš pravdu, nijak zajímavý není a přesto jsme jej na základce od 1.3 až po 1.6 pařili každý den v LAN hernách :D dnes už jej nezapnu jak je rok dlouhý, a to mám ještě GO, se kterým jsem na tom podobně jako s TF2.
Jako nej poslední hru beru asi tak ten Portal 2 a chystám se na replay i s jedničkou, protože to je taková ta klasika s mysteriózním sci-fi pozadím jak se k HL patří a taky jsou zaměřeny primárně na SP žejo, kdežto ty výše jmenované spíš na MP a na to já nemám čas, je hromada jiných her, u kterých bych ten čas strávil raději.
@koudy_cz (11.10.2014 19:26): Třeba, L4D není zrovna vrcholem originality (taková béčková co-op zombie vyvražďovačka, byť vcelku zábavná), L4D 2 působí spíše jako větší datadisk, Dota 2 je jen další tuctová moba a pak ten další ( již x-tý) Counter-Strike s minimem inovací (a ne že by CSko kdy byla kdovíjak zajímavá hra), navíc teď spoustu času tráví updatováním toho svého (nyní již) F2P TF 2. Čili asi oprávněně do budoucna očekávám maximálně tak další verze Counter-Striků či L4D 3, L4D 4, "L4D 5 modern warfare", ehm...

Ale ten Portal 2 byl celkem fajn, to jim nemůžu upřít. Nicméně zatímco mezi HL 1 a HL 2 byl obrovský skok, obé to jsou dostatečně odlišné, jedinečné a kultovní tituly, dnešní Valve tvorba je jaksi přesným opakem... i když "I want to believe!"
@Isair (10.10.2014 23:32): Tak vzhledem k tomu, že Global Offensive není zase tak staré, tak asi dřív nové CS jak HL nebude ne?
Ten hype kolem toho dělají hlavně lidi :D ale jinak to vidím úplně stejně jako ty.
@koudy_cz (10.10.2014 23:25): Counter-Strike: Source 2, hádám... v HL 3 už přestávám pomalu věřit. A Valve začínám nenávidět :p.

On by to snad s tím HL ani nebyl takový průser, kdyby jej nenechali tak debilně useknutý... s takovým cliffhangerem si jakožto platící zákazník připadám dost ošizený. V případě že by měli alespoň trochu uzavřený konec, nechť si odkládají a "nehypují" jak chtějí.

Je to opačný extrém každoročně vyplivající hry EA ...
Ani jedno není zdravé :D

Tady máme perfektní hru, pak super datáče a najednou bum nic .. a ticho a prázdno. A lidi si to sami nahypují, to je jasné, když je to tak skvělá hra a chceme další díl(y) ! A ne oni nás budou trápit a nic neřeknou a nic neudělají :D
osobne hlavne vubec nechapu, proc trojku neudelaj, kdyz tvurci potencial na to tady je, prijde mi to jako takovy mrhani

nemam anunk, cim se valvaci posl. dobou zabyvali, nebo zabyvaj, pochybuju ale, ze je to neco verejne prospesnejsiho

to to zase chteji vyhypovat az na pudu, nebo uz je vlastni znacka tak neuveritelne sere, ze by se na to mohli?

dvojka byla paradni kus, majici vsechno, co od takove hry ocekavam...
Víte na co se těšim? Až někdy vyjde HL3, někdo to sem postne a lidi tady mu to nebudou v první chvíli věřit :)
Uf, tak jsem konečně dohrál Minervu, nikdy jsem si nemyslel, že je v HL respawn zombíků, že je prostě vystřílím a konec, ale tady nee, furt donekonečna, tak jsem si po 15ti minutách doplňování do pulsní z krabice a s asistencí 2 turretů řekl, že na to seru a jdu dál :D nechtěl jsem totiž, aby mi pořád lezli do zad, ty turrety to samozřejmě samy nezvládnou že, a prd, musel jsem utéct a pak utíkat ještě dál, abych se dostal z dosahu toho "respawnu" :D
Ale jinak dobrý, závěr hektický, spíš utíkání, vůbec jsem nevěděl kam, ale prostě jsem běžel, mohl jsem co celé obeplavat a nevšímat si toho, co se na ostrově děje, no ale tak sranda musí být.
@Guldy (02.10.2014 17:39): Já se teda trošku bojim, protože podle posledních zpráv (jasně, nebyly nikdy potvrzený) by trojka měla mít RPG prvky jako rozhovory a tak a furt je dost reálná ta arktida, jako otevřená lokace. Tyhle dvě věci mi nejdou jak k sobě, tak ani k celý značce HL. Ale tak jsou to jenom kecy, třeba to nakonec bude úplně jinak. Ale určitě se trojky dočkáme. Čekání a mlčení je prostě takovej Valve trademark :-)

Edit: Jo a taky jsi pamatuju, jak se po HL2 hodně psalo o tom, že by snad měla vyjít HL strategie. Myslim, že psali, že by to mělo dělat jiný studio a Valve by zřejmě dohlídnul jen jako vydavatel. Taky jsme se nikdy nedočkali... možná dobře pro nás...
Ono to sice asi bude uzavreni pribehu, ale proc koncit fenomen, ktery milujeme a chceme. Ja se urcite tesim primarne na dalsi dil, ne vylozene na konec. Taky bych nerad ve svym zivote jednou vzpominal na to, ze posledni hra z universa HL byla pred 30 lety a ze to tehda, kdyz jeste existoval HL, bylo dobry.. neco takovyho :) Takze doufam, ze se dockame a ze pak budou i nejaky dalsi HL hry.
Samotná dvojka se mi zdá dobře zakončená. Rozhodně by ta série existovala líp bez těch epizod v případě že už nikdy nevznikne nic. Epizody ale holt zas něco rozehrály..
jsem nejspíš tady jedinej co nehrál vůbec žádný half-life - hned to napravím - a nainstaluji si alespoň ten první - už nějakou dobu mám koupenou na steamu celou tu HF kolekci.
@koudy_cz (02.10.2014 05:04): Jasne, bral jsem to od prvniho dilu. Od te doby sice vysly 3 pokracovani, ale zadny ten pribeh neuzavrel. Naopak, vsechny skoncily dost otevrene. Dokonce si troufam tvrdit, ze se ani nejak zvlast vyrazne neposunul, o to vic zajimavejsi by prave mohlo byt pripadne "treti" pokracovani.
@mvp23 (01.10.2014 22:25): a kde jsi přišel na 15 let?
Od epizody 2 uběhlo cca 7 let, pokud se nepletu. Ovšem pokud to bereš jakože od prvního dílu, pak to sedí no.
Já už dokonce začal pátrat po nějakých knížkách toho autora příběhu (Marc Laidlaw), že by v některé z nich byl třeba celý příběh hl, ale nic jsem nenašel.
Zhruba jsem si (asi už poněkolikáté) proletěl, o čem ty jeho story jsou: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Marc_Laidlaw
Ale žádný náznak hl univerza, jako některé příběhy obsahují např. nadvládu (něčeho/někoho) v budoucnosti, ale to je asi tak jediná spojitost a přímo s hl to asi nic mít společného nebude. Čili to beru tak že žádná knížka přímo s příběhem hl asi nebude, to má někde v šuplíku Newell....
Kdyz se tu resi pokracovani Half-Life... Existuje vubec hra, kde by se na uzavreni pribehu cekalo vic jak 15 let? Docela pochybuji, alespon me nic jineho nenapada.
Jestli nekdy vyjde HL3, tak sranda by byla, kdyby to taky skoncilo otevrenym koncem jako predchozi dily a pak se cekalo dalsich x let na dalsi pokracovani. To by byla dobra podpasovka. :) :(
HL3 bude odhaduju tak za 2 roky.. o tom, zda 2 nebo 5 by se dalo spekulovat, ale myslim, ze bude zcela nepochybne. Taky na to cekam od 2007..
Ano, sním dále, sním o tom, že se ještě dožiju někdy pokračování HL (nebo spíš dokončení), ale už dost žvástů :D
Ten film by přece mohl být taky rozdělený, tak jako SW nebo ST apod. Akorát, právě se bojím toho, jaký ten film bude (by byl), např. to, že by Gordon mluvil, to by prostě bylo divný :(
Ale osobně taky čekám něco velkého, pokud někdy vyjde, tak to nebude jen tak něco, ptz to by si nelajlzli.
Offtopic, ale Abrams točil záver Lost? Pokiaľ viem, nepísal k nemu ani scenár. Seriál predovšetkým vytvoril a potom ho nechal v rukách iných.

Tak či tak, neverím, že vôbec film vznikne. Hlavne by to konečne chcelo tretí diel - špeciálne po tom cliffhangeri Epizódy 2. Neznášam Valve, že sa k tomu doteraz nemali :)
@koudy_cz (30.09.2014 06:04): J.J. Abrams společně se studiem (Universal nebo Paramount teď nevim) koupil práva na Half Life i Portal. Jenže momentálně je pro studio mnohem důležitější práce na Star Wars. A i když Abrams točí jen první (sedmej) díl, tak bude určitě u ostatních jako producent a bude mít pořád dost práce, která ho od HL bude zdržovat. Já teda pevně věřim, že se filmu dočkáme, ale zase se bude rok vybírat scénárista, až se scénář napíše, tak se dá do šuplíku, protože studio bude chtít počkat na vydání HL3, až vyjde HL3 (2041) tak se zase bude muset přepsat scénář kvůli pokračování a tak dále a tak dále... :-)