Asi není možný Trevora někde utopit a pokračovat jen se dvěma hlavními postavami, což?
"Jsem opravdu zvědavý, jak se ta současná hyperkorektnost promítne do dalšího pokračování této legendární série."

Leonidas je naivní víc, než všichni na světě. Prej dalšího pokračování, hahahahah :))))
@themacs (09.07.2020 00:41): To mě moc nechytlo, tam až se projevuje jak ta mapa je prázdná. Jak tam nejsou NPCčka a moc hráčů to nehraje a vše je kompletně zavřené, tak to teprve působí vyprahle. Hodně nyní pařím MTA, tam to žije fakt brutálním způsobem.
Já si stojím za tím, že tahle hra má stále velkej potenciál. Ono stačí otevřít všechny interiéry, přidat tam obrovské obchoďáky, indoor koupalka, fast foody, dodat této hře nějakou interakci se světem, zlepšit AI a dodat nějaké pěkné lokace. Jeskyně, vodopády do přírody a podobný chuťovky a měl bych tendenci hru hrát znova. Ale jinak nevidím důvod, proč GTA V furt dojit když tam tyhle věci nepřidají. Future of gaming a ukážou záběry z PS3 traileru, no ty vole.
Kdyby někdo chtěl fyzickou knihu, příručku GTA V, tak mi napište do zpráv, nějak se dohodnem. Je to skoro nový (jakože nečtený, starý je to 7 let), bohužel jsem byl zlákán hajpem a knihu nevyužil :D

(edit: už pryč)
@Bursoft (16.05.2020 18:14): nevim jak přesně to funguje, ale až to bude dodělaný, tak to bude zdarma normálně na gta mods, jako předchozí verze. Teoreticky si to ale můžeš předplatit na měsíc, ten mod si stáhnout a mít ho a patreon zrušit, ne?
Mimochodem, asi by nebylo špatný tuhle debatu přesunout jinam, přeci jen je tohle diskuse ke GTA V a posledních snad 50 příspěvků nemá s GTA nic společného :) Tak snad jsem nikoho neurazil.
@Molceon (15.05.2020 09:44): ok tak drž pusu a šoupej nohama dál, ale nechápu proč ti vadí, že to někdo kritizuje. Jinak kdyby CDP vydali Cyberpunk jen na gogu, tak bych se mi to nelíbilo taky, jakkoliv bych to z business hlediska chápal. Ale paradoxně CDP už to jednou zkusili s Thronebreakerem a rozmysleli si to.

A řeknu to tedy znovu - já Epic za dost věcí respektuju. Dokonce se mi jejich cíl - nastolit 88/12 místo 70/30 jako standard - líbí. Jen se mi nelíbí ta jedna konkrétní strategie (placených exkluzivit) kterou pro to zvolili. I když ji chápu. Ale ještě lépe by podle mě fungovalo, kdyby jejich store nabízel mnohem lepší design a funkcionalitu než nabízí konkurence, plus měl ty hry zdarma, lepší ceny a podobě, a placených exkluzivit se vyvaroval. Měli by mnohem lepší PR, lidi by ten store používali rádi a hlavně dobrovolně. Ale uznávám že to je spekulace.
@Fatality (15.05.2020 10:14): Já určitě nerozporuji, že důvodem, proč Epic rozdává hry zdarma, je nalákání nových zákazníků. Pointa spočívala v tom, že ani jeden nevíme, jestli se to daří. Tedy jestli u rozdávání her zdarma při odečtení nákladů od výnosů generují zisk (nebo je alespoň vysoce pravděpodobné, že jej v dohledné době generovat budou).

Obecně není úplně jednoduché zjistit, které konkrétní rozhodnutí Ti ve firmě přineslo kolik klientů (proto to firmy zpětně zkoumají metodou stylu "o naší firmě jste se dozvěděl z ..." a "náš výrobek jste si koupil přes ...") a otázkou je, jestli se firma bude chtít výsledky takového zpětného průzkumu pochlubit.

Další věc spočívá v tom, že ani v Epic netuší, jaký je třeba poměr lidí, které nalákali pomocí časově omezených exkluzivit a které naopak tímto znechutili a zahnali ke konkurenci (a totéž platí třeba pro user friendliness služby). Úplně si nedovedu představit, jakým způsobem by tohle šlo zjistit, když často ani nejde o jejich zákazníky (tedy lidi s Epic účtem).

Jeden člověk nebo sociální bublina není statistický vzorek, o tom není sporu. Mně jen přišlo, že to v příspěvku 15.05.2020 09:46 bereš dost kauzálně (jakkoli hovoříš o pravděpodobnosti) a pomíjíš další faktory (což je třeba právě to obtížně měřitelné znechucení a odrazení potenciálních zákazníků).
@Phoenix (15.05.2020 10:00): To souhlasim, ze nemame zadne vystupy z toho. Epic ale ma tu strategii takto nastavenou a jedou ji dal (hry zdarma za ucelem vice lidi a vetsi sance na kupovani her u nich). Jestli se to vyplaci nebo ne, o tom moc nemluvim, mluvim o pravdepodobnosti. Ja jsem si tam zatim taky koupil jen DLC do kingdom come, co davali zdarma. Ale jeden clovek, nebo socialni bublina par jednotek/desitek lidi neni ukazatel. Jestli mas jinou teorii, proc Epic rozdava hry zdarma, sem s ni.
@Fatality (15.05.2020 09:46): K dnešku mám na Epic 49 her. Dohrál jsem na něm Hyper, Q.U.B.E. 2 a Sundered. Moje rozhodnutí nic si na Epic nekoupit to neposunulo ani o milimetr, protože hry zdarma nemají absolutně žádnou souvislost s tím, že Epic stále dělá podle mého špatně něco úplně jiného. Naopak za tu dobu, co používám Epic klient, jsem si více uvědomil, kolik celé platformě (nikoli pouze klientovi) chybí do user friedliness Steamu. Bez toho by mě nikdy nenapadlo, že nejsou schopni základní věci obšlehnout od konkurence, protože vymyslet je těžší než následně vyvinout.

Tím neříkám, že nemáš pravdu, protože to nevím. Jenomže to nevíš ani Ty. Nikdo netuší, jestli se Epic podařilo nalákat zákazníky pomocí her zdrama nebo čehokoli jiného. Nebo jestli jejich výnosy z těchto konverzí převážily náklady se ziskem her zdarma spojené (plus třeba vyšší náklady na infrastrukturu, nevím, kolik je takových černých pasažérů jako já a Epic se s tím jistě chubit nebude).

Jinými slovy, bavíme se o dojmech bez jakýchkoli čísel.
@Molceon (15.05.2020 09:40): Jo to máš samozřejmě pravdu. I tak si ale raději pořídím něco na steamu, aby se mi po kliknutí spustil Uplay než abych to koupil na Uplay rovnou. Jsem v tomhle asi divnej, ale prostě pořád bych to chtěl mít na jednom místě. Nadruhou stranu tím, jak se ta politika exkluzivit rozmáhá, tak i u sebe pozoruju větší toleranci. Prostě si zvykám a smířil jsem se s tím, že to tak bude. Ten fakt o milionech launcherů jsme už holt přijal.

Ono ani gog galaxy 2 to nevyřešil. I když integraci má zvládnutou velmi dobře. O víkendu jsem zjistil, že v podstatě umožňuje si tam dát cokoliv jako plugin (battlenet. třeba). Stejnak ale po kliknutí na hru spouští původní launcher. Takže jsme tam kde jsme byly. Mě to i blbe když mi steam už neběží. Hodí mi to hlášku, že se nepodařilo načíst steam api.

@Fatality (15.05.2020 09:46): Ano tak to přesně je a na mě to zabralo. Knihovna bobtná. Když se ale tak zpětně ohlídnu, tak je v to podstatě směšný. Každej čtvrtek zapnu epic, abych claimnul hru, aybch ho následně vypnul a zapnul zase ve čtvrtek. Tak kde to jsme..?

@rikuhahl (15.05.2020 09:56): na PC by to vydali i kdyby žádnej epic neexitoval. Quantic Dream prostě chtěl vydávat na PC a thnout se od SONY.
@Cobot (15.05.2020 09:32): vydali to na PC? Vydali. Do tý doby se ty hry prezentovaly jako konzolovky navždy. Jestli by to vyšlo na PC i bez Epicu je mi v konečnym důsledku jedno, ale nemyslim si to. Prostě mu přisuzuju tuhle zásluhu a není tak 100% záporák (pro mě)
@Phoenix (15.05.2020 09:41): No protože čim víc her, i zdarma, na nějakém klientovi máš, tím častěji tam chodíš je hrát, tím víc používáš ten daný klient a Tim více si na něj zvykas. Čím víc her zdarma tam máš, tím se zvyšuje šance, že tam něco koupíš. Jiný důvod za hrami zdarma od epicu není. A nikdy s nic netýká 100 % lidí, zcela určitě bude i za deset let existovat X lidí, co tam jen grabuji hry zdarma a vadí jim některé věci (stejně jako na steamu lidem vadí zastaralost a dalších mega věcí, jen už jsou tam useri zakoreneni) , ale taky tam budou useri, kteří budou svoje hry rozšiřovat tam, protože jim to bude postupně přestávat vadit, a to je celý princip.
@Paul (15.05.2020 09:36): Ano vadí mi to, ale držím pusu a šoupu nohama, za ty roky jsem si zvykl, protože to není nic novýho... Navíc srovnávat battlenet a Epic nemůžeš, zastával by jsi se toho kdyby ti vydali Cyberpunk jen na GOG? Asi víš jakej by na to byl názor..
Epic má být monopol, battlenet je soukromej píseček pro blizzard.
@Fatality (15.05.2020 09:11): Mýcháš dohromady dvě nesouvisející věci.

To, že Epic rozdává hry zdrama (není jediný), ještě neznamená, že jako mávnutím kouzelného proutku přestávají vadit věci, které dělá z pohledu nemála lidí špatně (časové exkluzivity, neexistující achievementy, neexistující diskuzní fóra, neexistující nákupní košík atd.).

Opravdu netuším, jak jsi přišel na to, že spolu tyhle věci souvisejí a že stačí, když Epic epic rozdá pár her zdarma a najednou přestanou vadit věci, které s tím nijak nesouvisejí. Takto černobíle to skutečně nefunguje.

@Molceon (15.05.2020 09:40): Vidím trochu rozdíl v tom, když si někdo "svou" hru (ať už daná entita figuruje jako distributor nebo ji rovnou vyvýjí) vydává přes svou službu a když někdo zaplatí vývojářům/vydavatelům třetí strany za to, aby hra rok nevyšla u konkrétní konkurence.

@Cobot (15.05.2020 09:32): Dobrá připomínka s tím "plno bordelu". Buď si na dané platformě bude moci vydat hru kde kdo (a pak tam zákonitě bude spousta balastu a otázkou je dobrý třídící algoritmus, který může aplikovta zákazník) nebo si tam nebude moci vydat hru kde kdo a pak zákonitě musí fungovat třídící algoritumus přímo na úrovni platformy (ve slova smyslu "co pustíme a co ne").
@Cobot (15.05.2020 09:32): Na to rovnou zapomeň, už i bethesda oxidovala s exkluzivitou na jejich launcheru, EA a jejich Apex nebo Battlefront, battlefield? Diablo 4? Valve hry? Uplay který se ti zapne i přes steam?
žádnej výběr nikdy nebyl a nikdy nebude, ani před Epicem ani po něm..
@Molceon (15.05.2020 08:46): ale vidíš to jo? Tobě vadí že musíš používat battlenet. Tak proč je špatný, že někomu vadí že musí používat EGS? Prašť jako uhoď. Ať si každej kupuje kde chce co chce a kritizuje co chce. Jen je otravný když někdo přijde do diskuze a dezinterpretuje pointu kritiky.

@Cobot (15.05.2020 09:32): Však Valve před pár měsíci vydali AAA singleplayer hru, a velmi pravděpodobně chystají další. Tak snad se do toho vývoje singleplayer her zas dostali.
@rikuhahl (15.05.2020 09:18): přestaňte furt omýlat, že epic dostal něco z konzolí na PC. Je to snad někde potvrzený? Zaplatil za exkluzivtu mít to první. Miluju jak se z nějakejch drbů a domněnek stává pravda..

Epic mě sere už taky míň, to přiznávám, ale mě na něm vadila právě vždy jen politika exkluzivit. Jak nestíhám hrát je mi to už celkem jedno. Zvláštní, že to většinou stejnak je brzo na MS Store což mi paradoxně supluje gamepass (Metro Exodus). A jaktože steam má furt těch 30%. Jejej asi konkurence úplně nefunguje, že to steam nenutí marži snížit? Rok v hajzlu a změna žádná.

Valve mě sere, že rezignovali na vývoj her. I steam potřebuje upgrade jako prase drbání, ale infrastrukturu a featury maj světelný před každym. To je ale logický. Výtky, že tam je plno bordelu jsou ssměšný. To je průser oni umožňujou každýmu si vydat hru. No to jsou svině.

Zpětně hodnotím Epicu tu jejich taktiku naplnit mi knihovnu jako úspěšnou. Z těch her co rozdali je tak deset co mě zajímá a asi si je někdy zahraju. Takže cajk. Nicméně utrácet tam nebudu. Začnu (třeba) až si budu moct vybrat, kde si tu samou hru koupim. Nijak mě to nebrzdí a ještě dlouho nebude.
@Garret (15.05.2020 08:05): S tím stříkáním to bylo sice naopak, ale to nevadí :-D mně jen přijde vtipné, jak se tu epic hateoval hrozně, nejdřív kvůli metru a pak kvůli minoritním věcem jako menší user friendliness vs steam a podobně. Epic dá pár her zdarma a pomalu to všem přestává vadit, tak mi to přijde. To je vše.
Hele pokud ty hry mají mít větší obrat do budoucna, tak přece není problém mít vedle steamu ten epic a fungovat.. Mě mnohem víc vadí battlenet, kterej prostě musím mít už pár let skrz 2 hry které aktivně hraju..
Další věcí jsou praktiky některých společností jako např. u RDR2, kdy hru vydají na konzole a u PC jsou ticho pár měsíců..
Ztrátu svobody cítím skoro všude kam se podívám, chci hrát prostě jen na PC, ale oni vydají Zeldu na switch a hned jsem v tom za 10 000kč, protože prostě takové hry miluju... to stejné u God of war nebo u předčasných exkluzivit pro konzole, které už začínají být díky bohu minulostí..
My tu kontrolu jako hráči nemáme už dlouhé roky a pokud Epic zajistí větší obrat her, tak ve finále na tom těžíme i my.
A když už jsme u steamu, tak Valve není zrovna společnost která by byla přátelská k lidem..
Jejich scam bedničky v CS:go dodnes okradají miliony lidí, Portal 3, Half life 3 v nedohlednu, novej Alyx máme jen kvůli tomu aby prodavali jejich headset, často slibují věci pro svoje online hry, na které hráči čekají dlouhé roky.

O to smutnější to je, že prakticky na vývoj her mají neomezený rozpočet, pokud by chtěli... doufám že dostanou pořadně nakopáno do zadku, proberou se a začnou bojovat.

Steam je tím čím je, díky tomu, že vydal svoje hry exluzivně jen na svůj launcher, Half life, Potal, CSko.. vše to byl pro ně jen nástroj jak dostat lidi na jejich obchod, to je důvod proč na hry serou, když jejich obchod šlape a točí miliardy..
@H34D (15.05.2020 07:12): viz garret, já už to nijak extra neřeším, dokonce jsem si na egs i dvě hry koupil. To neznamená, že se mi ty jejich exkluze musí líbit. Ale nějaký slaměný panáky co sis tu vystavěl abys proti nim drsně bojoval, no tak do toho když tě to baví.
@H34D (15.05.2020 07:12): "stačí si vybrat to výhodnější"... vidíš, to právě nejde. rád bych si koupil Snowrunnera nebo Sniper Nazi Zombie 4, ale nemůžu si "vybrat".

a prosimtě, kdo tady dával najevo jakou "ctnost"? první zmínka o Epicu šla od Fatalityho, který se bil do prsou, jaký je prozíravý frajer, co nestříká. potom si přiskočil ty, jako zdatný sidekick a kuřka a začal si přitakávat. dejte si high five a nech to být.
@Paul (14.05.2020 23:20): @Garret (15.05.2020 00:42): Mají svůj business model, to je daň za to, že tam je tolik her zdarma, popř. jsou tam dalčí akce. Je logické, že když vstupujou na trh, ktetý ovládá konkurence, musí se nějak ohánět. Stejně si myslím, že pro hráče je to vždy výhoda, stačí si vybrat to výhodnější. Způsob, jakým někteří vyloženě pláčou, že Epic je "zlý a špatný", se mi zdá ubohý. Pokud se Vám to nelíbí, tak tam hry nekupujte, ale nemusíte to pořád dávat najevo jako jakousi ctnost. Jako že spasíte svět a zachráníte dobro, když Epicu nedáte vydělat. Ještě si dejte odznáček na profilovku na Facebook.
@Charllize (15.05.2020 00:40): zvláštní, mě recenze na steamu přijdou naprosto v pohodě. Ty dementní prostě nečtu, není to rocket science. Stejně tak nečtu dementní komentáře tady. Nějak to zvládám.
@Charllize (15.05.2020 00:46): Protoze koupit to za 60 E na Steamu nebo na Epicu je rozdil. Vlastne pockat, vsichni to chcou mit na jedne platforme! To je duvod, proc nikdo dodnes nema ke Steamu Origin, UbiLauncher, GOG nebo Battle.net... Ale co, hry zdarma si tam grabnu a pak pujdu na reddit dat plusko k hate komentari, jak to Epic dela blbe :)
@H34D (14.05.2020 20:37): ani více jak rok ti nestačil k tomu, abys pochopil, co lidem vadí? zmiňuješ monopol, očividně netušíš význam slova - Steam ho nikdy neměl, Epic ho vytváří...
@Paul (15.05.2020 00:35): On ale nemluvi o bombingu, ale o recenzich ktere nejsou k nicemu. A ze jich tam je. jako nejvic relevantni vyskoci recenze kde to nekdo hral 2.5 hodiny. A to filtrovani recenzi tam zacina pripominat interface slozitejsi budovatelske strategie. Na tom vsem je krasne videt jak jim ten system recenzi absolutne nefunguje a hrouti se ze vsech stran..tedy kdyz clovek chce aby mu k necemu byl, pro pobaveni to je super:)