@Ross (20.11.2016 14:38): potřebuješ, ale ve veškerý download probíhá přes Steam. do SC jsi pouze zaregistrovaný a můžeš tam sledovat své detailní statistiky (např. pokud míříš na 100% kompletaci, potřebuješ statistiky ke zjištění, které věci už si sebral a které ti ještě chybí). takže u Steam verze tě SC nijak nevyrušuje a neřešíš problémy s pomalým downloadem patchů atd.
@ajne (20.11.2016 14:48): Nechci kecat, ale na netu jsem četl, že i se Steam verzí je potřeba Social Club. Však se klidně podívejte na netu a nevím, proč by to psalo tolik lidí, že to potřebuje. Je možné, že někdo si třeba myslel, že se tomu vyhne a pak na to doplatil.
@Ross (20.11.2016 14:38): Bohužel ji nemám (mám klasicky krabici), každopádně jak tu někdo psal, tak měl krabicovku a koupil si i Steam verzi, aby se vyhnul SocialClubu. A pochybuji, že by si to koupil někdo jen tak dvakrát :-) Takže asi ano, ale ověřeno nemám. Každopádně SC je tragédie na entou. Nechápu tenhle zázrak, že vzešel od puntičkářů z RockStaru.
Nechápu to subjektivní zabarvení zajímavostí, Fildasi. Ztrácí se tak informační hodnota. Navíc informace o prodejích nemají podle mě u stále nových (prodávaných) her moc velký význam, protože se mění v čase. Počty prodaných kusů, tržby atd. mají nějakou výpovědní hodnotu tak 10 let po vydání, kdy už je situace ustálená.
Osobne nechápem ani zmysel neustáleho nahadzovania týchto zaujímavostí. Prvá oznamuje, že do dnešných dní sa predalo 60 miliónov. Druhá, že do dnešných dní je to 70. Už chýba len tretia o celkovom počte predajov. ;)
Fildas ty zajímavosti by imho měli být bez osobních poznámek, které tam vždycky připisuješ. Jde o samotné informace a "což je opravdu monstrózní číslo" tam nemá co dělat. A "hodně jim roste GTA Online" je taky dost nic neříkající obrat.
Pravidla na to asi nejsou, jen mě osobně takový styl dost ruší ten informační charakter zajímavostí.
@Korbitch (07.09.2016 07:35): Dělat se tam toho mimo dějovou linku, pravda, moc nedá, ale ten příběh je lepší jak v kterémkoli libovolném GTA. To říkám jako GTA fanda. :) A hledání pokladů pouze za pomocí nakreslených map bylo třeba hodně fajn. Dokud jsem neměl pořádně prošmejděnou mapu, tak to nebyla vůbec žádná sranda najít. Hmm, na PC bych si to zahrál hodně rád, ta osekaná grafika v osekaném rozlišení s ne vždy zcela stabilním frameratem na PS3 byla trochu otravná.
@MarezCZE (06.09.2016 18:32): Hrál jsem to na boxech a za mě nic moc. Příběh ano, velmi dobré. Zpracování samozřejmě taky. Ovšem hrůza je jízda na koni - musíte drtit čudl, aby kůň vůbec trochu jel, ale né zase moc, jinak vás shodí. Navíc po dojetí příběhu se tam nedá vůbec nic dělat. Zahrát, prodat.
@MarezCZE (06.09.2016 16:41): tak tak tam ty fpska klesaly hrozivě. Ale hra mě děsně bavila, těch typicky pitoreskních rockstarovských postav tam nebylo až tak moc a celkově mi ten příběh sednul.

Nehledě na to že tak čistej gameplay aby člověk dneska pohledal.
@Kwoky (27.07.2016 13:25): Bacha, tohle je offtopic v diskuzi o GTA, musíme počkat, až bude mít dost bodů a budem moct diskutovat u něj v profilu ;)

Jo a abych nebyl úplně mimo GTA, asi si tu pětku zas trochu projedu (až bude čas) :)
8 let, týden od registrace, a už mini-moderátoruje, a ještě k tomu k 20 dní staré, vskutku relevantní diskuzi. Synek má ambiciózní budoucnost. :)
Tak jsem si na rockstar support pokecal s Jolfinem, Stevem, Norah a Angelou, ale nakonec jsme se dobrali ke zdárnému výsledku a můj nickname je zpět :)
Jsou docela ochotní a odpovídají rychle, za mě celkem spokojenost.
@Cobot (12.07.2016 23:05): Většinou slovníkovým útokem, případně nedostatečným zabezpečením na straně uživatele (většinou slabá hesla, jedno univerzální heslo, zavirovaný počítač nebo sociální inženýrství). Nestává se často (u takto velkých služeb), že by něco posrali vývojáři na straně bezpečnosti. Další možností jsou bezpečnostní díry na serverech, na kterých běží ty služby (ale to je málo časté - pokud by někdo chtěl nahackovat něco, co běží třeba na Microsoftím IIS, tak by musel zaplatit někomu hodně slušnou sumu peněz a doufat, že dotyčný není podvodník).

No a většinou ani nejde o hackery, ale spíš o blbečky, kteří si našli někde nějaký program schopný slovníkového útoku a náhodou se jim povedlo někam dostat. Říkat takovým lidem hackeři je urážka všech hackerů, kteří jsou schopný se skutečně někam dostat.

@Paul (12.07.2016 23:29): Pokud nejseš zaregistrovaný na nějaké službě, kde nedodržují základní pravidla bezpečnosti (tzn. do DB ukládají heslo, které není zahashované buď vůbec nebo nějakým špatným algoritmem, a je možné ho rozhashovat). Pokud se někam registruješ, dáš tam heslo, použiješ funkci "Zapomenuté heslo" a oni ti to heslo na mail pošlou, tak ta služba není bezpečná. To samé platí, pokud se přihlašuješ na webu, který nepoužívá HTTPS protokol (v takovém případě se hesla posílají po síti nezabezpečeně a pokud někdo poslouchá, tak si je může přečíst).
@Paul (12.07.2016 22:18): A jaké si měl heslo ? Nějaká kombinace ,.-0345ščřř?. Mě jen přišlo jednou, že z USA se někdo snažil přihlásit na instagram. Jinak mé heslo mám 13 místné. A nikdy nic.

Jo a vlastně z bundlestar, jak jednou kradli ty účty či co, ale to prej posílal sám bundle, abychom si je změnili.

@Cobot (12.07.2016 23:05): tipnul bych si, že jak kradou hromadně hesla z různejch služeb tak nějak přes to. Abych si heslo nechal nějak aktivně ukrást, tak blbej snad nejsem a keyloggery a podobný v PC snad taky nemám.

@JohnCZ (12.07.2016 23:22): jo to se snažím mít taky, na steamu je perfektní ten steam guard a mobile autentikace, na tom social clubu jsem se o hacku dověděl tak, že mi přišel mail že moje kontaktní adresa byla změněna na nějaký mail.ru..naštěstí jsem se tam teda dostal a změnil to. Jinak já si už delší dobu říkám že the net is dark and full of morons :)
@Paul (12.07.2016 22:18): Kvůli takovým věcem už radši zavádím všude dvoufázové kontroly či jak se to nazývá. Poslední týdny se mi někdo pravděpodobně snaží dostat na Instagram. Několikrát denně mi chodí výzvy k obnovení hesla, takže jsem rychle změnil heslo na e-mail a nastavil si všude možně silnější zabezpečení. A ze všech stran slyším o útocích na Steam účty. No fuj, the internet is dark and full of terrors. Buzeranti, maj software nejlevnější v celé Evropě a stejně budou krást.
@Paul (12.07.2016 22:18): To je v prdeli tohleto. Mám pocit, že je toho čím dál víc. Jak se vůbec dá ukrást účet? To se jako nabouraj přímo do kompu, pomocí phishingu nebo jak?
Nějakej ruskej kriploid mi hacknul social klub účet, změnil jazyk na ruštinu, kontaktní email a dokonce i nickname. Do účtu jsem se dostal, změnil si heslo i kontakt email, jazyk zase na english, ale nickname změnit nejde, takže si teď tři dny dopisuju s rockstar supportem aby mi "Qrllen" změnili zpátky na "Paul_cz".

Věšet tyhle ruský kriply za koule do průvanu.
Mod GTA 5 redux vyjde 26. srpna.

Trailery nevypadají zle, ta "fotorealistická" grafika je pěkná, ale bojím se, že hru nerozjedu tím tuplem :D
@GodOfTheSick (11.07.2016 10:23): právě, že nic..

@Garret (11.07.2016 10:34): koukám, že na tom foru to taky nevyřešili. Zkusim tedy jít s Franklinem domu a tam se vyspat.

ad vedlejší aktivity: Ok tak na to dojde asi pozdějc. Jsem fakt na začátku. Ztracenej dopis jsem už jeden našel někdy hned jak jsem začal s Michaelem, jen jsem si ho chtěl nějak přečíst a nenašel jsem kde.

Jinak super optimalizace. Na mé 660 to jede super. Dokonce o dost líp než co jsem zkoušel před půl rokem demo. Skoro všechno na max a většinou jsem mezi 50-60FPS. Zřejmě mákli i na optimalizaci.
@Cobot (11.07.2016 09:46): zřejmě hra čeká na nějakou akci s jedním charakterem. zkus mrknou zde. píše se tam, že musíš s Franklinem do jeho domu, ale osobně už si to nepamatuju.

Chop je tam jen for fun

fízlům musíš utéct, ale většinou je to mnohem jednodušší, než v původních GTA
paynspray byl nahrazený LS Customs, ten ti ale nesníží wanted level

vedlejších aktivit je tady tuna - sbíráš radioaktivní odpad ponorkou (vedlejší úkol), stun jumpy, létající challanges, Epsilon program (vedlejší úkol), sbíráš součástky UFA, ztracené dopisy (super vedlejší úkol) nebo balíčky s hotovostí nebo květinky, co tě přetransformují ve zvíře.. je toho fest.
Dotaz k hraní. Asi dělám něco blbě. Mám rozehrané jen chvíli Odehrál jsem něco za Franklina, nově i pár misí za Michaela. Poslední mise byla omrknutí klenotnictví. Teď má bejt ta loupež a Lester mi řekl, že se mi ozve až bude všechno ready. A nic. Michael ještě volal Franklinovi ať si zlepší střelbu. Tu má teď na plnejch. No a nic se neděje. Žádný nový mise se mi nenabízej. Nemám co hrát. S Franklinem jsem to při jednom závodě narval do lampy a chcípnul jsem a znovu se mi ten závod nenabídl. Týpek ze závodů, ten Japonec, mi nezvedá telefon.

Pak ještě k hratelnost..
K čemu je pes Chop? Je tam jen tak nebo na něco. Prej se dá nějak vycvičit v aplikaci. Nezdá se mi. V plikaci s ním hraju ty tři gamesky a nic se neděje.

A koukám, že tu už nejsou Pay 'n' Spray. Takže fízlům uteču jen tak, že ujedu a někde se schovám?

Jsou tu někde i takové ty věci jako balíčky, sprejování tagů, atd..?

To město působ nesktečně živě, ale nějak v něm nemá moc co dělat...
@mvp23 (13.05.2016 09:25): To ani nezpochybňuju. Mám kamaráda, kterému to fungovalo celkem dobře na docela slabé sestavě taky. Se čtyřkou je to prostě taková loterie no...

Ale teda musím říct, že mě ta čtyřka ani moc nebavila... pětka je pro mě asi nejlepší díl.
@Fatality (12.05.2016 13:31): Hmm, to je pravda. To mě nenapadlo.

@orromis (12.05.2016 14:12): nevím, je to možný. Nicméně, já to rozjel i na té mé šunce (AMD E2 3000 1,80 GHz, 4 GB RAM, Radeon 6380G 1 GB), i když ten proces byl opravdu horor. Pak stačilo výrazně stáhnout detaily a v konci jsem si hru naprosto perfektně užil.
@Fatality (12.05.2016 14:36): Pokud mám (hypoteticky) high end PC, které má rozjet všechno tak ano. To není ego - prostě hra má být optimalizovaná tak, aby splňovala požadavky definované vývojářem.

Pixel art != low res textury, to je stylizace grafiky. Hnusné low res textury snad poznáš, stejně jako poznáš spoustu dalších věcí, za které může špatný technický stav hry. No a jedna z možností, jak to poznat je, že to někdo ve své recenzi napíše a zkritizuje.

Ano, 30 FPS lock je špatný technický stav, protože pro to neexistuje důvod a hry na 60 FPS se hrají lépe. Konzole mě nezajímají, já hraji na PC a standartní pro mě je, že si můžu zvolit, jestli chci mít framerate odemčený nebo zamčený tak, aby to vyhovovalo mě (což je v mém případě podle frekvence monitoru).
@orromis (12.05.2016 14:29): Tak si trochu snížím detaily :) Čili protože se to sekalo na ultra high detaily, dám nižší hodnocení. Ach to ego.

Když budou ve hře hnusné low-res textury, tak bych už o tom měl dopředu vědět (screenshoty, ingame záběry). Nevím, proč bych pak měl být zklamaný. A už vůbec nevím, proč je to špatný technický stav. Co takový pixel art? Nebo jakákoliv jiná grafika mimo Cry Enginu? Když je hra zamknutá na 30 FPS, tak se podívám na netu. Většinou se to dá obejít. A když ne? Jako, když mi něco nepůjde na 60+ FPS, tak je to špatný technický stav? Co když to byl záměr vývojáře, aby to jelo přesně na 30 FPS? Hry na konzole, co jedou imrvére 30 FPS, je špatný technický stav? To, co povídáš, mi nedává moc smysl.

Pro mě je špatný technický stav, když hra nejde vůbec spustit. Nebo Diablo 3, když i 24h po vydání nešly servery. Nebo když je bug ve hře, kde to všem (většině) padá (poslední Batman). Ne to, že je hra zamknutá na 30 FPS.
@Fatality (12.05.2016 14:21): O tom se já nebavim. Mizernej technickej stav GTA IV je celkem známá a těžko zpochybnitelná věc. Mě třeba čtyřka běžela špatně i na silnější sestavě, než byl high end v době vydání čtyřky.

Když se půjdeš podívat na film, kterej má technicky špatný CGI tak asi taky nebudeš mít radost. Stejně tak když ve hře budou hnusný low-res textury (to je také špatný technický stav). Nebo když je hra zamknutá na 30 FPS...
@orromis (12.05.2016 14:12): Těžko říct, orromisi. Je otázka, nakolik to kravlo lidem s originální hrou a kolik lidí mělo problémy s pálenkou. Já jsem s GTA IV žádné problémy neměl. Pokud mám pálenou hru a mám problémy s její technickou stránkou, ať už je to tím, že jsem lempl a neumím to pořádně cracknout, nebo na straně chybějících patchů ovlivňujících stabilitu hry, není to problém hry. Nedávno se tu řešilo Denuvo a někdo v té diskuzi plácnul, že "vzpomeňme si na problémy se Starforce". Už jsem ani neměl sílu mu na tuhle blbost napsat, že tvůrci Starforce výslovně vyzvali každého, kdo má s jejich ochranou problémy, aby se přihlásil a v případě, že se prokáže, že ano, Starforce mu způsobuje problémy, že mu dají nějakou finanční odměnu. Kolik lidí se přihlásilo? Nula.

Long story short - drtivá většina špatných technických stavů není na straně hry, nýbrž uživatele. Kór u těch AAA her.

Kolik já zažil situací typu "na půl roku starém PC mi nejede tahle a tahle hra" - nainstaloval jsem nové ovladače grafiky a ejhle! Proč asi každá Steam hra si při prvním puštění aktualizuje sama DirectX, .net framework a další. Aby BFU nebrečeli.

http://www.myce.com/news/StarForce-offer ... stops-working-11252/ Kdyby někoho zajímalo, kde jsem to četl. Údaj s nulou jsem taky někde četl, ale to už nevím, kde, tuším, že to bylo ve Score.