@mazar1234 (12.05.2016 00:18): Port byl šílený, o tom žádná, ale měla by se hodnotit hra samotná. Když přišel kdysi HL2 se Steamem, tak se taky všichni mohli posrat, ale na hodnocení se to nepodepsalo.
@mvp23 (12.05.2016 00:13): Ono to asi dost suvisi z dojebanym portom, ktory mal absolutne retardovane poziadavky na HW aby to nejako hratelne ficalo, to holt nemas ako ospravedlnit ked neadekvatna grafika ma uplne absurdne poziadavky...
bad programming = bad rating
@H34D (11.05.2016 20:06): Hej, já taky. Hlavně to šplhání bylo luxusní. Když jsi mohl vyšplhat na střechu budovy a zabíjet raketometem. V GTA 5 nic takového nejde. Nebo ty animace vrtulníku při poškození. Nebe a dudy :)
@Kwoky (04.05.2016 22:30): Tak to bylo skvělé video a jen ukazuje, jak perfektní hra GTA IV je (a jak se jí tady na databázi křivdí). Úplně jsem si zavzpomínal, jak jsme s Fatalitym hráli multiplayer... :)
Může mi někdo poradit, co dělám špatně? Chci vydělat na burze díky vraždàm, na které mě posílá Lester. Našel jsem na netu návod, do čeho investovat, než někoho zabijete. U první mise se mi vůbec nezobrazila společnost BET, u druhé sice ano, ale dám koupit, o peníze přijdu, ale po misi se nic nestane, peníze nemám, akcie taky ne, a to ani po delší době.
Já se právě ptal schválně, protože pětka mi nějak zvlášť lepší nepřijde, vidím to zhruba na stejné úrovni. Čtyřka má celkově lepší fyziku (výrazně), pětka vyhrává pestřejším prostředím. Graficky je na tom lépe pětka, ale ne o moc. O více uvěřitelném městě bych docela pochyboval. Čtyřka mi přišla dost uvěřitelná, i když šedá.
Celkově mi přijde, že čtyřka je často bitá kvůli svému dementnímu portu, ale hra sama o sobě je to velmi dobrá.
@Fatality (05.05.2016 09:09): Jo, město je o ničem, voda vypadá jak vyjetej volej, ale kamarádům to položím vždycky :-D Taky bych zapomněl, co se mi na čtyřce líbí asi nejvíc, je možnost voleb. To nebylo nikde jinde. Max v pětce si volíte parťáky pro heisty.
@Korbitch (05.05.2016 08:58): Už jsem měl kolikrát chuť si střihnout GTA 4 znova, ale pak se mi vždy vybaví to šedé město, otravní kamarádi, co mě zvou na bowling a já neumím říct "ne" a zase mě to přejde, ale věřím, že jednou to zase sjedu :) Ty detaily jsou velké lákadlo.
@Kwoky (04.05.2016 22:30): Tohle je fakt dobré video. Nedávno jsme se tu o něm bavili, myslím. A někdo k tomu trefně poznamenal, že GTA 4 je v těchhle ohledech lepší, to je pravda, ale příběh, postavy a město se s tím v pětce nemůže srovnávat. Jako mně nejvíc na pětce chybělo to šplhání. S Nikem jsem mohl vylézt téměř kamkoliv, zachytil se za kdejakou římsu a bavilo mě takhle prozkoumávat město. Hlavně v multiplayeru když jsem se někam vyšplhal a všichni na serveru "ty vole, jak jsi tam vylezl, já chci taky" :) Plus ještě interiéry. Ale celkově mě GTA 5 bavilo o fous víc.
@Kwoky (04.05.2016 22:30): Jo, právě tohle video ukazuje, že fyzika je v GTA IV mnohem lepší. Hlavně to s těma policajtama.Jako tvl to musím vyzkoušet. Jestli mě zabásnou jen za to, že na ně budu čumět, tak to ještě netuší, co na ně chystám. Kdyby to byl Franklin, tak to vzhledem k dnešním USA pochopím, ale dobře situovaný běloch? :-D
@mvp23 (04.05.2016 22:12): Tak grafiku asi zmiňovat nemusím, ale rozhodně je to odladěné, běží to na max v pohodě, čtyřka je proti pětce odfláknutý pc port. Dále na pětka živější, mnohem uvěřitelnější město, celý ten systém žije a dýchá. Čtyřka je mdlá mrtvola. Samozřejmě je mezi nimi sedm let, ale na čtyřce žeru ta reálná auta, kdy jdete ve 160 na brzdy, auto se zakousne do asfaltu a ještě po něm patnáct metrů klouže. To se vám v pětce pomalu nestane, každý supersport stojí na pár metrech. Ve čtyřce mám radši sporťáky, v pětce si užívám americkou klasiku a mašiny. Jinak nesporná výhoda pětky je obří svět, hodně možností, ikdyž ne tolik, jako má moje milované San Andreas, ale i tak proti čtyřce je to v tomhle směru ráj.
Tak mám současně nainstalované GTA IV a V. Pětka téměř ve všech ohledech lepší. Ve čtyřce mnohem lépe lidé reagují na všemožný typ násilí - od střelné rány do nohy, kdy buďto zůstanou úplně ležet, nebo kulhají pryč, po klasickou férovku. V pětce někomu vpálíte kuly do nohy, lehne, vyskočí a zase běží, to bych blil. Jinak ten další lepší aspekt ve čtyřce je luxusní uvěřitelnost veškerých aut. Opravdu tam cítíte tu váhu, každé auto je jiné, to je opravdu neskutečně promakané. Pětka je v tomto ohledu naprosto odlišná, arkádovitá, nudná...Navíc mám dojem, že nejezdím po silnici, ale po namydleným linoleu.
z toho Trevora som mal pravidelne rohlík na hube, fakt jedna z najzábavnejších postáv, čo som v hrách videl :)
@Garret (29.03.2016 20:51): Jojo, právě fóra jsem pročetl a víceméně vyčetl 2 řešení ... přepnout do online a pak zpět nebo hodit mobil do sleep modu, uložit a zase zpátky normal mod ... bohužel ani jedno u mě nefunguje, tak jsem právě napsal i tady, jestli to třeba někdo neměl a nevyřešil ...

Jinak jako včera jsem dokončil všechny potřebné úkoly a mám 100% completion, ale prostě ty random eventy a property management chci dodělat taky, proto mě to štve ...

Jinak teda včera se mi náhodně jeden ten random event objevil (Arrest, kdy policajt honí nějakého kriminálníka), tak jsem viděl jiskřičku naděje, nicméně další cca 2 hodiny skutečného času jsem střídal postavy, procházel mapu, spal, atd atd a žádný další random event tam, kde by měl být, není. Koukal jsem i do socialclubu, jestli třeba nehledám nějaký, který jsem už splnil, ale ne, minimálně 5 eventů, které se mi ještě tak před týdnem vpoho zobrazovaly, tam teď prostě nejsou.

Každopádně, to vyspání jsem ještě od té doby nezkoušel, to bych teda mohl ... dík za tip ... vezmu Trevora nebo Franklina a dám tak 10 herních dní ...
@themacs (28.03.2016 21:45): vypadá to, že nejsi sám, kdo s tím má problém. na fórech je toho plno. lidi tam píšou, že po dohrání kampaně je problém s "cooldowny" jednotlivých eventů a že někdy pomůže se delší dobu vyspat. třeba týden a více. tak to zkus...
Zdravíčko. Mám menší problém v SP.

Dostal jsem se na cca 92%, hlavní mise všechny hotovy, Stragers & Freaks většina také, tak jsem si řekl, že půjdu ještě udělat random eventy a property management.

Jenže ouha, rozjedu se do míst, kde mají ty eventy být a nic. Celý den jsem to projížděl, zkoušel všechna možná řešení z netu, ale nic nepomohlo. Random eventy najednou zmizely. O property management misích se ani nezmiňuji, ty už nejdou delší dobu, že mi prostě nikdo nevolá. Dříve to fungovalo, než jsem koupil všechny ty baráky.

Nestalo se to někomu, popř. nemá třeba někdo funkční řešení, jak to opravit? Řešení typu nahrát starší save jsem zkoušel a random eventy jdou, jenže to je save z doby, kdy jsem měl 75% a to už radši dohraju těch 100% a ty eventy zkusím u second runu.

Snad někdo poradí. Dík předem.
Když už jsme u těch problémů s GTA... :-)
Celá hra mně začala děsně lagovat (i story mode). Dohrál jsem celé GTA5 na Windows 8, tak na střední až vysoké nastavení grafiky bez takřka jediného záseku. Zatím co teď, když to hraju na Windows 10, tak to laguje jako prase každou chvíli a to i když jsem o něco snížil detaily.
Nevíte někdo prosím, co to je? Můžou za to Win10? Nebo GTA?

EDIT: Tak nějak vyřešeno. Snížil jsem kvalitu textur na nejmíň, teď to jede.
@Fatality (08.03.2016 11:50): Nic jsem nenastavoval, ani nebyl požadavek na povolení/zakázání komunikace, právě že v tomhle případě se tvářil jako by nic. A hlavně nic nebylo ve výpisu blokování, to mne zmátlo nejvíc. Ono těch firewallů je celkem dost, a že některé chodí korektně není pochyb, můj si se mnou zahrál na schovávanou.
Mně firewall nijak ve hře nebránil. Musíš ho tedy mít nějak nastaven či jsi hned poprvé nepovolil výjimku pro hru (většinou vyskočí firewall okno, jestli chceš *.exe přidat do výjimek). Tak jako tak je to "problém" mezi klávesnicí a židlí. Problém nebyl na straně originálního softwaru.

Ale jak říkám, začni už smažit, je to skvělá pařba :)
No s tím tvrzením bych byl opatrný, článek mezi klávesnicí a židlí to musí vyřešit, nicméně takový problém nemá vůbec nastat. Origin ani Steam žádný zásah do firewallu nevyžadoval a vše funguje hned po instalaci. Stejně tak ostatní aplikace chodí korektně. Na druhou stranu mi firewall tvrdil, že nic neblokuje (a data se stahovala), ale očividně musel, když pomohla až jeho deaktivace natvrdo. Kdo má pak tohle čuchat. Zrovna u originálek bych očekával, že je pár kliky naistaluju, kliknu na ikonu, program se korektně aktualizuje a mužů jet.
Vždycky je to problém mezi klávesnicí a židlí :) Každopádně congrats a užij si to :)
Je to super, hrál jsem ale jen chvíli, ráno člověk musí vstávat do práce :)
Tak to jsem opravdu nečekal, ale Luďa měl naprostou pravdu, neboť mne zklamal firewall. Ačkoli zmetek dle výpisu komunikace nic z aplikace GTA či Social Club neblokoval, po jeho úplné deaktivaci se data stáhla už korektně a hra okamžitě naběhla. Příště si už na něj dám pozor. Každopádně hry z Originu a Steamu mi jdou stáhnout i aktualizovat bez takovýchto osrávaček. Každopádně moc díky všem co pomáhali k řešení. A konečně se můžu na pětku vrhnout :)
Fajn, doma na to ještě mrknu, znova si to projdu a zkusím, zda to pomůže. Díky za nasměrování.
@mvp23 (06.03.2016 23:49): To mi povídej, taková pecka, a nefunguje jim instalátor, a nejsem sám, hodně lidí po netu řeší obdobné problémy. Fakt je smutné, že dám víc než litra za hru, a přitom kdybych ji stáhl z warezu, tak už ji nejspíš hraju. Teď jenom čekám, kdy se mi to konečně podaří spustit. A není to novinka, hlavní nápor na stahování a bugy by za tu dobu měly být vyladěný, a leda prd.
Některé ty instalační procesy snad musí být za trest. Jako největší peklo se vším všudy mi přineslo GTA4 a hned následuje Max Payne 3. Přitom se v obou případech jedna o parádní pařby a oni nám to takhle musí znepříjemňovat, šmejdi.
Firewall zkusim pro jistotu vypnout, ale nevím, jestli to bude zrovna ono.
Teď jsem instaloval celé znova, takže tahám opět vše. Firewall by měl být OK, data to stahuje, jenže to stáhne např. soubor o velikosti 2.83 GB, rozsvítí se nápis Ready to Play, kliknu na Play, napíše to Loading a pak to začne soubor o stejné velikosti stahovat znova, stane se to několikrát, a pak to s skočí na soubor s jinou velikostí a zase se to opakuje. Před reinstalací to skončilo na souboru o velikosti cca 1GB, který se stahoval asi 6x, než mi došla trpělivost. Takže nevím, jestli to byl poslední patch, ten Social Club nemá žádné nastavení a neukazuje žádné informace. Upřímně, mám hru týden a ještě jsem si nezahrál, ten Club je úplně na h#vno. Zlatý Steam či Origin, tam si dokonce zahraju.
Kompletně nová instalace a vypadá to zřejmě furt stejně. Ach jo.
Paul: Taky už jsem nad tím přemýšlel, ale zase se bojím, že přijdu o vše, co se mi podařilo nastahovat a pojedu to celé odznova se stejným výsledkem. Možná mi ale nic jiného nezbyde. Případně bych zkusil uložit zálohu.
@ajne (05.03.2016 16:53): je to sice voser, ale zkusil bych to být tebou reinstalovat celý, odebrat z PC všechny stopy po hře před reinstalací. A kdyžtak to třeba zkusit u kamaráda.
Jenže já už takhle stahuji týden :-( Tak dlouho to snad blbě mít nemůžou. Hlavně nevím, proč se to vždy stáhne a pak to jede odznova. Přitom tam svítí READY.
@ajne (05.03.2016 16:00): Welcome to Social Club! :D Jo občas ta jejich DRM zlobí, škoda že Steam verze jí má taky.

Něco podobnýho se mi stalo, ale bylo to v den vydání a asi 2x se mi jeden soubor musel stahovat znova. Pak to už šlo. Zkus chvilku počkat, i když je to opruz, třeba je nějaká údržba serverů a nestíhá to.
Ahoj, mám problém s instalací. Mám originálku (DVD verzi), nainstaloval jsem vše z DVD, naběhl Social Club a dál si nezahraju. Stáhlo se asi 16GB dat, a následně se soubor asi 3,3 GB stahoval asi na šestkrát, vždycky to dojde nakonec, ukáže se GTA V is ready to play a po klinutí na Play se začne znova stahovat soubor, nyní o velikosti 1GB, a ten u takhle dokola stahuji cca napoosmé a hru jsem pořád nespustil. Jsem upřímně dost nasrán, za tuhle dobu jsem mohl hru stáhnout, opatchovat i cracknout, a zahrál bych si dřív než z originálky, a sežralo by to míň dat. Fakt super, já myslel, že si platím za funkčnost a podporu, když kupuju originální SW. Neřešil jste to někdo, nevíte, co s tím? Díky za rady.