sakra, to ovládání aut pomocí WASD mě celkem sere - jsem zvyklý z předchozích GTA na šipky...

a když to změním v nastavení, objeví se hromada trojúhelníčků, co hlásí "konflikt" s ovládáním jinde a celý se to dojebe :(
@ajne (24.12.2016 11:57): Tam byl ještě takový blbý bug, že jóga nešla udělat a musel jsem hledat řešení na netu a něco přenastavovat v ovládání, abych to prošel. Ale hrál jsem to už dávno a tehdy hra byly poměrně krátkou dobu po vydání, takže nevím, zda tam ještě nějaké problémy s tím jsou.

@David_Cravford (24.12.2016 10:55): Ovládání je u toho pěkné, ale je to hodně lehké a nejde snad prohrát. Mohli tam dát i nějaký turnaj nebo něco a trochu u některých navýšit obtížnost. Ale je fakt, že jsem asi trochu náročný a tahle hra není o samotném tenisu :-)
@David_Cravford (23.12.2016 22:18): Pokud zajímavými místy nazýváš odpočívadlo a parky, tak takové místa tu najdeš. Určitě ve hře budou i nějaké easter eggy, ale většina zajímavých míst jsou spíše různě poschovávané mise, které je potřeba plnit pro dohrání na 100%. Šílená běžkyně, nadržený pár, co chce do hotelu apod. Pak různé postavy jako ujetý Mexikánec, nějaká ta zombie apod. Máš tam filmové studio. Můžeš hrát golf i tenis. Určitě jsem spoustu věcí nezmínil, ale z hlavy mě tak teď nic moc nenapadá.
@CrocoRay (23.12.2016 21:50): Nějak to překousnu no. Jen vyzrát na ty lagy, ale i tak si hru užiju. Jsou tam nějaké tajemné místa, záhady? Dá se nějak projít vojenskou základnou? A jsou zde nějaká zajímavá místa, jako odpočívadlo, parky či koupalko?
@David_Cravford (23.12.2016 21:41): Já to chápu, ale je to prostě změna časem. Kdysi tohle hry nevyžadovaly a teď to chtějí skoro na každém kroku. U většiny her jde ale updaty obcházet, pokud chceš hrát offline. Někde ti to ale prostě vnutí, i když chceš hrát jen offline a je to podmínka spuštění. Jde to obcházet cracky, ale na to bych se vykašlal a taky záleží na ochraně hry.
@CrocoRay (23.12.2016 18:52): Jo, ale dřív to nebyla potřeba. SA jsi nainstaloval a hrál, jedinej loading ve hře a nic víc. Jako GTA 5 je špičková gamesa po všech stránkách, určitě jedna z nejlepších které jsem kdy hrál, ale ty uptady mi pijou krev.
@David_Cravford (23.12.2016 18:07): Řekl bych, že ta hra se musí sama updatovat, aby ji vůbec bylo možné spustit. Asi by pomohl crack, ale nevím, jakou to má ochranu, jestli se to vůbec vyplatí. Já prostě občas něco stáhnu, když to po mně hra chce. Teď jsem to zkusil spustit a zase mi to nějaký ten 1 GB stahuje.
@David_Cravford (19.12.2016 16:23): Zkus ten nouzák, co ti doporučuje tomi2k9, to by mohlo pomoct. Když tě to přes spuštěné procesy nenechá odinstalovat, je nouzák první co zkusit. A teď jsem koukal, že jsem napsal míval s ypsylon. Proboha, to je ostuda :) No jo, to je tak, když nespím.
Jinak já používám antivir a firewall od Comoda, mám dobré zkušenosti, že mi systém nevytěžuje. Avast s tím mýval problémy, ale už jsem ho dlouho nezkusil, tak to třeba napravili.
Problém právě může být v zaplnění paměti, když hra je že začátku OK, a pak se začne škubat (zaplní se RAM, začne swap na HDD a už to jede). Správně by si s tím měl poradit management paměti, ale může tam být aplikace, která si uzurpuje víc než je zdrávo. Je taky občas dobré takové náročnější věci spouštět po restartu počítače, kdy si člověk nenatáhne do RAM to co při provozu používá. Ještě k tomu antiviru, nemáš naplánovanou a nespouští se ti nějaká kontrola? Takový antivir pracující na pozadí umí systém pěkně zpomalit (hlavně prakticky zahltí HDD).
Mcaffe bych úplně odinstaloval.... Dej tam avast, stačí bohatě a je míň náročný.
@David_Cravford (18.12.2016 16:50): Proč by Mcaffe nešlo vypnout? Já ho normálně vypínal přes úlohy. Akorát si nemyslím, že problém bude přesně v tomhle, když ti hra ze začátku jede dobře a pak se ti začne nechutně sekat. To vypnutí třeba trochu pomůže, ale nejsem si jistý, zda to pomůže přesně tobě v tom konkrétním problému, který jsi tu popsal.

Takhle by se ti to spíše nárazově místy pocukalo a zase jelo v pohodě.

Hra je jinak originál a plně opatchovaná? Já teda neměl problémy ani na starých verzích, když hra vycházela, takže tímto to asi taky nebude. Jen jsem trochu mrknul na net a někdo psal, že patch mu pomohl, tak se jen pro jistotu ptám.

Jinak na memory leak jsem našel toto video.

Můžeš zkusit, ale nezaručuji ti, že to pomůže. Já totiž ani nevím, zda je to konkrétně tvůj problém, ale usuzuji to podle toho, co jsi tu napsal a podle toho, že já tyhle problémy míval u jiných her a bylo to tímhle.
@ajne (17.12.2016 23:00): já mám asi 50 programů na pozadí, ale ty nezabíraj ani 1 mb paměti. kdežto Mcaffe které zabírá toho nejvíc, nejde vypnout. A taky nevim co můžu a nemůžu povypínat, abych pak nezkurvil stroj.
Hlavně jestli nemáš na pozadí Chrome nebo Mozilu, to je zabiják volné RAM (v Chromu je nutno vypnout, aby zůstalo jádro běžet na pozadí i po uzavření aplikace).
Mne to taky občas s tím zakousáváním udělalo, ale většinou to jde úplně v pohodě. Nemáš úplně zahnojenou RAM nějakými nesmysly co běží na pozadí? Takhle velké hry lépe spouštět s co největší volnou pamětí, jak to začne swapovat do HDD, tak je konec.
@David_Cravford (17.12.2016 19:58): Ono bude záležet na více věcech. Já to hrál na GTX 650, core i5 4460 3,2 GHZ a 8 GB RAM na windows 7 bez problémů.

Jo, ty problémy chápu, že to naštve. Sám jsem to měl u těch zmíněných her, ale vždy jsem to nějak vyřešil (viz níže v příspěvcích). Tak zkus pohledat na netu a snad najdeš nějaké řešení.
@David_Cravford (17.12.2016 15:40): Pokud máš malou RAM a opravdu ji to vytěžuje (nevím, zda je to tento případ), tak by ta virtuální paměť pomoct mohla, ale upřímně si nemyslím, že je to tento případ.

Já tohle zkoušel u Batman: Arkham Knight a nepomohlo mi to. Akorát mi to zpomalilo počítač, bo už tak jsem měl starý špatný disk a jen mi to uškodilo, tak jsem to radši nastavil zpátky do normálu.

Však vyzkoušej a když ti to nepomůže, tak to můžeš zase vrátit zpátky. Pokud to ale nepomůže, tak bych to rozhodně nenechával tak, protože disk ti to trochu zpomalí a je to zbytečné, když tvůj samotný problém to nevyřeší. Hodí se to jen, když máš menší paměť a některé programy mají kvůli tomu problémy běžet dobře.
"Right click on the start button, select 'system', click on 'advanced system settings' on left. Click on first 'settings' button (under performance category) then click on 'advanced' tab, click 'change', select 'custom size' and set it between 10000 to 15000. Click 'ok' it'll ask to restart, after restarting, your game should work fine. "

Tohle jsem našel. Myslíte, že by to mohlo pomoct?
@David_Cravford (17.12.2016 14:41): Pokud nehorázné sekání nastává po nějaké době, tak to bylo u mě vždy memory leakem, ale ten mi vždy nastával když jsem hru zapnul s nejvyšším nastavením textur. Zapnout hru se sníženým nastavením z ultra na high u mě vždy pomohlo. Stávalo se mi u CoD: AW a Rise of Tomb Raider.

Pak jsem měl takový problém u Batman: Arkham Knight. Ze startu hra jela v pohodě, ale pak se začala sekat. Tady byl problém s nízkou RAMkou a prý i hra měla jet lépe na SSD discích. Dělalo to problémy prý spíš na Windows 10 a na sedmičkách hře stačilo i těch 8 GB RAM. Co jsem hru hodil na SSD disk a navýšil RAM na 16, tak běží hladce pořád.

To jsou mé osobní zkušenosti s jinými hrami. Na netu bych možná našel konkrétnější řešení, co se týče samotné hry, ale včera jsem chlastal a dnes se mi nic moc nechce hledat, tak sory :-D Snad ale problém vyřešíš.
Taky můžeš zkusit ovladače aktualizovat apod.
Lidičky, i have an issue. Předtim mi to šlapalo na high, ale třeba po hodině hraní i když to jest na co nejmenší nastavení, tak mám FPS propady jak prase. Hlavně, když jedu autem. Na netu jsem koukal, že to má i spousta jinejch hráčů co maj daleko výkonější stroje, než já. Nevíte čim to může bejt? Řekněte mi, že existuje řešení.
Tak první dojmy; nakonec ten notas jsem si pořídil a jede mi to na High. Nechápačky. Plynulost, úžasná grafika, nejlepší intro co jsem kdy viděl. Masakr jak sviňa. Optimalizace absolutní extra třída.
"minimum recommended hardware check failure gta 5"

toto píše kamarádce, když instaluje GTA V. Nevíte někdo co s tim? Utratila za to chechtáky, chci jí pomoct.
Mám starší notebook s Intel Core i5 3230 2,6Ghz + turbo na 3,2 a 2GB GT 740M a 6GB RAM. GTA V mi běhá na slušné střední detaily naprosto plynule. A vypadá to dobře. Takže bys neměl mít problém. Jen bacha Acer - chlazení.