@Paul (12.01.2022 21:32): chápu jak to myslíš. Sám vím, že na PC to není vždy snadné. Stačí špatné ovladače, nebo kombinace ovladačů a je vymalováno. Rád slyším, že Ti to běží dobře. Já to každopádně raději odehraji na PS5. :)
@Rapier (12.01.2022 19:59): zajímavý, já zrovna četl že je to nejlepší verze.

"I've killed my way across Midgard at 30 fps on a PS4 and 4K on PS5, but I don't think I can go back to either after 24 hours of buttery smooth monster chopping at 90+ fps. This is a damn good port, at least on my higher-end PC."

A Detroit na PC taky běží skvěle, minimálně tedy u mne.
@Charllize (27.10.2021 16:03): neříkám že v PS5 ten hardware není. Jen že konkrétně Ratchet ho nejspíš kdovíjak nevyužívá a běžel by i bez toho. Uvidíme až ta PC verze vyjde, pokud vyjde.
@Paul (27.10.2021 15:57): Tak myslim.Kdyby to bylo něco easy peasy co funguje stejne, tak by to Sony nedělala proste by ta dala jen ssd a hotovo. O direct storage slyším prvně a zřejmě jde o onu odpověď, však jsem psal ze to PC nejspíš časem bude mít taky. A je to software řešení? Ale i tak těžko říct, však víme jak ty konzolové porty běží kolikrát mizerne i bez nějakých speciálních funkci.
A na těch 3GB/s to zas úplně bez chybičky nebylo, jestli si to video vybavuju správne :)
@Charllize (27.10.2021 15:16): Jo, to by mohlo bejt zajímavý. Za pozornost taky stojí, jak jsou tyhle porty (pochopitelně) delegovaný třetím stranám. No, jsem hodně zvědavej, v jakým technickým stavu budou God of War a Uncharted.
Myslím, že se nedá moc pochybovat o tom, že to, co leaklo z GeForce NOW, se dříve či později dočká oznámení na PC. Z exkluzivit nás tedy ještě čeká Sackboy, Returnal, Ratchet & Clank (neví se který, tipl bych si spíš, že ten nejnovější), Horizon FW, Helldivers 2, GT 7 (předchozí tři ještě ani nevyšly, což by mohlo indikovat, že případné porty jsou velmi daleko, nebo že se vyplní Charllizova noční můra a vyjdou v den Day 1, nemyslím si), Ghost of Tsushima a Déraciné. A samozřejmě Demon's Souls, ale o těch se vědělo od začátku, že jsou jen časovou exkluzivitou.
Teď ještě aby se objevil v Gamepassu a bude o pár Playstejšňáků míň :D
Když si chci založit nový PS účet abych aktivoval PS Plus na 12 měsíců, tak je to asi lepší udělat na PC, a až pak se přihlásit po spuštění konzole, že ano? Nebo je to jedno?
@marwel (21.10.2021 08:55): na JRC vidím, že kdo si nyní předobjedná PS5 dostane ji na ježíška. No téměř na ježíška. Takže Lisa nelhala, skladová dostupnost nových konzol se zlepšuje. Chápu také jsem kupoval verzi s mechanikou. Zatím vlastním jen GT Sport SE na disku.

Tak jsem koupil 12 měsíční PS Plus za 1,2k odkaz V akci ještě pár hodin.
@Bursoft (20.10.2021 23:47): Protoze digital edition. Na tom bych nemel co hrat kdyz mam vsechno v krabicich. :D Ale asi jsem ji od tebe koupit mel, takhle se k ni dostanu tak za dva roky. Na druhou stranu je to potreba brat stejne jako v pripade koupe GPU - stejne v nejblizsi dobe nic poradneho nevychazi.
@Bursoft (20.10.2021 19:34): nevím jaké hry byly na PS4 rok po vydání konzole, ale určitě vím, že jsem zhruba v té době o pořízení PS4/PS3/Xbox One hodně reálně uvažoval. Co si tak matně vzpomínám na PS4 měli jen jednu střílečku (KillZone?), těžce nedodělaný DriveClub, který nicméně už v té době vypadal hodně dobře (chvíli jsem hrál v Shopping Park Ostrava), a to bylo tak asi vše?! FIFA a NHL 17 nepočítám.
TLOU a Uncharted byly na PS3, v setu s nově vydaným Gran Turismo 6, což bylo vysloveně k nasrání!!!
Později udělaný remaster TLOU a Uncharted z PS3 na PS4 nepovažuji za hry 4 generace PS.
Nicméně nezastírám, SONY se rozjela, a tak trochu utrhla z řetězu. Tady až na ty závodní hry, tam to byla mizérie. GT Sport rozhodně nenapravilo mezi závodníky poškozenou reputaci, obsah tak trochu připomínal v době vydání DriveClub, ale prý je to nyní lepší. Nevím mám GT Sport SE koupeno, ale zatím nerozbaleno. No uvidíme jak si PS5 povede v přímém porovnání s XSX. Kdyby tam neměli pár her z PS4, tak až na ten Returnal, který mě opravdu láká, tam mají v současné chvílí hovn..

A to nemluvím o faktu, že PS4 byly plné regály na rozdíl od PS5, kde se musíš prokazovat občankou v alza, zdali nejsi náhodu scalper.

@Fritol (20.10.2021 20:51): on někdo na PC kupuje SONY exkluzivní hry?! Já myslel, že při těch 100+ milionech prodaných PS4 co se SONY tak rádo chlubí, už více méně stejně každý PC hráč měl, má, bude mít (bazarovou) PS4 doma.
50 euro za hru v hodnotě 200Kč. Tyjo... Jsem zvědavý, jak dlouho bude tohle dojení Sony procházet. Jako nic proti, dokud lidi platí, tak to Sony přeju, jen ať ty pitomce podojí, ale nechce se mi věřit, že PC hráči skočí bezmyšlenkovitě po všem, co jim Sony předhodí. To by pomalu bylo cenově výhodnější si koupit PS a hru fyzicky a pak oboje prodat na bazaru. :D

Tady jde i krásně vidět, jak jsou exkluzivity super věc, byť jen dočasné. Kdyby ty Sony hry byly od počátku multiplaty, tak se na PC zdaleka neprodávají tak dobře.
@Paul (20.10.2021 18:26): Já jsem v tomhle konzervativni, ne ze bych to někomu nepřál, ať si to zahraje co nejvíc lidi, ale proste si myslím ze to není správná cesta jak profilovat uzavřenou platformu která z valné části stojí na exkluzivním obsahu. Jasne dávají tam za plnou cenu starý hry co na PS stojí 250 - 500 korun, takže to je asi trochu jedno. Ale z principu se mi to nelíbí. Trosku zapomínají ze PS udělali hlavně dobre exluzivni hry. Když by tenhle postup praktikovali v době ps1 a 2 zřejmě by skončily dřív než by zacli. Tedy v případě ze by ty staré hry hned brali jako multiplatformní.
Ok, je jiná doba atd, ale za mne to dobre není.
Na PS5 je asi pět a půl exluzivit a ještě dělají takovéhle  vyfikundace, meh.
Tak Cory Barlog PC verzi taky určitě interně prosazoval, ono obecně vývojáři chtěj aby jejich hry hrálo co největší množství lidí, když už se s tím pachtěj půl dekády. Tak snad budou hrobníci vydávat dál.
@Charllize (11.09.2021 14:13): Hádám, že ani jedno, myslím, že do něj mohou trasformovat několik osobností s odlišnými sexuálními preferencemi, identitami a pohlavími. Možná pro něj vytvořili nový pronoun Ten/Tentononc. Mě je to jedno, hlavně aby se mongoloidi na twatteru měli o čem hádat :D
Jednobuněčné SWJ organismy zase mají žně s tou napuchlou vizí Thora ala Obelixe, boha kanourů a bezedných žaludků. :D Fakt zabavný sledovat "pravdivou" dojmologii od "profesionálních" novinářů. Osobně je mi šumák, jak Thor v Ragnaroku vypadá, je to prostě jiná verze Santa Moniky. Ale ta retardace v dnešních medií je opravdu zábavná.

Potrat, který napsal tuto analitickou esej taky napsal toto "<span class="css-901oao css-16my406 r-poiln3 r-bcqeeo r-qvutc0">there is nothing wrong with angrboda being black because "all vikings were white" is a baseless lie rooted in literal nazi propaganda"

Nuff said. :D Ty vole.