Ghost Trick: Phantom Detective

14.01.2011
02.02.2012
30.06.2023
28.03.2024

V téhle hře hrajete za ducha jménem Sissel, ten po své smrti ztratil vzpomínky a teď musí do úsvitu zjistit, co se mu stalo, než jeho duše zmizí. Doprovází ho přitom duch jménem Ray, který má podobu stolní lampy a mladá dívka Lynne, kterou zachrání před zabijákem.

Hlavní mechanikou hry je schopnost zmocnit se různých objektů, které mu pomůžou zachránit lidi a dostat se blíže k pravdě. Během hry hráč přepíná mezi běžným světem a světem duchů, ve kterém neplyne čas a Sissel se může převtělovat do modře zářících předmětů, ve světě živých pak muže vykonávat s objekty triky, které mu pomůžou dostat se blíže k cíli.

Sissel se také může zmocnit mrtvých těl lidí a vrátit se v čase o 4 minuty do minulosti, aby jim mohl zachránit život. Taky má schopnost komunikovat s duchem zesnulé osoby. Později se ve hře objeví další hratelná postava, duch psa jménem Missile, který má na předměty delší dosah.

Na scénáři a režii hry pracoval Shu Takumi, tvůrce série Ace Attorney. Hra původně vyšla v Japonsku pro DS a iOS v červnu, respektive prosinci 2010 a na západní trh se dostala později.

@Naginata (22.02.2023 22:54): Jo, já už jí rozehrával dávno na NDS asi před šesti lety, ale mám pocit že jsem to pustil kvůli dohrání Ace Attorney :D Takže to vydání HD remaku beru jako připomenutí ať si to zahraji. U toho vím že mně to bude hodně bavit :D