Game Dev Story

06.07.2015
11.10.2018
04.12.2019
15.09.2023

Game Dev Story je obchodní simulátor, ve kterém ovládáte herní společnost. Hra začíná v malé kanceláři s dvěma zaměstnanci a pouze 300 000 na účtu. Úspěch při vývoji her ovlivní to, jaké hře určíte téma, žánr, platformu a co budou jednotliví zaměstnanci dělat za práci. Výkon zaměstnanců lze dále povzbudit použitím předmětů. Každá vydaná hra obdrží skóre od recenzentů, přičemž ty nejlepší hry se dostanou do síně slávy, což samozřejmě ovlivní i prodeje. K úspěchu může pomoct i kvalitní marketing či návštěva herních výstav. Jak postupuje čas, na trh se dostávají nové platformy jako IES (NES), Game Kid (Gameboy) a podobné, které odráží vývoj herního průmyslu v reálném světě.

Hra posloužila jako hlavní zdroj inspirace pro Game Dev Tycoon.

@Fritol (23.01.2021 17:36): Game Dev Story byla pecka, si pamatuji, že jsme s kamarády na střední vedli válku herních studií :D Obecně všechny hry od Kairosoftu, co jsem hrál, a že jich bylo, mě neskutečně bavili. Ale zrovna na Switch nebo PS4 bych si je nepořídil.