Flight Control

18.02.2011
květen 2011
18.08.2011
14.12.2011

Flight Control je hra, která se proslavila na mobilním telefonu iPhone od společnosti Apple. Flight Control s přídomkem HD je verze předělaná pro iPad, PC a další platformy.

Hráč se zhostí role leteckého dispečera, jehož úkolem je navést všechna letadla a vrtulníky na přistání. Zpočátku je vše jednoduché ale s postupem času letadel přibývá a hráč se musí slušně otáčet. Důležité je, aby se žádná letadla nesrazila, pokud se tak stane, hra končí. Cílem hry je tedy co nejvíce zdárných přistání. Ve hře se nachází devět map, které se liší velikostí, počtem letišť a tudíž i obtížností.

Say: Jak psala Akhera, tohle je jedna s těch nekonečných hříček. U mě je dohrání sesbírání všech achievementů.

Krásný příklad toho, že co může skvěle fungovat na mobilu, se na PC už nechytá. Pokud bych hrával Flight Control na telefonu pro zkrácení dlouhé chvíle třeba v autobusu nebo ve vlaku, hodnocení by bylo pravděpodobně dost vyšší.

Na PC to ale nefunguje, hraní zabaví tak na dvacet minut a pak nazdar. Další věcí je obrovská konkurence, dokonce i v řadách flash hříček zadarmo. Kdybych se opravdu hodně nudil, spíš zamířím na stránky s free flash hrami, než abych zapnul Flight Control.
Hra na skrátenie krátkych chvílií alebo vyčistenie hlavy, ale nejde o nič svetoborné alebo zaujímavé, a hra po krátkom čase omrzí.

Na Steame pomáhajú motivácií rebríčky a achievmenty, ale aj táto motivácia nevydrží príliš dlho.

Pro: zábavné na krátku chvíľu

Proti: sterotypné