@Cobot (20.02.2017 23:12): Nedávno jsem to zkoušel a působilo to hodně nedopracovaně, potřebovalo to ještě spoustu práce. Dlouho jsem u toho nevydržel. Takže jsem zvědavý na Extended verzi, díky za upozornění. Ale vidím to dost skepticky.
Já raději F3. NW mám rozehráno, ale ALE...:-/ ale bude to jinak. Nechce se mi do toho, protože těch 80 hod. v F3 asi stačilo. Prostě přehranej. A dalších x tun hodin v tom samém v globále..nevím, nevím...
@ad142 (12.10.2016 17:34): U dvojky trvá IMHO výrazně déle než u jedničky, než se "rozjede". A někomu nesedl méně vážný tón se spoustou popkulturních narážek. Osobně ale považuji dvojku za jedno z nejlepších RPG všech dob a je dost možné, že po dohrání s Restoration jí zvednu hodnocení na 100.

Fallout 3 mě bavil také více než Vegas. Problém vidím hlavně v tom, že ve Vegas se pokusili naroubovat klasickou hratelnost na úplně jiný engine a mechanizmy a podle mého to fungovalo nakonec hůře než minule.
@90210 (12.10.2016 12:36): Fallout 2 na mňa pôsobí zatiaľ tak všelijako... Ten začiatok s tým oštepom sa mi až tak nepáčil. Ale už som v tom prvom meste a tam sa mi to už celkom pozdáva. Ale uvidím ako na mňa zapôsobí vo výsledku.

@Malignus (12.10.2016 14:25): Niekomu to môže prísť ako paradox, ale Fallout 3 mňa osobne bavil viac ako New Vegas.. Môže to ale byť aj tým že som ho hral v dobe kedy som ani o jednotke a dvojke nevedel. A trojku som narozdiel od New Vegas prešiel do konca. No ale to nemení nič na tom že New Vegas chcem si znovu zahrať, ale až po dvojke a som zvedavý ako ma potom zaujme.
Občas by se hodilo mít možnost selektivně vymazat paměť - třeba příběh Fallout, aby si ho mohl hráč užít pořádně znovu.
@Jab (09.10.2016 20:20): V tom s tebou súhlasím. Áno, mohlo sa toho v mestách diať viac, ale myslím si že vo svojej dobe to bolo dostačujúce.

Som ale zvedavý ako na tom bude dvojka, lebo keď si prejdem všetky komentáre tak tie názory sú rôzne. Pozitívne hodnotenia sú však samozrejme vo väčšine.

Ale presne ako píšeš. Tá atmosféra je naozaj neprekonateľná :)
@ad142 (komentář): Mně takhle zpětně občas přijde, že by se toho v jednotlivých městech a vesnicích mohlo dít i více. Ale stále je to skvělá hra a atmosféra je nepřekonatelná.
Základní pravidlo Fallout-ů (před různými opravami/mody) bylo nosit co nejméně věcí (různých) v inventáři - zabránilo to různým problémům. Tj. neskladovat v batohu (v autě) naprosto všechno, co člověk najde.
@ad142 (01.10.2016 09:46): Na Fallouty existuji patche, ktere padani pomerne spolehlive resi (padat budou stale, ale vyrazne mene). Predevsim dvojka pada opravdu hodne casto, takze doporucuji instalovat.
odkaz
Kdyz jsem to hral posledne, tak jsem dokonce vymlatil lokace (Navarro), ktere by byly pouze s oficialnim patchem naprosto nemyslitelne (prakticky tak kazdy druhy tah boje to padlo, hlavne s energetickymi zbranemi).
Tak po prví krát dohrané do konca. Skvelá hra to bola, len nemusela toľko padať... Ale už sa teším na dvojku :)
@Bodkin (25.11.2015 12:57): Průser to bude až vtedy, keď si skutočný vek nenastavíš, pretože narazíš na maximálny povolený limit. :(

@7c (25.11.2015 17:56): Platí to len pre itemy s priradeným skriptom, teda tie, ktoré sa dajú "používať" cez ikonku ruky. Holodisky napríklad. V jednotke sa to dá obísť inštaláciou FIXT, v dvojke to opravuje (obchádza) hack v modifikácii sfall.
@Tarhiel (25.11.2015 16:20): Ako to odlíšiš?
A keď som si to pridal do knižnice ešte keď to rozdávali zadarmo pred odobratím, ale inštalák som si nesťahoval, tak po Zbethesdovaní tam asi neostali na download pôvodné súbory ale predpokladám, že boli nahradené tými "zlými" a nemajú tam 2 rôzne downloady, podľa toho kedy si si hru kúpil.
Stáhl jsem to minulý týden z GOGu a teď jsem v Bratrstvu. Zatím nespadlo ani jednou.
@Bodkin (25.11.2015 12:57): Ako dlho to už hráš? Čo viem tak začiatok je OK a až po niekoľkých hodinách to začne padať ako hnilá hruška pomaly pri každom druhom loadingu. Ale niektoré lokality sú aj tak OK.

Tak jsem si kvůli tomu 'F je RPG, F4 není RPG' ten první Fallout nainstaloval z GOGu a jede to bez zaškobrnutí. Nepatchovali jste přes to něco, co tam už jednou bylo přidané?

Also - Je to poprvé co hraju Fallout a musel jsem si věk odklikávat směrem nahoru, aby souhlasil s mým reálným. Kde jsou ty časy kdy i ten minimální byl větší než můj skutečný. [/nostalgie]

Also II - už jsem to nehrál tak dlouho, že jsem ve V15 zjistil, že sebou nevleču lano a musím jít zpátky.
Ale loveckou pušku ve sprchách si pořád pamatuju.
Nevim jestli mám kliku, ale mě to drží jak bolševik. Jedu verzi na steamu pod W10 s tím patchem co jsem postoval. Ale ještě jsem nebyl v Hubu...

Jen teda pendluju mezi F1 a F2 Restoration Project. Spíš chci hrát ten RP protože si říkám, že F1 znám nazpaměť, ale zas se chci znovu mrknout do kráteru a na vojenskou základnu a samozřejmě pokecat s Heroldem... a do Bratrstva a získat Power armor a poprvý rozpustit někoho plazmovou puškou... ha ha
ahoj, akurát hraju GOG + patche1.3.4 + čeština jak odkazoval Cobot
pády jsou cca á1hod jinak to jede pěkně... už jsem i čip donesl :)
@Cobot (24.10.2015 11:30): Pred pár rokmi bola v gog verzii iba modifikácia sfall od Timeslip a všetko fachčilo, to ešte práva na hru patrili Hervému z Interplay. Nedávno ale všetko získala Bethesda, stiahla z predaja všetky verzie, pošpárala do súborov svojimi amatérskymi prackami a odvtedy to blbne, takže iba Tod a Pít vedia, kde spravili soudruzi chybu..
Cobot: Mám to samé s tím patchem a češtinou.hra jede pár minut a padne.Prakticky, nehratelné.Vždy to napíše, nějakou chybu, prostě žblept" o místu na disku, nic..:D
Budu muset, nahodit leveláckej fall
Poprvé instaluju Fallout z Gogu.. Byl jsme zvyklý do instalace z Levelu vždycky nainstalovat 1.3.4. patch od TeamX + children patch + něco kde fungovalo kolečko na myši. Zkrátka tohle

Bohužel to najednou nefunguje. Píše to že mám mít víc než 20Mb na HDD. Gog verze obsahuje hi-res patch. Možná je to tím. Ale ten jsem tam dřív taky dával.

Co je vlastně gog verze? Je to retail uspůsobenej na běh na novém systému nebo to obsahuje i jiné patche. Ten od TeamX opravuje bugy přímo ve hře. A je neoficiální.

Navíte někdo jak to nainstalovat s tím teamX patchem?