@ntz (25.05.2020 10:55): chudák Jab, zrovna myslel něco dobře, ale stejně dostane čočku :(

Jinak souhlasím, že u 1+2 hraje trochu roli nostalgická rovina, já to hrál jako hráč sérii nepolíben (nějakých pár hodin v dětství u kamaráda nepočítám, tam jsem kulil bulvy jen na to, že můžu do bordelu a brát drogy) jsem si projel celou sérii a 2+New Vegas u mě zanechaly podobně kvalitní stopu :-)
@Jab (25.05.2020 08:19): Na tyhle zvasty typu tohle neni to nebo ono jsem alergicky. Ma to v nazvu Fallout? Pak je to Fallout. Tecka. I ctyrka je Fallout, sice prisernej, ale Fallout. :) New Vegas je dle meho naopak nejlepsi Fallout. V pripade prvnich dvou, budme uprimni, hraje znacnou roli nostalgie.
Zase jsem si kousek zahrál. New Vegas (a Morrowind) mám vždy instalovaný, neb se mi nechce znovu otravovat s hledáním všech modů.

Splnil jsem pár zapomenutých questů (a v jednom failnul páč někdo mezitím zabil zadavatele) a poskládal druhý enklávácký power armor (vůbec jsem nevěděl, že tam je). Všem zbývajícím možným družníkům v Lucky 38 jsem rozdal Power Armory (onen enklávácký a T-51b), takže je teď mám problémy rozeznat. Škoda, že Arcade je už "nedostupný".

A... Budu se vždy hádat, že "tohle není Fallout". Je. A i přes zjevné chyby (můj seznam viz koment) je to imho konzistentnější svět než měl třebas Fallout 2.
@Cobot (20.03.2020 15:30): Nie, vytipné to fakt nebolo. Ale teda čudujem sa, že niekommu sa vôbec chcelo ten mód orbiť, presne z tých istých dôvodov.

Nič to, idem ja do sveta Darkmodu a následne eternitovo Doomiť, keď už teda máme tú karanténu :)
@valcik (19.03.2020 22:29): Ale tak nejsem žádná citlivka, jen mi to nějak vtipné nepřijde. Koho může bavit hrát si na virus, když může vyjít ven a dát si to naživo. Až bude po všem, tak ok.

Ale tak radši dost. Kázaní o morálce není zrovna můj styl :)
@Feidias (13.05.2019 14:37): sak se nic nedeje .. jen jsem se zeptal .. nic vic .. me to zily netrha .. se spravedlnosti jdu k certu ... kdyby tady byla nejaka spravedlnost, tak bych musel dostat nejakou medaili za chrabrost od vedeni DBH :D
@ntz (12.05.2019 21:58): též už jsem to tu řešil. Je to hodně dobré neofiko DLC, jenže ono je jich docela dost. U Falloutu 4 by se dalo uvažovat o Sim Settlements a brzy by z toho mohl být slušný guláš. Ve chvíli kdy existuje přímo na mody dělaná databáze, tak je to fakt skoro zbytečné. Hlavní je, že tu je na nexus mods a mod DB odkaz. Dá se to už relativně snadno najít.
@ntz (12.05.2019 21:41): Což se řešilo milionkrát. Resurrection je jediná výjimka, páč jej vytvořili lidé, kteří jsou i na DH a někteří z "vedení" je aj přímo znají. Se spravedlností běž tedy k čertu. Jejich stránka, jejich věc.
nejsem si tedka presne jistej, jak je tady ta policy ohledne mod Vs game nastavena, ale new california by asi mela mit vlastni instanci jako regulerni hra ?
Jedinej vopravdovej fallout je FO1 a FO2 (a tactics) .. 3 a NV je normalni podvod na lidi a letadlo jak svin :D
@S4TW (02.05.2019 13:33): zas tak hrozné to není. Ale chápu. Pro mě to je série číslo 1. Být to cokoliv jiného, tak to též nepotřebuju hrát jen proto, že to do té série patří:,-)
@Feidias (02.05.2019 13:28): do f76 už téměr jistě nepůjdu, zase je dobré v nejlepším přestat a nerad bych si celou sérii takhle pokazil... ale na čtyřku se těším a za pár let si dám repete celé série :-)
@S4TW (02.05.2019 08:10): jestli tě bavil F3, tak si myslím, že tě bude bavit i F4. Je určitě lepší a jestli toho pak nebudeš mít dost, tak i Fallout 76 se dá hrát. Příběh je slabý, ale jednak se to dá hrát i jako solo zážitek a teď jsme to začali hrát s kamarádem a to je samozřejmě zábavnější konkrétně a jen v případě F76. Přesto, někdy si tu hru rád zas zahraju solo, taky to má svoje se toulat a dělat si zrovna co se člověku zamane:).
@marwel (02.05.2019 02:02): mám to podobně... snažím se být co nejvíc neutrální (díky čemuž tě některé hry dokázou pěkně nachytat), ale zároveň "dobrý". Mě to finále ani moc nevadilo, spíš mi přišlo takové hodně zrychlené, v podstatě, co se dostaneš do New Vegas, tak se hra dá dohrá velmi rychle, pokud nejedeš vedlejšáky. Ale finále bylo super, to zase jo. Akorát bych si přál dobrý konec, ve smyslu, že by to dopadlo jako s Majitelem, ale zároveň by on byl mimo hru :D.

@Sadako (02.05.2019 02:15): jj. Já ho rozmašíroval hned, ale zpětně jsem toho trochu litoval, už jen kvůli reputaci, kterou si rád nechávám co nejlepší.

@Feidias (02.05.2019 07:49): já volil sobecky sebe, ale chtěl jsem asi, aby výsledek byl o něco lepší, než jak dopadly závěrečné titulky :-), takže takové smíšené pocity z toho, jak se mi to povedlo :D, ale to jsem měl snad u každého Falloutu :D, takže tak je to asi správně, jinak na F4 se chystám, ale ten už mám na PS4, tak uvidíme, jaký to bude zážitek... předpokládám, že horší jak F3 to nebude a ten mě pořád dost bavil...
@S4TW (01.05.2019 22:16): volil jsem zkorumpovanou a polorozpadlou demokracii NCR

Co se Fallout 4 týče. Obecně se říká, že je to dobrá hra, ale slabší Fallout. Přijde mi to docela trefné. Jsou tam též zajímavé frakce. Nejslabší jsou Minuteman, ale to je spíš na diskuzi u F4. Musím říct, že je to můj nejoblíbenější díl i přesto, že není nejlepší.
@S4TW (01.05.2019 22:16): Ano, ten problem mivam take. To bude ale tim, ze jsem smyslenim vylozene zaklinac, vzdy volim neutralni postoj, nerad se do neceho seru. New Vegas je jednou z mych nejoblibenejsich her, ale to rozhodovani bylo peklo protoze se mi nelibilo zadne. Vlastne se mi vubec nelibilo byt soucasti neceho vetsiho. Podle me by docela sluselo New Vegas kdyby byl ten pribeh vice osobni cely. Dokud to tak bylo, bylo to mnohem zajimavejsi. Jakmile se to ale cele nafouklo a zacalo to byt o celem regionu, ne jen o Vas, tak uz to tak zajimave nebylo.
hotovo, Fallout, který mě zatím bavil nejvíc... ale nepředpokládám, že to 4 překoná, ačkoliv zahrát si trochu na Simíka může být taky fajn :D

Jinak, taky máte v RPG obecně problém zvolit si stranu, popřípadě cestu, kterou se dáte? Já téměř v každém a vždy to odkládám až do poslední chvíle... Tentokrá jsem chápal jak důvody Caesara, tak i Majitele, oba mi v něčem byli, ale zároveň dost nebyli sympatičtí. Ze začátku se Legie jevila jako jasný padouch, s postupem času už to tak nevypadalo, ale ty zvěrstva... Majitel byl na druhou stranu velký vizionář a pokrokový člověk, ale svým způsobem mi vadila ta jeho totalita a to, že rozhoduje on za mě :D... takže jsem zvolil třetí, sobecké řešení, kdy já si to budu vést, jak já budu chtít :D.
@S4TW (25.04.2019 13:38): Fallout je jako Blade Runner u filmu. Některé díly jsou lepší, jiné horší, ale byl to prostě boží nápad udělat retro-futuristickou parodii na atomový věk...
Tak ve FNV uz mi tahne na ctyricet a musim rict, ze zatim Fallout, ktery me dostal nejvic a ze me tato serie obecne dost bavi... a to jsem si myslel, ze post apo neni nic pro me
@Drolin (20.03.2019 23:21): kéž by, FNW je první RPG, co jsem letos stihl rozehrát, dost mi do toho leze herní výzva a mraky restů (mám dost problém, že jakmile dám díl z nějaké série, tak musím dohrát další díly)... ale řekl bych, že do půlky roku bude výzva hotová, takže rozjedu ještě Fallout 4, Baldury a proložím to dungeonem (pořád z nich mám trochu strach :D).
tak jsem po pauze opět skončil ve světě Falloutu :-)... zatím teda nepociťuji nějaké markantní změny oproti trojce, což mě dost zmátlo s ohledem na to, jak fanoušci obou dílů většinou nemohou přijít na chuť tomu druhému... je pravda, že dialogy a questy jsou psané chytlavěji, ale hratelnost mi zatím přijde úplně stejná, grafický posun taky skoro žádný... ale nevadí, já si užil už trojku a tohle je zatím taky velmi dobré