Se stabilitou mi hodně pomohlo mít nainstalované povinné patche k Fallout: The Frontier, který už vlastně víceméně nehraju, ale díky tomu mi základní hra nepadá vůbec.
@jablek (11.09.2023 21:03): V odkazoch je link od bragiho na výber a inštaláciu modifikácii "viva new vegas", odporúčam, ja som šiel podľa návodu a nainštaloval si z toho tak 3/4 modifikácii a som spokojný, hoci ešte nemám dohrané. Je to tam aj s vysvetlením prečo ktoré módy a čo vlastne robia, a tým pádom to dáva zmysel aj vyberať podľa vlastných preferencii.
Čus, uvažuju nad tím, že po zpraseným F3 dám šanci New Vegas. Nějaký rady na módy, který z toho udělaj hru pro dospělý nebo mám naivně zkusit vanilu? :)
@Tarhiel (12.06.2023 07:57): Hru som ani medzi rozohranými nemal. :) Hral som to len tak po troškách posledné mesiace. Ale mám v tom nakoniec už cca 40 hodín. Nevykašľal som sa na to, len som teraz nemal chuť veľmi pokračovať a preto som to zatiaľ odložil. Pred začatím som si namodoval a opatchoval hru podľa väčšiny z Viva New Vegas.
@veselykralicek (12.06.2023 06:32): Zalezi na tom, jak je pro tebe dulezita technicka stranka hry. New Vegas je pro me, pokud odhlednu od nostalgie z prvnich dvou dilu serie, nejlepsi RPGcko, ktere jsem hral a podle me ma urcite mnoho co nabidnout i dnes. Neni bez chyb i mimo technicky stav, treba dialogove volby na zaklade skillu by nemely byt oznacene aby hrac vedel, zda uspeje nebo ne, mel by to "citit". Celkove ale paradni hra, urcite hraj dal.
@Tulareanus (25.05.2023 16:20): Vidím,že medzi rozohranými hru už nemáš, používaš niečo z módov z Viva Las Vegas?

V dobe, keď som to ja hral, ešte neexistoval, ale dneska by som asi použil tento setup (väčšinu z nich) na hranie na PC.
@pajmič (12.06.2023 04:12): mně se právě Fallout 3 moc nelíbil. Já jsem se něco nahrál Falloutu 2. Přesto jsem se k New Vegas zatím nějak nedostal.

I proto jsem zvědavý na Tvoje dojmy, jestli má dneska cenu do toho ještě naskakovat..
A tak jsem poprvé rozehrál tuto, více než méně, adorovanou hru. DostI se těším a má zvědavost je více než vysoká.
Mám z tejto hry strašne rozporuplné rollercoaster pocity. Chvíľu som v hre ponorený a vnímam lore a questy potom ma nejaká sprostosť, či už bug alebo komická fyzika či AI vytrhne naspäť do reality. Mám Obsidian dlhoročne rád pre ich písanie a prácu so svetmi, ale napriek tomu, že mám hru neoficiálne opatchovanú a celkom dosť omodovanú z hľadiska funkčnosti a aj grafiky, tak jednoducho žasnem, čo boli schopní vypustiť do sveta a nalepiť na to cenovku. Hra je po technickej stránke strašne half-baked a keby sme vo firme nejakému klientovi odovzdali biznis projekt v takomto stave, tak nie, že nám nezaplatí, ale možno nás bude ešte žalovať.
@Han22 (06.06.2022 09:04): Já neříkám, že je to dealbreaker, grafika mi přijde stále fajn, bugy jsou otravné, ale nakonec se dají nějak vyřešit. Nicméně zrovna taková hra by byla v nějaké vylepšené verzi suprová. Jestli se nemýlím, u NV vznikala taková verze amatérsky. Ale předpokládám, že to ztroskotalo.
@ajne (06.06.2022 07:10): Děkuji :) Však si to dej jen doporučuji tak měsíc dovolenou na to :) Grafika je podle mě v pohodě, já to beru pohledem oldschool hráče no a bugy... na to holt pomůže znát konzolové příkazy a umět hledat ve fallout wiki, tam se dá najít ID prakticky čehokoliv a spravit skoro cokoliv - od nemluvící, zmizelé či neobjevící se postavy až po nehlásící se dveře. Jen ty nekonečné loadingy asi nespraví vůbec nic.
@Han22 (komentář): Suprový komentář, až mi to připomnělo veškeré herní zážitky, a mám chuť si to dát znova. Tenhle díl by si zasloužil řádný remaster, příběhově nemá chybu, tak poladit bugy a osvěžit grafiku... No jo, zpátky na zem.
@Feidias (05.06.2022 06:43): Já už moc nehraju, ale když tak taky mám nejradši sci-fi či fantasy (může být i horor). Třeba to Kingdom Come mě už z důvodu zasazení RPG do reálného středověku bez monster a magie příliš neláká (a stejně bych ho nerozjel).
@Han22 (04.06.2022 20:37): přesně tak! Já už v podstatě nehraju nic jiného než sci-fi. Už ani Mafia, či GTA mě neláká. Možná L. A. Noire sequel, nebo pořádná špionážní záležitost by zaujala. Kdybych chtěl mít čas, tak možná ještě Far Cry, nebo Kingom Come. Vždycky si ale radši zahraju sci-fi.
Bethesda is a pathway to many sequels some consider to be... Retarded.
@Charllize (04.06.2022 21:20): FO4 není špatná hra, ale je to hodně mizerný FO...
Netuším, ja si užil i Fallout Shelter, TO Tactics. Ale FO76 mě v ničem nepřesvědčilo. Za mě Falloutí obdoba Metal Gear Survive...
@Kunick (04.06.2022 19:59): Mě třeba střílečky nevadí, dohrál jsem jich spousty. Jenže střílečka je dohraná za den-dva, kdežto Fallout 3 byla v podstatě střílečka (90% lokacích jen o střílení), která ovšem zabrala měsíc hraní. A střílet bez VATS se v ní prakticky nedá. Fallout 76 ani už neznám, spíše by mě zajímal ten Fallout of Nevada, to vypadá hezky :)

@Feidias (04.06.2022 20:24): Old World Blues byl nejlepší DLC z New Vegas, bláznivý a hlavně hodně sci-fi to já rád.