Si říkám, že by si tato záležitost skoro zasloužila vlastní profil podobně jako 1.5 Resurrection.
Práve som dohral Fallout: Project New California

Celý mód, na ktorom vývojári pracovali 8 rokov, premosťuje prvé tri Fallouty a New Vegas.
Podarilo sa mi hru dohrať tak, že priamo nadväzuje na začiatok New Vegas a akoby niektoré veci boli dovysvetlené/dávajú väčší zmysel (napríklad to, ako ste prežili výstrel do hlavy).

To čo musím módu pochváliť, okrem audiovizuálu, sú skvelo napísané postavy, najmä doktora Freemana ako vášho guru bolo skvelé počúvať.
Dobrý scenár dopĺňajú dobrí aktéri, ktorí im prepožičali hlas. Za celú hru si pamätám len jednu-dve zle nahovorené postavy, ostatné boli spravené tak profesionálne, že máte pocit, že hráte plnohodnotnú hru a nie mód.

V celej hre veľmi záležalo na tom, do ktorých schopností investujete a aktívne to oplvyvňovalo to, kam a ako sa vaša postava môže uberať odporúčam investovať do charizmy a do science skillu, naopak lockpick som využil minimálne. Na konci sú rozne checky už tak veľké, že pokiaľ nemáte danú schopnosť takmer namaxovanú, ani sa nemusíte pokúšať.

Príbeh ako taký už kvalitu jednotlivých postáv nedosahoval - nebol zlý, no tvrocovia sa nevyhli istému kopírovaniu z predchádzajúcich dielov Father ako kopirák Mastera z jednotky pôsobil veľmi béčkovo, podobne ako hlavný nepriateľ vo Wasteland 2 - tí, ktorí hrali, vedia, na čo narážam, samotné rozuzlenie bolo uspokojivé, aj keď niektoré zvraty nefungovali až tak dobre, ako by si tvorcovia priali, zrejme kvôli ich neskúsenosti.

Taktiež, keďže som hral betaverziu, sú tam postavy, ktoré majú na začiatku slušne našliapnuté byť zaujímavými spoločníkmi - a akonáhle vyjdete z vaultu, už vám nemajú čo povedať - toto je niečo, čo tvorcovia prisľúbili, že do plne vydanej hry ešte dorobia.

A taktiež mali pravdu, keď sa o svojej vlastnej hre vyjadrili, že na mape nie je čo robiť - mimo na mód bravúrne zvládnutej a košatej dejovej línie tu absentujú vedľajšie úlohy - jediný vedľajší quest, ktorý tam bol, boli nudné fetch questy od jedného majstra provianťáka v NCR tábore.

Počul som, že podobne je vystavaná aj Mafia - je tam pekne urobené mesto, ale mimo príbehu v ňom nie je čo robiť - rovnako aj tu, chodťe stále po príbehu, inak sa tu neoplatí behať po mape.

Autori sú si toho vedomí a nejakí dobrovoľníci sa im už prihlásili, že by im pomohli s vedľajšími questami - no kedže to budú robiť iní ľudia, než samotný tým, ktorý je už po toľkých rokoch unavený a chce začať pracovať na svojej vlastnej hre, kvalita budúcich questov je otázna + určite nebudú ovplyvňovať hlavnú dejovú líniu (na komplexné previazanie questov s hlavnou líniou ako v New Vegas možete zabudnúť)

Občas na mape narazíte na zle zarovnané textúry alebo asset visiaci vo vzduchu, ale nič, čo by ste nedokázali módu odpustiť. Inak bol mód dobrer odladený, zopákrát mi hra padla/ sa sekla, ale to môže byť aj gamebryom (robil to aj Fallout 3/New Vegas).

Taktiež, zatiaľ v hre nie je jediná postava, ktorá by Vám opravila brnenie - takže player.srm bude vaším dobrým priateľom ;)

Celkovo by som dal slušných 8/10.
@Daml (13.01.2019 13:26): Jo, o tom jsem četl. Měl jsem to i stažený, ale absence češtiny mě odradila .. neužil bych si to tolik, jak si Fallout zaslouží :) Na stránkách Nexusmods píšou pouze o ruštině a probíhajícím překladu do brazilštiny :/ Tak snad jednou ...
@mattesak (13.01.2019 12:00): Je to MOD postavený na New Vegas s uplně novým příběhem, mapou, zbraněmi, který vydá za plnohodnotnou hru. Dělalo se na tom 7 let. Příběhově se to odehrává ještě před New Vegas a nádherně to spojuje F1 F2 F3 a New Vegas dohromady.
Čus ve spolek na Fallout New California češtinu asi neseženu že ne?
Asi po pěti letech dohráno, už jsem ani nedoufal, že se k tomu vrátim a hlavně že to někdy dohraju, jen doufám, že ve výzvě nebude dohraj hru rozehranou před pěti lety :D
@sara (12.12.2018 17:13): Hra existuje na Steame v dvoch verziach. Celosvetová, ktorá je v anglickom, francúzskom, talianskom, nemeckom a španielskom jazyku. A potom verzia pre východnú Európu a ruskojazyčný trh. Tá obsahuje angličtinu, ruštinu, češtinu, maďarčinu a poľštinu. Obsahovo sú obidve verzie totožné, je to tá istá hra. Steam ich ale má ako 2 samostatné hry, pretože ruská verzia je regionálne uzamknutá.
Akú máš verziu zistíš podľa Bodkinovho návodu. Ak tam máš češtinu, klikni na ňu a nainštaluje sa. Spusti znovu hru a môžeš hrať. Ak tam čeština nie je, kúpila si kľúč pre celosvetovú verziu. Ak to nechceš hrať v angličtine, musíš si češtinu stiahnuť.
Tretia možnosť je kúpiť si ju ešte raz priamo cez Steam. Budúci týždeň budú vianočné zľavy. Ak máš profil registrovaný v Česku, automaticky kúpiš východoeurópsku verziu. Budeš mať potom proste v knižnici dve verzie hry. S češtinou a bez nej.
@sara (12.12.2018 17:13):

1) Ignoruj Matta.
2) Klikni pravým tlačítkem na New Vegas na steamu a vyber Properties (nastavení)
3) Otevře se ti okno s několika záložkama a někde tam bude Language (Jazyk)
4) Klikneš do toho okna a vybereš češtinu
5) Zavřeš to celé okno dole tlačítkem
6) Teoreticky to dotáhne další soubory a pak už tam bude čeština
Zdravím, jsem totální PC amatér a mám dotaz.
Z https://www.gameshop.cz/ jsem si koupila hru Fallout: New Vegas na Steam, ale je v angličtině. Nějaká dobrá duše, která by mi krok za krokem vysvětlila, jak do hry češtinu naistalovat? :)
@Charllize (08.12.2018 23:16): ale to si zas nemyslím. Hodně lidí by si přálo New Vegas II, a tak se rozhodli, že udělají hru v tom duchu. Je to jejich vlastní nový svět. Jasně některé věci jsou shodné, ale to je přeci normální. Dělá se to u filmů, u her u knížek a obecně u jakékoliv lidské činnosti. Neviděl bych na tom nic špatného. Buďme rádi, že vznikne další hra ve stylu Falloutů.

Možná trochu využili situace ohledně načasování zveřejnění, ale já bych to na jejich místě udělal taky.
Je to silne nekolegialni od Obsidianu. Byt Toddem nepromluvim s nima slovo do konce zivota. Zkopirovat jim hru po vzoru Fallouta a mozneho settingu Starfieldu jeste ke vsemu v dobe kdy jsou po kolena v houvnech je opravdu hnus, obvzlast kdyz vzpomeneme vstricnost Bethesdy jim poskytnout sanci vytvorit Fallout NV, kdyz jim teklo do bot a udelat si na nem velke jmeno. Kazdopadne jsem na Outer Worlds zvedav, jak se to Obsidianu podari, na pohled to pusobi vyborne, jen aby to nebylo nuda jako vetsina jejich her, az na par vyjimek. Dal jsem si to hru do zdejsich top 10 ocekavanych her, protoze ten kratky gameplay me zaujmul.
:D

Pritom Bethesda je studio ktere ma srdce a podnika veci jako jsou nize ve videu a odkazu.. Ve vsem tom hejtu to uplne zapadne.
@Paul (08.12.2018 18:55): A je to pravda, že to nenesie dobre, ale sú to len kecy?

Za svoj neúspech si môže sám, a to, že oni všetkých prekvapili s tým, že chystajú nové RPG - good for them :)
Proč t u na databázi nejsou chystané hry, podobně jako to má čsfd?

Moje vysněná hra je to co se zdá být Cyberpunk 2077. Přeju si něco takového bezmála 10. Po Falloutu 76 a Prey jsem rád, že to bude zas hra s NPC:-):-). To samé platí pro outher worlds. Borederlands jsem hrál chvíli v partě a moc mě to nebavilo. Skilly a propracovaný RPG systém jsou jedna věc ale chyběla mi tam prozkoumávat ten svět. To je pro mě důležitější než propracovaný RPG systém. Prey má obojího tak akorát. Je to prostě vyladěné dílo bez chyb! Jasně nějaké tam asi jsou ale porovnejme s Falloutu obecně. Konečně se snad budou dělat Furst person scifi rpg, která nemají úplně nejvyšší rozpočet. I když je otázka jaký rozpočet měl takový fallout 76.
@MarezCZE (07.12.2018 10:33): Rage 2... Nebudu tady sprostý, protože je až škoda o té hře mluvit. Zkrátka magořina, co se nsaží být strašně drsná a "cool". Nic por mně.

@SilentWolf (07.12.2018 20:46): Vážnější notu bych tu moc nečekal, teda aspoň podle traileru. Řekl bych, že to bude spíš Wild Wasteland na druhou. I když podle gameplay videa to vypadá na klasiku. No uvidíme.

@kuler91 (07.12.2018 21:04): No neřekl bych, že když vybereš z kterékoliv hry na ukázku nějaký úsek, tak bude vypadat nejvíc božácky jak jde. Já naopak oceňuju, že ukazují, jak to bude vypadat normálně v běhu a ne nějaká vyumělkovaně naskriptované prezentace.
Koukal jsem na ten gameplay v rychlosti a popravdě ... ehm nevypadá to moc dobře. Ten gameplay vypadá hrozně nudně, svět uměle a mrtvě jakoby se hra zasekla x let v minulosti ...
Ale tak od Prey jsem taky nečekal zázraky a nakonec to byla pro mě nejlepší hra minulé roku nakonec, takže to může jedině překvapit.
@valcik (07.12.2018 20:08): Volba (Dumb) asi nebude perk. :D Takže se to odvíjí zřejmě automaticky od hodnoty intelektu. To by mohlo tvořit zajímavé situace pokud Obisidian zvládne humor. Sice za hlupáka hrát nebudu, ve hrách se nesnažím roleplayovat sebe, ale ta možnost je fajn a díky tomuhle střípku to vypadá, že to s těmi RPG prvky myslí vážně.

Mohli ukázat spíš tyhle věci, ten trailer je divný. Doufám, že to občas brnkne i na vážnou strunu. Takhle to trochu působí jako Tales from Borderlands. Což je super hra, jen teda... jsem čekal něco trochu jiného a byl bych teď možná radši kdyby to byl jakýkoliv jiný setting. :D Ale tak... není důvod jim nevěřit. A vydání je teda příjemně blízko.
Dobrá zpráva je, že to není pod hlavičkou Microsoftu, takže to vyjde na Steamu a dalších místech - ne pouze Windows Store a Xbox.