A PCGamer preview
https://www.pcgamer.com/obsidians-the-ou ... en-ended-sci-fi-rpg/

"It's an incredibly good time to be the creators of Fallout. Not Bethesda, the studio behind Fallout 3 and Fallout 4 and now the disappointing Fallout 76: It's a bad time to be Bethesda, with new Fallout 76 problems seemingly popping up every day. But it's a great time to be Tim Cain and Leonard Boyarsky, who designed the original Fallout and Fallout 2 in 1997/1998. From the hour of gameplay I saw in a recent demo at Obsidian's offices, The Outer Worlds looks like exactly the game anyone disappointed in Fallout 76's multiplayer focus will want to play: a first-person RPG shooter, with a focus on roleplaying above all else."

@SilentWolf (07.12.2018 13:14): No práve. FNV alebo VtMB si už viackrát nezahrám, aj keď ma prvá hra bavila práve kvôli postavám a rozhovorom. Keď si predstavím nekonečné frenetické boje s kazadormi, night stalkermi, alebo s ghoulíkmi v interiéroch FNV a slávne stoky vo VtMB, vždy ma prejde chuť znova to inštalovať.
Osobně po New Vegas nebo Pillars 1 vezmu zavděk asi čímkoliv, protože ani jeden souboják mě nebavil. Ano, Bethesda z toho pak udělala v zásadě tupou střílečku, ale i ta byla lepší než to, co je v New Vegas.

Hlavně prosím žádné poškozování zbraní po 5 minutách.

@Bodkin (07.12.2018 13:13): proto jsem jel Quen build a nechával zmetky umírat o mě. :D pak se to dalo.
@Shoggot (07.12.2018 12:32): "Ale tohle nevypadá vůbec špatně, leč se taky bojím, že to bude syndrom VtMB: super postavy, atmosfér a svět, ale game design postižený a souboják meh."

upřímně, kdyby to takhle dopadlo, ještě budu spokojen. Atmosféra/postavy/questy/dialogy jsou pro mě mnohem důležitější než souboják.
Po Cyberpunku 2077 pro mě nejzajímavější chystaná hra. Podle mě to vypadá parádně. Jen je teď otázka jak moc openworld to bude, když tam má být i vesmírná část. Zatím jsme tedy viděli menší "vesničku", což mě jediné trochu zarazilo, ale vizuální styl alá Borderlands vypadá super...
@valcik (07.12.2018 12:16): Taky se nejvíc těším na Colony Ship.
Viac sa teším na Colony Ship od Iron Tower Studio - UE4, izo-perspektíva a ťahový súbojový systém. A hádam aj hardkórovejšie RPG mechanizmy, aj keď podľa vývojárskeho blogu pár maličkostí oproti Age of Decadence zjemnili. VtMB malo výborné postavy aj atmosféru, ale tie real-time súboje stáli za pendrek a The Outer Worlds vyzerá podľa traileru podobne.
@Jab (07.12.2018 08:40): No hlavně oni tuhle gamesu nedělají pro Microsoft, ale pro nějakou indie divizivi T2.

@MickTheMage (07.12.2018 08:36): Jako mně běžel Aplha Protocol taky úplně vpohodě. Pravda New Vegas už tolik ne ale to bych přičítal na vrub Gamebryu.

No jsem na hru hrozně zvědavý. Z prvních dojmů bych řekl, že je to takový Obsidinovský Borderlands. Ale rád se nechám mile překvapit. Grafika mi přijde v pohodě a když bude mít nějaké rozumné hw nároky, tak budu maximálně spokojen.
@MickTheMage (07.12.2018 08:36): A Alpha Protocol běžel v pohodě ;) Hrál jsem ho při vydání a bez problému. Akorát animace byly slabý, ale to není vina enginu.

@Jab (07.12.2018 08:40): Ono s tím má něco do činění, že prakticky na každou hru se museli učit nový engine (kotor aurora, NWW - electron, AP - unreal, NV - gamebryo, Pillars - unity...) a většinou měli dost šibeniční termíny k vydání. Když dělali hry na vlastním Onyx enginu, tak ty byly technicky v pořádku (South Park, Dungeon Siege 3).
@Paul (07.12.2018 08:34): Obsidian toho, jak uvedeno Mickem, zvládne zprasit dost i s hotovým enginem. Snad pod Microsoftem budou mít lepší technické zázemí. Jim šly vždy NPC a atmosféra světa. S mnoha dalšími důležitými věcmi už to bylo horší.

Každopádně dobře, že engine nemají vlastní. :) Jinak postavy mi dost připomínají Fallout 4.
Hele, jako vizualne mi to prijde takove nic moc, jakoby zastarale... ale asi to bude fajn :)
Ok, Obsidian má konečně svůj New Vegas in space, "from original creators of Fallout" :)
A ačkoliv to z traileru vypadá jako shooter, tak screen na steamu snad indikuje že to opravdu bude NV-like RPG:
https://steamcdn-a.akamaihd.net/steam/ap ... 9aa.jpg?t=1544151950
Popis na steamu zní vůbec dost dobře

Věřím semisenilnímu Cainovi že to bude pecka :)
@Tarhiel (27.11.2018 15:16): Kdysi dávno sem hřál první část hry ve vaultu. Teď jak vyšla beta jsem se rozhodl počkat do Vánoc kdy má vyjít verze 1.0, která bude ještě obsahovat nové questy apod. Tak ať je to kompletní zážitek.
@kuler91 (28.11.2018 21:30): jo, doufám že AMD něco předvede s novou generací grafik, teď je to tragédie a nvidia rejžuje.
Vampire nestárne, ta atmosféra je fascinující furt a xichty postav jsou skvělý dodnes.
@Paul (28.11.2018 21:19): Hele r,2019 se blíží a s ním i metro, dying light a možná 2077 ? :D
Já spíš čekám na nějaký pěkný monitor za slušné prachy ....
Freesync monitorů je mraky, ale aktuální generaci GPU AMD kupovat fakt nebudu a na Nvidi začínám mít silnou averzi, stejně tak i na intel.
Pokud bych měl příští rok něco kupovat, tak asi jedině AMD.

@valcik (28.11.2018 21:17): Vampira bych dal rád, ale bojím se furt toho ... přeci jen 15 let ? :/
@kuler91 (28.11.2018 20:59): Uvidíme co to bude, ale third person dává naději, že by to mohlo mít trochu slušnější budget. New Vegas taky stál pár šupů, jel na prastarém enginu s recyklovanými assety, rok a půl vývoje, a je to druhý nejlepší open world RPGčko ever :)
Měl by sis ho zahrát až budeš mít zas někdy komp :p
Obsidian odhalí na Game Awards nový RPGčko od mých oblíbených senilů Tima Caina a Leona Boyarskyho!

Bude third person, mix history a scifi, a

Cain says “If people have liked our previous RPGs they're going to like this one in terms of how we make reactive worlds and especially our style of humor."

Rozhodně moje druhá nejočekávanější hra po Cyberpunku.

senily nebrat (úplně) vážně
@Tommywise (26.10.2018 18:47): Jako reálně jsou asi mnohem vyšší, ale těch 4GB RAM je fakt málo. Na forech to řeší teďka lidi neustále. Všem kdo mají 4GB anebo 32bit systém hra nekompromisně padá. Jak už jsem zmiňoval autoři připravují osekanou verzi právě pro tyto mašiny, ale lokace a level design tím těžce utrpí.

Mimochodem kluci z Vortexu udělali pěkné video shrnující vše podstatné o New California. odkaz
@Tommywise (25.10.2018 20:46): Ano nároky jsou vyšší. Podle autorů cokoliv rychlejší než Quad 2.4Ghz a minimálně GPU 2GB VRAM a 8GB RAM.
Ale připravují i dle jejich slov edici pro plečky, jen bude osekaná o hodně detailů z prostředí.
Stáhnuto, zprovozněno, rozehráno.
Zatím mohu říct, že prolog zůstal kromě lokácí beze změn. Už abych se dostal k hlavní části. :D
@Korbitch (24.10.2018 12:00): Stačí základ, no nestačí to len tak nakopírovať, treba na to mať nejaký konkrétny mod manager, pozri si radšej read me, tam by to malo byť napísané, ako presne to inštalovať.
Takže když budu mít nainstalovaný New Vegas, tak tohle stáhnu a někam nakopíruju, jo? A musím mít komplet edici i s DLC nebo stačí základ?
@Redfield (10.10.2018 18:40): No, ono je to dost dobře možné. :D

Každopádě nejreálnější hru , jakou by mohli pod MS udělat je podle mně nějaká akčnější variace na Alpha Protocol, protože práva drží stále Sega. To by do repertoáru MS sedělo asi nejvíc.