Ahoj potřeboval bych poradit se hrou ELEX při prvním spustění hra běžela perfektně a hodně mě zaujala ale při druhém spuštění po uvodním snímku obrazovka zčerná ale hra běží dál v pozadí s tím že nic není vidět při vypnutí hry to napíše The application terminated abnormally hru mám instalovanou přes STEAM a rada co je na internetu je rusky (How To Fix ELEX) navíc takové soubory tam nemám Díky za Radu.
@J_K (30.05.2019 21:38): Já dal hlavního bosse na čtyři rány puškou :-D Jsem to procházel už pak levou zadní a opravdu to bylo lehké, ale to mi nevadilo. Start byl strašně těžký a celkově mi to tady přišlo méně vyvážené než u Gothicu, kde jsi i ze startu dokázal kosit příšery a tady jsi musel dělat nebojové questy a lehké to začalo být až po více hodinách. V Gothicu byl takový skok, že to bylo středně těžké, o něco míň těžké a pak najednou lehké.

Tady extrémní obtížnost, kde nešlo složit ani toho blbého ptáka a najednou to kleslo nalezením kvalitního vybavení na to, že jste mohli bojovat i s bojovým robotem skoro.

Ale mně lehká obtížnost nevadila. Ono by mi přišlo blbé ji navyšovat pak v průběhu hraní, protože by to znevažovalo celý ten RPG systém, že si na jednu stranu zlepšuji statistiky, abych byl dobrý a pak si to následně ztížím zvyšováním obtížnosti. Jinak bych to samozřejmě dával i na tu střední a vysokou, jak jsem byl hodně naskillovaný. S tou puškou by to šlo dát i na tu nejtěžší. Mně final boss ani skoro nic neubral. Já prostě vytáhl pušku a bang bang bang a bang. 5 vteřin boje :-D
Dohráno. Nakonec jsem se dostal na 46. úroveň, ale to až po tom epilogu po dokončení příběhu. Přímo po dohrání jsem měl level 45.

Jinak 48 hodin mi to ukazuje čistého hraní na tom savu.
@Elemir (28.05.2019 19:54): Já už budu asi u konce pomalu, ale teď hodně drtím mapu a potřebné jsem si našel na netu :-)

Jinak save mi ukazuje čistou herní dobu 45 hodin a něco. Level mám 41.

Síla - 90
Odolnost - 85
Obratnost - 85
Inteligence - 60
Lstivost - 42

A jinak mám střelnou zbraň s poškozením 110 a je to nějaký Smrťák, co jsem našel na vojenské základně a chránil to kyklop. S tou zbraní jsem prakticky nepřemožitelný a Alby střílím a mechy levou zadní. Vtrhnu tam na nějaký oddíl a za minutu není co dělat.

Jakože sekat mechy mečem bylo o držku, ale Smrťákem je 2x střelím a jsou na kusy. Trollové mi nic neubírají a to ani ti lední a zemští, což jsou nejsilnější. Prostě pár ran a prdí do hlíny.

Teď ale fakt celé hodiny kosím jen potvory po mapě a hledám místa, kde jsem nebyl, ale těch je určitě ještě hodně, protože mapa je velká, ale víceméně jsem ji prošel celou a akorát určité úseky jsem minul a tam je třeba to pomlátit ještě.

A ty elexové nápoje jsou tak, že jsem si koupil recept na slabý. Tam je třeba kořalku a čistý elex. Normální pak je pak složen ze slabého a čistého elexu. Dost je to drahé, ale Doktro v kempu psanců ho mám restockovaný, takže se stačí teleportovat k Dukovi a pak si zase koupit. Je to drahé, takže musím mlátit všechny potvory a prodávat trofeje. Trofeje mám na trojce, takže na tom vydělávám už statisíce. Ale ty statisíce taky utrácím, takže jsem pořád na nule. Třeba prodám a mám 30 000 a pak skupuji elex.

Ale na nápojích jsem získal už asi 300 dovednostních bodů, takže proto tak vysoké statistiky. Teda ne něco extra a určitě mě někdo překonával, ale není to špatné a ve hře už jsem nepřemožitelný na to, jak jsem ze startu se vztekal.
@CrocoRay (27.05.2019 21:11): S tím elexitem si to už nevybavuji, ale řekl bych, že jsem ho nijak extra nesháněl. Hlavní úkoly ti začnou otevírat další vedlejší obsah, ale já bych nerad něco vykecal dopředu :) Jinak Caja je dobrá společnice ;)
@marwel (27.05.2019 21:29): Gothic to měl hodně podobně, jen ty čísla tam dávaly trochu větší smysl. Tedy alespoň ze začátku.

Každopádně 35 hodin čistého hraní na savu. Steam mi ukazuje přes 40. A už mám paladinské brnění a všechno od paladina. Level mám 32. A peněz jsem vydělal hodně, protože jsem si vylepšil dovednost sbírání trofejí z nepřátel, takže jsem to poprodával a hned 30 000 z toho levou zadní za dvě hodiny hraní. Jsem pomlátil všechno, co jsem našel a prozkoumával mapu, takže i na nový level jen mlácením mě to dostalo.

Ale jo, baví mě to.
@CrocoRay (27.05.2019 21:11): Ja si pamatuji naprosto stejny pripad u prvniho Gothicu. Rikal jsem do rite, nikoho nedavam, tak jsem nasetril, potrenoval silu (v gothicu je to myslim co bod sily to bod zraneni navic v boji na blizko a co bod obratnosti to bod zraneni navic na dalku) a uz to slo jako po masle. Osobne mi je takovyto jednoduchy a srozumitelny system hodne sympaticky.
@Neelixx (27.05.2019 18:46): Obratnost hraje roli při střelných zbraních jako síla při melee. Ale jinak jo. Teď mi došlo, že Gothic též měl, že jsem při určitém meči potvoře neudělal žádné zranění, ale tam bych řekl, že mezi těmi čísly byly větší rozdíly. Trochu jinak to bylo udělané, ale i tak to bylo podobné.

A jinak elexit jste jak nejlépe vydělávali? Já mám teď docela málo a potřebuju 20 000 na ty brnění paladisnské apod.
@CrocoRay (27.05.2019 17:45): Protože ty potvory maj damage treshold, kterej musíš překonat, jinak mu nedáváš žádnej dmg nebo je to jen pižlání. Je to podobný jako v Gothicu 1 a 2. Příklad, potvora má DT 20, ty máš meč 15, nedáváš žádný dmg. Máš meč 20 --> pižlání a padne až po pěti minutách kitování, v praxi ale nehratelný, meč 25 a už jí dáváš solidní rány. Nakonec získáš zbraň 30 a pak jí dáš na pět ran. Přitom ten rozdíl v číslech u těch zbraní není na první pohled tak dramatický (např. srovnání meče 20 a 30).

Btw ty atributy jako obratnost, síla, atd.. (už si nepamatuju další) nehrajou v combatu žádnou roli, ty slouží jen k tomu, aby ses mohl danou zbraní vybavit.
Jen jedna věc mi vrtá hlavou. Mám meč a střelnou zbraň a šel jsem na mutanta. Mečem ho dám na 5 ran a střelnou zbraní jsem mu nic neubral a to nemá malé poškození a obratnost taky nemám nízko.

Čím to vlastně je? Sílu mám 65 a obratnost 55. Nějaký skill na střelnou zbraň mám taky na první úrovni. Meče na druhé. A meč má poškození 60 a střelná 40. Ale rozdíl je asi 20 násobný???

No, zkusím to na slabší nepřátele, ale toho obřího mutanta jsem ani neškrábnul a mečem ho umlátím hned.
@Elemir (27.05.2019 14:55): Tak já teď plním hlavní questy a když side questů ubývá, tak to zase tak nevadí. Podle toho, co píšeš, mi teď vyplývá, že dostáváš hodně za hlavní úkoly. Jinak mám pár side questů, ale ty jsou nad mé síly. Kyklopa prostě zatím neporazím. Pak ještě Caja se ozve občas ohledně Elexu. A pak by se měl zpřístupnit úkol s tím Rayem.

Jinak vše vedlejší mít nebudu, ale víceméně většinu úkolů jsem našel. Určitě uteklo někde nějaké NPC a teď jsem třeba při plnění hlavních questů narazil na vedlejší. Ale celkově po městech apod. jsem prostě se všemi vykecal vše a splnil, co se dalo. Nesplněné mám jen to málo, co jsem nenašel.
@CrocoRay (27.05.2019 14:08): Tak to budeš mít z vedlejších úkolů asi vše. Další možnosti se rozjedou zase až s hlavním příběhem. Co si vybavuji, tak někde okolo levelu 26 jsem taky plnil frakci a pak jsem ještě nějakou dobu bloumal po krajině. Úkolů bude obecně ubývat, ale tak úplně to nesouvisí s kapitolama (členění do kapitol je tu trošku uměle implementované).
@Elemir (27.05.2019 11:42): Já Klenuté město prošel tak celkově a jsem i členem té jedné zlodějské organizace, ale teď se tam nemůžu dostat zpět. Už jsem i legát u Kleriků. Kapitolu mám druhou a level teď 25 nebo 26. Ale lokace jsem po mapě prošel všechny a všude něco plnil.
Na jakých level jste hru dokončovali? Já mám level 25, tak ať si nějak udělám obrázek, čeho můžu dosáhnout. Jinak plním prakticky vše, ale v druhé kapitole jsou taky sidequesty početně jako ze startu? Já vidím nějaké u společníků, ale celkově mi přijde, že už tam toho vedlejšího moc není. Teda jako postupování rankem ve frakci, ale to beru spíše jako hlavní část.
Tak mám odehráno 24 hodin a jsem na 21. levelu. U Berserkerů jsem pokazil, co se dalo a byl na straně jiných, ale zaplatil jsem pokutu a warlordi se postavili na mou stranu, když jsem pak s nimi mluvil, takže se k nim můžu připojit. U Odpadlíků jsem splnil vše a můžu se též připojit. A u Kleriků jsem taky uspěl a splnil úplně všechny důležité úkoly, takže k nim taky můžu nastoupit.

Ale zatím ještě nejsem členem žádné frakce a jen tak se potuluju po okolí a plním vedlejšáky. Teď už se ale pomalu budu muset rozhodnout, protože už mi zbývá jediný hlavní quest a to vybrat si stranu. Stejně tak jsem to i u Gothiců a Risenů dělal, že jsem plnil všechno a až pak si zvolil stranu. Nevýhoda je, že se furt poflakuju v blbých hadrech a porazit trolla je tak velmi těžké.
Tak se držím na bilanci, že co hodina to nový level, takže mi save ukazuje 15 hodin a level mám taky 15. Nějak to jde pořád rovnoměrně.

Plním všechny úkoly jak pro Berserky, tak Kleriky nebo Psance. Ale Berserky už nemusím, co oni jsou takoví, že hrajou furt na nějaké zákony a separatisty bezmyšlenkovitě pozabíjí a chtějí zabíjet každého jinak uvažujícího v jejich táboře. Psanci jsou též takoví proti všem a navíc zloději a feťáci. Klerici mi přijdou nejrozumnější.

Jinak už zabíjím dost potvor, i když je fakt, že hraji na lehkou obtížnost a to jsem čuměl, že po 7 hodinách jsem nic nezvládal. Teď najednou po té lepší zbrani pak byl obří skok a už je to fakt lehké. Ale to mi nevadí. Přece jen bývalý Alb by měl nabírat rychleji sílu. Nějak mi ta vysoká dominance na konci nebude vadit.

Ale nikam nespěchám a hraju si to pomalinku. Nemocenská končí za 3 týdny, tak si denně na 5 hodin zahraju jedu pohodově.
Tak už jsem nahrál téměř 13 hodin a blížím se k levelu 13. Celkově pobíhám po mapě a už mám i ten elektrický meč. Ale je to jiné než Gothic v tom, že já furt celou dobu měl malý damage se zbraní 20. Pak jsem koupil u obchodníka s damage 40 a rozdíl byl snad pětinásobný. Potvory, co jsem sekal jako blbec na několik úderů a ony mě ničily mezitím a ubíraly půl zdraví, tak teď je dávám na 2 rány. Hodně velký rozdíl. V Gothicu to šlo postupně.

Ale jinak mě to celkem baví. Poplnil jsem úkoly pro Durase, takže je to kámoš a všude chodím s ním a je to jiné v tom, že tady společník jde celou dobu se mnou. To už vlastně od Risenů přišlo, myslím. Tam jsem též vždycky s někým procházel celé mapy a mohl mít jednoho společníka. V Gothicu už nevím, či jsem mohl jednoho vzít na celé mise a po mapě nebo to bylo jen na určité úseky.

Jen mě štve nejvíce, že mi to prostě neukazuje přesný počet zkušeností na další level. Já se orientuji tím, že mi za úkol naskočí 400 nebo 1000 exp. a sleduji rozdíl a podle toho si propočítávám, ale to je takové cipaté. Člověk se soustředí na jiné věci než furt sledovat ukazatel a pamatovat si čísla.
@CrocoRay (24.05.2019 23:34): ono v okolí berserkeru lze narazit na karavanu kleriku, která tě automaticky hodí do jejich báze....
S tou výbavou je to komplikované, protože hráč že začátku neví co na koho přesně zabírá... Zvlášt na roboty zkoušel jsem je likvidovat se standartni zbraní a nic, pak seženu meč s elektrickým pozkozenim s takřka stejným dmg a roboti jdou na čtyři rany

V celé hře chybí efektivní tutoriál pro jednotlivý equipment, hráč se tak dlouho plácá, než na něco přijde
@strejdafido (24.05.2019 23:11): Však furt zdrhám, co mi zbývá? :-D Ono to jinak nejde, protože ty mrchy jsou silné a nejvíce expů je za úkoly. Mě ta hra vlastně baví jako takhle plněním nebojových úkolů a doufám, že jak se dostanu k nějaké frakci a nakoupím brnění a meče, tak už prostě můžu pozabíjet ty bestie, co mi budou stát v cestě, ale jak tam všude vidím lebky na nepřátelích, tak to ani nemá smysl něco zkoušet.
@CrocoRay (24.05.2019 23:07): Nevím, jestli ve hře neproběhl nějaký významný patch, ale pročítej si pečlivě popisky perků, ono to hodně věcí vysvětlí. U mě jsem tápal dobrých 10 hodin, přičemž jsem se plácal jen kolem oblasti vlivu berserkerů. Ke klerikům jsem se dostal až mnohem později, ale to už jsem potvory kosil jednu po druhé.
@Elemir (24.05.2019 22:41): Gothic tam určitě je a hned ze startu jsem viděl spoustu prvků z něho - frakce, mechanismy. Ale zároveň už je to dost jiné a ten systém levelování už je hodně jiný.

Já to řeším tak, že soubojům se vyhýbám, prohledávám mapu jako hlavně města, přičemž mám teleporty nějaké aktivované a plním nebojové úkoly, abych se vylepšil. Asi přejdu ke Klerikům. Teď jsem v tom jejich městě.

7 hodin a level 7.
No nevím, Gothicy mě bavily, ale tohle teda zatím po 5 hodinách nic moc. Gothic měl krásnou mapu, která byla menší, ale dobře naplněná a tady jde už více o tu velikost, i když i tak v ní nebloudím a dobře se pamatuje, ale obsahem mi nepřijde tak nabitá jako v Gothic 1 a 2 nebo Risenech.

Ale více mě štve systém exp. Já mám level 6 a koupil jsem nějaké brnění a celkově to hrál už 5 hodin. V Gothicu už jsem viděl nějaký postup za tu dobu, ale tady mě sundá nějaký malý čert jak nic. Dobře, tak asi více levelovat a získat ještě lepší brnění. Ale proč za to dostanu 25 exp, když ho sundám? Za nějaký pokec úkolu získám třeba 500. To je nevyvážené. A pak malý čert je asi 5x slabší než dospělý čert. Hm, za oboje 25 exp. No, skvělé. Tak na co jsou zkušenosti za ty boje? V Gothicu si člověk řekl, že když bojuje, tak i expuje. Tady je to prostě jen tak ten boj, abyste si zabojovali ale neexpovali. A pak mi hra v okolí dá několik misí, kde se mám postavit Albům nebo zajít na jiná místa kolem mega silných potvor. Často zkouším pokus omyl. Někam se dostanu. Zkusím to. A tak teda nic. Jde se jinam.

Gothic to měl stylem, že jsem si obhlédnul okolí, pozabíjel slabší potvory a postupně nějak vycítil na jaký úkol jít podle levelu. Tady to taky vycítím. Vidím nepřítele a automaticky vím, že jsem v prdeli. Ale nevím, na které úkoly jít, abych je zvládnul. A přes mapu se k nim probojovat a vyexpit rozhodně nehrozí. To už vím dávno.

Asi to dohraju možná, bo nemám co doma dělat, ale nelíbí se mi ten styl té hry. Dost zklamání proti Gothicům a Risenům.
Je tam i přímo ukazatel, kolik bodů Exp mi chybí na nový level? Vím, že tam je debilní bílý ukazatel, což mi je na pytel, bo akorát vím, že se blížím na konec, ale nedokážu se orientovat, kolik nepřátel nebo menších questů mi chybí, abych na ten konec přesně dojel.

Možná jsem to jen nenašel, tak právě proto se ptám. Jak mám ty dovednosti, tak vidím fakt jen ten bílý ukazatel bez čísel, kolik jsem za hru získal a kolik mi chybí na ten další level. Jinak už jsem na 4. úrovni a pořád jen běhám po tom berserker táboře.

Ale asi půjdu ke Klerikům. Sice je to Gothic svět, ale už to není Gothic a je to post-apo. Tady mi střelné zbraně smysl dávají více. Naopak mě serou ti berserci, že jak magoři furt mluví něco o zákonech a chtějí trestat za používání technologií, jako bych byl v nějaké sektě. Já spíše právě chráním ty rebely uvnitř a nezabíjím je ani neudávám.
@Paul (23.05.2019 21:36): Jo, psance jsem bral jako nějaké random charaktery poseté různě po okolí, ale jsem na tom začátku, takže prakticky ještě o tom světě za tu hodinu nic nevím.

@Eru (23.05.2019 21:38): Jako magie a střelné zbraně to naznačují. Jen nějak si říkám, že puška je rychlejší než fireball :-)) Ale jak říkám, tak teprve začátek a jen si hodně domýšlím

@strejdafido (23.05.2019 21:41): U Gothicu byli huliči jak v Novém tak i Bažinném táboře, ne?
@Paul (23.05.2019 21:36): Bersekři - starý tábor, psani - huliči v novém táboře, klerici - to je banda techniků. Každá frakce je jiná, mně přirostli k srdci nejvíc ti bersekři, žádná technika, jen meče a sekery + magie (tu jsem nepoužíval).
@CrocoRay (23.05.2019 20:36): jsou tam ještě ti psanci. Já šel k bersekrům, přesně protože mě v piraních hrách melee baví víc než střílení. Plus má ta jejich vesnice gothicovskou atmošku.
Hrál jsem to asi hodinu, ale zatím jsem toho moc nesplnil a spíše jsem prošel prolog a jen si pokecal s Ragnarem a dostal řadu úkolů.

Co vám přišlo jako nejlepší frakce? Já asi půjdu na zbraně, takže Bereserker, ale nevím, či se to bude nějak vyvíjet, že bude lepší používat střelné zbraně nebo ne. Vím, že oni mají i magii. Klerikové jsou technologičtí šílenci. Albové mě vlastně chtěli zabít, tak tam nepředpokládám, že půjdu k nim. Takže na výběr vlastně mezi magií a střelci?
Tak jsem to koupil teď před druhou ráno a za pár hodin po vyřízení dám stahovat, jak vstanu. Hrát to budu asi na lehkou obtížnost, když vím, že Risen 2 mi dal docela zabrat na střední. Ono to i tak bude na úrovni středních obtížností jiných her.
@strejdafido (22.05.2019 17:30): První Risen byl hodně podobný Gothicu a dvojka mě třeba též napoprvé nechytla a nasraně jsem to odložil. Pak jsem to znovu zkusil a mělo to svou atmosféru a hodně se mi ty ostrovy líbily a hra mě extrémně chytla. Jen se to nesmělo brát jako nástupce Gothica. Trojka už se ale vrátila k tomu Gothicu a ty obouručáky tam byly.

Jinak bojový systém bych řekl, že se dost změnil mezi prvními díly, třetím dílem a Riseny. I když je fakt, že extra proměna na způsob boje ala Ninja Gaiden se tu nekoná.
@Charllize (22.05.2019 18:01): To jako vážně musí mít dneska každý RPG souboják alá Dark Souls? Vono jako třikrát si bouchnout a pak čučet jak se doplňuje zelenej bar vlevo nahoře, zatimco ti enemáci dávají stunlock, kterej ten stamina regen přerušuje, neni zrovna nic extra.
@CrocoRay (22.05.2019 16:42): Gothic je klasika všech klasik, první Risen se mu rovnal, ty další díly, kde se mapa rozdrobila na malé ostrovy a zmizely obouručáky, ty už mě tolik nebavily. Ale rozhodně to byla dobrá práce, to ano. Ovšem Elex, toť jiná, důstojný nástupce Gothica. Jen jdi do toho, nebudeš zklamaný.
Ha :-D ESD teď za 400. Ach jo, ale chtěl jsem krabičku, stejně to ale risknu asi.
@strejdafido (22.05.2019 16:35): Já byl hlavně na původní Gothicy a Riseny. Tohle mě láká díky Piraním. Ale celkově nevím, zda mě to takhle posadí na židli, ale bavit by mě to bavilo a proto bych si to teď docela rád zahrál. Jen bych raději tu PC verzi a ve svém oblíbeném obchodě :-)
@Fritol (22.05.2019 15:28): Aha, já to blbě četl, protože jsem měl trochu naspěch. Moje chyba. Tak to už i chápu, protože já si říkal, že by Warhorse začalo být tak úspěšné a velké studio :-))

Jinak já kdybych věděl, že ho nebudu mít ve svém oblíbeném obchodě dlouho, tak jsem těch 800 tehdy taky utratil. Není to moc peněz a ta hra není nejkratší.
@CrocoRay (22.05.2019 15:18): To si špatně pochopil. Warhorse nikoho nekupuje, kupuje vydavatel THQ Nordic, který nedávno koupil právě i Warhorse.

Teda ale kdybych věděl, že Elex tak dlouho nebude v bundlu, tak jsem to koupil hned po vydání, to čekání mě už nebaví. Snad ukáží dvojku letos na E3 a šup s tím do monthly nebo Origin Accessu.
Já si to chci zahrát, ale na Originálkách furt jen Xbox a PS verze a chtěl jsem PC. A tam mám účet, kde za věrnostní body můžu brát hru zdarma za 1500, i když to chci dál sbírat a nevyužít asi snad nikdy. Taková úchylka jako RPG prvek v reálném životě - rád navyšuji :-D

A jinak to co tu řešíte, že Warhorse kupuje studia, tak to mě překvapilo. Já se o tuhle tematiku tolik nezajímám, ale Kingdom Come je úspěšná hra a mají jiný přístup, takže Gothic už by nebyl Gothic, ale ten směr, kam by se ubírali, by byl pro mě zajímavý.
@SilentWolf (26.11.2018 20:00): Nepochybuj a věř. Opravdu to stojí za to, považuji to za velmi kvalitního nástupce Gothicu. S komentářem docela souhlasím, ale ne v teleportech (i když je používáš, tak stejně tu mapu proběhneš několikrát) a třeba ohledně pouště - naopak se mi zdá pěkně udělaná a promyšlená, ale je to holt jen poušť, ta nikdy nebude ladit oku :-) Long live Elex!
@Kosi.. (komentář): hm.. zrovna nedávno jsem si říkal, že bych si Elex brzy možná i vyzkoušel. Gothic mám hodně rád. Pak jsem to zavrhl. A teď jsem zase navnaděn tím komentářem. :D
Mám ich rád, ale to, keď sa človek rozhodne a zabije postavu... sa nedá ... Je to taký Skyrim/Zaklínać s ručne robením prostredia a zberu. Ale za to gamevyvojvertikal, hrania je to obr +. The Elder Scrolls III: Morrowind
Blížím se ke konci hry a konečně jsem objevil to, na co jsem se vyloženě těšil - Jacka a maják!!!! :-) Nevěděl jsem, jestli to v této hře bude, ale pevně jsem tomu věřil a hurá sláva, nezklamali mě! :-)
Říkal jsem si, že to vyzkouším. Na novou hru mi to jede naprosto plynule i na docela vysoké detaily, to je fajn. Můj noťas už není žádný mladík.

Jde vidět, že PB se zkrátka drží jednoho receptu. Už od začátku se to hraje jako klasický Gothic. I u intra, kdy hlavního hrdinu hodí dolů z kopce jsem si vzpomněl na to, jak se bezejmenný v prvním Gothicu dostane do kolonie. První týpek, na kterého jsem narazil, mě vede do nedalekého města, a hned jsem si vzpomněl na toulky s Laresem po Khorinisu. Dokonce i "mrchožrouty" a "krysokrty" potkávám. Hudba a prostředí působí docela zajímavě. Jenom mi nesedí hlas hlavního hrdiny.

Co se týče příběhu, herních mechanismů, atd., tak prozatím nemůžu soudit.
A ještě k tomu z dotací. Škandál! Zlá EU!

Přitom ty 4 mičudy pro ně nic neřeší, ale jako korupce na voliče to funguje dokonale a další velká firma tak bude poslušně salutovat.