Nevíte někdo, jestli se dá vypnout taková pitomá nápověda k lezení? Přijdu k sudu (ke skále, k bedně, k čemukoli..) a hned tam svítí "mezerník/vylézt" nebo tak nějak, celkem mi to vadí. Díky
@Gotreg (10.04.2018 13:22): Tak jsem to podle toho úkolu zkoušel a vůbec od Angrima nedostanu ten úkol abych Zerwasa sledoval při vybírání a ani když jsem zkoušel čekat a různě spát tak se nehnul ze svých míst Zerwas a nešel vybírat. Už nevím co udělat jinak, doufám že tam nemám bug. jsem lvl 25 a chtěl bych jít už na válečníka :-)

Tak nakonec se mi tento úkol povedlo vyřešit, je to asi bug ve hře. Náhodně jsem slyšel nějaké rozhovory, podle jedné jiné rady okradl Angrima, aby byl naštvaný a potom jsem náhodou potkal někoho, který mi něco řekl a na základě toho jsem od Angrima dostal úkol Zerwase sledovat.
Prosím o radu. Přidal jsem se k bersekrum. Chci se dostat z pěstitele na válečníka. Mám za úkol splnit úkoly pro tři hlavní vudce klanu. Mám vše až na Angrima ten říká že chce jen abych dodržoval zakony. Žádný úkol nedá a stejně me nechtějí povýšit. Neví někdo co s tím? Dik
@GodOfTheSick (21.03.2018 10:52): jasně, tímhle některý questy trpí, ale třeba ty konvertory jsem dělal průběžně během hry, takže to repetitivně nestihlo působit. Sejmutí těch albů byl trochu zbytečnej natahovák herní doby, ale dalo se to sfouknout velmi rychle (tam přišly ty teleportéry vhod)
@Paul (20.03.2018 07:46): No je tam toho dost i v hlavních úkolech. Máš vypnout šest konvertorů a pokaždé se musíš probít na vrchol věže, které jsou úplně stejné. Ani je nenapadlo je třeba zrcadlově obrátit. Prostě Jouda zmáčkl copy+paste a šest věží bylo na světě. Nebo máš zabít deset šéfů Albů, kteří jsou rozmístěni různě po mapě pokaždé v tom stejném bunkru.
Zrovna v Elexu je grindu nula. Aspoň teda jak já chápu grind (dělání repetitivní činnosti - např. zabíjení potvor - pořád dokola kvůli XP či lootu).
Ten killing mašín tomu musí hodit nulu na všech třech platformách :-D Stovka mi ještě nevadí, ale mrvit to nulou je zákeřné.
@Neelixx (09.03.2018 14:44): Jedna kapka v moři. Pokud ti jsou hodnocení a žebříčky nedostatečným důkazem, podívej je na Ebba. Chudák měl tak rád trilogii Risen a Elex mu najednou vyrval srdce z hrudi :D
@pajmič (09.03.2018 14:24): no, naštěstí je pro mě irelevantní že se někomu jinému něco nelíbí, navíc kdoví jakou verzi a v jakém stavu hráli (dovedu si představit že launch verze na konzolích mohla být o dost horší než co jsem hrál já), na můj zážitek to vliv nemá

@Neelixx (09.03.2018 14:44): bylo to supr, dokonce i závěr mě oproti tomu flusnutí do xichtu z risenu 3 docela příjemně překvapil :)
@Paul (09.03.2018 06:27): Podložený to je kvalitou té hry. Máš to všude na internetu. Na konci minulého ruku nebyl YT kanál či web, který by Elex neměl na seznamu nejhorších her 2017. A víš ty co? Docela mě to mrzí, protože jsem se na Elex těšil. v járdu má potenciál.
Jsou už aspoň opravené všechny bugy a dá se to hrát? Na Steamu je poslední patch z prosince, takže to vypadá, že je to v pohodě nebo se na to vykašlali, když to nikdo nekupuje.
@Paul (08.03.2018 15:31): Ale ty moc dobře víš o čem mluvim. Lidi jako ty poříd žijí v dobách Gothicu a pořád ho nějak vidí i v novodobých Pirana hrách. Jako vždy jsem za tebe rád, Paule. I za každého, kdo je schopen si užít toto veledílo.
Když mám cold prakticky na nule a po rozhovoru s Kallaxem na mě zaútočí, asi není možný ho nechat naživu, co? Nebo třeba kdybych utekl a nechal ho bejt, předpokládám že mě hra nepustí dál dokud ho nezabiju.
@strejdafido (06.03.2018 20:10): Já tou prázdnotou spíše myslel určité objekty a zajímavá místa. Jakože v poušti se to dá chápat, ale tak na tom severu už ve skalách mohly být různé jeskyně s unikátními předměty nebo komplexnější úlohy apod.

Dvojka v tomhle prostě vynikala, že měla pěkně zpracované město, pyramidu, krásné údolí mezi skalami, pár farem, různé tábory a řadu dalších míst a každé bylo svým způsobem unikátní a jiné. Uznávám, že ze mě mluví trochu nostalgie, ale třeba Risen jsem hrál a ž po Gothicu 3 a mám z něho stejný pocit. I když beru, že on G2 hodně kopíroval, tak by se do toho taky mohla míchat ta nostalgie.

Ale jinak mě G3 bavil a měl jsem ho rád a hodnotím ho 85%, což je u mě skvělá hra. Ale prostě první dva Gothicy jsou TOP. To je něco, co se mi hodně vrylo do paměti a bylo to nejlepší období mého života. Nebo alespoň to lepší.

@SilentWolf (06.03.2018 19:25): Jo, tábory jsem taky rád čistil, ale pamatuji si, že jsem to dost pokazil, bo já ty orky hned začal vždy vybíjet a přitom jsem mohl více expit, že bych splnil nějaké jejich questy a až pak zaútočil, takže o část obsahu jsem přišel. Ale zase by to bylo takové podrazáceké jim pomáhat a pak jim skopat prdele :-))

@Redfield (06.03.2018 19:21): Jo, aha. Já hlavně narážel na ten článek v dalším čísle, kde je dohra a tam už autor hodně narážel na to, že očekával něco jiného :-) Ale napsal jsem to tak všeobecně jako reakci na oba články, tak to mohlo vyznít, že reaguji dost i na tu recenzi.
@CrocoRay (06.03.2018 18:01): První Risen byl prostě Gothic každým coulem, co si budeme povídat. Ovšem Gothic ve velmi pěkném kabátě, to byla asi nejlepší relativně dost malá mapa, co jsem kdy viděl. Menší, ale perfketně vypracovaná. Nikde nic nechybělo ani nepřebývalo.
Na G3 všichni nadávají, že to bylo moc velké a prázdné, ale copak to jde v poušti pořád nacházet v písku nějaká města nebo ruiny nebo cokoli? To samé na severu ve sněhu. Uprostřed se ta prázdnota prostě ztratila v záplavě zeleně...
@CrocoRay (06.03.2018 18:01): my to hrali prvni den vydani. Pak uz to ty komunitni patche vyladily dobre.

Jinak mi to vzdy prislo jako dobra hra a bavilo me cistit tabory. Dnes bych to asi vnimal jinak. Ale vzpominky mam na to dobre.

K Elexu se ale asi nedostanu. Cista fantasy by me lakala vic.
@SilentWolf (06.03.2018 15:49): Tak s Gornem jsem problémy neměl, ale asi to byl častější bug, když jsi ho měl ty i tvůj kámoš. Já mám verzi z Levelu, ale dohrál jsem pouze jednou a bugy se mi vyhýbaly, ale je to už dávno, co jsem to hrál.

@Paul (06.03.2018 16:23): Mně se třeba zase prostředím líbila více dvojka a třeba i ten první Risen, který z ní vycházel. Ono bývá pravidlem, že na malé herní ploše se toho dá dát opravdu hodně a nejsou žádná mrtvá místa a každé místo je něčím jedinečné. Přesto ale i větší mapy uvítám, ale pak už záleží na konkrétním titulu. Trojka měla tu zeleň, sníh a poušť, ale celkově byla taková prázdnější a nebylo tam tolik výjimečných míst jako ve dvojce. Alespoň mi to tak přišlo.

A na romance seru. Už tak mi stačí, že v reálu jsem se dozvěděl od holky, se kterou jsem chtěl něco urovnat, že jsem nemocný kripl a psychopat :-D Takže už radši jen to zabíjení, no.

LOL, ono už to má i nulu od Killing Mašíny :-)
@CrocoRay (06.03.2018 15:47): Elex je mix dvojky a trojky. Narozdíl od trojky má mnohem lepší questy bližší dvojce, ale narozdíl od dvojky má mnohem rozsáhlejší svět, ten je zase prakticky převzatej z trojky (sever hory, střed zeleň, jihovýchod poušť, a pak je tu ještě oblast kam dopadla kometa, rozmlácený post-apo).
Jo a je tu romance! Dokonce i s cutscénou a není to jen s prostitutkou jako v G2! :D
@Redfield (06.03.2018 00:10): Jo, vidím, že nad tím tématem přemýšlíš více do hloubky. To já takhle bez hraní neposoudím a spíše jen papouškuju, co jsem četl v časopise a na internetu. Ale jinak z Gothiců mě bavily všechny díly, ale trojka už byla slabší a taková jiná. První dva díly jsou srdcovky a trojku mám rád a docela mě bavila, což víceméně stačí.

Jako hra mě to teda láká, ale zatím se nechystám na žádné větší kousky, takže nechávám být a pak se rozhodnu. Ale na seznamu to je tak jako tak.
@CrocoRay (05.03.2018 22:31): Tak to si vyprošuju, já naopak "čistý" fantasy moc nemusím a jdu po všem, co žánry nějak kombinuje. Ale na rozdíl od 40K (po pár retconech) nebo Shadowrunu, tady se při vytváření té kombinace skončilo na kroku "tohle je cool nápad, to tam dáme" a už se nepokračovalo krokem "jak by to ten svět ovlivnilo". Vytvořit smysluplnej fantasy svět není nic moc těžkýho, ale tyhle mashupy jsou hrozně zrádný – a to se ani nemusíš snažit na to naroubovat systém několika diametrálně odlišných frakcí. Takhle pak máš vedle sebe bandu vikingů s "očarovanými" koženými zbrojemi proti nepřátelským frakcím s bojovými mechy, plasmovými puškami a bombardéry. Kdybys dal Gondoru tanky, tak Mordor prostě přestane existovat, fantasy nefantasy... Ono má dobrej důvod, proč jsou takhle extrémní mišmaše vzácný i mezi knížkama.

Souboják je takovej ten případ, kdy se někdo někde inspiroval (v tomhle případě Dark Souls), do nějaké míry ho implementoval, ale řekl si "good enough" dřív, než ho dotáhnul do konce. Je to celý takový kostrbatý, těžkopádný, ale pořád docela funkční. Problém je spíš v tom, že je v celý hře jen pár typů nepřátel a zbytek jsou reskiny, takže bojuješ pořád s tím "samým".

Bugů byly v review verzi mraky, ale patchů vyšlo dost a z patch notes se zdálo, že ty nejzásadnější vychytaj. A vypadá to, že Paul problémy nemá, tak bych se jich moc neobával. Pokud si měl rád Gothicy (nejlépe trojku, k té to má nejblíž), tak bych se toho neobával a alespoň to zkusil. Sice se Piraně za těch 15 let nikam moc neposunuli, ale ostatní vývojáři ano, takže je to vlastně příjemná změna oproti tomu, co jinak vychází. :)
@CrocoRay (05.03.2018 22:31): bugy nejsou žádný. Za 65 hodin se mi nevybavuje fakt ani jeden. Technicky je to teď s patchem špičkově provedený, ikdyž samozřejmě grafika je slabší (ale neurazí a má svoje momenty).
@Paul (05.03.2018 17:18): Jo jo, co jsem četl, tak ten soubojový systém taky kritizovali, ale zase taky jde o to, jak co komu sedne. Co jsem četl ve Score recenzi a článek "dohra", tak mi přišlo, že to hraje spíše někdo, kdo rád fičí na čistém fantasy a to je pak jasné, že mu tohle nemusí sednout. Mně se to třeba líbí to zaměření a je to trochu změna oproti tomu fantasy a láká mě, jak si Piraně poradily s tímto tématem. Co mě ale nejvíce odrazuje je taková slabší grafika a prý dost bugů, ale bugy bych asi překousl a záleží na jaké budu mít štěstí a jak často. Grafika mi nesedne jako tak celkově, i když to je zase něco, co není na hře nejdůležitější. Mafia III byla asi nejškaredší hra a bavila mě taky :-)