@Garret (24.02.2017 08:07): Zkoušel jsi ? Já jsem to testoval v minulosti, ale jen zkusmo rozehráno. Ale plné dohrání je v plánu.
Zkoumal jsem na ModDB list různých vetřelčích modifikací a je toho docela dost. Píšu si do "to do" listu jako výzkumný úkol, udělat přehled těch alieních modů na blog.
@Gordon (21.12.2016 20:55): Brutal Doom je uplne nova dimeze zabijeni, freneticke akce a naprosto plynuleho gameplaye. Pokud jsem dal 90. Tak dvacet let po vydani puvodni hry dam 105%. Protoze brutal je neskutecna jizda...
@leebigh (19.12.2016 15:19): Proč se ptáš? První epizodu Wolfa jsem hrál několikrát. Nejprve jako malé škvrně (to proto, že jsem se dál nedostal) i později (zkoušel jsem nějakou modifikaci).
Protože jsem nevěděl, že je ten druhý secret level ukrytý v tom prvním. To by mě fakt nenapadlo :)

Objevil jsem první věc, co mi začíná trochu vadit - pomalé přehazování zbraní.
@Kwoky (16.12.2016 21:17): Tak najít vlez do prvního secret levelu podle mě není nic těžkého, není dle mého ani nijak tajný, je to prostě v jedný postranní chodbě. Ale našel jsi druhý secret level? ;-)
@Kwoky (16.12.2016 21:17): Pokud nejsi zapálený maximalista, co musí mít na 100% všechno prolezlý a vyčištěný, tak bych se na ty tajný levely vykašlal. Jejich hledáním ta hra ztrácí tempo.
@leebigh (16.12.2016 01:10): 15. úroveň je za mnou. Tajný level jsem hledal pěkně dlouho. Nakonec jsem si musel pomoct návodem, podle kterého jsem stejně nejprve došel na špatné místo :)

Secret level mě celkem zklamal.
Tak jsem dohrál Trump Doom a i když level design někdy pokulhává, byla to docela sranda. Zejména nejrůznější hesla po stěnách jsou k pobavení a když jsem viděl černé modifikované impy v kanceláři Black Lives Matter, tak to mě dorazilo :-)

Tak zatím hlásím level 12 za mnou. Je to skvěle dávkované, mapy i monstra jsou super :)
@Crash (15.12.2016 10:18): Tos mi připomněl dvě poměrně dávné vzpomínky, ani jedna nesouvisí s Doomem :) Proto to dám do spoileru (ne opravdu tam nevyzrazuji zápletku ani rozuzlení díla) :)

1) Spolužák z gymplu měl souseda, se kterým měli propojená PC a hráli hry. Přijel jsem tam na návštěvu a hráli jsme Quake 1. Byl jsem sice dost rychlý a snažil jsem se, ale nebyl jsem vůbec schopný ho zabít. A když jsem po mnoha minutách znechuceně skončil, tak mi řekl, že soused má zapnutou nesmrtelnost. Šmejdi :)

2) Cca v roce 2003, kdy jsem si už myslel, jak dobře neumím Quake 3 (všechny boty jsem měl poražené na 4. obtížnost a některé i na pátou), tak jsem přijel do Brna do herny. Sedl jsem k PC a nastoupil proti mě "kluk, co to umí". Myslel jsem si, jak mu zatopím. Když to bylo 27:-1 pro něj, věděl jsem, že je zle :)
To jsem psal i do nedávného komentáře, že i po tolika letech to byla minimálně stejná zábava jako kdysi. Ono mě to právě díky tomu mouse looku bavilo ještě o něco víc, než v době, kdy to vyšlo a to i tenkrát to byla pecka. Změněné ovládání do současných požadavků a hra je dnes zábavnější, než před víc jak 20ti lety, to se jen tak nevidí. A ještě větší sranda, že v takové podobě Doom 2 strčí skoro všechny novější tituly hravě do kapsy.
@leebigh (15.12.2016 09:55): Jj, šlo to přes ALT, ale to bylo v době, když to nikdo nepoužíval, protože jsme na to prostě nebyli zvyklí. Navíc bez mouselooku to bylo tak nepohodlný a nepřesný, že jsem to vůbec nevyužíval.
@mazar1234 (15.12.2016 10:06): Jo to si pamatuju, když my všichni zabedněnci to hráli jen na klávesnici, a pak se kamarád, co nám všem dával na držku, přihlásil do nějakého sranda turnaje, co se pořádal v nějaký herně, a přišel s vyvalenýma vočima, jakej dostal klepec, protože skoro všichni hráli s myší.. :D
@leebigh (15.12.2016 09:55): Hej to bol klasický nepohodlný systém, ktorý sa moc nepoužíval lebo bol nepohodlný.

Ono bol už vtedy upgrade hrať to K+M, hoci si nehýbal na osy Y už tak hráč, ktorý hral čisto na klávesnici nemal po LANe vôbec žiadnu šancu proti hráčovi čo hral K+M (otáčanie + streľba myš, pohyb dopredu/dozadu + strafe left/right na šípkach-).
@Kwoky (15.12.2016 09:07): Právě. V dobách DOSu, kdy jsem to hrál na kurzorových šipkách, střílelo se controlem a o strafování jsem si mohl nechat zdát, s to hrálo úplně jinak. Dnes na WASD se strafováním a mouselookem, navíc třeba s Brutal Doom modem, to je úplně jiná hra...