@martinelk (19.12.2019 18:52): Musíš si vybrat, koho chceš mít v partě. Jsou na to ale i mody, které umožňují nabrat vlastně všechny (celkem jich je šest). I s tím modem je ale max členů party tuším právě těch šest. Čili pokud za jednoho nehraješ, tak sedmého i tak nenabereš.

Jinak je lze najmout i později. Až snad do nějaké lokace dost pozdě ve hře.
Mám dotaz ohledně společníků. Jsem na začátky ve Fort Joy a mám obsazenou skupinu. Nicméně se v pevnosti nachází ještě dva možní společníci ( trpaslík a elfka ). Přidají se ke mně později, nějak, když pláchnu z pevnosti? Nebo už je nebude možné naverbovat?
Nějaké info o té menší hře - Fallen Heroes - není, že? Letošek je tedy asi pasé..

Zrovna k práci poslouchám OST dvojky a tak jsem si vzpomněl.
Já těm hrám od Larianu asi nepřijdu na chuť. Stejně jako jednička mi to přijde takové roztahané a zdlouhavé, a ani příběh, ani postavy mě netáhnou tolik, abych chtěl pokračovat. Ale má to své chvilky a je to originální, to rozhodně. Každopádně momentálně jsem v Driftwoodu a do hraní se už musím nutit.
@Paul (31.05.2019 22:52): On v jednom dokumentu po vydani Divinity 2 prohlasil ze chce udelat nez umre to nejlepsi, nejuzasnejsi a nejhezci rpg na svete, ale ze na nej nema penize :) A ted kdyz uz je asi i ma se nam zacyklil v ty izometrii az tak ze zacinam mit pochybnosti aby to do konce toho zivota stihnul :)
@MickTheMage (31.05.2019 08:57): Jen je konina to dělat. Jak máš prostě příběh uzavřený, tak si vymysli novou sérii, ale k té staré už se nevracej. Je to jen jiná forma vykrádačky, jakou předvedly eternitové pilíře. Dobrovolně si tím uvazují na krk balvan, který je bude zase nutit se vracet k dávno překonaným mechanismům. A budou skládat holt předchozím dílům namísto toho, aby je zkusili překonat zcela novým originálním RPG. Samozřejmě rád bych se mýlil. Ale tohle zatím ty návraty k IE hrám beze zbytku naplňují. Jsou to hry pro třicátníky a čtyřicátníky, kteří si jejich prostřednictvím mají (za patřičnou částku) připomenout své dětství a mládí. :)
Pokracovat sa da akokolvek, nehladiac na to, ze v 5e tusim WoTC aj tak Bhaala vzkriesili, takze... :) Pracovat sa da so vsetkym a bez problemov - moze ostat zakladna tema, odkazy na predchadzajucu dobu. Toho by som sa nebal. Otazka je, co Lariani zvolia ako zaklad pre pocitacove spracovanie, bude to 5e?
@Tarhiel (30.05.2019 23:18): To isté univerzum asi nestačí, keďže je to klasický D&D Faerun krátko po time of troubles. Myslím, že NWN a IWD mali rovnaký setting, len inde. Už si ten timeline nepamätám, je to dávno, čo som tie hry hral.
@Tulareanus (30.05.2019 22:55): Takže Báálovo vnúča? :D
Som v očakávaní, lebo ako povedal Jab, príbeh je už uzavretý, ale možnovsa to proste len bude odohrávať v tom univerze,poprípade krátko pred/po udalostiach BG.
Tak schválně jestli se dostanu k Original Sin 2 dřív než to vyjde :D
Konečně se dozvíme, jak bude pokračovat ten uzavřený příběh? :)
Doufám, že to bude primárně online a že místo NPC tam budou převažovat hlavně živí hráči.
Mé naděje že další hra Larianu bude konečně zas third person jsou opět fuč. Chjo :)
@Tulareanus (30.05.2019 17:29): Fallen Heroes

Tl;dr je to přímé příběhové pokračování OS2 se stejnými hlavními postavami a v základu stejným enginem a soubojovým systémem s vylepšeními. Spíš než RPG to ale bude tahová strategie s prvky RPG, co nebude zasazená do jednoho souvislého světa, ale rozdělená na mise. Takže v podstatě takový Divinity XCOM. Primárně na tom nedělají Larian, ale Logic Artists.
Taky bych se nebránil Original Sin 3, ale spíš bych to tipoval na něco jiného, když v příběhu OS2 pokračuje ten Fallen Heroes. Ale uvidíme snad už brzy :)
@SilentWolf (15.04.2019 20:41): Nevim no. Ja hral kdysi od nich vsechny Divinity, a byli super. Pak zacli delat divny hry kterym jsem na chut moc neprisel, i kdyz maji uspech. Tak naivne doufam ze kdyz se vrati k hlavni cislovane serii tak to bude takove jake bych chtel. A co vim Vincke parkrat zminil neco o nejlepsim rpg vsech dob co chce udelat, ale nema na nej penize, tak si rikam ze by mohl myslet tu Divinity 3 :)
@raisen (13.04.2019 09:46): Na tu normální edici už je. A i snad jde nějak dostat na tu DE (paradoxně ale obdobný mod do jedničky). Ještě to kdyžtak pohledám a zkusím. Ale možná bude lepší prostě počkat, až bude rovnou i na DE.
@Jab (13.04.2019 09:45): Jo, to mi také vadilo, že i největší oddálení nebylo dostatečné a musela jsem při bojích dost motat kamerou, abych vůbec viděla, kde kdo stojí.
Hmm, já si fakt počkám na mod, který umožní více oddálit kameru i u Definitive Edition. Směrem k OS 2 je to zatím můj hlavní facepalm.
@Hydr0gen (09.04.2019 10:15): přesně tohle jsem tu někde psal (jo, koukám, že v komentu). Ta hudba v hlavním menu je naprosto dokonalá a úplně říká "hele, čeká tě fakt epická a dlouhá pouť, která bude stát za to!".

A opravdu čeká. ;)

BTW

Larian currently has at least two games in development.

The next game is NOT a Divinity game. It is Larian's most ambitious game to date, possibly the one game to finally live up to Swen Vincke's lifelong dream of building "the one CRPG to dwarf them all".

It has been in some form of development for at least 3-4 years.

It is also using a licensed IP that Swen as excited/surprised to get.

It will be built using the same Divinity Engine as DOS and DOS2.

Těžký těšing. Snad to brzo ukážou.
OT: Hlavní téma na mě vyskočilo na Spotify a teda neskutečně dává.

Úplně jsem se zastavil a říkám si hmm, co je to za parádní hudbu.

Fakt takový krásně pohádkový, úplně je z toho cítit příslib epických dobrodružství, jak z dob Baldur's Gate atd. Někdy si to budu muset zahrát:).