Dino Crisis 2

19.09.2000
11.04.2003
19.04.2011
28.08.2012

Pokračování Dino Crisis, které vyšlo již roku 2000 na konzoli PlayStation, ale až o další tři roky později se dostalo na osobní počítače. Akční adventura přímo navazuje na události z minulé dílu, hra jako taková klade větší důraz na akci na úkor hororovým prvkům. Série se dočkala i třetího dílu, ten však vyšel jen na konzoli Xbox.

Děj Dino Crisis 2 nás zavádí do města Edward City, které se však proměnilo, kvůli zvrhnutí se vládního experimentu s oděvem doktora Kirka z prvního dílu, v druhohorní apokalypsu. Vláda vyšle naši starou známou Reginu v doprovodu speciální jednotky TRAT (Tactical Reconnoitering and Acquisition Team), aby se pokusila vrátit experiment zpět pod vládní kontrolu. Při vylodění jsou však konfrontováni skupinou raptorů, jejichž brutalitě komando podléhá. Jediní, kdo přežívají, jsou pouze Dylan Morton, David Fork a Regina. Boj o přežití začíná a věřte, že vzhledem k odolnosti a zuřivé síle dinosaurů, to nebude lehká záležitost.

@7c (23.11.2013 19:16): jj, Dino Crisis 2 je oproti jedničce značně odlišná. Zatímco jednička byla pokus o "Resident jinými prostředky", dvojka je akce. Žánrový posun mi připomíná sérii Parasite Eve, tam byly také oba díly dost odlišné.

Upozornenie!
Nasledujúci komentár je značne subjektívny, preto je jeho čítanie len na vlastné riziko. Akékoľvek nezrovnalosti prosím prekonzultujte s jeho autorom :-)

Začiatok hry je klasické klišé, ako sa zvrtol experiment a na miesto bola vyslaná
špeciálna jednotka. Po prvom útoku neprieteľa sa "nejakým zázrakom" podarí vyviaznuť len ústrednej dvojici. Toľko na úvod.

Čím Vás hra po úžasnej FMV sekvencii upúta, je určite technické spracovanie, na ktorom sa už stihol podpísať zub času, no bolo zastaralé už v dobe vydania (myslím PC verziu).
Zo začiatku mi chvíľu trvalo kým som si naň zvykol, ale potom som to už nevnímal.

Ďalšia vec, ktorá stojí za upozornenie, je konzoloidné ovládanie, ako to už pri konverziách
od Capcomu býva zvykom (dnes to už myslím neplatí).

Tak, a teraz k tomu, čo ma zaujalo v pozitívnom zmysle. Hra bola svojho času síce
prezentovaná ako survival horor, no tieto prvky boli potlačené na úkor akcie. Po celú dobu hry na Vás budú nabiehať nepriatelia zo všetkých strán. Teda si nekladiete otázku, či na Vás nepriateia zaútočia, ale koľko ich bude!
Hrou postupujete striedavo za dve hlavné postavy, z ktorých každá disponuje mierne odlišným arzenálom.
Po celú dobu hry chodíte z miesta A do miesta B, cestou zabijete mnoho, mnoho dinosaurov, v niektorých misiách zase máte za úlohu odrážať útoky nepriateľov zo stacionárnych zbraní.
Každému to síce nemusí sadnúť, no ja som sa bavil.

Podobne ako séria Resident Evil, aj Dino Crisis disponuje, dovolil by som si tvrdiť filmovým príbehom, v ktorom nechýbajú rôzne dejové zvraty a taktiež veľmi silou atmosférou, ktorú ešte podtrhujú už spomínané FMV sekvencie.

Celkový dojem ešte trochu zráža dĺžka hry (cca 5 hodín), no po opätovnom dohraní
musím skonštatovať, že je to tak akurát, no nenahneval by som sa keby to bolo dlhšie. Navyše po dohraní sa vám sprístupní ešte bonusový obsah a taktiež je tu možnosť znovuhrateľnosti.

Verdikt:
Veľmi napínavá a strhujúca akčná advetúra, o ktorej musím napriek vyššie uvedeným negatívam skonštatovať, že sa jedná o dobrú hru, ktorá ak Vás chytí, nepustí Vás až pokým ju nedohráte do konca.

Pro: akčná hrateľnosť, príbeh, atmosféra, FMV sekvencie

Proti: ovládanie, technické spracovanie, dĺžka