@veselykralicek (25.11.2022 18:24): Já bych se být tebou podíval ještě do grafických ovladačů, jestli tam nemáš nastavené nějaké dodatečné vyhlazování nebo něco podobného a vypnout ho.

Jinak mi v podobných případech často pomáhá si projít Steam/GoG diskuze, kde se všelijaké technické problémy poměrně často řeší.
@malarkey (24.11.2022 19:10): Ach jo, čeho já se tady nedočkám.:-D

Samozřejmě jsem různý nastavení zkoušel, zase nejsem takovej dement.:-D Když jsem hru hrál na starým notebooku, když byla nová, bylo to úplně v pohodě. Teď nedávno jsem ji zkoušel nainstalovat znovu, tentokrát na novější PC a výsledek vypadá při nejlepším grafickým doladěním takto. Což je teda mnohem lepší než jsem původně měl, ale stejně..

@veselykralicek (23.11.2022 20:42)

@Red (24.11.2022 11:38)

Ivane, tak už seš považovanej i za trola :-D To mě by teda ani nenapadlo, ale je vidět, že Red už je tady z diskuzí zvyklej na kdejaký individua :-D...

naopak vím, že hry můžou na různých počítačích (a těch letitých obzvlášť) působit všelijak. Já už kolikrát zažil tolik neobvyklostí, že už jsem si na to zvykl :-D

Jinak jasný, ukázat obrázek z nastavení je jasná záležitost, mě by spíš zajímalo, proč Ivanovi na první zapnutí hra působí tak rozmazaně, že nepřečte ani text a mně se to na první spuštění nestalo. Pokud to ale vyřeší triviální úprava v nastavení, tak jedině dobře,

Jinak, já až dneska z toho screenshotu zjistil, že hra je i v češtině...to jsem taky dobrej amatér :-D jsem si mohl dost věcí v té češtině usnadnit :-D
@veselykralicek (23.11.2022 20:42): Já myslel, že troluješ, protože je to retro hra, ten vzhled by byl retro už před 15 lety a i ta kvalita grafiky v rámci pixelartu není úplně top. Ale když už jsem usoudil, že to myslíš vážně tak jsem si to nainstaloval.

V menu dáš možnosti (druhý od konce)
V liště Grafika(druhé zleva) je volba Antialising (5.položka). Pokud ti vadí "rozplizlost" tak doporučuji dát opětovným klikáním na hodnotu vypnuto.

Pokud máš dál špatnou čitelnost tak si můžeš pohrát s tím ostatním, jako je velikost písma.
@veselykralicek (22.11.2022 19:29): Ahoj Ivane :-) Díky moc za pochvalu! Jo, hele, já a moderní hardware, tos mě rozesmál :-D Ale jo, graficky v pohodě, ono to je stylizované fakt do té automatovky, takže mě na to vysloveně bavilo koukat, tvůrcům se ta cyberpunková atmosféra fakt povedla.
@Can (02.09.2018 20:41): Chtěl jsem to hrát na televizi. Logitech F710. Jiné jsem nezkoušel (510 a steamcontroler). Levá páčka v konfgurátoru gamepadu funguje, ale ve hře ne. Páčka dolu nefunguje. Doleva dělá skrčení. V životě jsem takovou chybu neviděl. V diskuzi na steamu je těch stížností víc. Nechce se mi moc ztrácet čas hledáním řešení.
Dal jsem tomu druhou šanci a ve hře nejede levá páčka na gamepadu (rep. reaguje blbě). V konfigurátoru funguje. Tak asi nic.
Dohráno. Do komentu jsem doplnil svoje dojmy z konce hry (a není to pěkné čtení). S hodnocením hýbat nebudu.
@Kwoky (16.04.2018 17:35): Kouknul jsem kvůli tomu na krátký gameplay a podle něho bych s tebou souhlasil. Dost mě na videu pobavilo jak zničeho nic začal schytávat kulky ani nevěděl od koho a za co:). Škoda na oko to vypadá skvěle!
@Red (16.04.2018 08:51): Hnusné animace, podivný soubojový systém a nijak zvlášť povedené hackování se asi do konce nezmění. Takže na nějaké dramatické zvýšení hodnocení to nevidím. Ale třeba se to ještě přece jen trochu zlepší. 60 je pořád nadprůměr :)
@Strady (16.04.2018 08:05): Jj, jsem si vědom, že jsem hodně hejtil. Ale ten svět a postavy to hodně zachraňují. Taky by mi přišlo blbé dát pod 50 % hře, ve které jsem vydržel 6 hodin v kuse :)
[neexistující komentář]: To jak jsi Dex zkritizovat, 60% musí být šťastný ;) . Podle textu to vypadlo na 40% s odřena ušima.
Sehnal jsem si Enhanced edition. Mám za sebou pár hodin hraní a zatím to vypadá dobře. Sice to obsahuje snad všechny možné cyberpunkové klišé, ale v tomhle settingu mi to vůbec nevadí. Cyberpunkových her zas až tak moc není. Dostal jsem z toho chuť na čínské nudle. :-D

Edit: Tak nějak jsem to dohrál na jeden zátah. :-D Skvělá hra. Z prostředí a hudby cyberpunková atmosféra přímo dýchá. Postavy jsou sympatické a dobře napsané. Děj sice nijak originální, ale rozhodně neurazí. Taky jde asi o jedinou hru, kde hacking není na přesdržku, ale jde o minihru, která docela i zabaví.
Tak asi je to v nějaké oficiální spolupráci. Ty hlasy dabérů znám právě z amatérských dabingů od Fénixu, ale třeba to dělají na vlastní pěst. Hlavně že ten dabing bude :-)
Že by Fénix Pro Dabing, tedy alespoň soudě hlasů daberů? :D Ale jo, proč ne. Už jsem hrál spoustu her, které nadabovali, anebylo to špatné. Vypadá to, že to znovu rozehraji, abych to konečně dohrál :-)
Hmm, tak s českým dabingem (viz videa) tomu dám ještě určitě šanci. Well played Dreadlocks :)
@Kwoky (23.04.2017 19:01): Práve tým upgradom skillu to dáš. Teda Melee odporúčam, na strelné zbrane kašli. Akonáhle získaš ten kopanec tak je to vcelku pohoda.

Ale hacking je stupídny opruz o tom žiadna, upgradni čo najskôr aby si mal double-shot - tým okamžite razantne spadne obtiažnosť dole.
Hrál jsem demo a přes počáteční nadšení (námět a prostředí je moje krevní skupina) jsem dost rychle vystřízlivěl. Při boji na blízko jsem slabý, na dálku se nemůžu trefit a mám málo nábojů. Hacking je zmatek a spíš o náhodě. Jen kvůli příběhu to hrát nebudu.
@Zaraka (13.12.2016 18:27): Aha, tak to vidíme hodnocení každý jinak :-) Já nemám problém s tím dát i hře, u které jsem se celkem bavil a hrál ji dlouho, třeba 40 procent, když je podle mého podprůměrná.

Neff překládal Neuromancera s modrou obálkou s vrhací hvězdicí, nejnovější vydání Josef Rauvolf. Hraběte Nulu z 98' Šárka Bartesová, nové vydání z 2015 Pavel Bakič. A u Mona Lisa Overdrive jsem kecal, překládal to Ivo Pospíšil (Šárka Bartesová překládala ještě nějaké další Gibsonovy knihy), uvidíme, kdo přeloží to nové vydání.
@Phoenix (13.12.2016 17:56): Především potenciál a snaha. Nižším hodnocením bych tak nějak dávala najevo, že nechci vůbec aby takový titul existoval. Konec konců, jsou to jenom čísla a na to sere pes, jediné opravdové skore pro mě je počítač strávených hodin na steamu / cena za titul.
Good to know. Vím určitě že neuromancer je od neffa a viděla jsem, že nový překlad je na celou trilogii, tak jsem předpokládala, že to přeložil celé. Každopádně kryptické mi to přišel Neuromancer hodně, musela jsem ho přečíst dvakrát abych měla přesnou představu co se v něm vlastně stalo. Samozřejmě je to možná jenom moje chyba, protože jsem neměla takovou spotřebu amfetaminu jako Case a nechápala jeho chování.
@Zaraka (komentář): Na to, jak jsi na hře nenechala nic suchou, bych čekal daleko nižší hodnocení než 65 :-)

Co Ti na Sprawlu přeloženém od Neffa přišlo kryptického? Neff podle mého překládal jen Neuromancera (a toho IMHO přeložil dobře, četl jsem jeho překlad a pak i ten nový v Laser edici). Count Zero a Mona Lisa Overdrive překládala Šárka Bartesová (a to byl dost děs, dostala za to tuším i nějakou anticenu).
@Zaraka:

Krytí vykryje zblízka všechno až na superútoky který jsou jasně indikované - takže místo krytí uděláš kotoul. Ke střelcům je klíčové se dostat blíž , buď tak útočí zblízka nebo se snaží vzdálit aby stříleli. Že nejde uhýbat kulkám, no v reálu taky kulce neuhybáš. Logické. Já osobně střelbu omezil na dobíjení na zemi, nedával jsem body do střelby tak jsem ani nevyzkoušel brokovnici a spol. Jsou samozřejmě hlídky co jsou na nepříjemném místě - ale ty se dají řešit vícero způsoby, primárně AR hackingem, později máš i zbroj která vykryje všechnu střelbu když ji dáš pokyn:) Chyběly mi házecí nože a granáty, ty by to posunuly na vyšší úroveň. Podle mě je boj dobře navržen, když už jsi zmínila Deus Ex tak ten v tom selhává daleko více než Dex. V něm je uspokojivá jen likvidace nepřátel odstřelovačkou.

Souhlasím že v některých případech není jasné na co můžeš skočit a na co ne. Nicméně to beru jako designové rozhodnutí kdy chtěli bohaté jednotné pozadí na místo moderních berliček a indikátorů. Takové objevování v dvourozměrném prostoru by nebylo příliš zábavné.

Dialogy, příběh a namluvení jsou věc názoru. Já byl naopak příjemně překvapen. Hodně bych vyzdvihl že se soustředili na hráče a příběh se "nerozplizl" v jednotlivostech a rozšiřování univerza.
Tak mám podezření že se nevyplatí hackovat střílny. Nedostanu žádné zkušenosti, naopak mi zlikdvidují nepřátele za které bych zkušenosti měl.
Po začátku jsem to nečekal, ale teď už se nemůžu odtrhnout. Tady bych sérii uvítal.

Teď jsem si narval implantáty - regenerace, odolnost na elektřinu, odolnost na výpary a velký skoky. Háčkování už mám na maximu.

Peníze to je smutná písnička. Nejsou! A já bych kupoval a rád! To je něco co jsem roky v rpg neviděl:)
@Red (02.12.2016 02:02): Ve hře existuje regenerace, ale jako implantát a asi až dál než se právě nacházíš. Peníze pokud vím opakovaně vydělávat nejdou.

S centrálním vyřazením střílen a kamer nemám zkušenosti, vyřadil jsem je hackováním, tohle skoro zní jako bug.
Okej, už mám aspoň tu dvoustřelu. Teď mě naštvalo že v docích jsem snad centrálně měl vyřadit střílny a kamery ale jako kdyby se to nestalo. Pořád po mě pálí při tom v tom háčkovací minihře už nevím co dělat.

Jde někde zadarmo doplňovat zdraví?

Jde někde opakovaně vydělávat peníze?
@Red (01.12.2016 20:00): Nic inteligentne neexistuje, musis upgradnut skill minimalne na uroven "Two-Shots", potom obtiaznost znacne poklesne, ale osobne by som investoval do "4-shot" na konci to ocenis maximalne, hacking je tu opruz a treba ho prekonat, nic rozumnejsie ako vymaxovat tu skill neexistuje.
Je to taky viac menej "forced-must-upgrade-skill"

Hral som to K+M, gamepad som ani neskusal.
@Phoenix (01.11.2016 23:07): Si na Commodory nehral Double Dragona? :-D
Ale čo sa týka combatu, tak s upgradom skillu mi to prišlo OK, kombinácie punchov a kickov, to mi prišlo fakt úplne OK.
A keď tam bolo moc zmrdov za sebou, tak som ich odstrelil laserovkou (ktorú si ale nemusel získať).
No což o to, skrátka ti to prišlo horšie než mne, podobne ako ten SW2, ale chápem tvoje zdôvodnenie, čiže + by si asi dostal :-D.

@mazar1234 (01.11.2016 22:43): Já jsem probíhal, protože takové situace opravdu nemám rád. Bez hackingu na maximu by se některé počítače ke konci dělali dost blbě (a vyhnout se tomu nejde). A bojům jsem na chuť nepřišel ani s namaxovaným melee.

Ale celkově hru určitě nehodnotím jako špatnou, 6/10 je pořád nadprůměr.
@Phoenix (01.11.2016 22:27): Jo to koncové "dostaneš túto postavu a hraj" ma tiež sralo.
Tam sa nejaké loadingy nahromadili, aj keď skôr v tej druhej fáze.
Jo, Hacking bol opruz a v podstate ťa nútil k upgradu skillu, ináč to bol príšerný opruz.
Ale boje som išiel čisto Melee a celkovo ma skôr bavili, neskôr som využil aj tú laser pistol.
Našťastie som bugy vôbec nezaznamenal, asi som mal šťastie.
@mazar1234 (01.11.2016 22:15): Asi se mi nechce psát další koment, takže ve zkratce.

Příběh, postavy, prostředí a questy celkem fajn, boje do získání regenerační augmentace dost nic moc (bez ohledu na to jestli střelba nebo melee) a ani pak žádná velká sláva. Bez hackingu bych se obešel úplně (byť po namaxování nebyl tak otravný jako na začátku, jen celkem zbytečný), zajímavější hacking minihru má i Neuro Hunter).

Konec natahovaný a opravdu nemám rád, když mi autoři rozdrbávají inventář a vývoj postavy, to je v RPG čiré zlo.

O vychytání chyb svědčí asi nejlépe to, že hned druhý quest "Reach Fixer's Hope" mi v questlogu svítil do konce hry a příslušná animačka se mi spustila asi v polovině, kdy jsem od Tonyho vypadl pro změnu dveřmi místo quicktravel.

Takže za mě lehoučký nadprůměr, skoro bych řekl, že jako čistá adventura by to byla o dost lepší hra.
Ptáku Ohniváku (Soutokový Phoenix) napíšeš koment?
60% mi príde fakt málo, kór keď sme to hrali ťažko opatchované.
Jakožto dlhodobého priateľa ma tvoj názor vcelku zaujíma. (napr. u Shadow Warrior 2 máme rovnaký rozdiel, ale v komente so všetkým súhlasím, akurát ma to napriek tomu bavilo viac, čiže + išlo).
@M.a.t.t. (04.09.2016 22:12): Hej po release sa valil riadny shitstorm na DEX, ale nastastie ho casom vypatchovali do dobrej verzie.
Sam som cital hrozostrasne komenty o nehratelnej zabugovanej sracke , ale po case sa komenty zmenili na "uz je to opatchovane a dobre" takze som nakoniec do toho isiel a nelutujem, aj ked chapem rozhorcenie ludi, ktori si to kupili day-1 a museli potom cakat pol roka ci viac aby to bola final verzia.
@CrazymanM (30.08.2016 14:38): Trochu oneskorene, ale tento bug zo steam verzie si pamätám. Myslím, že to bolo závislé od zvoleného poradia, na druhýkrát som to totiž skúsil inak a bolo to v poriadku. Ale inak sa mi v Enhanced Edition bugy v zásade vyhýbali, pričom som čítal, že pôvodná verzia ich mala viac než dosť.
@CrazymanM (04.09.2016 15:59): A jo, tam bol zase nejaky hint, z ktoreho si si odvodil ten povodny rok, tusim si odcital nejake narodeniny ci co, uz si to presne nepamatam.

"trezor na konci Fixars Hope" - fuha toto uz si vobec nepamatam.
@mazar1234 (03.09.2016 12:29): Díky,na té pohlednici je ale 2042,no a s tou abecedou jsem to zkoušel,ale klasicky,ne posunutě.Ale už je to v pohodě,super hra,moc mě baví!Ještě jsem našel trezor na konci Fixars Hope,vyskákal jsem nahoru do nějakých dveří,ale vůbec nemám žádné vodítko k otevření,aspoň zatím.
@CrazymanM (03.09.2016 12:01): Ja som hral Steam verziu, ale ziadny bug som nemal. Asi si mal trosku smolu.

Crash - 13 2 11 3 18 - toto je pomerne zlozitejsi puzzle, cisla cu hodnoty pismen CRASH v abecede, ale podla informacii ktore sa daju ziskat zistis ze je to posunute oproti abecede (tzn. ze A nie je 1) a podla toho si posunies hodnoty. Toto som nedal osobne ale som si to proste precital na fore.

Finch - 2012 zistis podla jednej pohladnice co tam niekde najdes.

@CrazymanM (27.08.2016 17:06): Jo, keď chceš mať pokoj od (opruzného) hackingu tak hra asi neponúka iné riešenie, než namaxovať skill.

Ja som zo začiatku skill ignoroval, ale potom keď som si ho zvýšil na 2-shot a obtiažnosť rapídne klesla tak som pochopil, že som bol blbec keď som chcel na tom skille ušetriť. Následne som išiel do max vylepšenia a bolo to múdre rozhodnutie.

Osobne som napr. vôbec nedával strelné zbrane skill, ale ak chceš splniť 100% questov tak musíš dať ten charizma skill, lebo sú tam 1-2 questy, ktoré sa bez toho nedajú splniť (neobjavia sa ti v konverzácii ďalšie voľby).
@CrazymanM (26.08.2016 12:23): Upgradni si skill, aby si mal dvojitú strelu. Obtiažnosť sa rapídne zlepší, ja som neskôr išiel až na maximum (4 strely) a bolo to v pohode.

Bohužiaľ je to asi jediná zmysluplná vec aby si sa z toho blbého hackingu stále nefrustroval.