Deus Ex: Human Revolution - Explosive Mission Pack

18.10.2011
22.10.2013
17.12.2015
10.11.2020

První příběhové DLC pro hru Deus Ex: Human Revolution obsahuje jednu novou misi, granátomet, na dálku odpalované výbušniny a nástroje pro automatické hackování.

Nová mise "You Scratch My Back, I'll Scratch Yours" je zasazena mezi úkoly hlavní příběhové linie při druhé návštěvě čínského města Hengsha, a nelze ji proto minout. Úkolem mise je infiltrovat opuštěnou továrnu na nudle a zachránit uneseného Tracera Tonga známého z prvních dvou dílů. Za odměnu Adam Jensen obdrží i již zmiňovaný granátomet. Ostatní bonusové předměty jsou dostupné už zpočátku hry.

Hráči, kteří si základní hru předobjednali, obdrželi DLC zdarma. Pro ostatní bylo, za drobný poplatek, zpřístupněno formou digitálních distribucí.

Za málo peněz, nelze očekávat ani hodně muziky. Přesto, i když pominu hrací dobu, působí Explosive Mission Pack jen jako narychlo spíchnuté DLC.

Začátek dungeonu, ze kterého máte osvobodit Tracera Tonga nevypadá špatně. Jednu chodbu blokuje plyn, druhou zase neprostupný laser. Ale zdání klame. Na to, že se jedná o syna Tong Si Hunga, je držen pouze v krátké dvouúrovňové lokaci, hlídá ho pět a půl nemastných neslaných strážných a veškeré zabezpečení je první výjimečně druhé úrovně, přestože v této fázi (základní) hry se už běžně setkáváte se zabezpečeními čtvrté a páté úrovně.

Naopak granátomet se povedl. Oproti vrhaným granátům se s ním lépe míří, má malé prodlevy mezi jednotlivými střelami a ničivý účinek okamžitě po dopadu, oproti raketometu pojme až 6 nábojů, než by ho bylo potřeba přebít a v inventáři nezabírá tolik místa. Proto ho rozhodně neprodávejte, během souboje s Namirem nebo hlídkujícími roboty je k nezaplacení. Jen by bylo příjemné, získat ho o něco dříve.

Nástroje na automatické hackování jsou dvojsečné. Sice dokážou zpřístupnit i nejvyšší zabezpečení, které se párkrát nachází už v Detroitu, na druhou stranu s nimi hráči přicházejí o cenné expy. A pro výbušniny, které připomínají C4, jsem při hře za pacifistu i "Ramba" využití nenašel.

Pro: Granátomet.

Proti: Krátké, příliš jednoduché.

Málo obsahu. Jediná krátká mise, která není ničím až tak zajímavá.

Granátomet jsem v rozhovoru s Tongem odmítnul (crossbow forever), tak jsem ho ani jednou nedržel v ruce. Pravda oldchool brokovnici jsem s sebou chvíli tahal, ale nevyužil. Pokud nebyly v původní verzi odpalovaný výbušniny, chválím tyto - hodily se na probourávání stěn (nekoupil jsem ten implantát) a pomohly mi hodně s Namirem.

Původní hru tento přídavek samozřejmě o jisté klady vylepšuje.

Pro: Nová mise, vybavení

Proti: Jen jedna nová mise