@Všivák (komentář): Jsi si jistý, že se příslušná kategorie výzvy jmenuje, tak jak ji máš napsanou :D

Jinak plně rozumím, že Kurzor nemusí vonět každýmu, když jsou mu detektivky defacto cizí ;)
@veselykralicek (22.01.2023 23:41): Tak oblíbený číslo si nevolíš náhodně, vždycky máš nějakej důvod. Něco tě k němu prostě přivede. Vidíš, že i ty ho máš :)

Díky, ale jak jsem psal, znova už se mi to hrát nechce, vyzkoušel jsem si v podstatě všechno.
@Jumas (22.01.2023 22:17): On musí mít člověk důvod, aby měl oblíbený číslo?:-D

Jako dítě jsem si ve svojí první automobilový hře Screamer vždycky vybíral jedno auto a to mělo zrovna číslo 27, od tý doby si ho beru všude a vlastně ho mám i na dresu.:-D

Jinak kdybys tu jedenáctku přece jenom chtěl.:-)

Jít k autonehodě, nejít k mrtvole, Faitovo řešení
@veselykralicek (22.01.2023 20:51): To vim, kvůli několika úspěchům jsem musel ten případ řešit 2x, takže mám trojku a jedenadvacítku. Já mám rád jedenáctku, ale hrát to znova tak, abych jí získal, nehodlám :) Celkem by mě ale zajímalo, proč máš oblíbenou zrovna sedmadvacítku? U mě je to jasný. Mám svátek i narozeniny v listopadu, svátek dokonce 11. a spousta mých oblíbených hokejistů jedenáctku nosí nebo nosila.
@Jumas (22.01.2023 17:41): já nemyslím, mít je všechny. Spíš třeba kdyby chtěl nějaký konkrétní číslo. Já takhle chtěl mít třeba to svoje oblíbený.

Naštěstí další vyřešení případu otevírají další čísla, není to tak, že by se zpřístupnilo jen to poprvé dohraný nebo se to třeba vždy přepisovalo do toho naopak naposledy dohranýho..
@Walome (21.01.2023 23:14): Ano, musíš najít to, co si Schurke pučil v bance. Je to v té samé místnosti, kde byla ta pistole. Myslím, že ti to říkal i někdo z kolegů, co tam máš všechno najít a budeš to mít asi i v zápisníku.
Prosím radu, případ 2, jedna z milionů cest - jsem u Schlurkeho doma (ve dne) a potřebuju najít pistoli (to jsem našel) a hra mě nepustí ven. Hádám že mám ještě něco najít, ale nevím co...
Mně se tam hrozně líbí jak jdeš za svědkem a on "nevim, neviděl jsem, nepamatuju si" takhle si přesně představuju policejní práci :D popřípadě sebe, kdybych nedejbože byl něčeho svědkem a někdo by se mě na něco ptal (nevnímám kolem sebe vůbec nic).
simvás to fakt musím škrtat jednotlivá jména podle knihy ze střelnice, nebo je na to nějakej fígl? :')

Prosím odpověď pouze jen "ano musíš / ne, je tam fígl" abych ten fígl mohl nalézt sám :D děkuji

edit: jo už možná vim, ale jdu spát
Ta rodná čísla jsou trochu fail. Jednak se ženám k měsíci přičítá 50 a druhak RČ po roce 1954 včetně mají mít za lomítkem čtyři číslice. Člověk luští a přitom si celou dobu říká "Je to špatně, omlať to někomu o hlavu" :)
@Pluto (30.12.2021 02:27): Bohužel nemám žádné zákulisní info, ale další případ podle mě tak nereálný zase není. Když vezmu v potaz, že ČT rozšiřuje své oddělení pro tvorbu aplikací, ale i vyloženě her (takhle to bylo uváděno v jedné nabídce práce, tak předpokládám, že opravdu nějak rozlišují nějaké to pexeso, omalovánky a spol., a při tom mají nějaké větší projekty), mohli by si nechat něco většího, nějaký výrazný projekt, protože na Anifilmu zaznělo, že by v tomto odvětví měla mít ČT nějaké větší plány. Takže kdo ví... Nestěžovala bych si.
@Dan9K (30.12.2021 01:23): Mě překvapilo už to, že letos v dubnu vůbec vyšel nový případ... Ale nevím, jestli to bude pokračovat dál. Po předělání stránek České televize se na hru skoro nedá narazit, pokud člověk natvrdo nezadá do vyhledávače název...
@veselykralicek (30.12.2021 01:15): přál bych si to, ale je otázka, jaká je případně vůbec vlastně motivace tvůrců pro další epizodu. Jestli je naděje, že to zvýší povědomí o celé hře, a jaká vlastně mají čísla hranosti. Předpokládám, že nějaké peníze má hra s odkazů na ty seriály a tak.
Tak konečně dohráno, všechny achievementy získány. Ten třetí případ byl skutečně nejazjímavější. Sice nebyl tak dlouhej, ale variabilitou rozhodnutí měl kombinací, jak se mohl ubírat. Rozhodl jsem se je tak nějak zmapovat, abych se dostal k číslu 27, anžto jsem chtěl mít achievement právě s tímto číslem. Získal jsem jich samozřejmě víc, ale po objevení 27 už jsem další varianty nehledal.:-)

09 - autonehoda, jít k mrtvole, jít po kontaktech, Pěnkavovo řešení, vzít to na sebe
12 - autonehoda, nejít k mrtvole, vlastní řešení, zmáčknout Schurkeho
21 - banka, jít k mrtvole, jít po kontaktech, Faitovo řešení
26 - banka, nejít k mrtvole, Faitovo řešení
27 - banka, nejít k mrtvole, vlastní řešení, zmáčknout Schurkeho
30 - banka, nejít k mrtvole, Pěnkavovo řešení, nechat to na Pěnkavovi
@HH (28.10.2021 19:03): Jo takhle, díky.

Ten případ kdo s koho, jsem spíš myslel konkrétní čísla variant, pokud by si chtěl člověk odemknout achievement s číslem, např. 27.:-) nebo obligátní 13tku.:-D
@Pluto (28.10.2021 19:59): Jasně. Zásadní jsou v podstatě všechna ta rozhodnutí, která jsem tady dneska rozepsal. Kromě toho si ještě vzpomínám na tyhle různé možnosti:

Případ "Merkur":
1) vetešnictví (když zvolím jako první - je zavřeno), bazar, starožitnictví - volby jako policajt nebo inkognito
2) když si vyberu falešnou sošku, lze se o ní bavit ve starožitnictví nebo v galerii
3) falešnou sošku lze nakonec prodat v bazaru - jako policajt za plnou cenu, jako inkognito za poloviční cenu
4) dialog se Strnadem, za kterým ale nemám chodit, má spoustu variant - nikdy ale nejdou přehrát všechny
5) v hospodě si dát/nedat pivo - hospodský pak mluví jinak
6) na psychiatrii se lze jít dostat k Hruškovi i bez povolení
7) sehnat si fotku Hrušky u jeho matky lze hned v bytě, nebo až později na chodbě
8) u Hruškovy matky lze zvolit výklad horoskopu, ale jen při první návštěvě v bytě
9) knížku s astrologickými symboly lze sehnat u vetešníka, ale i u Hruškovy matky (pokud jsem zjistil, že se věnuje astrologii)
10) výslech hrušky má 3 varianty - správná kombinace dvou následujících otázek pak vede k udání Strnada, ale zamkne noční řešení s Mlejnkem
11) do garáže v noci může jít místo Kurzora Mlejnek (hned na začátku vloupání, a nebo až když nejde odemknout zámek)
12) odhalit trojúhelník Julie-Strnad-Hruška lze v hospodě s fotkou od Hruškové, ale jde to i bez fotky

Na hradě:
1) lze jít na prohlídku hradu nebo ne
2) je možnost, když najdu zapalovač, ale nezeptám se na něj a místo toho jedu sestavit identikit - tak když se na zapalovač zeptám potom, průvodkyně může zůstat s Mlejnkem v jeho kanceláři
3) když nenajdu zapalovač, mohu jet sestavit identikit a pak se vrátit na hrad
4) je také možnost identikit úplně vynechat - tedy najít zapalovač, otisk a pak se vrátit na hrad
5) v kanceláři lze naladit různé stanice v rádiu

Případ "Kdo s koho":
1) v lince s autonehodou jsou různé dialogy se svědky ohledně barvy auta
2) když jdu k dopravákům, liší se dialog, podle toho, zda mám nebo mám dokončený výslech svědků
3) když jdu kanceláře ještě první den, ale šéfová tu není, lze vést dialog s Fajtem, který naráží na první případ "Stodola" - liší se podle achievementu Drak nebo Niki Louda
4) v lice přepadení banky si lze zastřílet na střelnici (terč s mými trefami je pak v inventáři, lze získat achievement)
5) v baru jsou různé možnosti s Donou po odpovědi na otázku "Jdeš za mnou?"
6) byt Reného lze odemknout buď klíči nebo čipem (v kombinaci s hudbou v jeho bytě achievement)
7) když jdu po Reného kontaktech a mezitím se stavím u Pěnkavy, dostanu termosku s kafem (když na ni kliknu v inventáři jinde než v Pěnkavově kanceláři, získám achievement)
8) s autíčky na stole dopraváků si lze hrát v lince: jdu k mrtvole, ale odmítnu pomoct Pěnkavovi (achievement)
9) podle toho, jak pomáhám Pěnkavovi (jít k mrtvole, nebo po kontaktech), jsou různé dialogy na konci příběhu s Pěnkavou pod mostem
10) v lince, kdy nejdu k mrtvole, potkám bezdomovce (achievement, když mu dávám peníze)
11) v novinách od Pěnkavy lze vyluštit osmisměrku (achievement)

Určitě by se ale našlo ještě něco dalšího :)
@HH (28.10.2021 19:38): Já to neberu tak, že by to měl někdo hrát podle návodu. Takové hraní ani nemá moc smysl. Ale spíš to může pomoct odhalit, kam se hráč ještě nepodíval.
@Pluto (28.10.2021 19:31): To jsem původně chtěl, ale pak si mi zdálo, že by to bylo hrozně dlouhý a vlastně dost zamotaný - sepsat všechny varianty. Kouzlo je v tom, že můžu jít relativně za kým chci. Je tam dost dalších rozhodnutí, která ovlivňují děj a dialogy. S návodem by to hraní bylo moc lineární.
@veselykralicek (28.10.2021 16:12): Zásadní rozhodnutí ve vývoji případu "Kdo s koho" jsou:
1) na začátku: vybrat si autonehodu nebo přepadení banky
2) druhý den ráno: jít nebo nejít k mrtvole utonulého
3) v lince u řeky: rozhodnout se, zda jít k dopravákům nebo po kontaktech
4) téměř na konci: vybrat si mezi Pěnkavou, Fajtem nebo svým samostatným řešením
5) v lince s Pěnkavou: vybrat si, zda Pěnkavu jistit nebo jít k pachateli osobně
6) v lince samostatného řešení: po výslechu Schurkeho na křižovatce si vybrat, zda jít zase k němu a nebo za šéfovou
A jako bonus: Při řešení autonehody doporučuji nejít k doktorovi hned, ale až večer
@veselykralicek (28.10.2021 16:12): 4 varianty jak přijít na to, že pachatelem je Strnad:
1. varianta: Strnada udá Hruška při výslechu v psychiatrické léčebně.
2. varianta: Strnada udá prodavač v bazaru
3. varianta: Kurzor přijde na to, že Hruškova bejvalka je Strnadova přítelkyně
4. Kurzor a Mlejnek se vloupají v noci ke Strnadovi do garáže
@HH (27.10.2021 10:32): Super, díky moc. Štěstíčko jsem dal, ale ten Knihomol mě upřímně nenapadl, to bych zkoušel asi ještě hodně dlouho.:-D

Mimochodem, jak jsi psal o těch variantách konců, jak, že má Merkur 4? Já vím pouze o dvou Ukecat přítelkyni a vloupat se tam v noci. Nebo jestli se jako třetí varianta bere vloupe se tam Kurzor / vloupe se tam Mlejnek ?

Ještě se zeptám k těm číslům řešení u posledního případu. Je někde nějakej seznam jednotlivých postupů?
@HH (26.10.2021 21:52): Super, díky.:-) Ani jsem nečekal, že si s tím dá někdo práci a vypíše to sem.:-)

Zatím mám projetou jen tu stodolu a Merkura, za to několikrát, právě kvůli vybírání achievementů. A zatím mi chybí dva.. Knihomol a Štěstíčko.

Zkusím to projet ještě jednou, Štěstíčko už asi tuším, bohužel Knihomol vůbec. Ale zkusím to projet ještě jednou a třeba na něco přijdu.
@veselykralicek (26.10.2021 18:06)

Tady jsou všechny popisy. Někdy jsou popisy výstižné, naopak k některým se propracovat není úplně jednoduché. Můžeme potom probrat ty složitější zvlášť.

Detektiv Kurzor

Na Hromnice o den více
Opakování, matka moudrosti

Záhada hlavolamu
Detektivovi Kurzorovi se podařilo odemknout tajemnou schránku

Trezor
Detektiv Kurzor našel to nejlepší místo pro úschovu svých věcí

Pošli to dál
Detektiv Kurzor se umí podělit o radost s ostatními

Případ shořelé stodoly

Niki Louda
Detektiv Kurzor jezdí autem tak pomalu, že občas něco nestihne

Drak
Detektiv Kurzor umí v autě pěkně šlápnout na plyn

Pivař
Detektiv Kurzor si nedokáže odepřít pivo ani ve službě

Jistá ruka
Detektiv Kurzor umí dobře fotit

Případ ukradených starožitností

Sběratel
Detektiv Kurzor koupí kdejaký šunt

Obchodník
Detektiv Kurzor prodá kdejaký šunt

Infiltrace
Detektiv Kurzor rád vyšetřuje v utajení

Slon v porcelánu
Detektivovi Kurzorovi se občas nedaří

Den blbec
Detektiv Kurzor dostal vynadáno od šéfové

Bludišťák
Detektiv Kurzor se vymotal ze zámeckého bludiště bez pomoci

Krotitel koček
Detektiv Kurzor umí ochočit cizí kočky

Knihomol
Detektiv Kurzor si sežene veškerou dostupnou literaturu

Enigma
Detektiv Kurzor vyluští kdejakou šifru

Věštkyně
Detektiv Kurzor si nechal věštit osud

Freud
Detektiv Kurzor se umí dostat zločinci na kobylku

Vacátko
Detektiv Kurzor má pro zločince pochopení

Noční hlídka
Detektiv Kurzor drží noční hlídku

Rozlamovač
Detektiv Kurzor umí odemknout zámek sponkou

Fantom obýváku
Detektiv Kurzor umí prohledat byt, aniž by si toho majitel všiml

Partnerské vztahy
Detektiv Kurzor rozpletl vztahy

Klid na duši
Major Mlejnek má klid na duši

Caduceus
Detektiv Kurzor našel sochu Merkura

Případ majora Mlejnka

Turista
Major Mlejnek prošel celým hradem

Daktyloskop
Major Mlejnek umí sejmout otisky prstů

Fóliák
Major Mlejnek umí sestavit identikit

Štěstíčko
Major Mlejnek našel čtyřlístek, snad mu přinese štěstí

Dýdžej
Major Mlejnek rád poslouchá rádio

Případ více zločinů

Roztržitý
Detektiv Kurzor je občas pěkný zmatkář

Picasso
Detektiv Kurzor nakreslil plánek nehody podle popisu

Samaritán
Detektiv Kurzor pomáhá potřebným

Nekrofobik
Detektiv Kurzor má strach z mrtvol

Narkoleptik

Detektiv Kurzor zvládá bravurně řízení

Rychle a zběsile
Detektiv Kurzor se autem ve městě řítil rychlostí 100 km/h a havaroval

Kovářova kobyla
Detektiv Kurzor vyšetřoval autonehodu a sám potom havaroval

Pokrok nezastavíš
Detektiv Kurzor se vyzná v nejmodernějších technologiích

Rekonstruktér
Detektiv Kurzor zrekonstruoval ze stop původní anonym

Louskáček
Detektiv Kurzor rád luští křížovky

Kofein
Detektiv Kurzor má konečně dostatek kafe

Hračička
Detektiv Kurzor se umí při čekání zabavit

Hodný, zlý a ošklivý
Detektiv Kurzor riskoval život svého kolegy

Kožak
Detektiv Kurzor nastavil v riskantní situaci vlastní kůži

Podraz
Detektiv Kurzor s kolegy Faitem a Pěnkavou zosnovali past na zločince

Slídil
Detektiv Kurzor vypátral všechny důkazy

Hádej, kdo přijde na večeři
Detektiv Kurzor se zúčastnil výjezdu zásahové jednotky

Dýmka míru
Detektiv Kurzor dostal na rozloučenou ručně vyřezávanou dýmku
Nemáte někdo seznam všech herních úspěchů?

Možná to nějak sepíšu, až se mi podaří je zkompletovat všechny..