Zdravím... jaka jsou prosim ta slova kera mam najit v tech novinách a kde je najdu? Mam: pod mostem, vecer, v 10 h, banku, ze jsi, chci, vyloupil, 50% a dal jsem uplne ztracena...
@rikuhahl (29.04.2021 16:09): No, mě se zaseklo to, že v hlavní obrazovce nejsem schopen vyndat komix z krabice, respektive žádný předmět, který do ní vložím, tak nejsem schopen vyndat. Ale to je nejspíš chyba Firefoxu, v Chromu mi to funguje.
@Pluto (29.04.2021 15:29): Mně se to jednou zaseklo :) Hned na začátku, když jsem si kreslil mapku podle výpovědi svědků nehody, mapka se nechtěla prostě načíst, ale bylo to tak 5 minut od startu, tak jsem to dal znova ;)
@alstep (29.04.2021 15:14): Není situace, kde by se dalo zaseknout a nepokračovat dál. Buď se dá přejít šipkou do jiné obrazovky a nebo na něco kliknout. V tomto případě jsou na zemi tři hromádky malých kamínků. V jedné z nich je potřeba něco najít...
nevíte, jak dál pokračovat, když se "seknete"? Já např. čekám u řeky, kolega šel něco obhlédnout, ale nevrací se a zmizel mi i kompas. prostě se nemohu nikam hnout.
Ahoj chtěl bych se zeptat jak se zachází s tím zvýrazňovačem v případu vykradené banky. U toho zvýrazňovače klikám na levé pravé tlačítko nic se nezvýrazňuje prosím podadtě.
Když jsem hrála poprvé ten nejnovější Kurzorův případ, najít v kamení nábojnici mi trvalo snad 10 sekund, podruhé už vidím pouze kus nábojnice, ale nejde z kamení vyhrabat, nevíte, co mám dělat?
@Figo6 (19.04.2021 05:05): Třeba tim, že se uklidníš a nebudeš sprostej ;) Pak najdeš všechny slova, ideální je hledat míň častý písmena, třeba ty s háčkem a pak hledat ty slova kolem nich. No a nakonec si pak zakroužkuješ všechny písmena, který nebudou přeškrtnutý ;) Ty jsi ještě nikdy nedělal osmisměrku? :)
@lucka132 (15.04.2021 20:36): taky jsem s tim chvili bojovala, voditko je napsane v deniku: podezrely je muz stredniho veku, kliknutim na jmeno/radek osobu vyskrtnes - vyskrtas zeny a podle rodneho cisla muze mladsi 45let (jelikoz hranice stredniho veku je 45-60 let) :) ono te to pak stejne "vyhodi" s tim, ze nad tim Kurzor stravil celou noc:DD
Ahoj, prosím někdo radu jak se dostat přes ty seznamy ? Vybrala jsem si případ banky .....
Ty nábojnice, s těmi jsem se tedy bila;o))) bylo jasné, že se s nimi musí pohybovat a snažila se je dát na sebe, nějak se nedařilo , ale nakonec povedlo ;o))))

nepřišla jsem na bílou lepicí pastu a lepení anonymu, tak, abych to dohrála, začla jsme znovu a zvolila jiný způsob řešení ;o)))

poprvé se mi nábojnici v kamení podařilo poměrně rychle nalézt, podruhé marně a marně, hrabala jsme a hrabala ;o)))

ale dořešila tím, že jsem zvolila jiné přístupy ;o))))

a než jsem poskládala noviny uff .. jenže až pak jsem si všimla, že se dají i otočit, že nemusím ty vystřižky třídit podle minimálního písma, ale lze použít něco výraznějšího .....

poraďte prosím to lepidlo.... jo jako správná řidička jsme směr banka stále bouralo, to ovládání mi nešlo, ale oni mě zachránili ;o)))))

taky bylo fajn chytit pohled do obličeje lupiče v bance, už jsme se u toho vztekala, vždy o sekundu dříve nebo později, ale povedlo se ;o))))

perfektní hra.... milujeme se synem Bankovkovi, Mazalovi, Anču a Pepíka, Záhadu prázdného domu .... Nemáte někdo typ na podobnou hru ? Mně tam baví i ta grafika a komunikace..... Jasně Detektiv má navíc karikaturně zpracované herce .Sváťa Skopal, Myšička a spol ;o)))))
Tak už jsem to taky dohrál a je to skutečně podařené. Překvapila mě relativní nelinearita, kdy si hned na začátku musím vybrat mezi dvěma případy, které budu řešit.
Zdravím vás jak jste vyřešili jak tam jsou ty 2 obrázky nabojnic já jsem v tom zmatenej, díky za odpověď
@rikuhahl (11.04.2021 18:58): Koukala jsem, že se to pěkně rozrostlo, z 19 dabérů na 36, přičemž mě některá jména opravdu překvapila, ale samozřejmě mile. Budu to muset projít obojí, protože jsem se tehdy vykašlala na identifikaci, tak to teď budu muset doplnit a rozdělit :D
@rikuhahl (11.04.2021 17:47): super. Ale k pokračování se potřebuju přihlásit, svoje přihlašovací jméno si nepamatuju a pro změnu hesla nestačí znát registrační mail, což je moc milý.
@rikuhahl (11.04.2021 17:47): No popravdě jsem tohle vůbec nečekal, myslel jsem si určitě že příslib pokračování patří mezi falešné soby. Zajímalo by mě, jestli to už měli předtočené nebo naopak korona dobu využili:)
Tak hlásím, že se po roce objevil další případ pro detektiva Kurzora. Jdu na to ;)
@přezdívka54 (09.02.2021 19:57): už si to moc nepamatuju, ale dá se to zvládnout celkem rychle. Tady máš video.

Jinak na stránkách hry píšou, že další případ bude v dubnu 2021, tak snad to tak opravdu bude, už jsem počítal s tim, že tahle hra už je mrtvá :)
Za mě nejslabší část hry bylo hledání cesty skrz muzeum.
Já to skončil u překladání astrologické šifry, na ty neurčitě nakreslené symboli a debilní stránkování jsem neměl náladu. :-D
[neexistující komentář]: Ten případ je v přípravě už od “vydání” hry, takže ... no, snad to vyjde někdy, škoda, že toho neudělali víc najednou, takhle se z toho lehce může stát mrtvej projekt.
Vida, mně se jako první vybavilo Přítmí, ale ten Ramon je tomu blíž, no :D

Tyhle způsoby jsou pořád dobré, my teď na Game Jamu urychlovali práci házením fotek do Gimpu a přeměnou na rádoby 8-bit, taky textovka, hezky v duchu osmdesátek :D Taky mám tenhle styl ráda.
@Red (27.04.2020 14:55): No, je fakt, že něco takového jsem taky kdysi udělal. Textovku a jako obrázky byly použité snímky z tehdejšího Score CD (internet byl ještě v plenkách). Já myslím, že jsem to měl dokonce v basicu. Ale už je to ztracené někde v propadlišti dějin...
@Pluto (27.04.2020 14:46): S vlastní hrou a použití fotek jsem si taky jako malej pohrával, vzpomínám si že právě v prohlížeči(HTML) jsem i něco takového udělal, hra byla textová s volbama a fotky byly ilustrující. Obecně se mi tento způsob líbí a mám ho rád i v regulérních adventurách a jiných hrách i třeba s digitalizovanými postavami. To je většině hráčům odporný.
@Red (komentář): V první chvíli mi to strašně připomnělo Ramonovo kouzlo, nejspíš tím použitím fotografií. Vím, že tehdy se mi to tak zalíbilo, že jsem plánoval udělat svou vlastní hru podobného ražení. Ale bylo to v době, kdy digitální foťáky nebyly ještě tak rozšířené, takže to u mě skončilo v hodně raném stadiu...
@musa (25.04.2020 22:24): Ono je to tak napsané záměrně. Proto je tam předtím napsané "seriál nesoucí název Poldové a nemluvně". Možná by tam mohlo být spíš "nesoucího", ale to už je jen detail.
@musa (25.04.2020 22:24): No šel jsem za paní Hruškovou, ta mi dala fotku přítelkyně Julie( myslím že jsem mohl říct aby se neobtěžovala, že se poptám v hospodě), ze které se vyklubala paní Strnadová, tak jsem šel k paní Strnadový. Pan Strnad nebyl doma a zatím jsem to na ní nevybalil a řekl jsem si o kafe, přičemž jsem prohledával byt (vtipný byly VHSky apod, nevím jestli tam bylo něco k nalezení...každopadně...),mě paní Strnadová nachytala co se tam hrabu tak jsem provedl protiútok a šlo se garáže, kde už jsem oba ty kousky našel, přišel Strnad a nechal se zatknout.
@musa (25.04.2020 21:58): já to vyřešil taky nočnim vloupáním s Mlejnkem :) Ale poslal jsem tam jeho a pohlídal kočárek :) Chudák děda musí furt hlídat :D. Mě ta věta v popisku smysl dává, už jen tím, že tam je slovíčko který a ne které :)
Zpracování hezké, kvalitní dabing, obtížnost nízká, vyšetřování je zjednodušené, takové na odreagování. Jakou jste zvolili cestu v závěru prvního případu? Já ze zvědavosti zkusil noční akci s Mlejnkem (což byl vcelku úlet), i když mi největší smysl dávalo najít expřítelkyni.

A mám otázku k popisku: ve hře má být "nemluvně, který pomáhá hlavní postavě v pátrání". Asi chápu jak to má být myšleno, ale zní to děsně. Takže ne, ve hře žádný geniální prcek pomáhající ve vyšetřování naštěstí není :).