Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Defender of the Crown

85
12 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1986 Amiga
1987 PCAtari STC64
1988 Apple II
červenec 1989 NES
1989 Amstrad
1991 CD-i
08.10.2002 GBA
říjen 2016 Spectrum
Vývojáři:
Master Designer Software, SoftTalent (SofTalent) (Atari ST verze, C64 verze, Apple II verze), Ubisoft Entertainment (Amstrad verze), Beam Software (NES verze), The CAT (Spectrum verze), Philips P.O.V. Entertainment Group (CD-i verze), Crawfish Interactive (GBA verze)
Oficiální stránky:
http://www.cinemaware.com/portfolioentry/d…
Král Anglie je mrtev, koruna ztracena a země rozdělena. Vžíváte se do role jednoho ze saských šlechticů a vaším úkolem je vyhnat normanské uzurpátory a zemi sjednotit.

Hra ve své době ohromila jak grafikou, tak svou jednoduchostí a rozmanitostí zároveň. Na malé mapě Anglie můžete stavět armády, dobývat území, svádět bitvy či stavět hrady. Hra také obsahuje několik meziher, a sice dobývání hradu (pomocí katapultu), akční zachraňování unesené princezny nebo rytířský turnaj o území či čest.

Hra byla určitou dobu k dispozici ke stažení jako freeware přímo ze stránek Cinemaware, nyní už je zase v prodeji.


Poslední diskuzní příspěvek

Zx Atari: Presne tak, pokial by chceli predavat povodne amigacke hry (nevidim to moc realne), museli by okrem prav na samotnu hru vyriesit aj…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Hra u které i dnes musíte sedět dokud ji nedohrajete a to i na CGA monitoru po 21 letech od vydání. Mistrovské dílo.
-1 +3 −4