Decay of Logos

27.08.2019
30.08.2019
28.11.2019

V Decay of Logos se s mladou dívkou a jejím věrným společníkem jelenem vydáte na cestu za pomstou, jelikož její vesnice byla zničena. Překvapivě za vším stojí královská rodina a zemí brázdí nebezpečná monstra. Jak už to tak bývá, vše není tak jednoduché, jak se zprvu může zdát a na cestě téhle dvojice čeká spousta tajemství a nečekaných zvratů.

Hratelností jde o semi-open-world akční adventuru s RPG prvky, ve které hráče čeká spousta soubojů, dungeonů a bohaté fantasy prostředí k průzkumu. Jelen, který vám bude dělat společnost, má s dívkou silné pouto a neslouží pouze k rychlejšímu přemisťování po mapě, ale také například k řešení různých hádanek. Důležitou součástí jsou i NPC, kteří vám mohou pomoci s postupem hrou, stejně jako nápovědy v samotném prostředí, jelikož se hra snaží nevodit hráče příliš za ručičku.

Jak je od pohledu patrné, jde o titul silně inspirovaný v sérii The Legend of Zelda a také ve filmu Princezna Mononoke (1997). Jak sami vývojáři ale přiznávají, jako inspirace posloužilo i dílo J. R. R. Tolkiena, série Dark Souls, hra Shadow of the Colossus a nebo celkově severská mytologie. Prototyp hry vznikl již roku 2014 a pochází z hlavy André Constantina. Po nadšených reakcích se do vývoje pustil naplno o rok později s týmem Amplify Creations.

@Drolin (27.08.2019 09:19): Co jsem tak chvíli sledoval nějaké gameplaye, tak mi spíš příjde, že si chtěli víc hrát na Dark Souls než Zeldu. Těžko říct... třeba to někdy prubnu z bundlu.

"The dull combat, uninspired bosses, and several questionable design decisions make Decay of Logos a hard game to recommend. It also doesn't help that the game is riddled with bugs and has what could be the dumbest companion I've ever had in a video game."

Ale ano, Zeldy jsou poměrně rozsáhlé hry, které indie vývojáři nemají moc šanci napodobit, pokud teda nejde o laciné 2D kousky typu Ittle Dew.