Ten online by měl asi nějaký hlubší smysl, když by se hrálo v nějaké "partě" přátel ... ale tohle by mě tedy dost odrazovalo.
@Garret (06.12.2019 19:42): Myslím si, že je to dobrý nápad, akorát nedotažený, chtělo by to víc dbát na imerzi, dát hráčům možnost to a to vypnout. Dá se říct, že žebříky, kotvy, generátory, deštníky jsou víceméně fajn, ziplajny jsem si vyloženě užíval, bavilo mě přizpůsobovat ty své těm od ostatních hráčů, nakonec ti to umožní mít opravdu rozsáhlou síť, kterou bys sám kvůli limitu nevybudoval. Naopak mosty jsou často plácnutý někde, kde vůbec nic nepřemosťují, často mě také otravovala cizí vozidla, kór ta bránící vstupu nebo odstavená uprostřed dálnice, infantilní cedule, vyčůrané houbičky a koncept úkrytů se mi třeba nelíbil vůbec. Další potíž je v tom, že jak se ti zvyšuje propojení s ostatními hráči, tak se těch staveb objevuje víc a víc, takže pak přijdeš k řece a přes ni leží tři žebříky. Obtížnost tím strašlivě trpí, imerze je dávno pohřbená. V neposlední řadě mi ani nepřijde, že je to dostatečně narativně ospravedlněné, byť nějaká snaha tam zřejmě byla. Takže dost rozpačitý pocity a příště offline, byť to teda asi bude znamenat, že nedokončím dálnici a ziplajnovat budu sporadicky.
@BUMTARATA (komentář): online složku mám vypnutou od začátku hraní a koukám, že jsem neudělal chybu. jestli je to tak invazivní jak píšeš, asi bych se nasral u prvního trolla. myslel jsem, že idea byla jen shareovat recources při stavbě a dávání likes...
názorné video ohledně využití lanového skluzu v té první oblasti: odkaz

Já jsem se teď vrátil do té první oblasti před tím, než budu pokračovat v příběhu si chci splnit všechny objednávky v té první oblasti na prémiové doručení s max. hodnocením. Tam ty stavby jsou všechny zrezlé, polorozpadlé, některé už nefunkční tak to co se mi hodí opravuju, většinu mých staveb ruším a všechno si tam obašancovávám těmi lanovými skluzy pro pohodové doručování, až si to celé obšancuji (a ještě si tam přistavým motorky) tak se pustím do doručování.

Jo a také v té druhé oblasti jsem ještě předtím postavil tři kusy dálnice naráz a pak jsem zkusil jestli mě ti duchové můžou vytáhnout z toho auta můžou:) - tak jsem si zabil druhou běsnící verlibu
Skoro dohráno, myslím, „závěrečný” titulky jsem viděl už dvakrát a zdá se mi, že s hodnocením asi půjdu do plnejch. Má svý neduhy, writing je „problematickej“, ale přesto silnej a unikátní zážitek, kterej nedovedu k ničemu přirovnat. Když říkal, že stvořil novej žánr, tak teda asi nepřeháněl. RDR 2 bych taky mohl hanit celej den, ale pak si zase vzpomenu na ty rána v kempu s hrnkem černýho kafe v ruce jak z jinýho světa. Vytýkat můžeš, jak chceš, ale stejně vidíš, že to hraje úplně jinou ligu.
really? tomuhle dá někdo plus?

zajímavost:
Pokud přestřihnete šňůru, která pojí VV v tímto světem, a osvobodíte ji tak, dostanete od ní lajk.
Tak jsem dohrál příběh, ale stále mě láká udělat nějaké stanice na 5* a především postavit celou dálnici v druhé mapě. Nejspíš to bude sebemrskačství, ale asi to zkusím :D
@Lolkovec (22.11.2019 13:18): v té první oblasti - je tam bunkr nějakého hudebníka - následuj tu řeku na sever k takovému zálivu - je tam vodopád a nahoře v té skále je ten jeho bunkr - vem si pro jistotu sebou aspoň dva žebříky.
asi 105 hodin hraní - a také po delší době jsem konečně pokročil s tím hlavním příběhem - závěr 3. epizody - část 1/5

jak stavím silnice - odkaz - vzal jsem si na to náklaďák, postaveny dva úseky najednou; samovolné hraní na harmoniku: odkaz
Už dlouho jsem u hry neseděl 2 hodiny v kuse... má to takový ten závislácký čmuch, kdy si říkám "ještě jednu zásilku" a končím. Čím déle to hraju, tím vic mě to baví. To jsem opravdu nečekal...
@SimonEndt (19.11.2019 19:17): Tak to je nejaka hricka. Ja mel tak nejak na mysli hru, kde jadro hratelnosti neni v prvnim planu vylucovat telni tekuniny po nekom, ale je to pouze jeden z prvku hry. A mel jsem na mysli Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity. Jeste jsem si vzpomnel na druhy Saints Row, kde jsem zase strikal po meste hovinka z hovnocucu. Nebo Postal 2.

Kdyz nad tim tak premyslim, tak je to celkem siroky tema. Myslim, ze by si to zaslouzilo sirsi studium, treba se toho ujme Olejnik s Dobrovskym nebo nejaka jina podobna kapacita.
No a co na to říkáte ... je ten "walking "from nowhere to somewhere" zábavný ?
@Mendoza (19.11.2019 17:42): Nejlepší na tomhle všem je že nějaký týpek to snad víc jak půl roku zpátky leaknul ale nikdo mu nevěřil. :D psal, že má známého co na tom dělá a prý budeme ve hře házet vlastní fekálie na nepřátele. :D :D

Ach jo, proč se jen nepletl... :D
@SilentWolf (19.11.2019 11:10): no tak dneska už mi to funguje, normálně se vypaří. ale včera jen zabrejkvali, byli červení, ale zůstali stát na místě. ty granáty jsou celkově loterie, občas to letí nějak pět kilometrů daleko, i když to ukazuje dopad do země, občas to proletí skrz a vůbec nevybouchne...
@Mendoza (19.11.2019 12:23): je dost možný, že je musíš mít na přístupném místě na těle, ne na zádech. když si necháš "automaticky rozprostřít náklad" (v inventáři je to trojúhelník), taky je nemáš k dispozici?
@Mendoza (19.11.2019 12:05): ty hovnový a čůránkový granáty nazvané jako granát #1 a granát #2 mě při hraní docela pobavily :-D

křížek doprava a dostaneš se do nabídky. jen musíš mít ty granáty u sebe, mám dojem, že oni je automaticky hodily do personal lockeru
A muze mi nekdo jako rocnimu decku vysvetlit, jak se granaty pouzivaji, mysleno, co mam na ovladaci zmacknout a jak je vybrat k pouziti. Jestli je teda rec o hovnovejch nebo curankovejch granatech. Jsem teprve u ctvrty zakladny, tak sry za blbej dotaz.
@BUMTARATA (16.11.2019 17:48): jo doufám že brzy, protože jiní sdíli i motorky, některé i jinak pomalovavné - a já si nejsem vědom toho že bych mohl sdílet motorky nebo si měnit jejich barvu - no ještě to pro jistotu vyzkouším až se dostanu do nějakého města, kde mám dostatek materiálu na výrobu nějaké motorky

easter egg - jsou tam charaktery z nějaké té hry kde jsou robotičtí dinosauři odkaz 1 odkaz 2

už mám titul poslíček omylem jsem naboural do NPC kurýra: odkaz jízda na motorce po dálnici
já jsem na té hře úplně závislej - prosím o malé ťuknutí od někoho kdo tu hru dohrál nebo je hodně daleko ohledně vlastních staveb jiní hráči tam nějak pokládají vlastní silnice nebo bunkry atd. - ale já zatím nemám žádnou možnost něco takvého postavit, jen jsem zatím dodal materiáli potřebené k dokončení několika silnici - byl jsem to já kdo provedl to finální dokončení (už mám skoro 120 000 lajků, a jsem téměř na úrovni 200, skoro 60 hodin hraní) video - krátkej souboj s několika mezky
@SilentWolf (13.11.2019 18:54): Jo, obtížnost je v téhle hře velkým mínusem. Jakmile člověk prokoukne ten systém, tak už ví co má pokaždé udělat. A co hůř, ty boje se nijak nemění no. Někdo se tu ptal na rozdíl v obtížnosti a v podstatě žádný není, jen kolik člověk utrpí dmg.
Já fakt nechápu tu obtížnost. Ok, když je mezků plná základna a snažím se je ubít, tak to občas nejde. Ale ty BTs? Nechám se vytáhnout z auta, stáhnout, pak před olejovým bubu uteču kousek vedle a je po dešti. Mash 'X' to win. :D Hlavně že mi hra pořád představuje nějaké nové zbraně.