Tak jsem to rozehrál a zatím to vypadá zajímavě. Atmosféra by se dala krájet a ta hudba je luxus :) si občas připadám jak v Insidious :D
@LIUWIL (11.01.2015 09:41): Tohle vypadá spíš na specifický problém u tebe. Steam UI sice považuji za pravěk, ale co se rychlosti týká, tak tebou popisované věci nabíhají okamžitě (resp. stejně rychle jako v jiných prohlížečích).

A jako opravdu si nemyslím, že instalace Steam (programu, ne her) na SSD má na něco znatelný vliv .-)
Steam pouze bobtná, ale taky toho nabízí hromadu. Asi by si nějakou optimalizaci zasloužil, ale nijak hrozné to není. Spíš mi vadí přeplácanost po aktualizaci na titulní straně a hodně nepřehlednej workshop.

Origin je jen launcher s nepřehledym obchodem. Co by na tom mělo běhat pomalu..?

Mimochodem pokud si pamatuju tak klíč k DS šel aktivovat i na steamu.
@koudy_cz (11.01.2015 09:21): Taky mám Steam na SSD. Problém není v naběhnutí programu, problém je v načítání všeho. Otevřu Steam a čekám než se načte úvodní stránka obchodu. Chci se podívat na Wishlist - čekám někdy i patnáct vteřin (často se to kousne a já musím odjet jinam a pak zase zpátky). Do inventáře se ani chodit nedívám, protože tam je to čekání věčné.
No a hlavně, Origin má přívětivé rozhraní. Steam už je v mnoha směrech zastaralý.
@kristmeister (10.01.2015 21:30): Jakkoliv nemám rád EA, ten jejich klient je mi příjemnější než Steam - už jen z toho důvodu, že to není pomalé jak želva. Samozřejmě fakt, že Dead Space a ME jsou jediné hry co tam mám, je druhá strana reality.
proč mi to připomíná System Shock, ještě někomu to připomíní System Shock? když jsem koukal na youtubko, tak mě to moc nenadchlo.. typická rutina, rádoby survival, který si klade za cíl děsit malý holky před monitorem. ale jestli je to fakt tak kultovní hra, jak tady píšete, tak si ji snad vobjednám! nejdřív si ale pro jistotu ještě přečtu všech 887 příspěvku!
Tak, hraju na tu nejtěžší, co mi první dohrání dovolí. Kosim jenom z řezačkou, takže mi to občas dává zabrat. Hlavně ty malý svině dělaný asi na plamenomet. Pak takový to věčný vracení ke zdroji stáze. Bez ní mam pocit, že jsem vyřízený. Teď už mam všechno vylepšený, takže dokupuju jenom náboje. Mohlo by to teda být už na lepší cestě.. :)

A taky jsem poslední měsíc řešil velký nechuť k hraní celkově. To jsem celý měsíc nezapnul jedinou hru.
@LIUWIL (05.08.2014 21:56): Na první zahraní jsem hrál na druhou a pak jsem si to střihnul na Insane a je to velkej náhul, chce to hrát mnohem opatrněji a celkově se to dost posune k survivalu. Takže taky doporučuji :)
@Všivák (05.08.2014 21:19): Hraješ na úplně nejtěžší (ta co se odemkne po prvním dohrání), nebo nejtěžší (ta co je dostupná hnedka)?

Jinak lékarny si doporučuji schovávat do stánku, aby ti nezabíraly místo, ale neprodávat je. Jsou úseky, kde je dobré jich mít velký nadbytek. Jenom takové ty nejmenší prodávej, když jich máš dost.
Čtvrtá kapitola, první boss. Skoro maximálně vylepšená řezačka ho vyrubala. Ani si neškrt. Zkusil jsem se vykašlat na všechny ostatní zbraně. Na nejtěžší. Zatim zvládám moc dobře. Dokonce jsem už musel prodat nějaký lékárny, abych měl místo v inventáři..
@Všivák (21.07.2014 15:47): pamatuju si, snad to není velkej spojler, že u jednoho bosse jsem potřeboval rychlou střelbu a tu řezačka nemá, pak byl jednodušší. Stalo mi za to i nahrát mladší save. Nicméně celé se to dá projít s nadupanou řezačkou.
Já jedničku i dvojku prošel s kombinací plasma cutter/line gun. Plasma cutter je must have a line gun je velmi silná a výborná na krájení končetin, když se člověku nechce moc mířit.
@Všivák (21.07.2014 13:04): dobrá volba... a pak se mi hodila ještě diametrálně odlišná zbraň a to byla ta rychlopalka na nějakýho bosse, kdy jsem potřeboval rychle za sebou ratatata
LIUWIL to píše dobře
Díky za postřehy. Pár zbraní jsem vyzkoušel a zatim mi přijde nejlepší ten začáteční řezák. Asi se zaměřim jenom na něj a pořádně ho vylepšim.
@Všivák (20.07.2014 22:06):
Čím víc máš u sebe zbraní, tím méně budeš mít do každé z nich nábojů (na mapě je jen určité množství zásobníků, typ zbraně je irelevantní).
Čím víc máš u sebe zbraní, tím méně je budeš schopný upgradovat.
Abych to řekl nahlas, nos u sebe dvě, maximálně tři zbraně. Mít obsazené všechny čtyři je na prd.

Střílej do nohou, abys je zpomalil. Pokud můžeš, dodělej je bouchnutím. Maximálně využívej výbušné předměty.

A ano, více méně každý souboj má být těžký. Je to survival horror, takže obtížné souboje, management munice, a občas určitá nevyváženost je součástí hry. Když se to člověk naučí a pak to hraje na nejvyšší obtížnost jenom s Plasma Cutterem, je to naprosto úžasný zážitek. Tak silný gameplay má málokterá hra.
Tak jsem se k tomu po tejdnu dostal. Hraju na těžkou. Jsem ve druhé kapitole a mam pocit, že si každý souboj musim těžce vybojovat. Zvlášť, když se v místnosti objeví 4 mutanti. Každej z jíný strany a ten zásobník vždycky proklatě rychle vystřílim. Stupňuje se tu obtížnost postupem ve hře?
@LIUWIL (29.03.2014 18:02): Psal to Josef Bělský, je to podepsané. Protože to bude komouš, popřípadě člověk nepřející výdělek podnikateli s úspěšnou obchodní strategií. Společné s Dead Space to má málo, ovšem silně to připomíná argumentaci walomeho, kterému vadí, že je DS zadarmo (stejně jako pánovi vadí mošt za 18 kč).