@Paul (15.04.2020 22:55): jasne, ale to je trosku underground. Atlus neni Xseed nebo Marvelous potazmo Falcom. A u tech Trials of Cold Steel se divim, pac zrovna Falcom (vyvojar) v japonsku vydaval hry na PC celkem bezne. Trojku uz koukam nemeli, pac tu ma NIS, coz je uz krapet AAA firma.

Ale znat to je, Trails 1+2 bezi na Pc jak z praku. Skoda ze ho neoslovily i na porty pro PS4 tam to uz takova slava neni.
@Fritol (15.04.2020 21:34): A taky to je pro ne zrejme, hmm, takove nejaponske a trosku se to vzpira jejich filozofii zeme kde konzole hrali a hraji prvni housle. Jestli to tam treba vede nekdo kdo pro tohle ma citeni, tak to bude velka prekazka.

Ono to je pekne videt na Square Enix, kdyz to tam jeste vedla stara garda japoncu. Zkusily vydat FF7 a 8 na PC, kde to sice nejaky uspech zaznamenalo ale jeste si pamatuju kdysi v JRC jak se krabice z FF8 valeli v kosi s vyprodejem za 149kc. Mno a po vydani tehle dvou dilu se na to vykaslali skoro na dalsich 10 let. Az s nastupem takzvane nove gardy SE to vzalo mezinarodni-multiplatform smer. Atlus na tom mozna bude podobne jak Square v devadesatkach. On byl pro ne (japonce obecne) tenkrat problem vydat kolikrat hru na zapade aspon na ty konzole, natoz na PC.
@Paul (15.04.2020 21:25): Catherine vyšla a nevyšla no. Všude vyšla ta lepší verze, ale na PC dali jen tu starou Classic. Což mi příjde jako takové "na, tady máte zbytky". No a krom toho snad nic jiného na PC nepustili?

A nejhorší je, že ani neportují na další generace moc. Na 3DS mají kotel her, ale nepouští je na Switch.

A jak říká Charllize, pro tyhle echt japonské vývojáře je PC stále velká neznámá nejspíš. Atlus je z nich rozhodně nejhorší v tomhle.
@Paul (15.04.2020 21:25): hehehe :D

Ja si rad kupuju konzole navic, ma to pro me vyznam a je to soucast meho herniho ja. A nemam rad kdyz mi to nekdo chce pokazit ! :)

A jo Catherine je od Atlusu, samo. Ale je to bizar, tak mozna proto.

Jinak casto u japonskych vyvojaru hraje proti naprosta nezkusenost z PC platformou. Vsak vis jak kolikrat nejake porty dopadly. Proste mozna v Atlusu na nejaky port ktery by ukojil narocne PC hrace nemaji kapacity, proste se boji to udelat a pripadne investovat do lidi kteri to umeji. Mozna takhle to Frita myslel, ze Pc nemaji radi.
@Fritol (15.04.2020 21:08): O Atlusu nic moc nevim, ale..proč by PC neměli mít rádi? A že by tenhle jejich dislike byl pro ně tak důležitej, že by si kvůli němu nechali ujít prachy PC hráčů? A nevyšla náhodou Catherine na PC a nevyvíjel jí Atlus?
https://www.pcgamer.com/catherine-classi ... -games-could-follow/

@Charllize (15.04.2020 21:16): jako já vím že tvoje názory jsou random bizár a nezměnitelný, ale tohle mě fakt nepřestane fascinovat. V čem je kurva dobrý muset kupovat zbytečněj hardware navíc, když by stačilo mít jednu mašinu co rozjede všechno. V ničem. Ale já vim, nemá to cenu. Ani na to nereaguj.
@Fritol (15.04.2020 21:08): ja nevim, ja mel nejradsi kdyz bylo PC a konzole hodne vymezene na svoje. To bylo jeste v dobe PS1/PS2 a jeste z pocatku PS3. Konzole a PC byli uplne oddelene a ani multiplatformy moc nefrceli. Az Xbox 360 v tom zacal delat curbes. Ja ten MS fakt nemam rad, pokazily tolik veci. Pritom sveho casu, v tech dobach se jim herne na PC docela darilo, meli se toho drzet a ne zacit myslet na konzole. Stejne jim to moc nejde.
@Charllize (15.04.2020 21:02): Nejsou omezení nijak, Atlus prostě PC nemají rádi. Sony ani Nintendo jim nijak nebrání na 99% a jsem si jistý, že Sega by jich taky nejraději donutila vydávat multiplaty.

Jako dokud šlo jen o Personu 5 a Days Gone, tak bych tomu i věřil. Persona 5 má teď s novou verzí ideální příležitost vyjít na PC a Days Gone je houby console seller a Bend stopro dělají dvojku, takže jako lákadlo na PS5 dobrý. Že by ale Sony pustili Last of Us už mi přijde hodně nepravděpodobné, kór když nevydali ani ten Horizon ještě a nevědí, jak se jim bude na PC dařit.

Ale tak možné je všechno...
@Fritol (15.04.2020 20:56): Hmm, mozny to je. Podle me musi mit Atlus uz svrbeni pri pomysleni kolik penez jim na PC utika, obvzlast kdyz vidi ze ostatni japonsky vydavatele to tam sypou pod tlakem a jde to na odbyt. I kdyz buhvi jak moc jsou omezeny Sony a Nintendem v tom vydavani jinde.
@BUMTARATA (15.04.2020 20:38): To Last of Us už je podezřelé no. Tím pádem bych asi přestal být nadšený i z té Persony na PC. Ne že by mě to nějak trápilo teda. Personu už mám koupenou a Days Gone spíš neplánuju hrát, ač na PC bych o tom uvažoval víc.
@Paul (15.04.2020 18:54): Naopak. To by překvapilo hodně. O DS se tak nějak vědělo od začátku a HZD vzhledem k technologii dává smysl. Na druhou stranu, multiplatformní vývoj DG by mohl vysvětlit horší optimalizaci, kterou hra trpí, hehe. Spíš to ale vypadá na nějakou šablonu. Je tam zveřejněno více her, dokonce i TLoU 2. Velmi nepravděpodobné, řekl bych.

Na každý pád, DG mám právě rozehrané a velmi doporučuji!
@Solidor (komentář): jojo ten postupnej postup (heh) mě na tom bavil, zezačátku jsem byl vyprděnej z jednoho zombíka, pak jsem se do nich pouštěl už výrazně odvážněji (ale jakmile jsem to podcenil tak jsem dostal na prdel).
Ahojte pařeni...mám problém ve hře Days gone a prosím o radu...konkrétně u výzvy "černý pátek"...hru jsem dohrál na platinu a je to skvělá hra....no ale zpět k mému problému...v černým pátku jsem viděl na youtube,že nakupovali hráči zbraně i bručouna za nižší částky uší...mám tuhle výzvu zahranou se skórem 320 milionů...a ten rotační kulomet kupuji stále za 100 uší...pak 200...300 atd...na YT to ve hře kupovali za 100uší...pak 150...200...250...nevíte někdo čím to je?Díky za pomoc!!!
Teda na to, jak to bylo dobře napsaný, bylo finále celkem meh. Nicméně celkový dojem ze hry je fajn, mohlo to být kratší, ale fakt jsem se bavil. Teď si dojedu storylajnu, sejmu pár hord a hurá na nějakou další hru.

Aha a onen velkej "zvrat" mi je jasnej cca od treti interakce s Obrianem. Ale asi je to tim, ze jsem se celou hru ten zvrat snazil uhodnout a kdyz to clovek vnima tak da ta hra jasny napovedy.
Velmi dlouhá hra. Už dvakrát jsem manželce říkal "vypadá to, že se blížím ke konci" a pokaždé jsem se šeredně spletl. Nevadí mi to, protože nikam nespěchám, ale kdybych měl na seznamu dalších 10 her, tak už jsem nervózní, přecejen toho balastu je tam dost.

A hordy v rámci questů je poměrně solidní důvěra v hráčovy schopnosti (já sám jsem sejmul mimo questy jen 3). Ale je to prdel. Stát na kopci a koukat jak se na tebe řítí sto zombíků a kosit je útočnou puškou.
@Garret (23.01.2020 19:10): tak chystá se Horizon, takže by mě to nepřekvapilo..oznámí DG2, budou chtít podpořit prodeje a rozšířit brand awareness..ale i kdyby ne, nějakej ten 60fps patch na PS5 vyjde určitě. Teď jsem tedy hodinu hrál a asi to fakt nechám být, vypadá to jako solidní hra co mě bude hodně bavit, ale ten input lag a framerate mi to dost kazí a nespěchám na to. U RDR2 jsem tu chybu udělal :)
Open world hra, sejdu doslova dva metry z cesty a "leaving mission area" ...
Jinak to zatím vypadá hezky, ikdyž trochu váhám jestli se do toho vůbec pouštět a nenechat to na PC/PS5, těch 30fps mě tak irituje..
@Garret (21.01.2020 12:24): Je tam teď ještě survival, hard II, survival II. Ale ani googlením nejsem o moc chytřejší, resp. survival asi vypíná mapu a další různý pomocný prvky, ale když tu hru neznám tak nevim by mě to na tuhle obtížnost bavilo. Asi dám prostě normal hard taky.
@Paul (20.01.2020 19:56): když jsem to hrál já, byly k dispozici jen dvě obtížnosti. hrál jsem na tu těžší (Hard), ale nebezpečím byly jen hordy... jinak to bylo celkem v pohodě lehký. je tam slušný stealth, takže bych určitě doporučoval nějakou vyšší obtížnost.
Tak jsem po roce zas zapnul PS4, zapnu DG a v nabídce 6 obtížností. Takže, jakou doporučujete a na jaký jste hráli/hrajete?
Ten scenar je o asi tak deset levelu vejs nez kdekoli jinde. Snad nikde jsem nepotkal tak uveritelny dialogy. Za petikilo se fakt bavim.
Kdyz si myslis, ze nepotkas vetsi kreteny nez je Copeland a ta baba, tak narazis na Skizza :D to je skvely. Jak je to genericky, tak ty postavy me bavej.
Jsem si po instalaci rikal "hm presne takova genericka sracka jak se to jevilo z proma" ale ted jsem musel zdrhnout pred zombikama a nechat motorku v lese bez paliva a jen tak tak jsem se dostal do domecku. Coz bylo dost cool.

Edit: a navrat s benzinem k motorce byl taky supr.
Ahoj, muze mi prosim nekdo řict jak mam uspat toho půlce pro ktereho mě sarah poslala? vždy ho omylem zabiju...
@Charllize (16.06.2019 21:18): nepopírám, že je to můj nejoblíbenější kuchyňský spotřebič!

anyway, platina v DS není zase tak těžká (je potřeba jen 75% collectibles a není potřeba sejmout všechny hordy) a hecnul jsem se hlavně kvůli DH výzvy.
@Garret (15.06.2019 22:04): Ale možná je to fakt patchem, protože si dobře pamatuju, jak jsem se navztekal, když mi chyběly dva kousky a pak po neúspěšném dokončení zmizel ukazatel a pak byl plný a v jeskyni hybernovalo 200 kusů.

Ale tak jako tak je to dobrá zpráva. Já bych to zkusil též pak, ale dorubal jsem je všechny a nevím, jaké už tam mám savy. Zatím to má půjčené kámoš.
@kuler91 (15.06.2019 22:11): poslední patche měly zlepšit performance a frame dropy. samozřejmě je to stále bída, ale to jsou prostě konzole. nemyslím si, že bude velký rozdíl mezi PS4 a PS4Pro... při rychlých přesunech to škube i na Pro a v close-up scénách to pojede ve 30ti fps na obou. vůbec bych se toho nebál...
@Garret (komentář): Upřímně hordy jsem sundal všechny, ale hra si v základní verzi nikdy nepamatovala počet. Nezměnil ti to patch, že jsi ze startu hordy ignoroval?

Já několikrát od hordy utekl a prostě začátek nanovo. Všichni v jeskyni a v plné síle. A to jsem měl jen dva freakery, kteří se zatoulali. Stalo se mi to asi 3x. Jednou pro pokus a 2x nechtěně.
@Garret (08.06.2019 20:16): Jestli myslíš tu stejnou misi jako já, tak já se ani hordu nepokoušel zničit, protože to byla jeskyně a tudíž špatné podmínky pro boj. Já se jen naučil trasu a rychle vypadnul. Ale mě nasralo, že po 10 minutách bez savu mi tam vůbec nějakou hordu hodí.

U těch textur mi vypadávaly takovým způsobem, že byly hodně neostré a máznuté. Narušovalo to celkový dojem, ale výrazné vypadnutí, že tam byla jen totální šmouha, to nebylo příliš časté a stalo se mi to párkrát též ke konci. Ale když ty textury vypadly tak celkově v tom prostoru, tak jsem musel restartovat celou hru a čekat na zdlouhavé načítání.

Bugů až na ty zmíněné, jsem ale též neměl nějak moc. Nějaký propad mapou, výskok do vzduchu, ale bylo to zřídka kdy. Naštvaly mě jen ty u misí, ale to vše až na úplném konci hry. Tebe to asi nepotká, když už máš patch. Určitě ti to nepřeju jen kvůli tomu, abych dokázal, že mám pravdu :-)
@CrocoRay (08.06.2019 19:27): co si tak pamatuju, tak mi jednou vypadly textury těla NPC, viděl jsem jen hlavu. ale to se resetovalo, když jsem se vzdálil. bugy tam mám, ale nic tak zásadního, aby mě to sralo...

ale teda osvobozovací mise Mitche Allena byl solidní bullshit... po osvobození se tam v jeskyni spawne horda, která nejde zničit, protože se spawnuje stále dokola. nechápu, co za vosla tohle schválilo.
@Garret (08.06.2019 18:22): Píšeš, že s ničím, ale já v přímo spojitosti s tebou se ptal spíše pouze na textury a to se divím, že jsi na tohle nenarazil a máš dost štěstí, protože si na tohle stěžuje velká řada lidí a tuším, že jsem někde i četl, že patche by to měly opravovat a vývojáři sami o tom ví, ale chtěl jsem názor na věc někoho z místních uživatelů. Nevadí.

Ten druhý bug, co jsem zmínil, mě potkal ke konci hry, že jednu linku mi to seklo na 98%, přestože jsem jel kompletionistu. Ty to ještě dohrané nemáš, tak tohle tě ani potkat nemohlo. Jinak i Bodkin tam měl nějaké problémy s misí. Stejně jako zmršená animačka a nutný restart hry mě potkal až úplně na konci.

Ty textury jsou jinak stejně časté jako propad framu. Stávalo se to tak, že jak hodně propadl frame, tak textury vypadly a hra začala jet hladce. Ale též se mi to začalo stávat až později ve hře a nevím, kde přesně jsi teď ty, ale řekl bych, že už asi máš mapu odemčenou celou. Teď je ještě otázka, kdy jsi dával nějaké patche, jestli už něco neopravily v průběhu tvého hraní.
@Garret (08.06.2019 17:08): Snad to spravilo i vypadávání textur. Ale fakt 16 GB? Mně to ohlásilo stažení, ale nezkoumal jsem, kolik to stahovalo, protože to jelo během hraní jiných her. A disk jsem jinak půjčilo kámošovi, takže to teď zkoušet nemůžu.

Ještě ten bug, že to sekne progress misí na 90 a něco procentech, mohli spravit. Já to dojel komplet a jak mi to u jedné mise ukazovalo 98, tak jsem chtěl konzoli vyhodit z okna. Takové bugy mi vadí a vím, že jsem splnil kompletně vše a zkoumal to hodiny na netu.

Jinak hra luxus až na těch pár věcí, které mě na základní verzi naštvaly.
@Charllize (08.06.2019 15:32): no jéje, s mým home-made větráním už tu konzoli ani nevnímám. i v těchto vedrech je hluk stabilní.

paradoxní je, že ve 4K to v menu údajně nejede 60fps, takže to ani zdaleka tolik nehučí. nevím, jestli by to někdo mohl potvrdit nebo vyvrátit...?
Patch 1.10 - 16GB, nová obtížnost, dynamický HUD, další opravy framedropů a hromady dalších věcí. momentálně je to moje nejoblíbenější exkluzivita, čím dýl to hraju, tím je to lepší...
@Garret (14.05.2019 07:47): Já na to poprvé též čuměl, ale už jsi asi ve čtvrtině hry, jak se tak dívám. Ale více se mi líbí ty trvale zasněžené oblasti, stejně je to ale zpestření a taky jsem na to asi přímo nenarazil v jiné openworld hře.
to je snad první hra, kde v reálném čase nasněží a pak to zase roztaje... která jiná hra to má?
A jinak s tou jednou misí je to bug. Dal jsem vše na 100% a u té mise, co mi to ukazuje 94, tak podle walkthrough to jiným dává 100% po splnění mise, kterou já jsem dávno udělal. Takže víceméně jsem splnil kompletně vše. Někdo má i platinu a též mu to ukazuje někde 96 apod.

Jo, a skrytý konec tam opravdu je, ten jsem si předtím prošel a odkazuje na pokračování. On už i ten originální hlavní konec na to poukazuje, ale tento to ještě rozvíjí. Ale musíte splnit vše, co tak čtu.
@M.a.t.t. (13.05.2019 12:24): Všechny určitě ne, ale víceméně téměř všechny a Days Gone mi určitě přišel nejlepší hlavně kvůli tomu příběhu a motivování hráče. Ta hra mě vtáhla a přestal jsem řešit ostatní věci. Hrál jsem to denně 8-14 hodin a naprosto to žral, takže podle toho i to hodnocení :-)

Nejvíce se na to dotahuje Uncharted 4.
Tak ta hra asi bude mít 2 konce jakoby. Jeden je ten hlavní příběhový, kde jsou závěrečné titulky. A pak po dokončení všech hord a příběhů (což je vlastně kompletní dokončení) bude takový závěrečný epilog.

Mně osobně chybí jen 2 hordy už na úplné kompletní zakončení všech příběhů. A jak psal Bodkin, tak hordy se vyplácí. Ne ani tak kvůli těm vylepšením, ale hlavně kvůli jedné luxusní zbraně - silný kulomet. Freakeři padají jako hrušky a co nedám granáty, to prostě zmasím jak sviňa kulometem. Jsem jich i 200 sundal kulometem a lítalo to jak sviňa.

Jinak s tím koncem je to asi jako dovětek v SW: Battlefront 2 anebo Batman: AK kde musíte složit Riddlera pro úplný konec. Já jsem takový úchyl, že v AK jsem i toho Riddlera a všechny jeho hádanky dal, tak tady se taky nezastavím.

Jinak herní doba bude asi spíše k těm 60 hodinám, když už jedu kompletionistu. Jako nepočítám sbírání obrázků apod. Ale jinak vše mám na maximum, co se týče příběhů. Nebo budu. Hordy 95 a ten poslední příběh 94.
@Bursoft (12.05.2019 22:24): Ještě přijde Rage 2 :-D Ale já moc na vysoké obtížnosti nejsem a hordy jsou dost těžké a navztekal jsem se. Ale mně šlo hlavně o tu atmosféru a příběh. Při práci bych to hrál měsíc.

Líbí se mi ty hodnocení, jak jdou nahoru :-D 30 - 55 - 80 - 90. Ale 100 už asi nebude a po mně to půjde dolů.

A jinak nedoporučuji hru odložit hned po skončení. Spousta vedlejšáků má dohry, kde jde spíše jen o animačky, ale stojí to za to. Sice se nezpřístupní hned a nechá vás to dělat nějaké vedlejší aktivity, než se vám ozvou, ale pokud to chcete mít kompletní, tak po dohrání nekončete a ještě chvíli hrejte. Stojí to za to.

Já mám vše kromě hord (73%) na 100%. A teda vlastně ještě 2 epilogy, kde mám 92, ale to bude za chvíli hotovo.
@kuler91 (12.05.2019 22:28): Já dal teď na neschopence FC5 + Subnauticu, dohromady 54 hodin za 2 týdny.. ale mám pocit, že jsem z toho vysátej, Metro mám rozehraný už asi týden a mám v něm 2 hodiny :D
50 hodin jsem v největší pařanský rauši schopný dát tak během 3-4 týdnů :D
Dohráno. Čekal jsem, že to bude delší :-( Jinak 6 dní a asi 50 hodin mi to zabralo.

Ještě ale asi poplním zbytek vedlejšáků, sundám poslední hordy a doplním si ten poslední jediný bod dovedností, ať to mám kompletní. Level dovednostní mám 45 a 46 je potřeba na všechno, protože se začíná na první úrovni.
Ale recept na hordy asi tento. Poctivě hrajte hru a všechny vedlejšáky a dostaňte se na úroveň 3 v každém táboře. To by mělo zajistit i dostatek zkušeností, že si v přežívacích bodech koupíte schopnost mít více zásob - 6 granátů, molotovů apod. Samotná třetí úroveň umožní kupovat granáty.

Pak je přes den vlezte do brlohu, naserte je a házejte granáty těsně před ně, jak začnou nabíhat. Klasická horda má kolem 100 kusů a jde sundat asi za minutu, když jste dobří a máte štěstí na dobře hozené granáty.

Super horda má až 500 kusů. Tam platí hodně taktizování, ale těch fakt moc není.

Jo a ze startu na ně serte. Můžete nějakou sundat jako já, když si věříte a máte hodně zásob a munice, ale je to spíše na zkoušku. Pořádné kosení nechte před ten konec hry, když se označí na mapě.
@Garret (12.05.2019 18:03): Nebudu ti spoilerovat :-D :-D Ale zásoby mít budeš a zatím je v klidu ignoruj. Já ze startu taky sundal jen 5 hord a teď je drtím v pohodě.

Bugů jsem měl více. Propad framu taky párkrát mám v táborech, ale spíše ty textury mě štvou. Ale mám PS4 Pro, tak by situace měla být lepší než oproti základnímu. Ty máš taky PROčko nebo ne? V diskuzích ztrácím přehled, kdo co má.

@Jack_Dark (12.05.2019 18:10): Recept je počkat na poslední čtvrtinu hry. Ale asi tak, vylepšit si skilly a mít více výbušnin. Vlézt do brlohu přes den. Vylákat je a házet granáty těsně před ně. Oni na ně budou nabíhat. Jakože na menší hordy to působí skvěle a sundáš je za minutu.

Super hordy? No, na to přijdeš sám. Granáty, výbušniny, molotovy, super molotovy. Pasti. Úniky a taktické střílení a úniky. Ale super hord ve hře moc není.
@CrocoRay (12.05.2019 16:41): jsem na 13. levelu, hordy se snažím ignorovat. nemám skill a nervy se s nimi rvát s gamepadem.

jinak se mi dvakrát začal propadat framerate a je to zřejmě nedostatkem paměti. po restartu to většinou pomůže, ale občas to brzy začne klesat zase... vzhledem k tomu, že se hra načítá asi 8 minut, to docela nasere. jediný vážnější bug byla neviditelná meele zbraň, ačkoli Deacon jednal, jako by ji v ruce měl. když jsem pak na chvíli sebral jinou meele zbraň a zpět tu svoji, už to bylo OK. ta hra je technicky v mnohem lepší stavu, než byl W3 nebo KDC při vydání a přitom ji dost recenzentů hejtí právě za něj...
A jaký máte dovednostní level? Já už na 42 a líbí se mi, že hra to má udělané tak, že když hrajete poctivě, tak vlastně upgradujete kompletně vše na maximum.
@valcik (12.05.2019 08:39): Ale ten tah musel být 20 hodin denně, jestli hraje poctivě jak já a co jsem četl příspěvky, tak i hordy sundal :-) Já též jedu hordy, ale přesáhnu s tím ten týden hraní, jinak bych to dnes dohrál, jak bych šel čistě po příběhové lince.

Jediná věc, co mě štve, je to vypadávání textur.
Nechápu, jak to Bodkin prošel za týden. Já to jedu 6. dnem a sice jsem asi u konce, ale budu to hrát určitě déle než týden celkově. A to hraji denně 8-14 hodin. Ale je fakt, že jedu blízko kompletionisty a snažím se plnit vše poctivě.

Dokonce i hordy mě teď začaly bavit, jak jsem se pořádně vybavil a už mám dost prostředků na jejich likvidaci. Teď jsem během 15 minut sundal asi 2-3 hordy.

No nic, už půjdu spát.
Kura, ještě druhá úroveň v posledním táboře a mám palivo na maximum. Ale i tak mi dojede motorka dost daleko. Jen 13 hord v té poslední části na tom malém úseku, to se asi posrali.
@Garret (10.05.2019 20:52): Mně se líbí, že to je i na vhodných místech, kde to sedí.

Jinak já už mám odemčenou zřejmě celou mapu a tak do týdne to určitě dohraji. Celkově už jsem u toho strávil téměř 40 hodin.

Ale hordy mi furt dávají zabrat. Když si vezmu, že mám pár granátů, pár dalších slabších granátů a nějaké molotovy, tak mi to na obří hordy prostě nestačí. Asi 4 jsem sundal, ale to byly takové střední nebo menší.
Tak teď si dávám hodinu pauzu. Celkově za ty tři dny jsem tomu věnoval tak 25 hodin, ale plním vše, co mi oznámí, takže nejsem v příběhu zase tak extrémně daleko.

Jak se dívám na to hodnocení, tak mám chuť už tomu hodit těch 85%. Ze startu jsem tvrdil, že Metro mě chytilo více, ale čím více tohle hraju, tím více mě to baví a dostalo se to na úroveň Metra.

Luxusní hra. Tvrdit tu, že se jedná o sračku je stejně přehnané jako tvrdit, že daný uživatel má kvůli takového vulgárního označení nižší inteligenci, což je samozřejmě blbost. Chápu, že to někomu nesedne a určitý stereotyp hra má, ale to má spousta her a tady jsou herní mechanismy a atmosféra dle mého názoru excelentní a proto jsem hře ochotný ty repetivní mise odpustit. Hlavně příběh je velký tahač. A co se týče stereotypních side questů, tak je plním hlavně kvůli kreditům v táborech a odemykání nových vylepšení pro motorku a také pro experience na zlepšování dovedností, takže je tu jistá motivace, která je pro mě to hlavní.

Fakt mě to hodně chytlo.
A kolik tam těch táborů hlavních je celkově? Tohle ještě nepovažuji za nějaký spoiler, jinak Days Gone je hra, kde si rád na spoustu věcí přijdu sám a nechci znát příběh dopředu, i když běžně u her spoilery neřeším. Ale tady je to hlavní tahač.

Jinak jsem za dějový zvratem s Boozerem, ale hodně plním likvidace a odměny na hlavy, takže já nepostupuju extrémně rychle. Za 2 dny jsem u toho strávil 20 hodin, ale asi ještě nebudu ani v půlce hry. Nebo možná v půlce jsem. Misi "Vzpomínáme" mám na 44%.
@Allin (08.05.2019 19:27): Hordu třeba u vlaku smrti potkáš vždy. Ostatní hordy se možná hýbou, ale vím, že jsem i 2x na stejném místě tu hordu potkal.

Jsem v táboře Železného Mika, ale já plním jakože tak na střídačku pak vedlejšáky od té otrokářky nebo toho bezuchého. Vracím se a projíždím tam a zpět. Ale jinak 3 tábory mám odemčené.
Každá horda má Doupě + 2 lokace, kde se živí a pohybuje se někde mezi nima, přes den spí. (Pokud není zataženo a tak, pak může vylézt ven)