Tak som si dal skoro po mesiaci ďalšiu Dank Souls seansu s menšou zmenou plánu - nešiel som rovno do Sen's Fortress, ale išiel som vyčistiť Darkroot Garden a Darkroot Basin a to všetko konečne s Black Greatswordom, na ktorý som konečne mal silu (32) a po troške tréningu som si obľúbil jeho jednoručný i obojručný moveset, Môj obľúbený je jednoručný ťažký útok, ktorý volám obracač palaciniek, má to veľmi veľký reach a v podstate bodne pred seba a následne zbraň nadvihne a nepriateľa odhodí. Celkom vtipné bolo, že ten kamenný demon pod Andrem padol na tri rany. Zbraň som si potom vylepšil na +4 a enti a kryštáloví golemi a stone gianti padali na jednu ranu, motýľ skoro ani nebol bossom, pretože padol len tak na 6 rán. Václav Havel mi robil problém, ale toho som dal v momente, ako som si uvedomil, že pri ňom je blbosť sa kotúľať, ale treba byť nalepený na jeho chrbát a otáčať sa s ním. Potom som ešte zabil hydru, ktorá potom, ako som sa dostal okolo jej pľutia vody nebola na blízko žiadna hrozba a umrela na 6 rán (jedna rana = jedna hlava). Išiel som aj do Darkroot Forest, kde som postretával nejaké tie "kočky šklíby", ktoré tiež pomreli veľmi ľahko a ani sa ma nedotkli a potom mi hrebienok zrazil pán Dubák Csc. Normálne som tam došiel ako kohút, zaútočil, ubral mu asi milimeter a ona ma jednou ranou poslal k ohnisku...
Tak som radšej išiel do Sen's Fortress, kde nepriatelia nie sú žiaden problém, ale ten mega pinball v kombinácii s "tu bude asi nejaká pasc...fuck, fuck, utekaj/kotúľaj fuck" mi dáva celkom zapotiť. Takže teraz som tam. A oslobodil som nejakého Gandalfa.
@Charllize (18.03.2020 22:49): "Moje koule" nosím na kolečku, stačí? Ono sa to možno nezdá, ale tí black knighti sa naozaj dajú v pohode parryovať. V Undead Parish som ho síce zabil backstabmi, ale toho v undead burgu dole, v darkroot basin a po návrate do undead asylum, som všetkých zabil na parry. Na prvých dvoch stačilo dať dvakrát parry a riposte a na toho v asylume 3x.

No mne aj brat spomínal, že sa mám "tešiť" na nejakých lukostrelcov v anor londo. Momentálne mám hru pred vstupom do Sen's Fortress.

@Kunick (18.03.2020 22:30): Na tom správnom pohybe k pravidelným backstabom pracujem, ale ešte to chce cvik. Alebo ten target lock. :D
@Tulareanus (18.03.2020 18:24): Tak stavet se na parry Black Knightum chce bud velke koule nebo jde o nerozum a nedostatek pokory :)
Pokazde kdyz nekdo poprve hraje DS tesim se na pribehy z Anor Londa se stretu z rytiri co strili atomove klady a na tanec v sale spolecne s Kremilkem a Vochomurkou :)

@Kunick (18.03.2020 22:30): Ja se do zad dostaval prave diky locku, kdy jsem ladne obkrouzil nepritele po te co me chtel bacit. Neco jako kdyz si zatocis zavazickem na tuzce pripojenem niti :)
@mazar1234 (18.03.2020 18:19): To aby som začal streamovať podivínske hranie Dark Souls. :D Pre mňa bolo parry jediné rozumné riešenie ako dávať ľahko black knightov, keďže sú väčšinou v priestore, kde sa veľmi ťažko manévruje.

A možno je tá moja, aj pri iných veciach spomínaná, trpezlivosť, ktorá ma doviedla sem. :D (skromne)
@Tulareanus (18.03.2020 00:26): ako pisal Phoenix, niekedy je to aj lepsie bez target locku, hlavne u niektorych bossov ale inak si to neviem predstavit, to ja by som tancovala okolo nepriatelov ako blba a netrafila sa. :)
@Phoenix (18.03.2020 00:05): No ako som písal nižšie, keď som sa po prvých dvoch sessions naučil parry a lepšie dynamiku boja, nemal som skoro problémy a väčšina vecí šla pomerne dobre, napr. Depths alebo Blighttown som dal úplne na pohodku. Detto nejakí tí bossovia. Target lock som ešte neskúšal, takže neviem ani aký veľký rozdiel alebo benefit to je. :)
@Kejtee (17.03.2020 22:52): Teraz som to týždeň nehral, resp. druhú polovicu minulého týždňa som nehral takmer nič a v nedeľu som začal po 7 rokoch znova hrať wowko. :D V praxi to znamená, že všetko je u mňa "on hold" okrem Magic: The Gathering Arena a Half-Life 2: Episode Two, ktorú chcem dohrať, kým je to na steame zadarmo (naposledy som to hral v čase vydania). :)

Odkedy som zabil teda toho stray demona som to nehral, ale úplnou náhodou som zistil, že v tej hre je vraj locknutie targetu? :D Za tých 29 hodín, čo som nahral, som si takú funkciu vôbec nevšimol. Teraz je otázka, či je to s ňou alebo bez nej lepšie (ešte som neskúšal).
@strejdafido (12.03.2020 13:57): Přesně tak. Několikrát jsem se fakt snažil to dát férově hezky tváří v tvář, ale moje trpělivost je dost omezená :D

Mimochodem, jak byla ta wyverna na mostě směrem ke Katedrále, tak se mi podařilo useknout její ocas a padl mi Dragon Sword. Vyplatí se jej vylepšovat, nebo je to jen krám, co mi bude za chvíli k ničemu? Už jsem našel pár dračích šupin, ale nechci jimi moc plýtvat, prý jsou dost vzácné.
@DonSnake (12.03.2020 13:32): Ale ten cvik, ktorý pri nich nadobudneš, sa ti zíde aj neskôr, pri horších nepriateľoch. stačí odbehnúť, keď vidíš, že sa nafukuje alebo skáče a nestáť v oblaku a padnú hneď na jednu ranu.

@Kunick (12.03.2020 13:14): Na očičká? Tých mám asi desať, ale zatiaľ som teda nenašiel využitie.

Mimochodom, v čom a ako sú užitočné covenanty? Špeciálne ak teda nehrám žiadnu caster postavu? Zatiaľ som teda objavil way of the white (brat mi hovoril, že tam sa fakt nechcem pridať) a chaos covenant (to je zas obľúbený covenant môjho brata). Osobne to asi potiahnem teda na strength, je v tomto nejaký výhodný?
@DonSnake (12.03.2020 13:32): Takže zbaběle :-) To je ti taková srabárna, že bych si musel nafackovat, kdybych to takhle dělal. Moment, nedělal jsem to úlně stejně? No jo, dělal! :-) Ale zkusil jsem ho mockrát dostat férově, samozřejmě až po zabití těch dvou čoklů, ale já na něj prostě neměl, ten útok složenejma šavličkama byl pro mne vždycky smrtící. Skákal jsem kolem něj jako blázen a většinou jsem mu ani nic neubral a už jsem ležel. To je fakt miláček, tenhle boss :-)
Takže, Capra Demon úspěšně zabit, ale solidně potrápil. Deeps pročištěny (až na tu část s bazilišky, na to autorům seru). Jen je mi líto, že se mi Gaping Dragonovi nepovedlo useknout ocas, tu sekeru bych bral :/
Nyní mě čeká Blightown, což podle všeho vypadá jako příjemná lokace :D
Tak mi to nedalo a ešte som včera zabil Stray Demona. Tam som už však zomrel aspoň 10x. Nakoniec som ho upichal obyčajným neupgradnutýmbandit knifeom. Black knighti po návrate do asylum boli otravní v tých dlhých chodbách s málo manévrovacím priestorom. Nakoniec som prišiel na to, že najlepšie na nich funguje parry+riposte, tak to potom bolo easy a dostali na hubu, ako si zaslúžili. (ten pocit, keď dá človek riposte takému hovädu je priceless).
@HolyMeatball (11.03.2020 00:12): Dík, možno si mi pomohol aj tým, ako si ma strašil, že som to hral dosť opatrne. Trošku ma tam iritoval ten fakt, že tam nie je manévrovací priestor a voči väčšine nepriateľov je najlepšia taktika byť agresívny. Tak som v podstate aj umrel, zabíjal som ghoulov a swing môjho meča šiel tak dopredu, že som zletel spolu s tými ghoulmi.

EDIT: Tak som neodolal a ešte to zapol a... tá Quelaag bola dáka slabá. Padla na prvý pokus, dvakrát ma celkom hitla, ale nič čo by estusovica nezvládla.
Tak štvrtá seansia bola zatiaľ najúspešnejšia. Na prvý pokus som zabil gaping dragona (inak pekný vizuál, konečne nejaká originálna potvora vo fantasy hre), následne som sa vybral do blighttownu a celý ho opatrne prešiel len s dvoma smrťami (našťastie až po blighttown bonfire), pričom jedna smrť bola mostíková pasca (:D) a druhá bola gravitácia. :D Prečistil som a vyzbieral aj močiar na dne, pričom mi pribudli nové zbrane server, falchion a butcher's knife a môj výber zbrane sa tak ešte sťažil. Ale naučil som sa aj novú vec a hanba mi, že som doteraz nevedel, že keď reťazím útoky, tak sa mi zvyšuje dmg. Možno preto som bol tak smutný, že mám slabú zbraň. Zrazu je to lepšie. :x Zatiaľ som skončil pred white light door v Quelaag's domain.
@mazar1234 (10.03.2020 14:50): jj, to je navíc další věc, která se dá využít. Jen je třeba mít na paměti, že se zbraň jednoruč a obouruč ovládá jinak (jestli si pamatuju dobře, tak je jednoruč vs obouruč jiný moveset).
@Tulareanus (10.03.2020 14:06): Všetky zbrane sú jednoručky, ja hrám normálne štít+zweihander. Akurát musím dosiahnuť hodnotu minimal STR na danú zbraň aby si si to nemusel kompenzovať obojručným držaním (obojručne môžeš používať bez postihu aj zbraň na ktorú nemáš dosiahnutý minimal STR lebo sa to berie ako keby si mal tuším o 50% viac).

@Phoenix (10.03.2020 14:50): Slab ide farmiť z Darkwraithov ale droprate je veľmi nízky, no ak prebehneš pár kolečiek cez New londo Ruins tak spravidla aspoň 1 a niekedy aj 2 dropnú.
@Tulareanus (10.03.2020 14:06): Já Ti rozumím, při prvním hraní jsem uvažoval stejně.

Ale když se podíváš na wiki, tak zjistíš, že při plném upgradu zbraní jsou leckteré celkem vyrovnané. Např. Long Sword má DMG 200, Bastard 260 a třeba Abyss Greatsword 240.

A jestli dáš stejné DMG na čtyři nebo pět ran nehraje zase takovou roli v porovnání se scalingem zbraně (který by měl odpovídat vývoji postavy), s výší jejího upgradu nebo jejími dalšími vlastnostmi. Mně třeba seděl Long Sword rychlostí, ale jak je trochu kratší než Bastard Sword, tak jsem musel být na můj vkus příliš blízko nepřátel a navíc mi úplně nesedl moveset (a někdo jiný Ti řekne pravý opak).

Navíc můžeš klidně upgradovat cokoli až do +14, protože až na +15 je třeba Slab, která jako jediná z upgrade materiálů nejde farmit. Takže kdybys zjistil, že Ti přece jen nějaká zbraň i po ugrade nesedí, tak není zase takový problém přesedlat na jinou.
@Tulareanus (10.03.2020 13:40): Počítám, že právě Blighttown tě zase uvede do hluboké deprese. :))

Každopádně Drake Sword +5 je solidní gana i late game, ale upgrade materiál se farmí dost debilně. Já většinově hrál na Uchigatanu, ke které máš přístup de facto od začátku. Uchi +15. <3

Ale jestli jedeš spíš na STR, tak to ti bude muset poradit jiná lokální spřízněná duše.
Denník utrápenej duše, časť tretia: Po mojej tretej a zatiaľ najkratšej trojhodinovej seanse sa už začínam cítiť celkom ok. Už len čakám, kedy príde niečo, čo mi zrazí hrebienok. :D Odkedy som sa naučil parry+riposte, je môj život o dosť ľahší a za tie tri hodiny, čo som pri poslednom sedení hral, som umrel len dvakrát. :D Prešiel som depths, pofarmil som žabky, všetkých bežných nepriateľov, čo som zatiaľ stretol dávam na jednu ranu, s výnimkou ooze, kde to je viac sekania do zeme a entov, ktorí padajú na rany dve. Čo ma akurát hnevá je, že som to chcel hrať na štít + jednoručka, ale nachádzam len samé obojručné zbrane - claymore, zweihander, black knight greatsword, black knight halberd... Ako jednoručku mám zatiaľ len drake sword, ktorý bude asi čoskoro o ničom. Nejaké odporúčania, kde sa dá relatívne v prvej štvrtine (?) hry získať nejaká solídna jednoručka, ktorú môžem upgradovať? Mám totiž celkom dosť materiálov na upgradovanie vrátanie twinkling titanite. Prípadne je niečo také v Blighttowne? Tam sa chystám teraz.

@DonSnake (09.03.2020 21:14): Na kaprovi som celkom umieral, ale základ bol zabiť najprv psov a až potom sa tam na schodoch hrať s kozlom. Pričom mne sa osvedčila taktika ako pri taurovi - vyliezť nad neho a potom naňho skočiť.
@DonSnake (09.03.2020 21:14): Taurus (Býk) Démon.
Motýlek je zdĺhavý ale pomerne v pohode, dá sa vypomáhať si DMG strieľaním šípov.

Capra - o tomto súboji asi rozhoduje prvých 5 sekúnd = buď nejako prejdeš cez čoklov a potom už len "do štvorca" klátiš démona (vybehnúť hore-zoskočiť-počkať až on zoskočí-Zasiahnuť-repete).

Ale teda zhodiť Minotaura sa mi ešte nikdy nepodarilo, rozmýšľam či je to feature alebo bug, lebo je tam aj iný Boss, ktorého sa dá zhodiť dolu ale to je tak naschvál urobené.
Mno, tak jsem to rozehrál znovu, tentokrát za rytíře se zaměřením na těžké zbroje a sílu. Přiznávám, že mi ta hra do jisté míry přijde jednodušší. Každopádně mám zbroj elitního rytíře, rytířský štít a Claymore na +5
Minotaur (nevím, jak se ten boss přesně jmenuje)-po jedné ráně se mi ho nějak podařilo shodit z hradeb :D
Chrlič-v klidu, na první dobrou
Motýlek-v principu děsně primitivní, ale solidně potrápil-v rollech prostě nemám ten cvik
Capra Demon-jak zabít tuhle mrchu, to fakt nevím :D Na jeden útok mi rozhodí obranu a sebere půlku životů
@Kejtee (25.02.2020 18:02): No zatiaľ trpím prvým priechodom. :D Ale teraz si dám pauzu, aby som dokončil pár iných hier v čele so 2nd runom Resident Evil 2 (aj keď tam to vidím na max 2-3 hodiny).

Tak ohodnoť aj tie hry, či ty si ohodnotené/dohrané hry nevedieš ako osobnú štatistiku?