@Tulareanus (25.02.2020 17:14): ja som si necitala uplne vsetko co sa tu ohladom hry pisalo a teda som nevedela ci pises s ohladom na prvy priechod hrou alebo vo vseobecnosti veci,kt ta zaujali alebo si s nimi mal problem v dobe hrania. Takze fakt v tom nic nehladaj :) a je mozne,ze som nehodnotila. Mnozstvo hier,kt som hrala davnejsie som neohodnotila. Jednoducho na to nemyslim :)
@Kejtee (25.02.2020 17:05): Mne len prišla tá otázka trochu zvláštna. Nie som taký extra harcovník, aby som tú hru už pokoril. :) Hlavne je to moje prvé hranie Dark Souls série.

Ozaj ty si prečo hru nehodnotila?
@SilentWolf (25.02.2020 16:53): No práveže by som chcel byť rýchly, preto som to ani neequipol a ani zatiaľ na to nemám silu, keďže ešte som sa pre svoju zbraň veľmi nerozhodol a neviem, či investovať body do STR alebo DEX a preto dávam zatiaľ všetko do VIT a END.
@SilentWolf (25.02.2020 11:09): Tú zbraň mám tiež z Undead Parish. Čiže aj tá je dobrá? :O

@Kejtee (25.02.2020 08:19): Narážaš na to, že ju nemám uvedenú na profile medzi rozohranými? No mal som zatiaľ dve herné sešny a následne som si povedal, že si dám od toho teraz tak jeden a pol týždňa pauzu, pretože to vyžaduje konzistentne a dlhšie hranie, aby mi to lepšie preniklo do krvi + pre spôsob ukladania a ja mám ešte viacero rozohraných hier a restov, ktoré by som mal doraziť predtým.
@Charllize (25.02.2020 09:46): Ako občas sa nehodí, že nie je najrýchlejší, ale dáva strašné rozbíjanie Poise a veľmi veľa enemákov po prvej strong rane padne na zem ako prikovaná. A na lightning má najmenej enemákov a obzvlásť Bossov rezisty, takže to dáva takmer každému riadne šlupky.
@Tulareanus (25.02.2020 00:08): No hráš DS tak ťahovky a kartičky nič neznamenajú.

Ale za mňa best loving weapon je "+5 Lightning Zweihander" , ten by si mal mať ak si prešiel cintorínom. Tam leží táto ultimátna weapona.

@Kejtee (24.02.2020 22:54): Jo, nikdy som tomu invandovaniu neprišiel na chuť, ale pomoc sa občas hodí, hoci teda viac-menej iba v DS3 som ju používal.
@Tulareanus (24.02.2020 18:53): Heh, v momente keď si začneš nejako naivne namýšľať, že si akože silný tak sa ti tam nadrbe nejaký "10 ročný Japonec" (metafora), ktorý ťa rozbije na sračku v priebehu 2 sekúnd a vtedy pochopíš, že online je bezcenná strata času.

@Charllize (24.02.2020 20:40): BAH, je to objektívne odrb, ty nemôžeš sekať do steny a oni môžu, spravodlivosť ako v reálnom živote.
@Phoenix (24.02.2020 17:47): Uvidím, či to vyskúšať, invadovať nechcem. To mi inak príde celkom divné, podporovať vlastne douchebagov a gankovanie v singleplayer hre, zatiaľ čo väčšina MMO sa tomu snaží predísť. A vypnúť to asi skúsim. Minimálne tie transparentné postavy, ktoré mi tam neustále behajú ako v nejakom mmočku. Som si predstavil, že aké divné by to bolo napr. v Shadow of the Colossus, keby sa také dačo dialo, pretože atmosférou sveta mi ho Dark Souls pripomína.
@Tulareanus (24.02.2020 16:07): jj, ty popisy předmětů jsou takové ... kryptické :-) A byli jsme dlouho zvyklí na to, že kostlivci jsou vyloženě začáteční nepřátelé, tady to moc neplatí.

Tvou výtku ohledně multiplayeru chápu, v remasteru by to mělo jít vypnout přímo v menu (většina, úplně všeho se asi nzbavíš, ale je také rozdíl, jestli to hraješ jako hollow nebo ne). Já jsem se snažil hrát DS co nejvíce single (při prvním dohrání jsem nepoužíval pomoc NPC nebo ostatních hráčů), ale i kooperativní poražení nějakého bosse má něco do sebe a rázem je z toho jiný zážitek. Takže doporučuji zkusit obojí.
@Phoenix (24.02.2020 07:26): Tak väčšina RPG alebo hier, kde zbieraš predmety, ktoré som hral, mala zvlášť lore popis a zvlášť vysvetlené, čo to robí. Tu to majú vysvetlené len zbrane a pár predmetov (estus flask, humanity) a aj tie zbrane tiež nie vždy. Keď som získal Drake sword, tak tam je len napísané, že dual-wield urobí niečo magické. Až keď som to vyskúšal a zistil, že treba dať silný útok, tak som zistil, že to má tlakovú vlnu, ktorá mi nepekne uberá durability.
Ad kam neísť - jasné, to beriem ako normálnu vec v mnohých, najmä starších rpg, len tam ti to zväčša nejaká herná mechanika ukáže, že tam neísť. Navyše som zvyknutý, že kostlivci vo fantasy hrách patria medzi fodder. :D

@mazar1234 (24.02.2020 08:49): Heh, enchanty, tam som sa ešte fakt nedostal. :D
@HolyMeatball (24.02.2020 11:05): Oh boy, dík za tip. Tá hra je menej intuitívna než randenie s náhodnými ženami. Čo ma privádza k otázke, prečo radšej neswitchnúť na to? :D

EDIT: Inak ten multiplayer a "duchovia" hráčov mi tam dosť kazia immersion. Hlavne ak má ísť o melancholickú a depresívnu púť "stratenej duše" so snahou o zmenu v umierajúcom svete.
@Tulareanus (24.02.2020 04:56): "To povedz všetkým tým nepriateľom, ktorí ma zasahujú cez steny, zatvorené dvere a podlahy, zatiaľ čo ja o niečo zavadím kúskom zbrane a už sa mi odrazí a nepriateľa nezasiahne." - presne to isté ma napadne keď niekto zahlási aká je tá hra strašne férová.

BTW na kostlivcov vyskúšaj "crushing (Strike)" DMG zbraň a zrazu bude DMG per hit niekoľkonásobný. Ináč ak zabiješ kostlivca zbraňou s enchantom "Divine" tak po prvom zabití definitívne skape a neoživí ho ani nekromancer, ale do katakomb fakt ešte vôbec nechoď.
@Tulareanus (24.02.2020 04:56):

Popis předmětů (ano, někdy jde spíše o nepopis) je součástí lore a způsobu jeho předávání hráči. Někomu sedne, někomu ne.

Že někam nemáš chodit Ti hra explicitně říkat nemusí ;-) Pokud máš někde problém, tak běž zatím někam jinam :-) Souls jednička má jako jediná hra ze série velmi blízko k metroidvaniím, takže se celý svět různě proplétá, odemykáš zkratky atd. Daní za to je pochopitelně to, že není lineární a můžeš se tak dostat rychle někam, kde ještě nemáš co dělat. Katakomby jsou opravdu pokročilá lokace, kostlivce vyvolávají nekromanceři, je třeba zabít v prvé řadě je.

Hra nemá pauzu kvůli multiplayeru.
Kopec výrazov a predmetov je stále bez vysvetlenia, čiže bez hanby googlim, že čo vlastne dostanem, keď sa toto a tamto použije.

Už sa začínam pomaly ale isto dostávať do toho (stále kostrbatého) ovládania. Rytierov supermanov one-hitujem (majú červený plášť) a aj ďalších nepriateľov som celkom dával, no zrazu došli na rad kostlivci a obrí kostlivci. Neskutočne marhy a ešte rýchle, plychtím sa katakombami a dávam ich centimeter po centimetri a tie svine sa neustále oživujú a ten boj je tým pádom extra pomalý, už mi idú nervy, tak googlim, že či nie je na nich nejaký trik okrem silného útoku, ktorý ich na chvíľu "rozpadne" a ja do nich môžem rúbať. A google hovorí, že Katakomby je lokalita, kam by som mal vraj chodiť až oveľa, oveľa neskôr. Škoda, že z hry sa to človek nijak nedozvie. :X

A to, že hra nemá pauzu môže vymyslieť len absolútný forever alone no-lifer bez akejkoľvek zodpovednosti.

@Charllize (23.02.2020 17:06): "DS je ferova hra." :D Good one. To povedz všetkým tým nepriateľom, ktorí ma zasahujú cez steny, zatvorené dvere a podlahy, zatiaľ čo ja o niečo zavadím kúskom zbrane a už sa mi odrazí a nepriateľa nezasiahne.
@mazar1234 (23.02.2020 17:00): Vsak prave, ja taky. A ty zacatky tam diky ovladani byly peklo. Ale dobra hra to byla :)

ja jsem na gamepad zvykly daleko vic naz na k+M, hraju s nim vsechno (i strategie, kdyz to jde) a jak jsme psal prvni DS ani pro me nebyla idealni a chtelo to trochu se do toho dostat.

@Tulareanus (23.02.2020 17:05): DS je ferova hra. Samozrejme se stane ze te diky nejake blbe udelane veci vytroli, ale je to malokdy. Cim vic se do toho dostanes, tim casteji si uvedomis ze to z 95% byla vzdycky tva chyba :)
A jo, DS by mela od zacatku tak trochu srat, to je myslim v poradku. Hlavne to nevzdat, stoji to za to.
@mazar1234 (23.02.2020 16:33): Hrám to na gamepade. Skúšal som chvíľku k+m, ale tam zas tá kamera napr. robila menší problém.
K tomu setupu kamery máš aj nejaké odporúčania?
@Kejtee (23.02.2020 16:32): O to viac to nahnevá, keď je tá hra od toho veľmi závislá a človek dá kotúľ a kamera ho nesleduje a on netuší, či a čo je vôbec za ním.

@Shoggot (23.02.2020 16:10): Aye, captain obvious. Ale tak ľudská nátura hovorí, že človek sa prispôsobí všetkému. To však nemení nič na tom, či daná vec je v základe dobrá alebo zlá.

Okrem iného som sa pri mojej prvej seancii dvakrát zasekol v schodoch, raz v stene. Mám pocit, že nepriatelia občas podvádzajú - ani ma nevidia, ale chargnú ma spoza rohu, napriek tomu, že chodba je v danom mieste pravouhlá.

A cítim sa trochu aj ako v Prince of Persia - hra ma na nič nepripravuje a vždy si nájde spôsob ako ma vytrolliť (čítaj zabiť) úplne odnikadiaľ, keď prejdem na nové miesto po prvý raz.

Čo mi príde, ale naozaj ako fail vývojárov je to, že vlastne absolútne nevysvetlia žargón a čo je na čo a čo to robí. V zmysle - kým som nevyskúšal, nevedel som, čo urobí kindle pri bonfire. Netuším, čo robí polovica vlastností postavy - tie ich vysvetlivky pôsobia ako trolling a nie vysvetlivky. Absolútne netuším aké zbrane sa odvíjajú od dexterity a aké od strength (budem musieť pogoogliť) a podobne. A ešte mi príde komické ovládanie útoku z výskoku a kopnutie. Oboje som sa naučil, ale fakt, že RT a RB musím stlačiť v momente, ako sa mi analógová páčka zaklikne na kraj konkrétnej strany, to je fakt divné.
@Charllize (23.02.2020 16:53): Zrovna Severance som dohraL k+m >:-D

Ale pre vydaním DS2 som si kúpil gájpad, lebo som vedel, že hrať to K+M je odveci, mala to byť moja prvá gájpad hra, ale asi týždeň pre vydaním DS2 som vyhral na Steamgifts "Remember Me" a to bola moja prvá gájpad hra, hrať to K+M by si bolo dosť odveci, podobne ako Dark Souls hry.....
Na to je dobre si vyzkouset Severance Blade of Darkness, potom az clovek ocenni jak to DS jde na K+M ovladat krasne:)
Ale obecne se vetsina her kde se ovlada postava ve 3D prostredi hraje lip gamepadem. Hrat DS na K+M je blbost.

Ale taky si vzpominam ze kdyz jsem poprve hral DS ze to chtelo trochu cviku i s tim gamepadem, idealni to nebylo. Ovsem pak uz v pripade DS2 a 3 mi to uz neprislo, bud to nejak vylepsily nebo jsem si zvyknul.
Mam dokonce pocit ze to ovladani je prave vymyslene tak aby spolu s nim clovek pochytil jak to vlastne ma hrat. Ovladani moc neumoznuje zbesile akce a spis vybizi k pomalejsimu a taktictejsimu postupu. Obecne DS neni prilis intuitivni hra a proste vsechno, ovladanim pocinaje a pohybem, souboji konce pusobi jakoby nepratelsky. O tom to je :)
@Tulareanus (23.02.2020 16:08): Základ je hrať to na gájpade, kameru si musíš nasetupovať v menu.
Ale áno je dementne naprogramovaná v základe, to sa tiahne celou sériou.
Zvykneš si alebo prestaneš hrať, lepšie je si zvyknúť.

@Shoggot (23.02.2020 16:10): A prej tady na DH nejste gitguťáci :-D

K+M to hrajú iba najväčší "forced K+M for the win" zúfalci, nikto normálny by DS nehral K+M, keď má doma gájpad.
Už chápem, prečo je tá hra považovaná za ťažku a ľudia pri nej nadávajú. To ovládanie v kombinácii s kamerou vymýšľal nejaký choromyseľný človek.
@Tulareanus (23.02.2020 00:01): Tak asi nebude nic lehčího než zkusit oboje, hra veškeré své ovládání pokryje hned v prvních pár minutách během tutorialu. :)

Nicméně jestli nemáš problém s padem, tak bych asi rovnou začal s ním, pohyby jako guard break, útok ze skoku atd. jsou prostě jednodušší.
Tak jsem zkusil ten mod daughters of ash a paráda. Chvíli jsem měl pochyby, zda se mi nainstaloval ale už od první minuty jsou tam novinky. A to dokonce tak zajímavé, že jsem po te minutě rozjížděl novou postavu protože se mi už v cele stala taková nemilá věc. :-D bude zajímavé mít zase strach z neznáma.

Takto si nějak představuji ideální NG+.
@Phoenix (03.07.2019 22:43): Nič nechcem meniť, ale remaster som mal lacnejšie, zábava je v tom, že si nepamätám ako som chodil. Podstata as dozadu som vedel hrať DS aj pripitý, ale terezky to nefunguje = celkom rýchlo som sa dostal k Sabake, mám prsteň ale k priepasti sa nemôžem dostať, 4000 duší 1 ....
@666joxer (03.07.2019 10:40): Lokace s lešením ... myslíš Blightown? :-)

Já jsem byl na vážkách ... ale zase co na původních Dark Souls chceš měnit? Izalith a Bed of Chaos? To mi v kontextu celé hry a celé série po několika průchodech přijde vyloženě jako malichernost :-) Ta hra je prostě dokonalá tak jak je, stačilo jen upravit pár technických záležitostí ... a přesně to se stalo.
@666joxer (03.07.2019 10:40): Jak neni, som to začal hrať znova, staré save nefungujú, Sabaku som dostal, prsteň mám ale iba dve... po rokoch je to pre mňa zábava a na steame som to mal lacnejšie, pretože fanúšik ...
Ale od remasteru som osobne ŽIADNE zmeny nečakal, mieritko, zľahčenie obtiažnosti a pindy na transvestitu? WTF!
Remaster je na to aby to na PC menej sekalo v určitých miestach.
@666joxer (03.07.2019 10:40): A on někdo čekal u remasteru nějaký zásadní změny? Když už nic tak to občas vypadá líp a zřejmě i ta pvp část hry bude lepší. A nejsem si jistý, ale původní verze už koupit nejde ? Na PC. Taky ačkoliv se to tak zdát nemusí, existují lidé co se nechtějí crcat s dsfixem a ocení že jim to běží 60 fps a ve vyssim rozliseni rovnou .
Ono ten remaster byl stejně primárně zamýšlen pro ps4 a xone kde DS vůbec nebyla a oproti ps3 verzi je lepší aspoň v tom že drží fps a prostě vypadá líp. Na PC to daly taky aby se zas nepsali petice za vydání stejně jako u původní verze ;)