Cities: Skylines - After Dark

24.09.2015 PC
21.04.2017 XOne
15.08.2017 PS4
14.09.2018 Switch
, (XOne verze, PS4 verze), (XOne verze, PS4 verze)
První rozšíření k Cities: Skylines se zaměřuje na noční život vašeho města. Ačkoliv střídání dne a noci bylo do původní hry přidáno zdarma v updatu, až v After Dark má více, než jen kosmetický charakter. V noci je méně dopravy, více zločinnosti nebo například továrny nepracují. Krom toho je také možné specializovat komerční čtvrtě na turismus nebo zábavu.

Dalšími přídavky After Dark jsou nové možnosti dopravy jako taxíky, autobusové terminály nebo mezinárodní letiště. Také přibyla možnost stavět silnice se specializovanými pruhy pro autobusy nebo cyklostezky.

Satik64: Uvidíme co přinese. Na oficiálním foru vyšel článek o tramvajích, jak budou pracovat. Docela podrobné. Tohle DLC je docela zklamáním.

Nerad dávám hrám tak málo procent. Za každou hrou stojí spousta příprav a práce, programátorů a betatesterů, a to platí i pro dlc.

Co je na hře opravdu super, na 100% je noc. Denní cykly + různé simulace, jak rostoucí kriminalita, nefunkční solární elektrárna nebo rozpočet na den a noc. Do toho noční bary, kasína a hotely v komerčních zónách. Tohle se povedlo. A to osvětlení. Jako reálné.

No ale mínus 50% je za ten zbytek. Třeba taxíky. K čemu jsou? Odvezou jen málo lidí, moc nevydělají a přijdou mi zbytečné. Na cyklistiku jsem byl zvědavý, ovšem do doby než jsem zjistil, že obyvatelé stejně jezdí autama než na kole. I přes různé vyhlášky o cyklistice. Takže to se taky nepovedlo. Chválím cesty s pruhy pro autobus/taxi nebo s cyklopruhy. Chválím vězení a nové budovy a speciální stavby. Ovšem na konceptu hry to moc nezmění.

Jsem zvědavý co přinese nové dlc. Počasí a sníh jsem ve hrách tohoto druhu ještě neviděl a těším se :)

Pro: Noc je skutečně povedená, nové druhy silnic a budov

Proti: Taxíky, mohlo toho být v dlc více.