Cities: Skylines - After Dark

Colossal Order •  Just Add Water (XOne, PS4) •  Tantalus Media (XOne, PS4)
24.09.2015
21.04.2017
15.08.2017
14.09.2018
17.05.2022

rozšíření

První rozšíření k Cities: Skylines se zaměřuje na noční život vašeho města. Ačkoliv střídání dne a noci bylo do původní hry přidáno zdarma v updatu, až v After Dark má více, než jen kosmetický charakter. V noci je méně dopravy, více zločinnosti nebo například továrny nepracují. Krom toho je také možné specializovat komerční čtvrtě na turismus nebo zábavu.

Dalšími přídavky After Dark jsou nové možnosti dopravy jako taxíky, autobusové terminály nebo mezinárodní letiště. Také přibyla možnost stavět silnice se specializovanými pruhy pro autobusy nebo cyklostezky.

Nerad dávám hrám tak málo procent. Za každou hrou stojí spousta příprav a práce, programátorů a betatesterů, a to platí i pro dlc.

Co je na hře opravdu super, na 100% je noc. Denní cykly + různé simulace, jak rostoucí kriminalita, nefunkční solární elektrárna nebo rozpočet na den a noc. Do toho noční bary, kasína a hotely v komerčních zónách. Tohle se povedlo. A to osvětlení. Jako reálné.

No ale mínus 50% je za ten zbytek. Třeba taxíky. K čemu jsou? Odvezou jen málo lidí, moc nevydělají a přijdou mi zbytečné. Na cyklistiku jsem byl zvědavý, ovšem do doby než jsem zjistil, že obyvatelé stejně jezdí autama než na kole. I přes různé vyhlášky o cyklistice. Takže to se taky nepovedlo. Chválím cesty s pruhy pro autobus/taxi nebo s cyklopruhy. Chválím vězení a nové budovy a speciální stavby. Ovšem na konceptu hry to moc nezmění.

Jsem zvědavý co přinese nové dlc. Počasí a sníh jsem ve hrách tohoto druhu ještě neviděl a těším se :)

Pro: Noc je skutečně povedená, nové druhy silnic a budov

Proti: Taxíky, mohlo toho být v dlc více.