Castle Crashers

31.08.2010
26.09.2012
12.11.2015
17.09.2019

Během dýchánku, prosyceného alkoholem, dobrým jídlem a zpěvem, se k vám donáší zpráva o únosu princezen pohůnky zlého černokněžníka. Jako správný rytíř bez bázně a hany ihned ukončíte pijatiku a vydáváte se na nebezpečnou záchranou misi...

Hra je akční arkádou, nahlíženou ve 2D, připomínající Golden Axe. Na počátku si můžete vybrat ze čtyř hrdinů (celkově je možné odemknout 25 charakterů), rozdílných nejen barvou (modrá, zelená, žlutá a červená), ale i jedinečnými kouzly a přiděleným zvířecím společníkem s jedinečnou abilitou. Během záchrany se budete prodírat hordami nepřátel a bossy, čekajícími na konci každého levelu. Za likvidaci nepřátel početnou paletou zbraní (meč, sekyra, luk aj.), získává postava zkušenostní body, které postupně zvyšují úroveň v oblasti čtyřech vlastností (Strength, Magic, Defense a Agility). Díky tomu se odemykají nové údery a komba. To vše se odehrává v komiksově laděném a různorodém prostředí.

Hra obsahuje lokální a online kooperativní multiplayer až pro 4 hráče. Mimo to je zde k dispozici Arena mód, kdy proti sobě stanou samotní hráči a také Insane mód, ve kterém je hra zpřístupněna v nejtěžší obtížnosti.

Parádní arkádovka ve stylu Golden Axe s RPG prvky. Hodně chytlavá a nechybí jí ani vtipné pasáže - fakt mě pobavil level, kde se strachy posírají lesní zvířata. Přestože je to předělávka z Xboxu, nijak to není cítit, ikdyž s ovladačem se to hraje asi líp.

Nejlepší je na hře to, že má kooperativní režim. To je u mě vždy ohromné plus :) Můžete s kámošem procházet příběh, zápasit v arénách nebo se vždy na konci levelu prát o princeznu. Zkrátka, zábavná hra :)

Pro: vtipné pasáže, grafika, kooperativní režim, postavy, RPG

Proti: asi nic

Tato hra je zábavná. To je ale bohužel všechno. Technicky je to tragédie. Nikdy jsem neviděl hru s tak špatným síťovým kódem.

Dokud hrajete v jednom hráči, tak je všechno plynulé a hladké, ale samozřejmě ne tak moc zábavné. Ale jakmile začnete hrát s dalšími hráči, tak se hra začne příšerně a neustále škubat a zasekávat, občas ignoruje stisk kláves, zpomaluje a zrychluje v náhodných intervalech, a občas se zcela desynchronizuje od ostatních hráčů (oni vidí něco zcela jiného než vidíte vy, např. mrtvého bosse, zatímco vy se ho stále snažíte zabít(!)). Je jedno jestli hru zakládáte vy nebo někdo jiný, je jedno že máte dobrý Internet a vysoká FPS, v režimu více hráčů je hra prostě jen stěží hratelná.

Celkové hodnocení: Nic moc

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2014 v angličtině na Steamu).