Call of Duty: Black Ops IIII

Call of Duty: Black Ops 4

online > online akce *
akce > 1st person akce
12.10.2018 PCPS4XOne
Black Ops IIII je již patnáctý díl série Call of Duty a čtvrtý díl subsérie Black Ops. Hra se odehrává v období mezi Black Ops 2 a Black Ops 3. Nejzásadnější změnou proti předchozím hrám je absence klasické hry pro jednoho hráče, tedy příběhové kampaně.

Hra nabízí tři hlavní módy – Multiplayer, Zombies a Blackout.

Multiplayer se po vzoru předchozího dílu opět točí okolo postav zvaných Specialists, které mají unikátní zaměření (sniper, medik, obránce se štítem, specialista, který může do boje přivolat zvířata, univerzální voják a další). Specialistů je celkem deset, vrací se mezi nimi postavy z minulého dílu a přibudou i nové. Každá postava má svůj vlastní příběh, který lze odkrývat pomocí speciálních úkolů Solo Missions, alespoň částečně nahrazujících příběhovou kampaň. Opět je ve hře nepřeberné množství zbraní, které lze upravovat. Zásadní změnou v hratelnosti je odstranění automatické regenerace, která byla nahrazena manuálním léčením.

Zombies je kooperativní mód pro 4 hráče, který v základu obsahuje 3 mapy na různých místech a časových období, konkrétně palubu slavného Titanicu, antickou římskou bojovou arénu a vězení Alcatraz. Každá mapa nabízí jiný styl hraní.

Blackout je zcela nový battle royale mód na obří mapě, kde hráč může používat i vozidla, lodě a letadla. Mód obsahuje hratelné postavy z celé subsérie Black Ops, včetně Alexe Masona z Black Ops či Raula Menendeze z Black Ops 2.

Bodkin: Stesti tedy, ze jsem BO4 nekoupil. Ja hraji obcas Quake Champions treba ve tri ctyri rano a vetsinou najdu hru take treba do minuty a…

Call of Duty: Black Ops IIII je prvá hra z podsérie Black Ops ktorú som osobne hral. Nikdy som nebol fanúšikom čisto multiplayerových strieľačiek ale Black Ops IIII som dostal od kamaráta zadarmo, tak som si povedal, prečo to neskúsiť.

V hre sa nenachádza kampaň pre jedného hráča na rozdiel od predchodzích dielov, čo mne osobne neprekáža kedže som ich nehral. Takže sa aspoň pokúsim opísať čo nám hra ponúkne za celkom vysokú sumu.

➤Takže čo vlastne Black Ops IIII ponúka ?
➤Tri hlavné herné módy
Blackout - battle royal mód. Ja osobne mám práve s týmto módom technické problémi takže som ho hral len 2 krát.
Zombies - 3 mapy plné zombíkov v ktorých hráte za postavy zo starých dielov. Mna osobne to moc neoslovilo ale v plnej partii určite zabavý.
Multiplayer - tradičký multiplayer s veľa módmi, ktorý dokáže celkom slušne zabaviť.

V nasledujúcich riadkoch sa budem venovať čisto multiplayeru
➤Postavy
V hre je momentálne dostupných 11 postáv z ktorých každá má k dispozícií jednu normálnu špeciálnu schopnosť a jednu ultimátnu. Tieto schopnosti sa nabíjajú časom, ktorý sa dá urýchliť zabíjaním nepriateľov. Každá postava má určite svoje kvality, ale ked už si obľúbite jednu tak ju asi aj budete hrávať často.
➤Mapy
K dispozícii je zatial 15 rôznorodých máp, plus s novým season passom majú pribudnúť daľšie. Od Nuketownu cez jungle až po zasnežené základne. Každý si tu nájde nejakú obľúbenú mapu a naopak aj mapu ktorú bude neznášať.
➤Herné módy
Herné módy majú zastúpenie v dvoch variantách: core a hardcore. Rozdiel medzi nimi je hlavne v tom že v hardcore režime vás zabijú zvyčajne na jednu ranum nemáte tam mapu a nevidíte vaše nabíjanie schopností.
A aké herné módy si vlastne môžeme zahrať ?
-Control: útočíte a zaberáte daný bod
-Heist: vy musíte získať peniaze a odniesť ich na určený bod, nepriateľ vám v tom musí zabrániť
-Free for All: tradičné všetci proti všetkým
-Team deathmatch: taktiež tradičný mód v ktorom dva tými hrajú proti sebe o to ktorý z nich dosiahne skôr 75 eliminácii
-Kill corfirmed: rovnaké ako team deathmatch len s prídavkom toho že každý kill musíte potvrdiť získaním dog tagu
-Search and destroy: jeden tým bráni a druhý tým útočí na daný objekt
-Domination: dva tými útočia a snažia sa zabrať 3 bodi a udržať ich. Za každý držaní bod príbúdajú týmu body
-Hardpoint: daľšie zaberanie bodu, ktorý sa stále premiestňuje
-Safeguard: jeden tým eskortuje a bráni robota, druhý sa im v tom snaží zabrániť
➤Skiny
Skiny sa získavajú viacerými spôsobmi, či už kúpov za hernú menu alebo levelovaním v season passe. Bohužial už dlho som v žiadnej hre nevidel také škaredé skiny na zbrane a postavy. 1/10 skinov stojí možno za uznanie ale za mňa celkovo skiny 0 bodov.
➤Scorestreaks
Pokiaľ sa niekomu v danom zápase veľmi darí, tak má za získané body možnosť aktovovať rôzne Scorestreaky. Tie vám vedia v hre veľmi pomôcť a extrémne znepríjemniť život protihráčov. Za zmienku stojí napríklad lietadlový nálet, výsadkový tým, sentrygun, droni atd.
➤Získavanie a levelovanie zbraní
Každým novým levelom vášho účtu sa vám odomykajú nové zbrane až po level 55. Tieto zbrane môžete taktiež levelovať až na level 15 a každým novým levelom sa vám odomknú nové časti danej zbrane, narpíklad tlmiče, mieritká a podobne
➤Komunita
Hra má momentálne celkom slušnú komunitu, hlavne asi kvôli jej cene.
➤Menšie konečné zhrnutie
Moje prvé stretnutie so sériou Black Ops, a po pár hodinách v hre musím povedať že niesom sklamaný ale ani nadšený. Keby som hru nedostal zadarmo tak by som si ju asi nikdy nezahral. Samého by ma to taktiež nebavilo. No to aká je táto hra drahá tak neponúka až tak veľa obsahu. Pokiaľ si nájdete nejakú slušnú partiu tak by vás to mohlo baviť ale je možné že zo všetkých tých módov nakoniec skončíte na Team deathmatchi alebo Blackoute. Po technickej stránke to tiež není zázrak a na slabších pc budete mať veľký problém. Hru za plnú sumu teda doporučiť nemôžem a asi ani za polovičnú.