Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Call of Duty: Black Ops IIII

Call of Duty: Black Ops 4

12.10.2018
kompatibilní
70
16 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Black Ops IIII je již patnáctý díl série Call of Duty a čtvrtý díl subsérie Black Ops. Hra se odehrává v období mezi Black Ops 2 a Black Ops 3. Nejzásadnější změnou proti předchozím hrám je absence klasické hry pro jednoho hráče, tedy příběhové kampaně.

Hra nabízí tři hlavní módy – Multiplayer, Zombies a Blackout.

Multiplayer se po vzoru předchozího dílu opět točí okolo postav zvaných Specialists, které mají unikátní zaměření (sniper, medik, obránce se štítem, specialista, který může do boje přivolat zvířata, univerzální voják a další). Specialistů je celkem deset, vrací se mezi nimi postavy z minulého dílu a přibudou i nové. Každá postava má svůj vlastní příběh, který lze odkrývat pomocí speciálních úkolů Solo Missions, alespoň částečně nahrazujících příběhovou kampaň. Opět je ve hře nepřeberné množství zbraní, které lze upravovat. Zásadní změnou v hratelnosti je odstranění automatické regenerace, která byla nahrazena manuálním léčením.

Zombies je kooperativní mód pro 4 hráče, který v základu obsahuje 3 mapy na různých místech a časových období, konkrétně palubu slavného Titanicu, antickou římskou bojovou arénu a vězení Alcatraz. Každá mapa nabízí jiný styl hraní.

Blackout je zcela nový battle royale mód na obří mapě, kde hráč může používat i vozidla, lodě a letadla. Mód obsahuje hratelné postavy z celé subsérie Black Ops, včetně Alexe Masona z Black Ops či Raula Menendeze z Black Ops 2.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Call of Duty: Black Ops IIII je prvá hra z podsérie Black Ops ktorú som osobne hral. Nikdy som nebol fanúšikom čisto multiplayerových strieľačiek ale Black Ops IIII som dostal od kamaráta zadarmo, tak som si povedal, prečo to neskúsiť.

V hre sa nenachádza kampaň pre jedného hráča na rozdiel od predchodzích dielov, čo mne osobne neprekáža kedže som ich nehral. Takže sa aspoň pokúsim opísať čo nám hra ponúkne za celkom vysokú sumu.

➤Takže čo vlastne Black Ops IIII ponúka ?
➤Tri hlavné herné módy
Blackout - battle royal mód. Ja osobne mám práve s týmto módom technické problémi takže som ho hral len 2 krát.
Zombies - 3 mapy plné zombíkov v ktorých hráte za postavy zo starých dielov. Mna osobne to moc neoslovilo ale v plnej partii určite zabavý.
Multiplayer - tradičký multiplayer s veľa módmi, ktorý dokáže celkom slušne zabaviť.

V nasledujúcich riadkoch sa budem venovať čisto multiplayeru
➤Postavy
V hre je momentálne dostupných 11 postáv z ktorých každá má k dispozícií jednu normálnu špeciálnu schopnosť a jednu ultimátnu. Tieto schopnosti sa nabíjajú časom, ktorý sa dá urýchliť zabíjaním nepriateľov. Každá postava má určite svoje kvality, ale ked už si obľúbite jednu tak ju asi aj budete hrávať často.
➤Mapy
K dispozícii je zatial 15 rôznorodých máp, plus s novým season passom majú pribudnúť daľšie. Od Nuketownu cez jungle až po zasnežené základne. Každý si tu nájde nejakú obľúbenú mapu a naopak aj mapu ktorú bude neznášať.
➤Herné módy
Herné módy majú zastúpenie v dvoch variantách: core a hardcore. Rozdiel medzi nimi je hlavne v tom že v hardcore režime vás zabijú zvyčajne na jednu ranum nemáte tam mapu a nevidíte vaše nabíjanie schopností.
A aké herné módy si vlastne môžeme zahrať ?
-Control: útočíte a zaberáte daný bod
-Heist: vy musíte získať peniaze a odniesť ich na určený bod, nepriateľ vám v tom musí zabrániť
-Free for All: tradičné všetci proti všetkým
-Team deathmatch: taktiež tradičný mód v ktorom dva tými hrajú proti sebe o to ktorý z nich dosiahne skôr 75 eliminácii
-Kill corfirmed: rovnaké ako team deathmatch len s prídavkom toho že každý kill musíte potvrdiť získaním dog tagu
-Search and destroy: jeden tým bráni a druhý tým útočí na daný objekt
-Domination: dva tými útočia a snažia sa zabrať 3 bodi a udržať ich. Za každý držaní bod príbúdajú týmu body
-Hardpoint: daľšie zaberanie bodu, ktorý sa stále premiestňuje
-Safeguard: jeden tým eskortuje a bráni robota, druhý sa im v tom snaží zabrániť
➤Skiny
Skiny sa získavajú viacerými spôsobmi, či už kúpov za hernú menu alebo levelovaním v season passe. Bohužial už dlho som v žiadnej hre nevidel také škaredé skiny na zbrane a postavy. 1/10 skinov stojí možno za uznanie ale za mňa celkovo skiny 0 bodov.
➤Scorestreaks
Pokiaľ sa niekomu v danom zápase veľmi darí, tak má za získané body možnosť aktovovať rôzne Scorestreaky. Tie vám vedia v hre veľmi pomôcť a extrémne znepríjemniť život protihráčov. Za zmienku stojí napríklad lietadlový nálet, výsadkový tým, sentrygun, droni atd.
➤Získavanie a levelovanie zbraní
Každým novým levelom vášho účtu sa vám odomykajú nové zbrane až po level 55. Tieto zbrane môžete taktiež levelovať až na level 15 a každým novým levelom sa vám odomknú nové časti danej zbrane, narpíklad tlmiče, mieritká a podobne
➤Komunita
Hra má momentálne celkom slušnú komunitu, hlavne asi kvôli jej cene.
➤Menšie konečné zhrnutie
Moje prvé stretnutie so sériou Black Ops, a po pár hodinách v hre musím povedať že niesom sklamaný ale ani nadšený. Keby som hru nedostal zadarmo tak by som si ju asi nikdy nezahral. Samého by ma to taktiež nebavilo. No to aká je táto hra drahá tak neponúka až tak veľa obsahu. Pokiaľ si nájdete nejakú slušnú partiu tak by vás to mohlo baviť ale je možné že zo všetkých tých módov nakoniec skončíte na Team deathmatchi alebo Blackoute. Po technickej stránke to tiež není zázrak a na slabších pc budete mať veľký problém. Hru za plnú sumu teda doporučiť nemôžem a asi ani za polovičnú.
+12 +13 −1
  • PC 75
Před hraním Black Ops 4 ( IIII?) jsem si myslel, že střílečky si celkem dávám. Nejsem nějak extra dobrej, ale k/d jsem schopen udržet kolem hranice 1:1. Má jediná větší aktivita v poslední době v multiplayer fpskách byl Battlefield. Jenže Battlefield má s BO4 jedinou společnou věc. Je to střílečka...
BO4 sází na extrémně frenetickou akci, která nedává hráči vydechnout. Pořád dobrý. S tím jsem hru kupoval. Nebudu ale zastírat, že jsem v COD hodně špatný. Nedokážu konkurovat ostatním hráčům, kteří dosáhli (několikrát) úroveň prestiže. Takový borci jsou šíleně naskillení. Od znalosti mapy po dokonalou vazbu reakcí oko/ruka. Ale dost bylo brečení, ne?

Co ale může opravdu BO4 nabídnout? Je toho vlastně víc.
Klasickou přestřelku v TDM nebo domination modu. Nic novýho se nekoná, ale to neznamená nutně špatně. Jedná se totiž o dynamickou a nezastavitelnou střílečku, které je snadné propadnout. Pokud vám alespoň trochu půjde a budete vidět jistý progress, tak si troufám tvrdit, že v těchto modech ztratíte nejvíc času. Otvíráte si nové zbraně, modifikujete a levelujete. Dodává to té testosteronové řezničině nějaký smysl a bonus navíc. Vše příjemně bliká, odemyká se a při hraní dostáváte pochvalu za naprosto každej kill. Svižná a vymazlená akce. To vás čeká, pokud dáte BO4 šanci.
Pak tu máme mod Blackout. Ten není určený mě. Osobně mi přijde kombinace frenetický hratelnosti s v podstatě simulátorem campení (pokud jste fanda, tak slovo nahraďte přežití) trochu nemístná. Obecné hodnocení vyznívají ale veskrze pozitivně. Pokud tedy hledáte AAA titul, který se chopí role monumentálního battle royale modu, tak moc schopný konkurence nenajdete. Musím ale vypíchnout, že z nějakýho důvodu působí grafický zpracování v Blackout modu naprosto otřesně. Rozplizlost textur a přílišná pastelovost barev může docela snadno vrátit pocit hráče o pár let zpět. Když tohle překousnete, tak se nejspíš budete bavit. Tedy za předpokladu, že máte takový mod rádi.
Zombie mod je docela prča. Jen nuda, pokud hrajete sólo. Příjemná béčkovitost jde krásně ruku v ruce potokům krve a vlnám zombíků. Dokážu si představit, že s partou kamarádů to může být nadmíru solidní zábavička. Překvapila komplexnost. V zombie modu máte na výběr mezi několika tříd, perky a itemy. Plníte jednoduché úkoly v tom všem vraždění a jdete tak nějak přirozeně dál. Nic intelektuálního, ale určitě bude bavit s partou známých.
Jak už jistě víte, tak tento díl nemá story mod. Já si ale naopak myslím, že to nevadí. Musíme si přiznat, že story nikdy v COD nebyla silným tahákem. Drtivá většina kupuje CODko právě kvůli multiplayeru a ten je i přes mé prvotní skeptické pocity popravdě zatraceně vymazlený. Jen si musíte položit otázku, jestli ještě máte na to, aby jste se střetli na poli frenetický akce proti zkušeným cápkům. Matchmaking totiž vám moc nenahrává. Já totiž na to fakt už nemám...

Herní výzva 2019 v základní formě - Barevný svět - splněna

Pro: frenetická akce, dobrý pocit ze střelby, různorodost zbraní, systém progressu, rozdílné třídy, vyšperkovaný multiplayer

Proti: podivná stylizace, nepřizpůsobivý matchmaking, špatná technická stránka Blackout modu, drsná škola pro nováčky, mikrotransakce

+11
  • PC 45
Ak by som mal opísať Black Ops 4 jedním slovom, bolo by to frustrácia.

Multiplayer je extrémne frustrujúci a v ktorom si s balancom zbraní, špeciálnych postáv ich schopností nelámali hlavu. Nezabudli ani na pay-to-win zbrane, ktoré sú dostupné len v Supply dropoch. Nová heald mechanika je mizerná. Vo väčšinu prípadoch sa budete stenávať s hráčmi, ktorý sa neustále kryjú alebo vám utekajú aby sa mohli vyliečiť. Navýšenie HP na 150 spôsobil ešte väčší rozdiel medzi balancom zbraní. Najlepšia taktika je kryť sa, a nepostupovať dopredu, takže čakajte plno tryharderov a camperov, ktorý čakajú na vás. V prestrelke ste ubrali 144 HP ale poslednú ranu za zvyšných 6 HP dal váš teamate, ktorému sa pripočíta kill? Samozrejme, že vášmu teamatovy, vy sa uspokojte len s EKAI. Najlepšie mapy sú samozrejme sú s predošlých dielov. Tie nové sú extrémne nudné tree-line mapy, ktoré stretnete v každej druhej hre. Spravíte 3 cestičky a spojíte ich na začiatku, v strede a na konci a máte novú mapu. Vrchol originality. Mizerné sú aj spawny, ktoré ešte nikdy neboli tak zlé. Prečo potrebujem level 5, aby som si mohol customizovať zbraň? Prečo sa unlock systém sa vracia do CoD stredoveku? Prečo niektoré zbrane nemajú ani atachment, vďaka ktorému rýchlenie namierim na súpera.

Battle-royal som moc nehral a preto ho nejdem hodnotiť, ale jednu dôležitú vec vám poviem. Na PC sa už nestretnete so 100 hráčmi v jednej hre.

Ťažko povedať, pre koho je hra určená
+7