@JohnCZ (18.03.2018 15:57): Vidíš a práve tá časť v továrne je jediná, kde sa respawnujú nepriatelia. Možno teda ešte chviľku na lodi, ale tam to má logiku, keďže vychádzajú z vody ale aj to trvá len chvíľku. Potom už žiadny nelogický respawn do konca prakticky nie je....
@ad142 (18.03.2018 14:12): Já se dostal nejdále někde tuším do poslední třetiny hry, kde mi to ale začalo brutálně padat (na nějakém útesu) a tak jsem to nedohrál. Loni jsem to hrál znova, ale vzdal to v té továrně, kde běháš sem tam a nekonečně se tam spawnují nepřátelé - nějak už na tohle nemám nervy :). A jak říkáš, hratelnost se postupně prudce mění. Nejvíc mě bavil ten adventurní mírně otevřený začátek.
@JohnCZ (18.03.2018 11:55): Tak práve to je diskutabilné, či ta to bude ďalej baviť. Ten úvod totiž pripomína walking simulátor s detektívnymi prvkami, ale potom sa to začne žánrovo prudko meniť. Potom nasledujú stealth scény, nasledované dokonca veľmi akčnými prestrelkami i aby sa to na chvíľu preklopilo aj do "tombraiderovského" poskakovania cez plošinky a prieskumy rozsiahlych jaskynných komplexov... Takže totálny žánrový mix...

Každopádne môžem aspoň potvrdiť, že hra je v súčasnej dobe (WIN 10) v pohode dohrateľná a napríklad padanie hry je len v úvode. Po opustení Innsmouthu mi hra nespadla ani raz, ale zase začali bugovať titulky v rozhovoroch a stmavovať inventár až tak, že nebol vidieť. Ale všetko sa dá prehrýzť a hra sa dá (aj keď s odrenými ušami a povinným neofiko patcom 1.5) dohrať do konca.
Tak som to nakoniec prekonal. Tá nemožnosť vyskočiť vo forme príšery bola spôsobená tým, že som bol skrčený, takže žiadny bug... Keď som počas premeny stál, bolo to už v pohode. Potom bol problém, že som ako príšera nedokázal otočiť páčkami, ale na to bolo treba predtým vystreliť do gongu tak blízko a tak silno, ako sa len dalo.

Čo sa týka bugov celkovo, ja som hral Steam verziu s češtinou a používal posledný neoficiálny patch 1.5, takže som nemal žiadny problém s modrými svetlami a tá slávna záverečná úniková sekvencia bola tiež v pohode, kedže tvorcovia neofiko patchu predĺžili jej čas o 100%.

Každopádne úspešne dohraté a z mnohých pohľadov to bola skvelá hra ktorá si zaslúži komentár, v ktorom vysvetlím svoje vysoké hodnotenie...
Pri bossfighte s hydrou mám jeden závažný bug. Keď počas modlenia ovládnem tú príšeru, tak mám vyskočiť na plošiny za sochy a tam zatiahnuť za páky. Lenže ja vo forme toho monstra skákať nedokážem. Nemôžem urobiť jediný skok. Viackrát som to skúšal, ale vôbec to nejde. Mal tu niekto podobný problém?
W764: Hra mi padala na začiatku v knižnici, pomohlo vypnúť AA a priradiť proces k 1 jadru. Pokúsim sa to prejsť, pretože k hre Conarium je to také fajn.
Neeukleidovští programátoři!
Je fakt, že bráno z hlediska Chaosu a dalších krásných věcí z vesmíru dává smysl, že Dark Corners of the Earth vypadá, jak vypadá. Na druhou stranu, na nejabsurdnější opravu bugu, jakou jsem kdy potkala, nějaké snížení rozlišení nemá.
@Shoggot (23.04.2017 11:58): Potom jsou Prastaří ovšem i velice zkušení programátoři!

@mazar1234 (22.04.2017 21:07): Tak to taky naštve. Navíc tohohle si člověk ani jen tak lehce nevšimne. U toho Rivals tě to trefí do očí hned během prvního závodu. Ale tam tě to aspoň diskriminuje za slabší sestavu. Tady tě to naopak poškozuje, když to chceš jet v lepší kvalitě :-)
@mazar1234 (22.04.2017 21:07): V Call Of Cthulhu to naopak dokonalý smysl dává.

Když se do něčeho obují Prastaří, tak zažitá pravidla, včetně fyzikálních zákonů a prostoru a času přece dostávají na frak.
@Shoggot (22.04.2017 18:08): Tvl. Si dělaš prdel ne? Tři, čtyři roky nazpět jsem to hral a skoro dohral až k tomu památném zemětřesení, celej google mi nepomohl jak to obejit, par dni sem se s tim trapil az jsem to nakonec vzdal. A ono staci jako snizit rozliseni..:)
@Shoggot (22.04.2017 18:34): Ale potom to je další bug, protože takhle by hra neměla fungovat. Ale pamatuji si, že více her mělo určité obdobné problémy. Třeba NFS: Rivals fungoval tak, že na slabších sestavách, jak se to sekalo a hra jela pomaleji, tak to mělo vliv pouze na auto. Čas běžel normálně, což mělo za následek, že časovky nešlo udělat, pokud měl člověk slabý počítač a hra mu jela pod 30 fps. Takhle by taky hra neměla fungovat bez ohledu, na čem to člověk hraje.
@Shoggot (22.04.2017 18:08): Jak pomůže snížení rozlišení ke zrychlení postavy? To je další bug nebo co? :-D Každopádně já to prošel i tak, ale dalo mi to zabrat a nemělo to tak fungovat. Jsem to nějak ojebal, ale už nevím jakým způsobem přesně. Někde jsem skákal a držel se u strany nebo tak něco. Fakt bych kecal, ale na několikátý způsob se mi to povedlo.
Největší bug byl, že hra ke konci nešla dohrát, co si tak pamatuji ještě z dávných dob. Nevím, jak je na tom novější Steam verze.
@Coldplaz (22.04.2017 16:23): Koukám už jinde, že to obejít nejde. Nuž co, nevadí. Atmosféru to pořád má, dobré to pořád je, tak se to vydrží.

Jednou se snad dočkáme kvalitního titulu Hor šílenství.
Taky vám to při Alt + Tab do Windows padá? Mám Steam verzi s neoficiálním patchem.

Ad k místní zajímavosti: "Ve hře se objevuje samopal Thompson 1928, ten se začal vyrábět ale až v roce, který nese ve svém názvu."

Hra se odehrává v roce 1922 a ve hře je Thompson M1921, takže ne :))
Tak já bug měl na lodi u konce, kdy jste měli sestrelit něco ( majáky ?) a dostat mezi ty vodní lidi.
@rom62 (24.12.2015 12:04): jj, on je tam spíše než bug strašně těsný časový limit, pokud si správně pamatuju, tak se vyplatí opravdu utíkat nejkratší možnou cestou (tj. na úplně hraně propasti, těsně u zdi a tak a skákání by také mělo pomoci
Tak to vám celkem závidím. Schválně to zkusím někdy znova rozehrát a snad to tentokrát i dohraju. :)
Hru som pred pár rokmi hral ešte na XP(hra z LEVELU),na konci hry bol ten istý problém,bug to ale nebol,ten úsek s padajúcim kamením stačilo prebehnúť a pritom stále SKÁKAŤ.Potom to išlo na prvý šup.
@JohnCZ (23.12.2015 13:21): Ano, ja jsem hral naprosto bez problemu, ale na konci hry smrt padajcim kamenim a pres to jsem se nedostal. Taky jsem byl naprosto znechucen protoze pribeh me fakt zajimal. Skoda no. Jinak paradni hra.
Na XP, ale co si pamatuju, tak i na XP si na bugy stěžovala strašná spousta lidí. Já fakt si nic nevybavím. Nedohrál jsem to, protože jsem se toho pak bál, měl jsem málo nábojů :-D Ale někdy v dlouhém horizontu to mám na "to do" seznamu.
Všichni si stěžujou na bugy, ale já to hrál tak do poloviny a na žádný jsem jaktěživ nenarazil.
@Maximus (22.12.2015 22:18): Luxusni hra. Na steamu jsem nehral ale mel jsem na Level DVD a stejne to obsahovalo bug v posledni casti hry pres ktery se neslo dostat. V te dobe jsem to nijak nedokazal vyresit tak jsem poslednich 10 min. musel dokoukak na youtube. Ale jinak velice povedeny mix hororu, adventury, survivalu a akce. Do 1/3 hry si nezastilis;)
@Maximus (22.12.2015 22:18): Pochybujem, ze by to nejako extra preprogramovali.
Ale ja osobne som ziadny fatalny nemal, akurat v jednom miesto to uz tak vyzeralo, ale cca. 10 reloadov zrazu len tak z nicoho nic opravilo skript a islo to dalej tak ako to malo ist hned.

No ak si chces usetrit nervy tak si tam nainstaluj "less difficulty" patch, vobec sa s tym neser bez toho je to rozpalena uranova tyc v zadku.
Ovsem neviem aka je kompatibilita so Steam verziou, ja som to hral z piratskeho ISO (na Steame to nebolo).
zdravim na win 8.1 mi hra pada hned jak v tom baraku otevru ty padaci schody.

Hru mam v originalu ze score, nevite nekdo co stim
a zkusil jsi nahrát patch? prej to někdy jde. rozhodně ji mám už v oblíbených, maximálně ten název se mi trochu nezdá. všem děkuji za reference, brzy se podělím o své dojmy v komentáři!
Ber v úvahu že je 9 let stará a jo, je t o dobrá hra. Místy. Převážně :-)
Lidé dobří pomozte.Jsem vmístnosti se třemi sochami,před nimi jsou mřížky s nějakými symboli a už několik dní si s tím nevím rady.Za nima jsou dveře kterými musím projít. Díky
Skvělej bug s těma světlama na tý lodi. Vážně skvělej. Vztekám se u tý hry jako starej pes. Neustále. Kdyby nevycházela z Lovecrafta, už bych asi dávno rozkousal klávesnici.
@Walome (29.04.2013 08:33): To s tím DiCapriem netřeba zdůrazňovat. :-) V tomhle navíc nehraje fiktivní postavu, takže není v té poloze nazlobeného mračícího se čtyřicetiletého mladíka, která mu přinesla uznání a slávu (zcela oprávněně!). :-) Ale už jsme trochu OT.
@Barney (28.04.2013 23:18): věta "DiCaprio je tam skvělej" je něco jako říct "zítra vyjde slunce" :) je mi jasný, že česká distribuce je závislá na tom, jak se film líbí jinde, ale spíš mě překvapilo, že DiCaprio není zárukou komerčního úspěchu. Každopádně dvd bylo snad hned od začátku v prodeji za nějaké dvě stovky, takže fail.
@Barney (28.04.2013 22:15): Já o něm mluvim, protože mě děsně naštvalo, že byly všude plakáty, že to bude v kinech a pak prd, dvd. Ale ještě jsem to neviděl, každopádně recenze byly prej vlažný a na csfd to má jen 66%, takže by to mohl bejt kvalitní film.
Co vím říkají vyloženě FBI. Film o kterým mluví Walome je J. Edgar od Eastwooda a tenhle přerod v FBI je tam ukázán.
Mohlo by to být Bureau of Investigation, podle wiki předchůdce FBI. Btw. J. Edgar Hoover, který je ve hře šéfem té organizace, jím byl i ve skutečnosti.
Jak to, že tu jsou v roce 1922 hoši z FBI, když FBI vzniklo až o třináct let později? :-)
Dobrá hra, ale co se týče atmosférickýho hororu, tak u mě jednoznačně vede Doom3. A ty minimální nároky, co hra požaduje (P3 800 Mhz, grafika 128 MB, 256 MB RAM)? Zajímavý... Na celeron 2000 MHZ, 2000 MB RAM a 256 MB grafice fps chvílemi klesalo až na nehratelnou míru na rozlišení 640 * 480. Takže si neumím představit jak by to bylo hratelný na sestavě požadujícího minima.
No, tak opět jsem to nedohrál.
Přestalo mě to bavit u esoterického řádu Dagona. Už to prostě nemá tu atmosféru jako před lety, kdy jsem byl posraný s každým krokem do neznáma, kdy jsem se bál nepřátel natolik, že jsem si nevšiml jejich mizerné AI a spousty bugů a podobně.
mě fascinovalo, že jsem CoC rozehrál na dvou různých sestavách ze stejné instalačky a na jedné se neprojevil ani jeden bug zatímco u druhé se to sralo každou pasáží :D
Hm, bugy se začínají projevovat i u mě. Při útěku z hotelu byla jedna skříň už předem odsunutá, a na každý žebřík jsem musel lozit tak třikrát, než ho ten blbec zdolal. :-D
Už jsem to tu kdysi psal, ale potom, co jsem při závěrečným útěku mnohokrát chcípnul, našel jsem na netu návod, který mi doporučil přesně několik vteřin po minutí něčeho konkrétního prostě a jednoduše vyskočit. A najednou jsem to doběhl na první pokus.
@Longin (11.04.2013 07:14): Tam je to asi komplikovanější, jestli to udělali jen přes nějaký timer, tak na každém procáku to může tikat trochu jinak a... Ten čít je asi nejlepší řešení (pro ně)
@Sadako (10.04.2013 17:06): No ak sa jednalo o nieco pocas finalneho suboja, tak to nebol bug ale len hracska nepozornost-FAIL.... ja som bol v takej situacii a nakoniec som zistil ze som len neurobil presne to co bolo nutne urobit a nebol to bug ale iba hracska chyba - nepozornost.
Jestli si dobře pamatuji, já měla na konci jiný, poměrně fatální bug - klíčové něco, co mělo po stisknutí čehosi začít, vůbec nezačalo.
@Bodkin (10.04.2013 15:36): Mno, mně se to zrovinka podařilo přesně tak jak píše Ajantis, optimální stopa pro jednotlivé úseky (roli hraje opravdu půlmetr, jestli mě paměť neklame, tak bylo třeba běžet doslova po hraně srázu, protože tama to bylo opravdu nejkratší). Nicméně nevylučuji, že krom těsného načasování mohlo dojít u některých lidí navíc také k bugu.
Tady se to fakt celkem blbě určuje, jestli jde o bug nebo nešikovnost hráče. Když jsem to hrál poprvé, tak jsem třeba ten útěk z hotelu dělal snad dvacetkrát, takže jsem si taky říkal, že to musí být bug.
@Bodkin (10.04.2013 15:36): On tam, je bug, treba i v té misi na lodi, kde musite sestrelit ty svetla-majáky, nebo co to bylo..Byl to officialní bug a nebyl na to vydán,žádný patch, jen rada, at lidi použíjí cheat..
A pokad na to něco bylo vydáno, tak asi ne v době, co jsem to hrál,dohrál jsem to a ke konci to bylo celkem peklo
@Bodkin (10.04.2013 15:05): Jak rozlišíš, zda se v konkrétním případě jedná o bug, nebo nedostatečnou šikovnost hráče, že jsi si svým tvrzením tak jistý?

Mně se ten konec - jako spoustě jiných hráčů - nedaiřilo zvládnout, tak jsem při dalších pokusech prozkoumával okolí a vysledovával optimální stopu pro co nejrychlejší průběh jednotlivými úseky. Přibližně na desátý pokus se mně to povedlo.

A potíže s časem či precizností jsem měl na více místech hry (např. při útěku z pokoje či hledání světýlek ve skaliskách).
@Phoenix (10.04.2013 00:36): Opravdu to bug byl, protože jestli se jednalo 'jen' o velmi těsný časový limit, tak to bylo jen pro nějaké nelidsky přesné... lidi. Což s ohledem ke zbytku hry bylo dost mimo.