Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@90210 (26.02.2018 19:25): Děkuji :) Jo, to si pamatuju, jak ve starém Score byly inzeráty přes půl strany na herní příručky na Caesara III a Starcraft :) Pharaoh byl podle mě až moc orientován na výstavbu monumentů, ale je fakt, že ta civilizace na tom svým způsobem stála. No a ten Zeus mě přestal bavit už při hraní demoverze... C2 jsem nezakusil, ale hrál jsem C4 (poněkud výbušný název) a nějak mě to teda nenadchlo.
Fénix příšernej jako vždy, hlavně tahle hra dabing fakt nepotřebuje (ne, že by ho nějaká potřebovala).
naprosto souhlasím...
tuhle hru přímo miluji...
doufám že si ji Ty užiješ podruhé o dost lépe než poprvé...
mám hru rozehranou dám vědět až ji dohraji.
Fůůů, tak jsem včera dodělal mírovou misi Procurator - malé ostrůvky, orná půdy na úplném konci mapy na skalisku, takže je potřeba distribuovat jídlo přes celou mapu. Což se ke konci (+5000 lidí) ukázalo jako problém. Cultura 65 a Prosperity 50. No ty vole, tu misi jsem dělal přes 2 roky, vždy v létě, na sto pokusů a včera, po minimálně 7 hodinách čistého času konečně pokořeno.

Dělat jednu misi 7 hodin, to je docela nářez :D ale to uspokojení stojí za to...
@John Mirra (20.01.2014 21:47): Pharaoh je opravdu fajn, bavil me i ten Emperor z Ciny, ale Dius (2.p. Zea) povazuju za sahnuti do hnedeho. Hratelnost mozna dobra, ale jinak humac na urovni candyworldu z Transport Tycoon Deluxe.
@John Mirra (20.01.2014 11:44): Caesar 3 je bohuzel jeste v rade veci nevychytanej, chybi treba ty pitomy roadblocky, ktery jsou uz ve Pharaoh. Je to skoda, protoze je to zdaleka nejpovedenejsi setting z ty varky strategii od Impressions, kuprikladu Zeus vypada dle obrazku naprosto komixovo odpudive, baraky se ani nesnazi vypada nejak realisticky, pro me je to jedna z nejzbytecnejsich her vubec. Hnus. Tehdy promarnili sanci udelat hru z opravdu zajimavyho prostredi, nic proti Recku....
ještě dneska mám chvění, když si vzpomenu, jak na mě útočil Hannibal se slony...
Tak už vím proč mě ta hra občas rozčílila tak moc, že jsem ji nikdy vlastně nedohrál :)
Mám takhle normálně skladiště s nádobím, ze kterého se obchoduje, ale mám nastaveno, aby tam vždycky zůstaly alespoň "2 jednotky".... tak si tak koukám a hraju a zjišťuju, že se mi domy nevyvíjí, protože prý nemají nádobí.
Tak kouknu na trh a zjistím, že tam fakt žádný nádobí není a trhovkyně si chodí okolo skladiště a vesele ho ignoruje (zkoušel jsem zrychlit čas na maximum a vůbec si ho nevšímala...). Tak jsem postavil druhý trh HNED VEDLE toho tržiště a zase nic :D GRRRRRRRRRRR! Nastavený to mám všechno v pohodě, s jídlem třeba problémy nejsou vůbec, ale tohle mě fakt vytáčí.
Používám takový ten vzorec 9x9 domků, veprostřed fontána a okolo ni zahrady a ostatní budovy jsou vně cesty- vždycky mi to bez problémů fungovalo.

To samé třeba domky vedle lázní, které se nemůžou vyvíjet, protože nemají přístup k lázním... a láznědáma si vesele trajdá někde u farem.
Prý se to dá nějak ošetřit bránami, ale je to nevojenská mise, takže je stavět nemůžu.
Achjo :)
@90210 (17.01.2014 11:11): Nemohu srovnávat, hrál jsem jen trojku, a to ještě díky GAME4U... přišlo mi to brilantní a dodnes přijde. Bohužel se vždycky zaseknu v jednom bodě, ale tak to je tím, že jsem lama.
@PoetaBezRymu (17.01.2014 00:49): Dvojka byla bezvadna, vypada porad dobre, byt mozna trochu umele. Hral jsem ji jako malej kluk jeste pred vydanim trojky a rad na ni vzpominam, ale trojka je myslim nejklasictejsi dil uz proto, ze na jejim zaklade vznikly dalsi skvely (a jedna uplne zbytecna) hry.
V sérii Caesar mi příjde osobně více ikoničtější spíše Caesar II než Caesar III a je zvláštní, že z odstupu času, ta dvojka vypadá líp, než trojka ..
Sakra ten gameplay ve mně vyvolává nostalgii, a to jsem hrál Caesara v létě :)
@Walome (06.05.2013 12:10): čtverka je fajn, 3D je přehledné ale docela HW náročné, některé principy jsou zjednodušené, už tak moc nezáleží např na tom co stojí okolo obytných budov, lidickove se tam i tak stěhují, boj je trochu lepší než ve trojce a obchod mezi městy mi přišel lepší. Směle do toho, já se velice dobré bavil! A dnes se to dá koupit za směšnou cenu :-)
Jojo chlapci, tahle hra se rozhodně povedla, až mě udivuje, že se tu o ní ještě nemluvilo. Já to taky rozehrál, ale asi jsem skončil, nejsem schopnej se vyhrabat z jedné mise (ani z bojové ani z nebojové).
Existuje taky čtyrka, jsem docela zvědavý, jestli se to drží starých pravidel nebo ne. Ale trošku mě odrazuje to 3D.
@Walome (06.05.2013 10:28): Frajer... já to hrál jako malej a nikdy jsem pořádně nepochopil ty herní principy... když jsem to rozehrál nedávno znova, už se mi docela dařilo, ale pak jsem na to nějak zapomněl. Hm, asi to rozehraju znova, ta hra má neuvěřitelně krásnou atmosféru, ty domečky, panáčci, hudba... :)