Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Caesar II

1995
71
27 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Pokračování prvního dílu ze série Caesar. Znovu se zhostíte role provinčního správce, který se postupem času propracovává až k postu nejvyššímu - jelikož jsme ve starém Římě, jedná se samozřejmě o titul císaře. Hledáme-li nějaký záchytný bod, v čem odlišit jedničku a dvojku, musíme zmínit grafiku. Opět jsme se nedočkali skutečného příběhu. Caesar II je tedy vlastně to samé, co prvý díl, ale ve vylepšeném grafickém kabátku a s určitými vylepšeními.

Hra vyšla v roce 1995 pro DOS, posléze (10. září 1996) i pro operační systém Windows. O tři roky později vyšel i třetí díl.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Možno vám tento komentár bude pripadať rozpačitý (a niekomu možno patetický), ale nejak nemôžem inak. Caesar 2 bol totiž mojou prvou originálkou. Strávil som s ním príjemné detské roky, keď som nevedel poväčšinou čo ten a tamten anglický výraz znamená a tak mi mnohokrát moje milované mestečko vyhubila nákaza alebo daňoví úradníci. Napriek tomu som sa výborne bavil. Príjemné grafické spracovanie, prepracovaná infraštruktúra a hlavne to umocnenie, že človeks jednoducho baví starať sa o ten svoj piesoček, to všetko sú veci hodné spomínania, hlavne v prípade ak človek naráža postupom času na iné budovateľské stratégie, ktoré ho natoľko neoslovujú a pripadajú mu stereotypné. Kiež by len ten hlas "poradcu" do mňa, už tak frustrovaného počas hrania menej hučal "need more plebs, need more plebs". :)

Pro: herný systém, grafika, chytlavosť

Proti: otravnosť hlasu poradcu

+2