dohráno. z celé série je pro mě nejslabší druhý díl. ač jsem to nečekal, trojka prostřední část trilogie jasně převýšila.
Dohráno, zajímavé a obstojné zakončení trilogie....., oproti druhému dílu je tento více, jak to jen napsat, vtáhnoucí a atmosféričtější. Stále bylo proč ji hrát i vsuvka v podobě dvou postav mi nevadila i když to bylo občas chaotické a chvíli jsem na druhou postavu zapomínal :-)
Tak, odehrána první kapitola a nějaký kus ze druhé (právě jsem se dostal z márnice). Podobně jako v předchozím díle, malinko rozvleklý začátek, občas nelogické chování a reakce na mé činy, ale jinak zatím lepší než 2, více řekl bych atmosféričtější (ti psy - výborné) s lepšími puzzlátky a pěknější mapou.
Mě naprosto odradil a znechutil od hraní skoro samotný závěr hry, kdy je třeba s oběma postavama projít místnostmi se stíny a s plno přepínači a dveřmi. Je to nudné, je to dlouhé, je to otravné a vůbec se mi nad tím nechtělo přemýšlet. Myslím, že díky tomu už se ke hře nevrátím. Škoda. jedničku a dvojku jsem zahrál a dohrál docela rád.
@hellhouse99 (17.03.2012 10:07): Mě tohle spíš vadí u některejch starších RPG. Rád si piplám svého hrdinu, ale jakmile jich mám na starost několik, tak mě to nebaví. Jednak to komplikuje ovládání a jednak je to moc zdlouhavé. Kvůli tomuhle jsem třeba nedohrál jinak perfektní The Fall. A rovněž mám kvůli tomu rozehrát takový Baldur's Gate (ale tam nemám tušení, jak to funguje či nefunguje - ale asi funguje, když je to tak oblíbené). U adventur mě to vadilo snad jen v několika málo případech, ale hlavně díky tomu, že to dost tříštilo děj.
Nejsi sám, u mě to taky snížilo o něco zábavnost. Nevím, jestli to byl dobrý krok, takhle to udělat...
Jsem sám nebo jakmile začnu hrát za dvě postavy tak to spíše u mě snížilo zábavnost hry?
kaslikjochanan: Ano to jistě, ale někteří říkají sběratelská všem edicím.
novoten: Spoilery nepiš, tak jak jsi ho popsal na konci komentáře, ale používej funkci, která je popsána zde ve čtvrtém odstavci: odkaz
kaslikjochanan: Také mně dnes příšla, btw jakou máš (sběratelskou nebo gameshop edici)?
Oficiální datum možná, ale hra je v obchodech dostupná už od 12.4. Viz např: odkaz
Ano, anglická warez verze vyšla 12., ale oficiální datum vydání je 19., přesně jak je to zde uvedeno. Takže Eru je bud redaktor nějakého časopisu nebo pirát :P
Anglická verzia je vonku už takmer mesiac, takže neviem čo tu riešiš s pirátmi.
Eru>> Ano to vyšla, ale pokud vím, tak ty jsi to už měl dohrané. Nebo se pletu?!!?
Na druhou stranu chápu, že jsi se nemohl dočkat...
kaslikjochanan: Anglická verze vyšla minimálně o týden dříve, než je zde uvedené datum vydání.

A anglickou verzi hraji proto, že pomocí PC her, filmů a seriálů se nenásilnou formou zdokonaluji v angličtině.
kaslikjochanan: Často se to tak stává, ale všichni v jednom pytly nejsme a také se to tak děje pokud čekáš na cz verzi a častokrát se stává, že ji piráti sice hrají, ale díky ochraně nedohrají v tom lepším případě nebo díky špatnému cracku nehrají vůbec.
campbell>> Já taky nikoho neosočuji. Jen konstatuji, že piráti si hrají opět dříve než poctiví hráči. ;-)
kaslikjochanan: Notně to nemusí být pirátská verze na Amazonu uk nebo de už je na skladě ;-), ale nedělám si iluze :-D
Pánové, na to, že hra v Česku vychází až osmnáctého se tady zázračně bavíte už o třetí kapitole. A Eru to stihl dokonce i dohrát. Ještě dříve než hra vyšla...

Piráti si hrají anglickou verzi a já abych si ještě týden počkal!!! :( :( :(
Já adventury hraju dost často, ale tady jsem se zasekl pospojoval jsem ty dráty v pc. A nějak nevím co dál. Já mám ted zrovna v pc 3 adventury a procházím je celkem v pohodě, ale tady jsem se prostě sekl.
campbell: Na youtube je dobře zpracovaný walkthrough celou hrou. Osobně jsem se poprvé zasekl až ve 3. kapitole a to se považuji za začátečníka. Co děláš?
Do hajzlu jak já nerad šahám po návodu ale tady asi budu muset, zasekl jsem se hned na začátku:-(
Anglický dabing prvního i druhého dílu je dost špatný. Nicméně ve třetím se opravdu vytáhli a nastavili tak vysokou laťku českému.
Pokud někoho zajímá, jestli má hra tentokrát otevřený nebo uzavřený konec: uzavřený

Pokud někoho zajímá, jestli má hra tentokrát dobrý nebo špatný konec: dobrý

Drolin: A mají plus mínus pravdu.
Myslím, že sběratelská edice je skvělá volba, ať už pro fanoušky Posla smrti, nebo adventur obecně. ;-)
Adventury hraju spíše vyjímečně, ale na tohle se fakt těšim. Navíc 999,- za sběratelskou edici celé trilogie je cena skvělá.