mam zasadni problem ve hre, sem v 6. kapitole kde sem doposud hral za obe dve postavyv, ale ve skepe kde se mam spustit jako Adrian do katakomb nemam vyber-moznost se prepnout do te partacky abych tak mohl nahore Adriana skrze cerpadlo spustit. Proste ten vyber postav v levem hornim rohu obrazovky zmizel, nevite co s tim?
tak zatim spokojenost, sice uz to nema atmosferu prvniho dilu ale jako pokracovani se mi to libi jak pribehove tak gameplayem a taky to ma krasne vykreslene lokace
@Brasikona (12.06.2020 00:05): Já měl návod po ruce prakticky celou dobu hraní a vytahoval jsem ho při každém záseku delším než půl minuty. Motivaci přemýšlet nad postupem dál jsem tu neměl absolutně žádnou, takže jsem se radši plně soustředil na příběh. A taky jsem nechtěl narazit na tu trapnou animaci Darrenovy smrti zkopírovanou ze dvojky. Teda kromě labyrintu, tam jsem ji přímo vyhledával. Když umřela Valentina a Darren padal mrtvý na zem, chlámal jsem se smíchy jak už nějakou dobu ne. :D
No... ano i ne. Změna tónu oproti dvojce byla skvělá. Kvalita dialogů i dabingu prudce stoupla a dokonce i pár skvělých příběhových linek se tu objevilo. Edward, Vatikán a Valentina, smrt Victorie, zdědění zámku a jeho oprava (chvilku jsem si myslel, že se to ve stylu Fable III přemění na spravování sídla, naštěstí to bylo jen v rámci příběhu), bílá paní, INSPEKTOR SPOONER a Darren posedlý Mordredem, i když občas to s tím "strašlivým zloduchem z minulosti" trochu přeháněli. Oproti tomu ale pořád dýchá na krk stín předchozího dílu, a ty otřesné příběhové veletoče tu mají své následky. I když je z něj teď mnohem mnohem sympatičtější postava, s Darrenovým původem se pořád vyrovnat nemůžu a neustálé flashbacky vůbec nepomáhají. Taky jsem úplně nepobral, proč je portálů šest a proč se nikdy ani nezmíní ten původní z jedničky, kterým procházel Samuel. Animace jsou konečně delší, kvalitnější a dá se z nich většinou hned napoprvé pochopit, co se zrovna děje. Celkově u mě při hraní převládal pozitivní dojem a odměřeně jsem se bavil. To všechno až do poslední kapitoly. Jednak je tu labyrint, tedy hádanka nezaložená na logickém postupu, ale náhodném zkoušení, a taky je tu hrozně, hrozně nevyvážené tempo. Obrovskou většinu ji strávíme zdlouhavou expozicí toho, co se bude dít dál. No a když se něco konečně stane, je to za pomocí několikasekundové odfláklé cutscény, tedy něčeho, čemu se zbytek hry úspěšně vyhýbal. Chtělo by to emočnější, uzavřenější konec, pak bych možná byl spokojený. V lecčem se nabízí přirovnání k o rok mladšímu Mass Effectu 3, ale zatímco tam mi závěr bohatě stačil a bráním ho doteď, tady zůstávám nespokojený.
[přesunuto z komentářů]

Kvalita :) Dobrej děj, zajímavý prostředí, mystérium, stará doba, to miluju :)
@Aaron_Hill (30.04.2015 10:12): Moc vysvětlování naráz přinesl podle mě i závěr dílu druhého Catherin, identita Angeliny, dětství Darrena, kletba, funkce a členové řádu atd ale informace, které k tomu všemu vedly byly roztahané snad po všech kapitolách, takže spoustu těch odpovědí mohlo být pro hráče jen potvrzením toho, co už tušil. Za to v PS III to byla až závěrečná kapitola, která do děje vnesla složitou problematiku dvou světů, duší, stínů a rozdílů mezi nimi.
Nu, neřekl bych, že byl konec trojky překombinovaný, spíš obsahoval (zbytečně) moc vysvětlování naráz. Epilog pak nechal otevřená vrátka pro případ dalších dílů. Dějově překombinovaný byl jednoznačně druhý díl, tajemný řád, matka tajně žijící na Black Mirror, zlá sestra dvojče a její bezmála incestní vztah k Adrianovi, jejich smrt, smrt Sally, Batese, postava Borrise, zrada Luise.. těch dějových zvratů a nejasností v tom, o co vlastně jde a co dělat dál bylo na můj vkus moc. Trojka byla proti tomu příjemně přímočará, podobně jako jednička.
@kaslikjochanan (29.04.2015 10:27): Mě přijde konec PS III hlavně hrozně překombinovaný. Jako kdyby autoři vehementně chtěli nějaký překvapivý velkolepý závěr a potom nevěděli jak z toho logicky vybruslit. Nemluvě o tom, že trilogie o cca 30 hodinách hraní by si zasloužila pořádný epilog a ne jen hloupý rozhovor na závěr.
Jak se zdá, tak jsem asi jediný, kdo má třetí díl za nejslabší v trilogii. Je pravda, že ten konec ve dvojce je pitomej, ale jinak se mi zdá prostě lepší. Ta trojka se mi zdá osekaná.
@TeriiTerii (19.10.2014 12:30): The Lost Crown se možná jen zdá, ale jinak jde o takový ten vkusný, plíživý horor. Tedy, TLC minimálně vyzkoušej (mimo to, já TLC považuji za vůbec nejlepší adventuru :). A Cat Lady je adventurou, která se prakticky líbí každému, kdo ji hrál - to je sázkou na jistotu, nicméněje je určité více ponurá než Poslové smrti a The Lost Crown.

Ještě dál jde však Donna: Avenger of Blood. Velmi nepřístupná, obtížná a nadstandardně ponurá adventura, která je ale freeware, takže ji můžeš zkusit ihned. Kvalita je zde obrovská, ale zaujme jen minimum hráčů. A v podobně kategorii je i Downfall (nově také freeware).

A pokud by si hledala něco méně tradičního, tak cyberpunkový a trochu hororověji laděný Blade Runner, kratší vizuální novela Higanbana no Saku Yoru ni - Dai Ichi Ya nebo originální Bad Mojo jsou velmi dobré volby.
@Lukaskon (02.02.2014 19:55): logické to není. profil si přečte jen člověk, který hru nezná a hledá např. nějakou adventuru a nějakou náhodou zavítá hned na třetí díl. k tomu si přečte pár komentářů a má o zkažený zážitek navíc.

profil hry jsem upravil.
@Garret (02.02.2014 19:32): Já říkám jen aby byl hráč na ty spoilery připravený, aby počítal s tím, že tu budou, protože tu skutečně jsou. Ale netvrdím, že bychom měli všichni vesele spoilerovat kde to jen jde. U příkladu vícedílných adventur se ale tak nějak předpokládá, že následující díl vychází z dílu předchozího a tudíž by měl i hráč dopředu předpokládat, že když před započnutím hry zavítá sem a projde si profily a komenty všech dílů, připraví se o řadu překvapení. Je to vcelku logické, řekl bych, ale tím se nesnažím obhajovat zdejší komentátory. Je rozdíl mezi tím, jak by to mělo být a mezi tím jak to je.
@Garret (02.02.2014 19:17): Máš pravdu, to mě nenapadlo. Tak nějak jsem předpokládal, že ti, co čtou komentáře u trojky, už hráli dvojku. Navíc jsem to, jak sám píšeš, viděl u ostatních komentářů, takže mi to nějak nedošlo. Každopádně dík za upozornění, trochu jsem to upravil.
@Garret (02.02.2014 19:17): Koukni se na prostřední odstaveček profilu hry. Za sebe myslím, že každý kdo sem přijde musí být připraven na spoilery a u série s důrazem na příběh her obzvláště. To by taky u PS III mohl být spoiler pomalu všechno.
@Jumas (02.02.2014 19:06): hořící zámek určitě ne, když je vidět i na obalu, oproti tomu Adrian Gordon je spoiler jako prase pro lidi, co ještě nehráli dvojku a rozhodli se přečíst si tvůj koment na trojku... ale jak tak koukám, nejsi jediný.
Sice jsem už něco takového psal kdysi u diskuze k PS1 a taky je zde odkaz, ale nedá mi to, abych si neudělal menší reklamu :)
Na uvedeném webu (to jest zde: odkaz ) se nachází nejen zevrubný rozpis trilogie PS, ale také dva fanouškovské příběhy, jež přímo navazují na závěr PS3. První z nich je dokonce nadabován amatérskou dabérskou skupinou Fénix ProDabing. V současné době pracuji na šestém díle, takže stále je z čeho těžit.
Nedovolím si tvrdit, že příběhy jsou to dobré, ale na SASPI (web pro amatérské pisálky) dostaly vcelku slušné hodnocení, takže to snad taková katastrofa nebude :) Koho tedy svět PS zaujal a chtěl by se vrátit na Black Mirror má možnost.
Mně připadá děsivý jen to, co skočí na xicht. Normálně se u hororů a hororových her nebojím, ale když v Alien versus Predator mi skočil facehugger na xicht, málem jsem skočil na zdi na druhé straně pokoje. Stejně jako pavoučci v Blood 2 mě přiváděli k šílenství :)
@TeriiTerii (17.03.2013 18:32): Dodnes nevím sebemenší důvod, možná jen pouhé netypické umístění výtahu v místech, kde za normálních okolností nemá být, možné také nějaký pozůstatek z minulého života. :-) Tehdy, když jsem bydlel v paneláku, tak na rozdíl od současnosti byla výtahová šachta průhledná, dneska už jsem v pohodě. :-)
@TeriiTerii (17.03.2013 17:30): V dětství byl pro mě nejděsivější panelákový výtah uvízlý v mezipatře. Ale ne za předpokladu, že jsem v uvnitř (to by mi kupodivu zas tak moc nevadilo), ale že na něj koukám přes šachtu.
@JohnCZ (17.03.2013 14:32): OK, díky. Když tak mrknu na to a vyzkouším. ;-)

@TeriiTerii (17.03.2013 14:41): Neboj, lekaček je tam mnohem víc, ale ty v porovnání s Poslem jsou mnohem děsivější a fakt si říkáš, kdy a z jakého rohu na tebe něco ze tmy vyskočí. Počkej, až to vyzkoušíš. Není horšího pocitu než hrát Amnesii někdy v zimě, za tmy, nejlépe v noci, sám doma a se sluchátky. :D To už se pak k dalšímu hraní jen tak nedokopeš... To mi věř. :) Já to nedokázal hrál déle než půl hodiny v kuse, jak to na mě bylo silný...
@JohnCZ (17.03.2013 12:50): Gothic jsem chtěl nedávno vyzkoušet (nejsi jediný, kdo má na hru stejný názor), ale nějak to nefunguje na win7, takže tak... A ok, tohle se už k diskusi k Poslovi Smrti vážně nehodí. :-)

@musa (17.03.2013 13:12): Tak špičková určitě není (to ani netvrdím), ale jako mírně nadprůměrnou by obecně brát šla a pro mě je to nadprůměr určitě. Ale možná je to tím, že jsem ještě nehrál spoustu jiných a lepších adventur, hlavně těch starších kousků...
Hleďme, po cca roce se tu rozproudila diskuze.

Btw: Memento Mori bylo pro mě spíše zklamání, o špičkovou adventuru rozhodně nejde.
@Johny8x (17.03.2013 12:46): Tak zrovna Diablo a podobná hack and slah RPGčka mě nikdy moc nechytla. Mám radši do jisté míry hardcore kousky, kde je méně generických soubojů a jsou více ukecané. Takže taky ten Zaklínač a hlavně ten Gothic, kterýho ti doporučuju!!! Pokud máš rád silně atmosférické hry, mohlo by se ti to líbit. Jen se nenechat odradit zpočátku dost chaotickým ovládáním a na dnešní dobu už trochu postarší grafikou (bez které by to ale nebyl ten pravý Gothic).

Ale to už je trochu OT. Takže kdyžtak navrhuju pokračovat ve Všeobecně o hrách a nebo PM.
@JohnCZ (17.03.2013 12:23): Mně se žánr rpg vyhýbá obloukem, chvíli jsem hrál třeba Diablo 1,2 i trojku nebo Zaklínače, ale asi jsem tomu nedal dostatek času, aby mě to do sebe vtáhlo. Akorát mě kdysi docela bavil Nox, ale to je asi výjimka.

Ni.bi.ru jsem dohrál dvakrát a pokaždé mě to bavilo. Chtěl bych si i zahrát Posla Bohů, z kterého Ni.bi.ru vychází, ale na win7 se mi to nepodařilo zprovoznit. Alter Ego ti docela doporučuji. Mně se vcelku hodně líbilo, i když obecně kritika byla docela silná a každý to samozřejmě srovnával s Poslem Smrti, a to i sami tvůrci tvrdili, že je to nástupce Black Mirror... takže je jasné, jak to srovnání asi dopadlo. Nevím, jestli jsi hrál třeba od Future Games Reprobates, ale to bych hodnotil jako jednu z jejích nejslabších her, i když určité kvality má, ale hru jsem nedohrál...
@JohnCZ (17.03.2013 12:23): Tak Memento Mori jsem hrál a na pár drobností se mi dost líbilo. Netrpělivě už čekám na dvojku, snad bude minimálně tak dobrá jako jednička. :-) Secret Files jsem hrál jedničku a taky byla fajn, až na hlavní hrdinku, která mi byla trochu nesympatická a její dabing byl nic moc. Zkoušel jsem i dvojku, ale začátek mě nějak moc nezaujal a pak jsem na hraní úplně zapomněl, ale chystám se to v budoucnu napravit a dám tomu ještě alespoň jeden pokus. Sinking Island se mi nějak na notebooku bohužel nepodařilo zprovoznit, ale hra mě docela zaujala a Gray Matter jsem nějakou dobu hrál, ale také mě tam neskutečně štvala ta magie, takže jsem hraní na chvíli přerušil a k hraní se už nevrátil, ale také to chci ještě v budoucnu napravit. Jen v poslední době nějak na hraní už nemám moc času a také nevychází takové tituly, jaké bych si představoval...
@Johny8x (17.03.2013 10:49): Tak tak. Za mě ti můžu doporučit Memento Mori a sérii Secret Files, které se stylem hraní trochu podobají Black Mirror, ale atmosféru této série vidí jen z hodně veliké dálky. Co se týče atmosféry mě dost zaujal Sinking Island (ale ten je zase podivně složitý) a Gray Matter (ale tam mě zase srala ta kouzelnická linka). Prostě vždycky mě něco na té hře vadí a musím ji neustále srovnávat s Poslem smrti. Ale něco podobného mám u RPG her a série Gothic :D

Ni.Bi.Ru. byl docela fajn, ale už si ho moc nepamatuju. Alter Ego mám v plánu. A chystám se na hodně opěvovanou sérii Broken Sword, kterou už mám na Steamu koupenou a až dohraju to, co mám rozehrané, asi se na ni vrhnu. Jen mám obavy, že do těch remasterovaných verzí nebude čeština.
@JohnCZ (16.03.2013 22:00): Jsme na tom úplně stejně. Pro mě je také Posel Smrti nejlepší adventurní sérii vůbec, co jsem kdy hrál. Žádné další adventury mě nikdy tolik nebavily, jako toto. Vždycky, když nějakou další adventuru hraji, srovnávám to s hraním Posla a skoro pokaždé dojdu k závěru, že je to o dost slabší a i celkově méně zajímavější... Pro mě se Poslovi akorát stylem hry mohou rovnat další adventury od Future Games, například Ni.bi.ru nebo Alter Ego, i když jsou o něco slabší, hlavně co se týče Alter Ega. Co mě netěší je fakt, že Future Games skončili, takže žádné další adventury podobného ražení se už zřejmě nedočkám. Akorát ještě čekám na češtinu na The Lost Chronicles of Zerzura od Cranberry Production, kteří právě udělali Posla 2 a 3, takže jsou tam dost podobné adventurní prvky.

@TeriiTerii (16.03.2013 23:25): To hraní za vraha se mi také dvakrát nezamlouvalo, ale ono se to vše vysvětlí. S tou hororovostí to nebude tak horké. Je to spíš tajemné s prvky nadpřirozenosti. Horory zrovna nevyhledávám, ale příliš děsivé mi to fakt nepřišlo. Jinak Slender je tohle, tady už to trochu více hororovější je. Pro mě asi nejděsivější zážitek byla Amnesia, kterou jsem ani nedohrál, a to nejen z důvodu strachu z hraní :-), ale obecně adventury z pohledu první osoby příliš nevyhledávám a nebaví mě tolik jako ty klasické 2,5D point-and-click.
@Joke (16.03.2013 21:32): To mě taky (jsou moji srdcovou záležitostí), ale od závěru trojky jsem přece jen očekával trochu víc. Každopádně si myslím, že podle závěru třetího dílu by se dalo teoreticky usuzovat, že by někdy mohlo ještě vzniknou další pokračování. :)
Mě naprosto všechny tři díly totálně pařansky uspokojily. Miluju tuhle adveturu.
@TeriiTerii (16.03.2013 19:52): Jestli se dobře pamatuji, tak se právě a pouze odehrává na Black Mirror a v okolí, tempo hry je pomalejší než u dvojky a závěr zrovna dvakrát fanouška série nepotěší... Každopádně dabing mi přijde kvalitnější než u předešlého dílu. A pokud se nepletu, tak tam minimálně jedna lekačka je... Jinak jak nad tím přemýšlím, tak trojka má celkově hororovější atmosféru, než dvojka. I samotné lokace mi přišly takové temnější a strašidelnější. :-)
Tak jsem na to zvědavá, a doufám, že pokračování nebude pouze na Black Mirror.. :-/ A snad tam nebude moc lekaček :-))