Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Battleborn

03.05.2016
kompatibilní
63
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Svět ocitnuvší se na hranici totální destrukce se snaží zachránit skupina těch nejmocnějších válečníků - Battleborn. Tito neohrožení bojovníci se postaví každému nepříteli a využijí proti němu všechen dostupný arzenál zbraní a moc magie.

Nejednomu člověku tato hra graficky ihned připomene hru Borderlands, oproti tomu se však tato hra zakládá více na kooperaci a obecně týmovém hraní. Nabízí taktéž podobně velký seznam zbraní. To hlavní ale tady jsou samotné souboje a vylepšování vašich postav. Každá má svůj unikátní styl a rozdílné schopnosti. Hratelných charakterů je 25, každý s jiným způsobem boje. Některá z postav je stavěná na kontaktní boj, další upřednostňuje boj na dálku a spoléhá na svá kouzla. Nechybí ani RPG systém, tudíž v průběhu hraní vaše postava leveluje a za každou splněnou úrovní si ji můžete vylepšit. Na výběr máte ze dvou schopností, které vám vylepší pasivní statistiky nebo vaše primární aktivní schopnosti.

Multiplayer Battlebornu můžete hrát až v deseti hráčích v arénách 5vs5 a to ve třech módech. Incursion - týmy brání svoji základnu proti počítačem ovládaným minionům, mezitím se snaží zničit základnu protivníka. Devastation - týmy stojí proti sobě a v rychlém tempu musí zabírat a udržet určité cíle na mapě. Meltdown - týmy chrání své miniony, kteří pochodují do středu mapy, kde se obětují skokem do spalovny. Tým s nejvíce body, tedy upálenými miniony vyhrává.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Je zvláštní psát komentář na mrtvou hru a trochu zvláštní pocit jsem měl i při jejím hraní v posledních týdnech jejího života. Battleborn byl totiž 31. ledna 2021 odpojen od serverů a tím skončil jeho uměle udržovaný život. Nezdá se, že by mnoho lidí nad touto ztrátou plakalo. Ani já jsem nakonec slzu za Battlebornem neuronil. Nebýt oznámení o vypínání serverů, asi by to trvalo ještě hodně dlouho, než bych se vůbec dostal k tomu, abych si ho alespoň zahrál. Přesto to bylo takové trochu smutné hraní. Battleborn sice nebyla žádná hitparáda, ale prostě takováhle herní smrt, kdy už si ani singleplayer nepustíte, protože bez serverů se nedostanete ani do menu hry, to si podle mě žádná hra nezaslouží.

Battleborn asi neměl od začátku na růžích ustláno, recenze nebyly bůhvíjaké a pár týdnů po něm vyšel slavný Overwatch , aby Battlebornu uštědřil pořádnou facku a ani zlevňování a postupný přechod na model free-to-play nezachránil blížící se konec. Přitom mi ta hra ale tak úplně marná zase nepřišla. Jako příběh, ten jsem tedy fakt nějak nepobral, nějak mi to všechno přišlo strašně uhozený a praštěný, ale bohužel zároveň tak na sílu, že to zajímavé nebylo ani trochu. Co se ale týká hratelnosti, tak to zase taková hrůza nebyla, a můžu říct, že nakonec jsem se docela dobře bavil.

Herní postavy byly docela rozmanité, a bylo jich hromada, rozhodně jsem za ten týden a kousek neměl šanci je ani všechny vyzkoušet, natož se s nimi sžít. Myslím, že je dost rozdíl, jestli hrajete jednu a tu samou hru jako snajper na dálku s omezeným počtem nábojů a pomalým přebíjením a ještě pomalejším pohybem, anebo jako melee mlátička s mečíkama, která lítá po hřišti jak povedeně odpálený golfový míček. Zvláštní byl ten vývoj perků během každé hry, který ze začátku vypadal jako dobré osvěžení hry, ale po čase se mi začal spíše trochu zajídat. Naopak sbírání krystalů jako herní měny, které můžete použít jak pro aktivaci svého vybavení tak ke stavbě pomocných struktur mě přišlo jako fajn herní prvek. Suma sumárum mě vlastně ta hra docela bavila. I když je fakt, že dlouhodobě bych jí určitě nehrál. Taky nejsem cílová skupina, i když to jsem u Apex Legends tvrdil taky, a pak jsem v něm na rok skejsnul. V Battlebornu už bohužel neskejsne vůbec nikdo...

Pro: Rozmanité postavy, celkem slušná hratelnost.

Proti: Vypnuté servery = nefunkční hra včetně singleplayeru

+20