@Malignus (06.06.2019 23:32): Je to už ošúchaná floskula, ale sem sa hodí. Nebola by to až taká zlá hra, keby to nebol Baldur's Gate. Nie je ľahké nadviazať na 20 rokov starú hru a nespáliť sa pri tom. Beamdog to nedokázal.

@Tulareanus (06.06.2019 23:37): To nepochybne. Ale paradoxne ja by som viac ocenil, keby Lariani využili reputáciu, ktorú si inak skutočne zaslúžia, a prišli s niečim novým. S niečím, čo by posunulo RPG ako žáner.
Tak Larian je asi jedno z dvoch herných štúdii (druhé Obsidian), ktorým by som dal s BG 3 šancu. Pri ostatných štúdiach by som sa s BG 3 rozlúčil už pri oznámení, takto ešte prechovávam nejakú nádej. Irónia, ktorú by som kedysi nečakal, je, že keby robili BG 3 Bioware, tak by som sa bál a považoval hru za vopred odsúdenú na neúspech (po kvalitatívnej stránke).
@Malignus (06.06.2019 23:04): tak sanci nepotrebuji, uz na tom delaji, at se to libi nebo ne:)
A posrat by to nemuseli, jsou to kluci sikovny. Jen to ze se to pravovernym fandum libit moc nebude/bude je podle me dost velka loterie.

@Red (06.06.2019 22:46): nebude ti vadit kdyz se nepripojim k tomu tvemu na rychlo vytvorenemu stadecku co se shodlo ? :))
No asi se shodnem, že Larian má mnohem lepší vyhlídky splnit očekávání než měla Bethesda u Falloutu.
@Tulareanus (06.06.2019 21:25): Hmm, me teda rozhovory ve starych falloutech nijak zvlast excelentni a o nekolik trid lepsi nez kdekoliv jinde neprisly, ale budiz, asi jde spis o to co kdo povazuje za zabavne a kdo ne. Ale je pravda ze me nikdy nijak zvlast nebavily abych to rozpoznal uplne do detailu jako stari fallout harcovnici. A zrejme to bude tak nejak jak pises.
U larianu rozhodne hrozi przneni mnoha veci, pokud by clovek prihledl k jejich predchozi praci, ale tak snad maji rozum a vedi ze delaji BG :)
@Charllize (06.06.2019 20:53): Tak tu ide hlavne o to, ako veľmi to budú chcieť viesť ako pokračovanie z hľadiska hrateľnosti a storytellingu. Ak sa budú v jadre držať štýlu prvých dvoch častí, tak to môže byť fajn. Problém Bethesdy bolo, že z toho urobili úplne inú hru, nehovoriac o tom, že pôvodné fallouty excelovali vo writingu, zatiaľ čo tie od Bethesdy boli v tomto smere katastrofálne.
Tak pokud to bude jak OS2 tak paráda. Jen prostě nechápu, proč se vydali tímto směrem.. hráči jako my ten svět neznají, naopak věrní fanoušci na to budou možná trochu přísnější. Fakt nevidím žádné plus toho rozhodnutí. Ale těším se moc.
@MickTheMage (06.06.2019 19:51): V tom nebude problém, Divinity OS2 taky je tahovka s multiplayerem. Minimálně na Steamu tomu Lariani dali tag Strategy, takže na real-time always online rubačku bych to neviděl :)
@AlieN (06.06.2019 19:34): I s ním ti vyžerou mozek z hlavy. Kostlivci jsou daleko spolehlivější a rychlejší. Je to ekvivalent pláště odrazu/Balduranova štítu na Beholdery. :)
naděje žije! :D

Set 100 years after the events of the original games, Baldur's Gate 3 will utilize Dungeons and Dragon's 5th Edition Rules. But that doesn't mean that Baldur's Gate 3 will be an isometric RPG like BioWare's old Infinity Engine games. Rather, it will have its own identity, Larian founder Swen Vincke tells USG. "We're going to have some things that you haven't seen yet in CRPGs, which I would love to talk about, but I'm going to hold it," Vincke says.

https://www.usgamer.net/articles/larian- ... urs-gate-3-interview

Ale jsem zvědav co s tím provedou. Larian se brutálně rozrostl díky úspěchu Divinity, tak snad to bude dobrý ať to bude cokoliv.
@CeBrk (21.01.2019 11:53): Ona se "jen" strašně urazí, protože na její ufňukanou povahu to asi bylo příliš velký maso, a permanentně opustí družinu. Evidentně to pro ni byla natolik traumatická událost, že ani cirkus to nezachrání. :D
@Vurhor (21.01.2019 09:59): Matně si vybavuji, že kdysi jsem nějaký čas Aerii a Korgana v partně měl, ale asi ne dost dlouho na to, aby to skončilo krvavě :-). Nicméně si vzpomínám, že Aerie mu vyhrožovala, že mu na něj sešle kouzlo Vadnutí :-). Tedy pokud jsem si to nepoplet s někým jiným.

@Jab (21.01.2019 09:55): Isra? Zapíšu si to za své nemyté uši pro případ, že bych si BG2 někdy v budoucnu opět zahrál. Ale musím doufat, že se do té doby nebudu koupat. Romantické charaktery v této hře jsou neodolatelné. Kam se na ně hrabe Miria z Falloutu 2. To byla jinčí stíhačka :-)
@CeBrk (21.01.2019 09:42): Ah ty měkotný romantiku. :) Modifikace samozřejmě existuje. Jinak Aerie zůstane bezpečně v cirkusu a Viconia na tě počká na hřbitově (ovšem v živém stavu). Občas se najde i schopný romance mod. Doporučuji Isru.
@Jab (21.01.2019 09:02): Když já jsem hrozná měkkota a nemá to srdce Aerii odmítnout, ani nechat Viconii bez ochrany mé party. Jistě by ji zas někdo chtěl upálit. Je fakt, že kvůli temné drowce se ve hře často měním na zabijáka, abych neměl moc vysokou reputaci. Určitě existuje nějaká modifikace, kde se dá randit se všema najednou. Taková polygamie a nádechem čtyřčlenných orgií by byla hodna mocného Bhaalova zplozence :-)
@Isair (21.01.2019 09:13): Bugy už tam s fixpacky vyloženě nejsou. Ale timery jsou dlouhé a pravidla pro objevení dialogu (třebas v noci venku - což jsou asi tři lokace) poměrně přísné. Bez fixpacku se třebas neobjevoval Dermin, Terminsel atp. Navíc romance Jaheiry je strašně dlouhá. Vyplatí se fakt u ní si vzít návod a s pomocí konzole urychlit v patřičných lokacích ty timery. Jinak imho budeš hru končit tak v třetině té romance. :)
@Jab (21.01.2019 09:02): Což mi připomíná, že jsem zjistil až po xtém dohrání, že romance se odvíjí od reálného času stráveného ve hře a ne od postupu hrou, čili jsem sjel komplet asi jen tu Aerii při prvním hraní, když jsem hrál ještě dosti pomalu. Asi až po xtém opakování a zjištění tohohle faktu si sjel konečně i komplet Viconii (překvapilo mě, že tam měla v rámci té romance i nějaké soubojové pasáže- přepady nějakými drowy apod.- kteří u sebe měli itemy, které jinde ve hře nenajdeš)... k ostatním jsem se vlastně ještě ani nedostal (resp. neměl jsem je úplně komplet), BG sérii jsem už nehrál hrozně dlouho. U té Jaheiry jsem však slyšel, že jsou některé pozdější dialogy buglé, co je na tom vlastně pravdy? Příp. přeruší to romanci, či se z toho dá nějako "vysekat"? Kdysi jsem jí sice úspěšně završil, ale musel jsem přeskočit hafo dialogů, neboť jsem hru dohrál mnohem dříve.
@CeBrk (21.01.2019 08:43): Tak je v partě neměj. Aerie je otravná a Viconia se zase nehodí do dobré party. V partě mám z nich Jaheiru dalece nejčastěji. :)

Akorát tedy u Jaheiry vždy instaluji mod na zrychlení dialogů. Občas je také čítuji přes konzoli. Hraji už dost rychle a s ní se to strašně vleče.
@John Mirra (20.01.2019 17:44): Jo, také mám podobné chutě a často mi je vyvolá nějaká známá melodie ze hry. Všechny ty bojové či teskné skladby, které si spojuji s příjemnými zážitky. Vlastně mám i jeden rest, který se mi ve hře nikdy nepodařilo splnit. BG2 jsem dohrál asi pětkrát, ale nikdy jsem neměl romanci s Jaheirou. A přitom je to super holka a rád bych si ty dialogy přečetl. Ale když ona je Aerii nebo Viconia tak nějak rychlejší a já nemám tu sílu je odmítnout a počkat si na sličnou druidku :-)
@Red (20.01.2019 17:15): u TorGala jsem měl štěstí, že po dialogu nás nechal vycouvat do stínu a nepohnul se, ale trochu zbabělost to jistě byla. Nicméně máš pravdu, ty metaznalosti jsou během hraní často vidět. V někerých případech na svou partu nahazuji plno ochranných kouzel a přitom bych neměl vědět, že mne čeká tuhý souboj.
@CeBrk (20.01.2019 16:32): Jenom je škoda že je tam vidět žes to už někdy hrál a tý metaznalosti zneužíváš, třeba plošná kouzla do míst kde jsou postavy na pokec (jsem u TorGala). Ale jinak skvělý, i vtipný popisky,
Zdejší admini nejsou bubáci. Kvalitní obsah týkající se hry má v diskuzi vždycky svoje místo. I když je to "self-promo".
@CeBrk (20.01.2019 16:32): Tak určitě tu nechci nějaký hejno youtuberů házející odkazy na svá jednotlivá let's play, ale tohle je přeci jen trochu jiné:)

Ve zdejším gameplay videích je jen jedno video v tragické kvalitě z úvodní části, zajímavé jen tím že je to speedrun. Podle mě by tvoje video s čestinou tam mělo místo. Ale jak myslíš, třeba tě tam někdy někdo dá časem sám:)

BG2 mám prošláplý jako svý boty, koukám že družina tradiční a Kensai bojovník byli hned mé druhé dohrání. Ale hodím si to do záložek a na některé souboje se juknu.
Zprávu jsem smazal já sám, takže obviňovat adminy či kohokoli jiného není třeba :-). Po troše zpytování svědomí jsem nebyl dojmu, že se nepatřičně chlubím a že se podobný odkaz do diskuse nehodí. Zde by se mělo o hře doskutovat a ne si dělat reklamu. Ostatně pokud někoho gameplay videa ke hře zajímají, dají se na youtube snadno najít. A pokud jsou dobrá, prosadí se tak nějak sama. Omlouvám se, pokud jsem vás svým činem zmátl.
Nevím jestli mu to nesmazali, ale hry se to týkalo, tak nevím proč by to dělali :/ Chtěl jsem ho pochválit za souboj s Drakonisem :)
@Vurhor (17.12.2018 11:38): Jojo. Ale moc spolehlivé to není. A také už je trochu chaos (díky různým fixpackům a tweak packům), zda kouzlit dispell, remove magic nebo domination.
odkaz Docela pěkný. Ještě teda kdyby se mě autor videa nesnažil tím svým hlasem uspat.

U toho Glacia jsem ani nevěděl, že je možnost ho odčarovat. Nice!