Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

BG 2 bolo vyvinuté za rok a trištvrte. Hra obsahuje približne 290 questov. Datadisk Throne Of Bhaal vyšiel o trištvrte roka neskôr a príbehovo ukončil Baldur's Gate ságu.

Tvůrci

Příběh

Ve hře lze zakoupit tzv. "Hrothgarovu sekeru" +3 k dmg. Tato zbraň patřila bojovníku Hrothgarovi se kterým se setkáte v prologu hry "Icewind Dale" - (Další hra ze světa Forgotten Realms.) Příběh IWD se odehrává asi 100 let před BG I.
O sekeře se dočtete asi toto ....... pozor týká se i IWDI
Hrothgarova sekera patřila dobrodruhovi, který vedl záchranou expedici z Východního přístavu, na hřbetu světa. Celá expedice však byla zasýpana lavinou a zničena.
Imoen měla podle původního plánu doprovázet hráče po celou dobu hry, nicméně po rozhodnutí, že bude na začátku hry unesena, byla do hry dodána Nalia, aby jako podobná postava zaplnila mezeru vytvořenou absencí Imoen.

Hardware

Minimální systémové požadavky:
Windows - 95/98/ME/Xp
Procesor - Pentium 200 MHz
Paměť - 32 MB RAM
Pevný disk - 1,6 GB
Grafická karta 2 MB
Zvuková karta kompatibilní s DirectX 8.0

Easter eggy

Portrét drowky Viconie byl vytvořen podle fotky české porno herečky Zdeňky Podkapové.
Ve čtvrti Wakueenina promanáda jsou poblíž cirkusu klece se zvířaty. V jedné z nich jsou společně uzavřeni los a veverka. Je to odkaz na známé americké kreslené charaktery, veverku Rockyho a losa Bullwinkla.
V Lavokově Planární kouli může hráč na začátku potkat Solamnské rytíře, kteří se snaží dostat se zpět do svého světa Ansalon. Nejsou žádným výmyslem tvůrců hry, jedná se o odkaz na odlišnou fantasy značku - DragonLance, ze které vzešlo mnoho různých knih, ve kterých mimo jiné Solamnští rytíři vystupují.
Během questu pro Sira Sarlese se musí hráč postavit i zvrácenému vrahovi dětí z Baldurovy Brány Nebovi. Protože je na něj vypsaná odměna, lze z ostatků vzít i jeho hlavu jako důkaz a jít si za inspektorem Bregou pro odměnu. Pokud se však hráč na hlavu podívá do inventáře, zjistí, že patří jednomu z programátorů hry.

Ostatní

Pokud se spřáhnete s Aranem Linvailem, mistrem Stínových zlodějů, zkuste na něj někdy jen tak zaútočit. Jelikož je nutný pro postoupení v příběhu, tak hra vám v tom zabrání postavou jménem Arkanis Gath, zabiják, který nikdy nemine a na jednu ránu zabije každého člena vaší družiny včetně vás, nehledě na to, kolik máte životů či kouzelných ochran.
Jedna z postav ve hře se jmenuje "Minister Lloyd Wainwright". Lloydminster a Wainwright jsou názvy měst východně od Edmontonu v Kanadě, kde sídlí vývojáři hry z BioWare.
Zaříkávadla, která vykřikují mágové či klerici při sesílání kouzel, jsou ve skutečnosti latinsky a konkrétně znamenají:
1) Illusion: "Veritas, Credo, Oculos" = "The truth, I believe, with my eyes"
2) Alteration: "Praeses, Alia, Fero" = "Protecting, another, I bring this forth"
3) Necromancy: "Vita, Mortis, Careo" = "Life, and death, I am without"
4) Divination: "Scio, Didici, Pecto" = "I know, for I have studied, with my mind"
5) Abjuration: "Manus, Potentis, Paro" = "A hand, powerful, I prepare"
6) Evocation: "Incertus, Pulcher, Imperio" = "Uncertain, beautiful things, I command"
7) Conjuration: "Facio, Voco, Ferre" = "This I do, I call, to bring you forth"
8) Enchantment: "Cupio, Virtus, Licet" = "I want, excellence, allowed to me

Viz. doplňkové video.
Mluvící a hláškující meč Lilarcor má ve svém repertoáru i několik vět ze známých filmových klasik. Například věta: ,,Are you talking to me?? je z filmu Taxikář s Robertem De Nirem, ,,You feel lucky, punk? z filmu Dirty Harry s Clintem Eastwoodem, a hláška: ,,I love the smell of daisies in the morning!" poukazuje na Coppolovu Apokalypsu, kde však místo sedmikrásek byl napalm.
Trik na zachování obsahu inventáře importované postavy

Asi víte, že při importu postavy přijde postava o veškeré vybavení, nicméně se tomu dá zabránit následujícím trikem - ale pozor, čím výkonnější počítač, tím náročnější je trik na provedení:

1) importujte postavu jako obyčejně
2) počkejte, až zmizí loadovací obrazovka a rychle zmáčkněte pauzu (obyčejně mezerník)
3) měli byste vidět černou obrazovku. Pokud slyšíte vzdech postavy, stiskli jste mezerník moc pozdě
4) stiskněte klávesu na zobrazení lišt (standardně H) a otevřete inventář (tlačítkem I, případně kliknutím na ikonu)
5) všechny věci z inventáře přetáhněte na zem. Peníze se přenést nedají.
6) odpauzujte a nechte proběhnout úvodní cutscénu, poté věci seberte z podlahy klece.

Tento trik pomůže hlavně ze začátku, ale nakonec není nutný - některé z předmětů z první hry se nacházejí hned v prvním dungeonu. Předměty z tutorialu se sice přenést dají, ale jsou zablokovány a nedají se prodat.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 23 minut a 9 vteřin.
Hra byla zařazena do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die od nakladatelství Universe Publishing.