Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Back 4 Blood

12.10.2021
71
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Back 4 Blood je duchovní nástupce série first-person kooperativních akcí Left 4 Dead od jejích původních tvůrců Turtle Rock Studios. Hra se odehrává v blízké budoucnosti po katastrofě, kde většinu lidstva zabil či nakazil smrtící parazit Devil Worm. Tu část nakažených, co infekci přežila, však potkal ještě horší osud, jelikož byla přeměněna v nelidské stvůry různých podob, přezdívané Ridden. Hráči se tak ujímají čtveřice veteránů zocelených v boji o přežití zvaných Cleaners, jejichž cílem je otočit válku ve svůj prospěch a navrátit Zemi zpět do rukou lidstva.

Po stránce hratelnosti se Back 4 Blood značně podobá svému vzoru v podobě Left 4 Dead a na hráče tak čeká řada lineárních misí, v nichž společně se svými spoluhráči plní unikátní úkoly a prodírají se hordami Ridden. Klíčová je, vzhledem k schopnostem speciálních Ridden, nutnost hrát týmově a spolupracovat. Průběh úrovní se řídí podle takzvaného AI Director, který plynule reaguje na hráčské akce ve snaze poskytnout jim odpovídající výzvu.

Příběhovou kampaň lze kromě kooperačního multiplayeru pro čtyři hráče, pro který je hra stavěná, hrát i v singleplayeru s boty. Znovuhratelnost podporuje i systém progrese v podobě decku karet, pomocí kterého hráč může sestavovat unikátní buildy postavy. Nechybí ani PvP režim až pro osm hráčů ve stylu Versus z Left 4 Dead, v němž se druhá čtveřice hráčů ujímá několika typů speciálních Ridden a snaží se ve spolupráci s generickými, umělou inteligencí ovládanými Ridden, zabránit lidským Cleaners v dosažení cíle.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.