Back 4 Blood je duchovní nástupce Left 4 Dead. Však i sami autoři  Turtle Rock Studios se podíleli na vývoji prvního dílu a své zkušenosti přenesli právě sem. A že se jejich nový kousek povedl můžu říct hned na začátku.

Kvalitních coop her na seance s přáteli není nikdy dost a zde se jde ve šlépějích starých časů kdy něco fungovalo proč vymýšlet něco jiného. Hlavní premisa dostat se se skupinou 4 přeživších z bodu A do bodu B, přitom splnit nějaké ty úkoly, přežít nájezdy hord zombíků okořeněné občas nějakým speciálním typem či bossem a jede se dál.

To prostě funguje výborně, kampaň nabízí sadu misí a zajímavých prostředí které vystačí na první průchod okolo 10-12 hodin záleží podle party lidí jak jsou schopní. Já hrál s kámošem doplněný tým obsadilo AI protože random lidi občas hru kazí svým sólováním nebo ignorování kde je úkol a kam se vydá skupina. A zde to na skupině stojí i na základní obtížnost protože speciální zombíci jsou schopni jednotlivce eliminovat sami.

Naštěstí AI parťáků je schopná a dokáže s hráčem držet krok a pomáhat mu. I když občas nastala vtipná situace, když kolega založil hru tak se všechny postavy drželi jen u něj a mě nechávali vzadu ať si vše pořeším :D

Graficky to vše vypadá fakt pěkně a pocit ze střelby a zbraní na blízko je uspokojivý. Možnost sbírat vylepšení pro Vaši oblíbenou zbraň nebo si ho mezi misemi za nasbírané finance pořídit v safehouse je něco co ve starém Left 4 Dead citelně chybělo. Doplněno ještě o možnosti jako nakupování brnění a lékarniček pro postavu, vylepšení pro tým a ještě systém karet které přináší bonusy jak pro hráče tak tým. Zároveň však objevují i negativní karty které mohou změnit podmínky pro nepřátele že více vydrží, objeví se nějaký speciální nepřítel, častěji hordy atd...

Ve finále jsem nadmíru spokojen jak to dopadlo a jaká zábava z toho vznikla. Autoři přinesli pak 4 menší rozšíření ke kterým se snad časem taky dostanu. Překvapuje mě jak málo zde na databázi se o hře mluvilo tak snad časem získá i další hráče. Pokud nejste fandové coop her klidně se do toho pusťte sami s AI parťáky zábava je to jedinečná svého druhu.