Ted jsem plnil za tricet hodin hry prvni dva vylozene vedlejsi ukoly v Anglii a... pral jsem si aby me nekdo radeji zabil. xD Diky bohu, ze se Ubi vice zamerilo na hlavni linii/linie a vetsinu vedlejsich ukolu nahradili kratkymi world eventy. Hlavni linky si zatim drzi dobrou uroven jak pribehove, tak kvalitou dialogu, coz je fajn.
Mimochodem, pokud jste dohráli hru, ale nedodělali tu Order of the Ancients questline (zabít všechny členy), tak jste přišli o kousek příběhu, ale i o asi nejlepší track ve hře a jeden z nejlepších momentů. A samozřejmě ten track nevyšel na soundtracku protože reasons, ale naštěstí už ho někdo nahrál:

@Guldy (19.11.2020 22:26): S tím Faravidem jsem si taky nebyl jistej jak to bylo, a asi to byl záměr, nechat prostě člověka bádat. Ale choval se prostě podezřele a divně, takže..skončil sekerou.
Tak už snad (definitivně) dohráno (tedy do příchodu datadisků, pokud se mi je bude chtít hrát). Podle uplay 134 hodin, 94% completion. Zabil jsem 3754 lidí a zassasinoval 456. Nakonec jsem udělal i ten otravnej junk se zabitím všech členů toho řádu. Z příběhovýho hlediska je to docela důležitý a je tam jeden cool moment.
Jinak tedy, z tria Origins/Odyssey/Valhalla je tato dle mě nejlepší, ale stále je zde příliš mnoho nekvalitního obsahu a je to zkrátka zbytečně dlouhé, takže to dobré se v tom utápí a nevynikne to. A pak mě irituje ta absence jasného závěru a credits.
@Thellwin (03.12.2020 13:40): Save ukazuje 119 hodin, uplay 128 hodin, completion 91%. Ještě dodělám tu poslední questlajnu. Jinak spousta těch "mysteries, artefacts, wealth" mi z těch pozdějších regionů chybí, na tenhle balast už nemám sílu. Je to fakt zbytečně dlouhý a roztahaný a příběh nemá většinu času tah na branku. Kdyby kvalita byla konzistentně vysoká, tak by mi délka nevadila (naopak), ale Ubi by se měli naučit popravovat za stodolou slabý kusy.
To vážně tvůrcům došly nápady, že museli začít 1 ku 1 kopírovat snad všechny padouchy z AC1? V Lundenu/Acre tu máme někoho, kdo dělá experimenty na lidech, budovatele armády a vůdce flotily. V Jorviku/Damašku zase krále obchodníků, který na tržnici ubodá chlápka a hodí na studnu, druhý z nich pálí texty, hodí do nich kněze a má dvojníky a třetí je tlusťoch, který otráví lidi na hostině vínem a začne před vámi utíkat... Jestli ve Winchesteru najdu trojici z Jeruzaléma, tak je Ubi asi vážně mimo. Kdyby to aspoň nějak promíchali nebo jich použili jen pár, ale takhle...
Tak jsem to konečně jakoby dohrál (ještě zbývá jedna questlajna v anglii, ale tu modern day linii mám za sebou a byl tam čas kdy by se hodilo hodit credits, kdyby Ubi měli nějakej respekt ke svým zaměstnancům a ty credits tam vůbec dali). Docela...zajímavý. Ten modern day bullshit je docela propracovanej a je to takovej návrat k AC2/3.

@Thellwin (02.12.2020 23:09): ty anomálie povinný nejsou, ale ty útržky dialogů a ta konečná cutscéna co se odemkne je docela důležitá pro plný pochopení děje. Ale já to zkouknul na youtube, protože fakit.

A ještě tedy pro SilentWolfa (asi) poslední várka screenů :)

Necelých 20 hodin, mám hotový teprve Ledesterscire či jak to je a zatím mě to baví. Akorát ty anomálie mě taky jebou a nebaví, je to vůbec povinné plnit?

Jinak ta hra vypadá super, některé scenérie jsou fakt kulervoucí ... pár screenů co jsem udělal. QHD Ultra

Tak jsem teď došel k Ygdrassilu, uplay ukazuje 89%, 125 hodin...snad už se blížím ke konci..
Ale jednu věc vím jistě, ty animus anomálie mi stačily 4, hrozně nudná debilita, ještě že existuje youtube :)
@Paul (29.11.2020 21:16): tak pro nekoho koho to bavi od zacatku do konce to pozitivum byt muze. Osobne uz taky pocituju jistou unavenost a frekvence hrani zacina klesat, ale ja to cekal, ze to tak nejak bude :)
Já si dám hodku až dvě denně, to je tak ideální dávkování. Je fakt že u Odysey jsem dokázal vydržet i 5 hodin v kuse no ...
Je to fakt příliš dlouhý. Prvních 10 hodin jsem viděl na 7/10, pak jsem se dostal do Anglie a byl dalších 50 hodin nadšen (skoro jsem uvažoval, že tomu jako prvnímu AC v sérii napálím devítku), ale teď už se to táhne a konec stále v nedohlednu. Nakonec to bude nepochybně delší než Odyssey, což není pozitivum.
FPS mi prijdou stejne, ale subjektivne mi to prijde o neco plynulejsi i pri nizsich hodnotach. Kdyz mi to spadne s fps do hodnost 30-40, tak se to da konecne i hrat. Ale hlavne ze vyresili ten tearing, to bylo neco strasneho. Z me zkusenosti se to netykalo jen xboxove verze. Hlavne pri preleteh s ptakem to bylo desne. Ted uz se muzu kochat vyhledem pri preletech. Coz, jak jsem se prekvapive pristihl, delam docela casto.
@HELLER (27.11.2020 07:49): Právě jsem to tu chtěl napsat, po patchi 1.4. mi o něco narostlo fps, zhruba tak o 10-15 procent. Nebyl jsem si jistý, jestli si jen něco nenalhávám, ale asi to fakt optimalizovali.
V noci jsem se pustil do tohoto kolosu konečně :) a vyšlo mi to akorát, i se mi aplikoval patch a hra se mi zdá optimalizovanější.
Zatím mám za sebou 3h čistého gameplaye podle save a kochám se krásama norských hor a je to super zážitek (mě dostane vždy sníh a zima :D )

Hra mi již nepadne pod 70 FPS a spíš se drží na 90-105.
@Paul (25.11.2020 21:35): Me se to loupeni klasteru zatim neprejedlo, je to takovej slusnej chaos, vsechno hori, mnisi tam latinsky lamentujou a volaj boha..me to vzdycky pobavi :) Sice je to cely pitomina, pac ty klastery nikdy nemivaly nejak vyraznou vojenskou posadku, mnichy zabijet nesmis...ale i tak se mi to libi.
Extenzivní seznam oprav co zítra vyjde:
https://discussions.ubisoft.com/topic/84 ... a-title-update-1-0-4

- Fish in Norway will now spawn in bad weather. Yeah, we had to read this one twice too.
- Crows will no longer randomly fall from the sky in Asgard. *Bad omens, huh?*

@Charllize (25.11.2020 19:59): dýky jsou tak silný až mi přijdou OP. Ale jsou zábavný, ta rychlost. KCD nedovoluji, hezky až vydaj (pokud snad vydaj) nextgen patch, tak to zapneš s hardcore módem a dáš tomu pořádnou šanci. Jinak na Pro se nedivím že tě to nevzalo.

Raidů je víc než by být muselo vzhledem k tomu jak jsou repetetivní. Obecně těch věcí co se opakujou je lepší mít méně než více.
@Paul (25.11.2020 01:48): Ono jak kdy, jsou bosaci kde jsou ty dva obourucaky na houby a prepinal jsme jen na jeden. Ony maji mensi damage a nekteri bossove ti nedovoli vic jak dve rany, pak uskoci nebo daji blok a podobne, tak jsou pak lepsi dve rany co maji vetsi damage.
Dyky jsem nezkousel a ani nebudu, dohraju to s obourucakem, nic menit nebudu :)

RDR2 beru, Zaklinace 3 vicemene taky..KCD jsem hral chvili a moc me to nevzalo, takze snad dovolis kdyz budu nesouhlasit.

tech raidu, myslim dve cerveny sekerky tam zas tolik neni, to ze muzes vyvolat raid skoro kdekoliv je uz vec jina, ale vetsinou to neni treba a zvladnes to sam. A jinak, za mne osobne to mohlo byt klidne i vetsi. Minimalne se jim ten open world povedlo celkem smysluplne zaplnit aspon trochu zajimavejma vecma a nepusobi na mne jako kulisa ktera slouzi pribehu.
Valhalla je mensi nez Odyssey.
@Charllize (24.11.2020 21:09): obouručáky už asi 10 hodin nepoužívám, dual dýky jsou mnohem lepší

@SilentWolf (24.11.2020 21:22): paradoxně Valhalla je v rámci ubisoftí tvorby mezi tím (nej)lepším, ikdyž na špičku žánru (TW3/RDR2/KCD) samozřejmě stále nemá. Ale baby steps. Jinak ty screeny jsou z nastavení kdy to běží na 60fps (very high, 1440p).

@Neelixx (25.11.2020 00:13): Je to (opět) zbytečně velký. Sice lepší než Odyssey a pro mě i Origins, ale kdyby ta mapa byla poloviční a sidequesty byly propracovanější (a raidy atd byly méně repetetivnější), byla by to ještě lepší hra.
50 hodin ve hře a právě jsem zjistil, že mám zatím splněno jen šest příběhových linek z celkových myslím sedmnácti, tohle je asi fakt zatím nejmasivnější hra v historii Ubisoftu. Oceňuju odstranění klasických side questů, na nich jsem vyhořel asi po 80 hodinách v Odyssey (permanentně jsem pořád měl minimálně 5 vedlejších úkolů v logu a každý vedl do jiné částí Řecka) a hru nakonec nedokončil. Asi nebyl nejlepší nápad předplatit si Ubisoft Connect, kdybych si Valhallu normálně koupil, tak by mě to ve finále možná vyšlo i levněji. :) Z té moderní trilogie u mě zatím vede Origins.
@Paul (24.11.2020 20:25): bys mohl být placen firmami za propagaci jejich průměrnějších her. Mě vždycky nahajpuješ nejvíc ty. Jakékoliv screeny na netu vypadají blbě. Ale je to možná tím, že nechodím na specializované weby. Je jasné že na to smrtelník se svou sestavou zřejmě nedosáhne, ale i tak je fajn vidět jak hra může vypadat. Ty screeny u recenzí jdou občas děs.
Tahle lokace mi dost připomněla crookback bog z TW3:

A dobrej souboj tam. Jinak 70 hodin, začínám se obávat že to do C77 nestihnu :)

Pár dalších pics

Tak hru jsem rozehrál, ale nejprve si dojedu kampaň CODka Cold Waru a pak se vrhnu na tohle :)
Bez dovolené nevím, jak to mám všechno zkoubit i s wowkem ...
Ahoj, měl bych dotaz pro ty, kteří hrají na PC přes Ubisoft Clienta.

Máte k dispozici Výzvy a Odměny v tom klinetu? Popřípadě přímo ve hře? Protože já to k dispozici po tom, co se změnil klient z Uplay Club na Ubisoft Connect v Odyssey k dispozici nemám.:-(
Btw s tou schopnosti udelat kotoul po dopadu z velky vysky se da skocit cokoliv a nezabije vas to. Ted jsem skocil snad ze 2 kilometru volnym padem, spadl na zem a ziju s 1 hp. Vzdycky to zachrani ten kotoul. Taky dobra vec pro rychlej presun a pohyb :) (s healovanim je to free travel)

Jo taky je dobry si brat z vesnice bonusy z feasty, kterou jsem si prevazne bombil HPcka. Ale pak kdyz ma clovek celej strom plus 3 sockety na HP v kazdym itemu, tak to je jina pisen..
@Paul (21.11.2020 14:05): Normalni dialogy jsem dokoncoval, pokud jsem mel precteno, ale ty dulezity momenty a CS jsem nechaval dohrat, abych videl celej prubeh vcetne emoci, animaci, hereckych vykonu atd. A diky tomu muzu rict, ze tam bylo prave nekolik skvelych a pamatnych momentu, u kterych jsem si rikal "wow, tohle bylo dobre zahrany a pusobivy".

Jinak tvuj kompletionismus chapu a preju komukoliv, aby si to vychutnaval. Ja to tak taky obcas udelam, ale ten titul musi bejt srdcovka nebo me musi totalne uchvatit. Coz neni pripad jakyhokoliv AC.
Kassandra byla super, zdaleka nejlepší věc na Odyssey.

@Guldy (21.11.2020 12:12): dobrý no, mě uplay ukazuje 50 hodin a celkový postup 29%. Ale hledám všechny poklady, dělám všechny sidequesty, dialogy ani cutscény nepřeskakuju a fast travel používám minimálně, v podstatě jen když se vracím do Ravensthorpe z dálky. Takže to vidím tak na 150 hodin, přitom Odyssey mi zabralo 120 a lezlo mi to krkem..snad se to tu nebude opakovat.

RDR2 mi zabralo (taky completionist) 150 hodin, KCD se všemi DLC 200, a Witcher 3 se všemi DLC 260. Jsem pomalej vychutnávač :)